Zaloguj się, aby obserwować  
Bernvan

Czy Broń była kiedykolwiek potrzebna ??

111 postów w tym temacie

Troszkę zaspałem ... ale widzę , że wreszcie do was dociera - gdyby nie chora wyobraźnia i pomysl zrobienia kzywdy drugiemu człowiekowi dziś więzienie określano by sklebem z odzieża w pasiak , a nie bezpłatnym hotelem dla nieodpowiedzialnych !!! Nie mam zamiaru oskarżać tu tych co znaleźli się w nim przez przypadek sądowy , czy też próbowali cos ukraść dla dobra rodziny !!!

Wielu z was pisało , żę jedynie zło może zlikwidować zło mając na myśli zabijającego patriotę w obronie ojczyzny , ale jak mówił mam ksiądz : Bóg pozwala dopuścić się zadania cierpien i śmierci drugiemu człowiekowi , jeśli przez tego przemawia szatan i jeśli najpierw starano się nie dopuścić do rozlewu krwii , a w czasie wojny defensywa zawsze zaprasza na rozmowy , ugody i stara sie dyplomatycznie wyjść z sytuacji , ale jeśli ofensywa nie ustepuje nie ma sie wyjścia bo ucieczki nie przyjmuje do wiadowmości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie broni by nie było gdyby nie ludzka chęć podbojów, zdobywania i odkrywania. Poza tym mówicie "broń do obrony" ale tak naprawdę gdyby nie było się przed kim bronić to i broń byłaby zbędna... Należy również pamiętać, iż my (ludzie) jesteśmy zwierzętami. Tak, więc chęć obrony (np. terytorium, potomstwa) poprzez atak jest rzeczą naturalną. Oczywiście pozostaje sprawa sumienia, ale pojawia się ono albo po sprawie albo jeżeli nie jest konieczne użycie siły. Dlatego właśnie myślę, że na wojnie(ogółem, bo przed walką na pewno odczuwają strach i niepewność) żołnierze nie myślą o tym, że kogoś zabiją i raczej dopiero po sprawie zdają sobie z tego sprawę (oczywiście jest parę wyjątków). No i jak już ktos wspomniał emocje też są istotne, chęć zemsty i pomszczenia zmarłego przed chwila towarzysza, skacze adrenalina i śwait do Ciebie nie dociera, a po sprawie dopiero myślisz o tym co zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdziwe wytłumaczenie mozna znaleść tylko w naszej religii bo broń po wieczność będzie naszym przeznaczeniem - mam na mysli chwilę kiedy przyjdzie sie nam bronic - ile razy uczestniczyliśmy w bujkach i zamieszaniach !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 16:11, Bernvan napisał:

ile razy uczestniczyliśmy w bujkach i zamieszaniach !!!

Mówiąc "my" masz na myśli całą ludzkość? Bo w zasadzie, to wiele osób, w tym ja, nie uczestniczyło w ogóle w niczym podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzkość będzie się zabiać, dopóki będzie istnieć choć dwóch osobników naszego gatunku. To nasza naturalna potrzbea, atakować. Oczywiście nie konkretnie nasza prywatna, ale naszej cywilizacji i władców. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nas do walki pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 17:33, lampak napisał:

Ludzkość będzie się zabiać, dopóki będzie istnieć choć dwóch osobników naszego gatunku. To
nasza naturalna potrzbea, atakować. Oczywiście nie konkretnie nasza prywatna, ale naszej cywilizacji
i władców. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nas do walki pociągnie.



potrzeba atakowania niejest tylko potrzeba ludzką. przeciez zwierzeta tez sie zabijają nawzajem czasami tylko po to by udowodnic swoja wyższośc wśród innych zwierząt w swoim stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem czy ogladaliscie film equilibrium - jak sie dłużej pomysli to można dojśc do wniosku ze aby zakonczyc wojny ludzie musza sie stac mniej ludzcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy fanatyczni pacyfiści mówią, że przez broń możliwe są wojny i cierpienie, a IMO jest odwrotnie - to właśnie konflikty pchneły ludzkosć do wymyślenia wysublimowanych narzędzi do zabijania. Co już zostało tutaj powiedziane, potrzeba atakowania była, jest i będzie, więc gdyba nagle znikła cała bron świata ludzie tłukli by się na pięści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W tej sprawie wypowiedział się nawet Einstein. Zapytany jaka broń zostanie użyta podczas III wojny światowej odpowiedział: "Nie wiem jaka broń zostanie użyta w czasie III wojny swiatowej, ale jestem pewien, że IV będzie na maczugi". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 18:36, HumanGhost napisał:

Dokładnie. W tej sprawie wypowiedział się nawet Einstein. Zapytany jaka broń zostanie użyta
podczas III wojny światowej odpowiedział: "Nie wiem jaka broń zostanie użyta w czasie III wojny
swiatowej, ale jestem pewien, że IV będzie na maczugi". :-)

Przypomina mi się sytuacja gdy z kumplem przeżucaliśmy się cytatami i ja odrobine zdmodyfikoałem wyżej przez ciebie podany. Otóż brzmiało to mniej więcej tak "...że IV będzie na maczugi, o ile ktokolwiek przeżyje III by móc walczyć w IV" No bo biorąc pod uwage moc współczesnej broni atomowej (a co dopiero broń oparta na choćby fuzji atomowej, albo Antymaterii) Normalnie strach sie bać co by było gdyby doszło do wojny z użyciem broni Masowego Rażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2006 o 18:54, Marcin-91 napisał:

Dobra wiadomość dla fanów fallouta by była, ot co!

Czy ja wiem? Ja jestem wielką fanką Fallouta i jakoś mnie ta myśl nie pociąga... Tata broń mogłaby przecież zabić pół świata i zniszczyć bardzo wiele miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie bez broni by sie nikt nie nawalał na świecie i nie byłoby tyle śmierci ale ilu gier by nie stworzono, byłyby tylko "wesołe króliczki pom-pom", "matmoludki" itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat po prostu po stworzeniu broni oszalał , i chciał byc najważniejszy , i najlepszy . Więc krótko mówiąc , świat zeszedł na psy kiedy broń została stworzona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 13:00, zapodaj napisał:

Świat po prostu po stworzeniu broni oszalał , i chciał byc najważniejszy , i najlepszy . Więc
krótko mówiąc , świat zeszedł na psy kiedy broń została stworzona .

Czyli zawsze był szalony? Przecież broń istniała odkąd istniał człowiek tylko inaczej wyglądała i była mniej skuteczna.
Moim zdaniem broń istnieje dlatego ponieważ człowiek jest bardzo delikatnym stworzeniem może nas zabić poważniejszy upadek, więc tym bardziej trzeba się bronić przed innym zagrożeniem, a najlepszą obroną jest atak - to nie jest frazes czy banał tylko fakt. I stąd dążenie człowieka do doskonałej broni i poczucia bezpieczeństwa z nią związanym. Do póki jest człowiek będzie nieustanny wyścig zbrojeń. Taka nasza natura niestety.
Zastanawialiście się kiedyś gdzie byśmy teraz byli gdyby fundusze na badania nad bronią i z jej produkcji przekazać na inny cel na przykład eksplorację kosmosu?
Pewnie już byśmy mieszkali w innej galaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 17:13, Woko11 napisał:

Tak, była potrzebna, ale tylko po to żeby móc polować i bronić się przed zwierzętami.

Myślisz że kiedyś ludzie mieszkali w idylli i się nie zabijali?
Historia człowieka to historia wojen i konfliktów, dlaczego sądzisz że kiedyś było inaczej?
Inne była tylko skala konfliktów i liczba ofiar. Najpierw walki rodzin potem plemion i narodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 17:23, Woko11 napisał:

Nie, nie myślę tak. Po prostu gdyby nie broń ofiar zawsze było by mniej.

Tu się zgodzę w 100% gdyby nie postęp w technologii broni ofiar śmiertelnych byłoby znacznie mniej tak jak w średniowieczu.
Teraz już się nawet broń zaczęło produkować w ten sposób żeby "produkować" więcej rannych niż zabitych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować