Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Torchlight - polska premiera

39 postów w tym temacie

derp derp

Pudełka w chwili obecnej to tylko DVDBox w przeważającej części wydań, a on nie zajmuje dużo, a przy dużych szafkach nie ma problemu z miejscem.

>A to co na mnie czeka w letniej wyprzedazy... Mmmm...

Nie mów mi, że się teraz onanizujesz :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego,dla mnie gra w wersji elektronicznej to trochę jak e book - nie ma tu żadnej satysfakcji z kompletowania kolekcji gier.
A w kwestii elektronicznej dystrybucji gier to pamiętam chociażby jakie problemy mieli niektórzy z takową wersją Dragon Age zakupioną przez neta od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 15:36, Jeggred napisał:

> Dopóki nie wprowadzą łatki z multi, to w zasadzie nie ma po co kupować tego, jeśli
już
> się nabiło w to trochę godzin.

Ta gra nie będzie miała multiplayera. Przynajmniej tak mówili twórcy kilka miesięcy temu,
ale od tamtej pory nie bardzo śledziłem newsy związane z tą grą.
Z tego co twórcy mówili, Torchlight został stworzony jako wprowadzenie do MMO, które
ma zostać wydane za jakiś czas, i dlatego ta gra ma tylko single-player.

bedzie miala darmowa latke wprowadzajaca multi
tworcu od samego poczatku mowili, ze po ok. 2 latach od wydania gry bedzie wprowadzony multplayer
a gierka w sumie dosc nudna. niby wszystko ladnie pieknie, ale brak jakiegos "magnetyzmu" jak dla mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 17:19, lis_23 napisał:

Każdy lubi co innego,dla mnie gra w wersji elektronicznej to trochę jak e book - nie
ma tu żadnej satysfakcji z kompletowania kolekcji gier.


ja bym powiedzial troche jak zasciankowe myslenie :] Mi jest juz kompletnie obojetne czy czytam ksiazke na telefonie, czy na komputerze czy na papierze. Liczy sie dla mnie zawartosc tego co czytam a nie nosnik. Z glupiego sentymentu przepalac o 300% ? sorry ale to moze sie wydawac dziwne :]

kolekcjonowanie gier ? Moze mi powiesz ze masz lepsza gra niz ktos kto kupil ja w dystrybucji elektronicznej, co ? :D Ty kolekcjonujesz dodatki do gier (smieciowe pudelka, instruckje i podobne badziewie). A to roznica, bo gre macie taka sama :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,niektórzy mają słaby wzrok i czytanie na necie książek ich męczy - ja bym chętnie z książek w tradycyjnej formie zrezygnował bo to oszczędność papieru i drzew ale niestety,na kompie źle mi się czyta.

Widzisz,ja te " badziewia " dodawane do gier bardzo lubię - zresztą,cała dyskusja jest trochę bez sensu bo jednemu pasują wersje pudełkowe a innym wersje elektroniczne,ja tam jetem raczej konserwatystą pod tym względem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 17:30, Blady199 napisał:

bedzie miala darmowa latke wprowadzajaca multi
tworcu od samego poczatku mowili, ze po ok. 2 latach od wydania gry bedzie wprowadzony
multplayer


Errr... Oni mówili o MMO, a nie łatce wprowadzającej multi. To MMO będzie Free to Play, z mikrotranzakacjami.
Tutaj masz cytat z FAQ z oficjalnej strony ( http://www.torchlightgame.com/faq/ ):
Q: Will I be able to play Torchlight online?
A: Because of the relatively short development window and tiny development team, we decide to focus our efforts on making a complete single-player experience. However, we are already in development of a massively multiplayer action-RPG set in the world of Torchlight for future release.

A tutaj z forum podsumowanie jednego z użytkowników ( http://forums.runicgames.com/viewtopic.php?f=7&t=3245 ):
1) Will there be multiplayer in Torchlight (the single player ARPG that is currently released)?
No. The developers do not plan to add a multiplayer to the currently released version of Torchlight. There is a very rare possibility a 3rd party multiplayer mod could arise, but it is unlikely, and isn''t official.
2) Then what is this Torchlight Multiplayer I keep hearing about?
The Torchlight MMO is a separate game from the Torchlight ARPG that has already been released. It will be a free-to-play + online shop MMO game set in the Torchlight world. This will be an MMO, and thus multiplayer. This is not a multiplayer mod to the Torchlight ARPG and you will not be able to carry over your current Torchlight character into the MMO version.

Więc jak już wspominałem, to o czym twórcy mówili, że ma wyjść około 2 lata po premierze Torchlighta to nowe MMO osadzone w tym świecie, a nie łatka wprowadzająca multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 17:43, lis_23 napisał:

Wiesz,niektórzy mają słaby wzrok i czytanie na necie książek ich męczy - ja bym chętnie
z książek w tradycyjnej formie zrezygnował bo to oszczędność papieru i drzew ale niestety,na
kompie źle mi się czyta.


kwestia przyzwyczajenia, jak z nowymi okularami (szklami). Mnie bardzo szybko mecza za to filmy w 3D i nie mam zadnej motywacji by sie do nich przyzwyczajac :]

Dnia 26.06.2010 o 17:43, lis_23 napisał:

Widzisz,ja te " badziewia " dodawane do gier bardzo lubię - zresztą,cała dyskusja jest
trochę bez sensu bo jednemu pasują wersje pudełkowe a innym wersje elektroniczne


no nie wiem... kupowanie "dodatkow" do gry, ze duzo wyzsza cene niz sama gra w dystrybucji elektronicznej to chyba nie jest gust. No chyba ze ktos lubi przeplacac i to bardzo (przyklady z tematu). Wtedy tak :D

Dnia 26.06.2010 o 17:43, lis_23 napisał:

ja tam
jetem raczej konserwatystą pod tym względem ;)


eeee... jak kupuje gry przez elektronicza dystrybucje to sobie sam nagrywam instalke na przyszlosc - mam to samo co kupilbym w sklepie te 5 czy 10 lat temu, czyli moj stan posiadania jako gracza sie nie zmienia (mam gre i gram) Tez jestem konserwatysta ;]

ale porzucmy temat, lubisz zaplacic 300% ceny za pudelko z plastiku - masz do tego prawo i nic mi do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...)w zestawie składającym się z edytora (tworzenie przygód, lokacji, potworów), instrukcji, dwóch naklejek z motywem Torchlight oraz DVD z materiałami dodatkowymi(...)"

A gry nie ma w zestawie? Rozumiem, że jest edytor i można sobie samemu poziomy zrobi, ale taka gra bez gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz już się przejechałem na mega dobrze ocenianej grze hack’n’slash, był to LOKI. Żałuje każdego grosika jakiego wydałem na tą grę (single biedny, tworzenie auto map biedne, multiplayer biedny).... Torchlight wydaje mi się kolejnym takim tytułem który w jakiś sposób zaistniał, i dlatego też go nie kupię. Jedyną grą z tego gatunku jaka mnie interesuje po dziś dzień jest diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 17:37, EmperorKaligula napisał:

ja bym powiedzial troche jak zasciankowe myslenie :]

o jaki postępowy... poklony

Dnia 26.06.2010 o 17:37, EmperorKaligula napisał:

kolekcjonowanie gier ? Moze mi powiesz ze masz lepsza gra niz ktos kto kupil ja w dystrybucji
elektronicznej, co ? :D Ty kolekcjonujesz dodatki do gier (smieciowe pudelka, instruckje
i podobne badziewie). A to roznica, bo gre macie taka sama :]

skoro nie widzisz sensu w kolekcjonowaniu czegoś to się nie odzywaj. Po 20 latach swoją dystrybucję elektroniczną możesz sobie odpuścić, a ja i wielu innych preferujących pudełka będzie miało radochę i trochę wspomnień. Weź sobie poszukaj w sieci filmiki gościa o pseudonimie "Angry Video Game Nerd" i może zrozumiesz co to znaczy pasja. Chociaż szczerze w to wątpię, bo po prostu pasja od zainteresowania bardzo się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porównuj syfnego Loki do Torchlighta, który jest dla mnie wersją pre-alpha Diablo 3 ;)). Swego czasu po premierze oceniłem Torchlighta na 8+/10 i ocenę podtrzymuję nadal ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:33, Gniewny1j napisał:

Raz już się przejechałem na mega dobrze ocenianej grze hack’n’slash, był
to LOKI. Żałuje każdego grosika jakiego wydałem na tą grę (single biedny, tworzenie auto
map biedne, multiplayer biedny).... Torchlight wydaje mi się kolejnym takim tytułem który
w jakiś sposób zaistniał, i dlatego też go nie kupię. Jedyną grą z tego gatunku jaka
mnie interesuje po dziś dzień jest diablo.


No akurat to prawda... nie porównuj Loki do Torchlight''a... Bo Loki to naprawdę była totalna porażka, chociaż to fakt- był bardzo wysoko oceniany (bardzo wysoko w CD-A, w reszcie nie pamiętam).

Ale i tak to dobra wiadomość że wyjdzie w pudełkach... Może za jakiś czas sobie wezmę i kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:11, Lord-Tyrranoos napisał:

Ale nie porównuj syfnego Loki do Torchlighta, który jest dla mnie wersją pre-alpha Diablo
3 ;)).


Czemu tak pogardliwie Torchlighta określasz? To jest klon Diablo, ale gra dobra sama w sobie. Zainteresowała mnie też Diablo 3, ale muszę przyznać, że jednak przynudza. Samo siekanie i zbieranie itemów oraz powtarzalne, głupie questy + głupia, nudna fabuła nie przyciągają mnie na długo.

Swego czasu po premierze oceniłem Torchlighta na 8+/10 i ocenę podtrzymuję nadal

Dnia 27.06.2010 o 11:11, Lord-Tyrranoos napisał:

;)).


No ale gra zła nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:58, Arachnos napisał:

skoro nie widzisz sensu w kolekcjonowaniu czegoś to się nie odzywaj.


u2, rownie dobrze mozesz kupic sobie pustego dvd boxa i wydrukowac okladke + instrukcja w pdfie + pudelko tekturowe do samodzielnego sklejenia w pdfie ;) Wiec sie nie odzywaj ;)

Dnia 27.06.2010 o 10:58, Arachnos napisał:

Po 20 latach swoją
dystrybucję elektroniczną możesz sobie odpuścić, a ja i wielu innych preferujących pudełka
będzie miało radochę i trochę wspomnień.


wspomnienia ? eeee... sorry, ale gry to dla mnie zabawa na pare wieczorow. baaardzo nieliczne pozycje zostawily slad w pamieci - i to z pozycje z dosc dawnych juz czasow. Gry z ostatnich lat odchodza w niepamiec po miesiacu - ja nie chce pamietac tak slabych tytulow, chce od nich zabawy na wolna chwile i wymagam coraz mniej (takie czasy)

Dnia 27.06.2010 o 10:58, Arachnos napisał:

Weź sobie poszukaj w sieci filmiki gościa o
pseudonimie "Angry Video Game Nerd" i może zrozumiesz co to znaczy pasja.
Chociaż szczerze
w to wątpię, bo po prostu pasja od zainteresowania bardzo się różni.


pasja to cos wiecej niz zainteresowania, na chlopski rozum. Angry Video Game Nerd - cos jak ja, nie liczy sie dla niego zadne gowniane pudelko, zadna badziewna istrukcja na szajskim papierze - kartridz z gra i jazda, jak za starych dobrych czasow. Czyz, nie ? :D Chyba pogubiles sie w swiecie gier i szukasz w nim pamiatek 3ciej jakosci na sile - gry schodza juz na dalszy plan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 18:51, EmperorKaligula napisał:

u2, rownie dobrze mozesz kupic sobie pustego dvd boxa i wydrukowac okladke + instrukcja
w pdfie + pudelko tekturowe do samodzielnego sklejenia w pdfie ;) Wiec sie nie odzywaj
;)

tak, i te nadrukowane sposobem domowym dvd i sklejane ręcznie instrukcje mają mieć jakąś wartość kolekcjonerską? Nie rozumiesz idei kolekcjonowania najwyraźniej.

Dnia 27.06.2010 o 18:51, EmperorKaligula napisał:

> Po 20 latach swoją
> dystrybucję elektroniczną możesz sobie odpuścić, a ja i wielu innych preferujących
pudełka
> będzie miało radochę i trochę wspomnień.

wspomnienia ? eeee... sorry, ale gry to dla mnie zabawa na pare wieczorow. baaardzo nieliczne
pozycje zostawily slad w pamieci - i to z pozycje z dosc dawnych juz czasow. Gry z ostatnich
lat odchodza w niepamiec po miesiacu - ja nie chce pamietac tak slabych tytulow, chce
od nich zabawy na wolna chwile i wymagam coraz mniej (takie czasy)

nawet we współczesnych grach znajdzie się wiele perełek, które warto (z punktu widzenia pasjonata) posiadać fizycznie.

Dnia 27.06.2010 o 18:51, EmperorKaligula napisał:

> Weź sobie poszukaj w sieci filmiki gościa o
> pseudonimie "Angry Video Game Nerd" i może zrozumiesz co to znaczy pasja.
> Chociaż szczerze
> w to wątpię, bo po prostu pasja od zainteresowania bardzo się różni.

pasja to cos wiecej niz zainteresowania, na chlopski rozum. Angry Video Game Nerd - cos
jak ja, nie liczy sie dla niego zadne gowniane pudelko, zadna badziewna istrukcja na
szajskim papierze - kartridz z gra i jazda, jak za starych dobrych czasow. Czyz, nie
? :D Chyba pogubiles sie w swiecie gier i szukasz w nim pamiatek 3ciej jakosci na sile
- gry schodza juz na dalszy plan ;)

AVGN nie jest niczym podobnym do Ciebie. On kolekcjonuje gry :) Ja również, gdyby był jak Ty, to olałby wszystko i miałby puste półki. Dzisiaj coś może się wydawać takie sobie, ale za 10 lat to będzie klasyka. Tak samo Super Mario Bros. 3 w swoich czasach był uważany tylko za świetną grę jak i dzisiejsze tytuły. Czas pokaże które z nich mają ponadczasową wartość. Dla mnie wspomnienia są bardzo ważne i wyjęcie pudełka (wcale nie szajsowatym papierem jak to ująłeś) po 10 latach może wywołać miłe wspomnienia. Dzisiaj wyjmując z szafy ogromne pudełko choćby Red Faction z 2001 czuję nostalgiczne łaskotanie w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 19:05, Arachnos napisał:

On kolekcjonuje gry :)


trafiles w sedno z ktorym sie zgadzam. GRY (kartridz, plytka cd, plytka dvd, plytku blu czy instalka sciagana od producenta), a cala reszte badziewia pieprzyc.

Dnia 27.06.2010 o 19:05, Arachnos napisał:

Ja również, gdyby był
jak Ty, to olałby wszystko i miałby puste półki.


polki mam na inne rzeczy. gry (obecne) maja swoje miejsce w kopercie na plyte dvd lub poprostu na dysku twardym. I czy puste polki robia z Ciebie kogos gorszego ? Czy uwlaczaja Twojemu growemu "ja" ? :D Szczerze watpie ;) Wiec nie mieszajmy "gamingu" (czy to dla rozrywki, czy fanatycznego) ze zbieraniem watpliwej jakosci dodatkow ;)

Dnia 27.06.2010 o 19:05, Arachnos napisał:

Dzisiaj coś może się wydawać takie sobie,
ale za 10 lat to będzie klasyka.


srednio mnie obchodzi czy gra w ktora gralem 7 lat temu zostanie uznana za kulutowa ;) To bylo, minelo. Gram w gry dla zabawy, a nie po to by zbierac rzeczy kultowe, lub takie, ktore stana sie kultowymi ;)

Dnia 27.06.2010 o 19:05, Arachnos napisał:

Dla mnie wspomnienia są bardzo ważne i wyjęcie pudełka (wcale nie szajsowatym
papierem jak to ująłeś) po 10 latach może wywołać miłe wspomnienia. Dzisiaj wyjmując
z szafy ogromne pudełko choćby Red Faction z 2001 czuję nostalgiczne łaskotanie w brzuchu.


dla mnie liczy sie tylko ciag jedynek i zer za ktory place, reszta nie jest mi do niczego potrzebna. I naprawde myslisz, ze za jakies: 20 lat, ciagle bedziesz piescil swoje pudelko z Red Faction ? ;) Kolekcjonowalem rozne badziewie za mlodu, teraz ograniczam do minimum ilosc sciaganego do domu szajsu "dekoracyjnego" (kompletnie nieuzyteczne rzeczy jak pudelka, instrukcje etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, jesteś graczem, a nie pasjonatem. Nie czyni Ci to gorszym tylko innym. Ale nie nazywaj zaściankowym zachowania pasjonatów i czasem próbuj zrozumieć innych, bo o to się cały czas rozchodzi. Ciebie to nie rusza, ale większość ludzi woli jednak mieć produkt w ręku niż w formie cyfrowej. W tym są też pasjonaci tacy jak ja. Ja się interesuję wszystkim związanym z grami a nie tylko samymi ciągami zer i jedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena abusurdalna, na oficjanej stronie FonoGAME screeny z wersji angielskiej. To jakas amatroszczzyzna calkowita. IMHO omijac z daleka.

BTW: co do dyskusji o pudelkach. Mam prosta zasade: nie ma pudelka = nie ma pieniedzy. Jak ktos realnymi pieniedzmi kupuje tylko transfer z serwerow i miejsce na dysku - tylko moge wspolczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować