Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 i XBOX 720 pojawią się za dwa, trzy lata?

91 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2010 o 14:56, Griba napisał:

Ciekawe ile lat jeszcze trzeba czekać na taką technologię że do łepetyny jakieś kabeli
podłączą ala matrix. Ale żem się rozkminił co. :D


Wg. mnie takie rozwiązanie, albo podobne, to jedyna nadzieja branży. Przynajmniej tak można wywnioskować z obserwacji dzisiejszych gier. Singleplayer umiera, nic oryginalnego, tryby multiplayer, ostatnie MMO to też kopiowanie pomysłów sprzed dekady. Grafika już jest niemal fotorealistyczna. Muzyka w 5.1. Fabuła w jakiejkolwiek grze już nigdy oryginalna nie będzie. Nie mówię zaskakująca, czy porywająca, bo to zawsze da się zrobić, tylko oryginalna. Tylko jakiś futurystyczny bajer może pomóc. Virtual Reality może? Ten Święty Graal gamingu. Teraz on wydaje się jak najbardziej na miejscu. Tyle że technologia jaka uratowałaby branżę to chyba obecnie technologia wojskowa. Coś jak motion capture suit, ale łądniejszy i funkcjonalniejszy. Może w końcu granie przeniesie się do reala. Taki pomysł poddał mi ostatni bajer dodany do Pokemonów, Pokewalker.

Ale tak poza tym, to niech ta generacja pożyje jeszcze rok, dwa, bo jeszcze mam sporo do nadrobienia w temacie obecnej generacji konsol. Później niech nastąpi w końcu jakaś rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia co może mieć lepszego ps3?
- najlepsza jakośc odtwarzania (blue ray) - juz jest
- podłączenie systemu głośników 5.1 - jest
- 3D - juz od niedawna
- Wi Fi - Jest
- Bluetooth - jest
- zgodnosc z PSP - jest
- i wiele innych
co jeszcze mogła by miec ta konsola?

1) Nowy rodzaj nośnika danych, oparty na innych technologiach, blue ray nie jest szczytem możliwości technicznych i już teraz(a nawet parę lat temu) było prowadzone testy nowych.

2) Dźwięk...tutaj też da się coś wykombinować - inteligentny system emisji dźwięków. Jedno pudełeczko zapewniające dźwięk dochodzący z wszystkich stron ? brzmi jak sci-fi ale wcale nie jest.

3) *tylko namiastka prawdziwego 3D, ciągle zostaje wiele do zrobienia.

4,5,6) również nie jest to szczyt możliwości technicznych.

7) Co jeszcze mogło by tam być ? Puśćmy wodzę fantazji(w granicach rozsądku)
- Gładkie pady, umożliwiające w 100% konfigurację przycisków (cały pad jako wyświetlacz w kształcie pada+najnowsze materiały umożliwiające zmianę kształtu pada(kwestia czasu 1-2 generacje imo)( możesz zmieniać położenie przycisków, dodawać nowe w zależności od potrzeb), dodatkowo pad automatycznie kalibrujący siłę nacisku palców oraz zapisujący ustawienie pod konkretne linie papilarne.

Możliwości są nie skończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:42, ktos2k5 napisał:

mnie zastanawia co może mieć lepszego ps3?
- najlepsza jakośc odtwarzania (blue ray) - juz jest
- podłączenie systemu głośników 5.1 - jest
- 3D - juz od niedawna
- Wi Fi - Jest
- Bluetooth - jest
- zgodnosc z PSP - jest
- i wiele innych
co jeszcze mogła by miec ta konsola?

1) Nowy rodzaj nośnika danych, oparty na innych technologiach, blue ray nie jest szczytem
możliwości technicznych i już teraz(a nawet parę lat temu) było prowadzone testy nowych.


2) Dźwięk...tutaj też da się coś wykombinować - inteligentny system emisji dźwięków.
Jedno pudełeczko zapewniające dźwięk dochodzący z wszystkich stron ? brzmi jak sci-fi
ale wcale nie jest.

3) *tylko namiastka prawdziwego 3D, ciągle zostaje wiele do zrobienia.

4,5,6) również nie jest to szczyt możliwości technicznych.

7) Co jeszcze mogło by tam być ? Puśćmy wodzę fantazji(w granicach rozsądku)
- Gładkie pady, umożliwiające w 100% konfigurację przycisków (cały pad jako wyświetlacz
w kształcie pada+najnowsze materiały umożliwiające zmianę kształtu pada(kwestia czasu
1-2 generacje imo)( możesz zmieniać położenie przycisków, dodawać nowe w zależności od
potrzeb), dodatkowo pad automatycznie kalibrujący siłę nacisku palców oraz zapisujący
ustawienie pod konkretne linie papilarne.

Możliwości są nie skończone.


eee troche przesadzasz z tym, że "nie jest to szczyt możliwości technicznych". szybsze wi fi czy BT to jakby nie było te same "usługi" tylko szybsze własnie :)
to samo z potencjalnie "nowym" nośnikiem (choć pewnie szybko się go nie doczekamy, zważywszy że BD się nie upowszechnił jeszcze).

podobają mi się te pady. kto wie, kto wie. to byłaby jakaś nowa jakość. zmieniane klawisze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:02, Ertai napisał:

@Mastermind

Trafiles w sedno. Mam kompa, ktory ma juz 2 lata.. i najnowsze gry dzialaja na nim idealnie,
na full detalach (fakt, ze jak go skladalem to zlozylem potwora mocy... ale tez z kolei
bez przesady... nie byl to jakis super komputer z wydajnoscia operacji zmiennoprzecinkowych
rzedy kilkunastu petaflopow :P)... 5 lat temu takie cos bylo nie do pomyslenia, co 2
lata trzeba bylo zmieniac kompa zeby moc pograc w najnowsze gierki.

Sciana o ktorej piszesz to nie koniecznie ograniczenia sprzetowe (a w zasadzie nie tylko).
Prawo Moora powoli przestaje obowiazywac, wiec idziemy w ilosc nie w jakosc (wiecej rdzeni,
a nie szybsze procesory). Zyskujemy wiec w teorii na wydajnosci... ale ale ale... programisci
(czyli ludzie, ktorzy tworza kod, ktory ma korzystac z naszego sprzetu) nie do konca
przestawili sie na pisanie aplikacji zoptymalizowanych pod wiele rdzeni... jak jakas
gra obsluguje 2 rdzenie to jestem milo zaskoczony... o 4 rdzeniowym supporcie nie slyszalem
(architektura konsol jest ZUPELNIE inna niz PC wiec nie wnikam ze X ma XXX rdzeni a PS3
jeszcze wiecej... nie do konca o to tutaj chodzi, bo tam sa inne ograniczenia). Nie ma
wiec sensu produkowac sprzetu, ktorego nie kupia ludzie bo i tak nie odczuja roznicy
(bo czy 2 czy 4 rdzenie... co za roznica w grze, ktora i tak nie wykorzysta pelni mocy
waszego sprzetu).

Teraz dolozmy do tego, ze gry oplaca sie wydawac przede wszystkim na konsole. Wychodzi
nam, ze rozwoj sprzetu jest opozniany przez obecna generacje konsol (co nie znaczy ze
wprowadzenie nowej od razu rozwiaze problem... na poczatku jeszcze bardziej go poglebi
bo zmusi programistow do nauki nowych platform zamiast do szlifowania i wyciskania ostatnich
sokow z obecnych generacji) + programistow (a w zasadzie kosztow produkowania gier, ktore
ciagle rosna), ktorzy nie wykorzystuja potencjalu sprzetowego.

Moze wprowadzenie technologii 3D cos zmieni... ale na to trzeba poczekac moim zdaniem
wiecej niz 3 lata (z uwagi na koszty telewizorow 3D atm)... mysle ze 5 lat (czyli tyle
ile pisze M i S ze pozyja jeszcze ich konsole) jest bardziej realnym terminem.

A co to znaczy dla nas graczy? Nic. Zarabiste gry moga powstawac i na obecnych generacjach...
grafika moze tez nas wciskac w ziemie... a zamiast kosztujacej 12 k zl rewolucji (telewizor
3d + osprzet) wole powolna ewolucje kosztujaca 3-5k zl (telewizor + nowa konsola).



podpisuje się pod tym co napisałeś wszystkimi klawiszami na klawiaturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:00, Principes napisał:

Zastanawia mnie, kto sfinansuje proces wprowadzania nowych konsol na rynek i weźmie na
siebie ryzyko ponoszenia gigantycznych strat przez kolejne pół dekady, skoro obecna generacja
w najbardziej optymistycznym wariancie zwróci zaledwie ułamek poniesionych kosztów?

>
Otóż to! Nie ciacham tego cytatu żeby każdy przeczytał i pomyślał racjonalnie /\

Niby dlaczego Sony tak pielęgnuje wyłącznościówki? Bo może właśnie interes pt. ps3 wciąż nie chce się "wyeksploatować", a to oznacza,że ich analityk finansowy musiałby upaść na głowę, żeby zaanonsować program wywalenia kolejnych, grubych milionów w coś, do czego wciąż trzeba będzie dopłacać;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jeszcze jednym Biokomputery. Fakt przyjdzie nam poczekać na to jeszcze kilka(naście) lat, ale potencjał w nich drzemiący jest trudny do opisania. Wystarczy wspomnieć o Syntetycznym DNA jako nośniku danych.

"0,5 kg kwasu deoksyrybonukleinowego może przechować więcej danych, niż wszystkie dyski twarde będące współcześnie w użyciu ( w przeciwieństwie do dzisiejszych komputerów, w których stosowany jest binarny system liczbowy, biokomputery mogą wykorzystywać system oparty na czterech stanach informacji )."
http://pablito.pl/index.php/artykuy/7-artykuy/124-biokomputery-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:51, Phanatyx napisał:

""Żadne LEGO nie da Ci tego co dziewczyna, kolego." :P"

Na mnie ostatnio działają dziewczyny które wiedzą do czego służy pad :P


Wiedzieć do czego służy, to jedno. Umieć się nim posługiwać, to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:50, kodi24 napisał:

> Zastanawia mnie, kto sfinansuje proces wprowadzania nowych konsol na rynek i weźmie
na
> siebie ryzyko ponoszenia gigantycznych strat przez kolejne pół dekady, skoro obecna
generacja
> w najbardziej optymistycznym wariancie zwróci zaledwie ułamek poniesionych kosztów?

>
Otóż to! Nie ciacham tego cytatu żeby każdy przeczytał i pomyślał racjonalnie /\

Niby dlaczego Sony tak pielęgnuje wyłącznościówki? Bo może właśnie interes pt. ps3 wciąż
nie chce się "wyeksploatować", a to oznacza,że ich analityk finansowy musiałby upaść
na głowę, żeby zaanonsować program wywalenia kolejnych, grubych milionów w coś, do czego
wciąż trzeba będzie dopłacać;


W dużej mierze sukces konsol wiąże się z wyłącznymi grami. To właśnie dzięki TYM grom w większości przypadków gracz dedycje się na X a nie na Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy, i co znowu jakieś mega hity wyjdą na jedna konsole i będę miał dylemat jaką by kupić chociaż z wyborem ps3 nie miałem zbyt większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia sprzętowe to jedno ale co mi po pięknej grafice jak gram x razy w to samo, wielkie molochy wyczerpały już swoje pomysły na gry, fajnie że crisis 5 będzie wyglądał megarealistycznie ale jeśli fabułą będzie przejście z punktu A do B i zabicie X przeciwników to chyba wrócę do gier na pierwsze PlayStation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Nintedo śmieje się teraz ze wszystkich, bo tylko oni tak naprawdę zarabiają na grach/konsolach, a nowe Wii (w HD, łał!) będzie za 5-10 lat ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:06, Mastermind napisał:

nie wydaje się wam, że pod wieloma względami producenci sprzętu doszli już do ściany?

co dojścia do ściany jest jeszcze trochę daleko :) nawet producenci sprzętu ze schodzeniem na coraz mniejszy wymiar technologiczny nie doszli do granicy krzemu. a jak dojdą za parę lat to krzem czymś innym zastąpią. czy jak się okaże że prąd jako nośnik danych jest za wolny to zostanie zastąpiony światłem na masową skalę. tak jak to planuje w przyszłym roku zrobić intel ze swoją technologią light peak która zniszczy usb3.0. do ściany jeszcze daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 16:33, Renzov napisał:

A Nintedo śmieje się teraz ze wszystkich, bo tylko oni tak naprawdę zarabiają na grach/konsolach,
a nowe Wii (w HD, łał!) będzie za 5-10 lat ;).


Pierwsza część Twojej wypowiedzi jest odpowiedzią dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ile osób zechciałoby zainwestować w takie ps3 czy x360 wiedząc,że na horyzoncie majaczy już kolejna generacja? Prawda jest taka,że tylko Nintendo zarabia na swojej konsoli (Wii), reszta dopłaca (Sony), albo wychodzi na zero (M$). Sytuację ratują exy, które nam bardzo się podobają (więc kupujemy konkretne konsole pod konkretne gry), a z których zarówno Sony jak i M$ czerpią konkretne profity. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to nie instytucje charytatywne od pasjonatów dla pasjonatów, lecz bijące się o szmal machiny finansowe- te gry to ich czysty zarobek, konsole wciąż nie. Dlatego -na dzień dzisiejszy przynajmniej- lepiej jest im inwestować w gry, czyli software, niż w nowy hardware; Sam program rozwojowy procesora Cell to równowartość blisko 1,5mln. takich ps3 Slim 120GB, a do tego dochodzą pozostałe chipy,płyty, pamięci, napędy (Blu-Ray to nie w kij dmuchał),montaż, produkcja, reklamy, logistyka- wszystko oczywiście na skalę światową. Stworzenie i wpuszczenie na rynek ps3 to nie to samo co wprowadzenie nowej generacji kart graficznych czy choćby wyprodukowanie laptopa korzystającego z gotowych i powszechnie dostępnych na rynku komponentów- to zupełnie inna skala przedsiębwzięcia; Jak Sony i M$ zdecydują, czy to właściwy moment na kolejne karkołomne inwestycje to napewno się o tym dowiemy od ich zacnych PR-owców, póki co możemy najwyżej spekulować;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna generacja konsol to będzie coś więcej, niż tylko wzmocnienie sprzętu i poprawienie grafiki. Ludzie czekają na zupełnie nowe podejście do gier.

Granie graniu nie równe, co pokazuje fenomen WII. Ludzie są albo znudzeni w kółko ta samą formą rozgrywki ( ja jestem znudzony przynajmniej), nie mają za wiele czasu na granie i masę innych powodów. Można się pokusić o stwierdzenie, że na nastepnej generacji konsol przyjdzie nam zobaczyć kolejne wersje kontrolerów: Kinect 2, PS Move 2, chociaż w przypadku tego drugiego być może zmieni się trochę kształt, być może zobaczymy pierwszy raz rękawiczkę kontrolną na rękę:). Kto wie, co spotka nas w kolejnej generacji.

Oczywiście obstawiam Japończyków- to oni trzymają łapę na technologii :P i to oni narzucają tempo. Reszta tylko obserwuje i próbuje nadążyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 16:41, palpatine napisał:

być może zobaczymy pierwszy raz rękawiczkę
kontrolną na rękę:). Kto wie, co spotka nas w kolejnej generacji.


Już mieliśmy taki kontroler w 1989. Nazywał się Power Glove od Nintendo i dał on podwaliny pod Wiimote''a ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcale się nie zdziwił. Tyle że postęp to nie tylko grafika. Czy jednak ludzie są gotowi na e-dystrybucję w 100%? Nie sądzę. Kontrolery ruchu? Ich obecna generacja wyjdzie dopiero za kilka miesięcy. Póki co gra mi się dobrze, chociaż szkoda że 3D w tej generacji będzie dopiero namiastką. Tak czy inaczej nową konsolę na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować