Zaloguj się, aby obserwować  
Bernvan

Uzbrojenie średniowiecza

362 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2006 o 09:07, paweusz napisał:

> No wiesz może zadużo, ale większość rycerzy takowy zestaw nosiła:)
>
Może ? Ale chyba wozili ten zestaw na wozie, nie ma możliwości by miał taki komplecik na sobie...
:)

Raczej na sobie lub giermek/koń nosili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 09:08, General Odyn napisał:

Raczej na sobie lub giermek/koń nosili


Wtedy giermek musiałby być pokroju Pudzianowskiego, żeby to unieść. Swoją drogą dziwi mnie w RPG-ach, że wojownicy walczą w pełnej zbroi płytowej i z mieczem dwóręcznym w ręce . Ale skoro w filmie Arnold z miniguna strzelał spokojnie sobie idąc, to czemu w grze fantasy nie ma być inaczej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 09:59, Karlak napisał:

Wtedy giermek musiałby być pokroju Pudzianowskiego, żeby to unieść. Swoją drogą dziwi mnie
w RPG-ach, że wojownicy walczą w pełnej zbroi płytowej i z mieczem dwóręcznym w ręce . Ale
skoro w filmie Arnold z miniguna strzelał spokojnie sobie idąc, to czemu w grze fantasy nie
ma być inaczej ??

Gry bardzo często wypaczają rzeczywistość podobnie jak filmy i nie ma co się przejmować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 09:59, Karlak napisał:

> Raczej na sobie lub giermek/koń nosili

Wtedy giermek musiałby być pokroju Pudzianowskiego, żeby to unieść. Swoją drogą dziwi mnie
w RPG-ach, że wojownicy walczą w pełnej zbroi płytowej i z mieczem dwóręcznym w ręce . Ale
skoro w filmie Arnold z miniguna strzelał spokojnie sobie idąc, to czemu w grze fantasy nie
ma być inaczej ??


Jak sama nazwa wzskazuje gra jest "fantasy", więc (na szczęście) nie można oczekiwać, że twórcy będą w 100% odwzorowywali rzeczywistość :].
A chyba w każdym młodym, współczesnym fanie średniowiecznych bitew leżą gdzieś pragnienia nie trzymania tarczy i włóczni w szyku z tysiącem innymi piechurów, ale noszenia pięknej zbroi, dzierżenia szaleńcych mieczy, toporów i korbaczy, by samotnie rozprawia się z hordami potworów :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 09:59, Karlak napisał:

> Raczej na sobie lub giermek/koń nosili

Wtedy giermek musiałby być pokroju Pudzianowskiego, żeby to unieść. Swoją drogą dziwi mnie
w RPG-ach, że wojownicy walczą w pełnej zbroi płytowej i z mieczem dwóręcznym w ręce . Ale
skoro w filmie Arnold z miniguna strzelał spokojnie sobie idąc, to czemu w grze fantasy nie
ma być inaczej ??

Ach aż się Diablo II przypomina ech muszę w końcu zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 14:58, Backside napisał:

>> Tak masz racje z konaniem przez wiele dni( przeczytaj "Cierpienia Młodego Wertera"),

> a poza tym katany i wakazijaszi to wspaniałe miecze.

Ale "Cierpienia (...)" mają raczej mało wspólnego ze średniowieczem i ogólnie rycerskością
:].

BTW - pisz trochę skaldniej te posty, bo nie wiem co napisałeś sam, a co jest odpowiedzią na
cudze słowa.

>> I o to chodzi . Chce abyś wytężył szare komórki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 13:59, paweusz napisał:

Ładne, ale do walki by się raczej nie nadawały. Ten pierwszy pięknie zdobiony.


Jasne, że do walki by się nie nadawały :) Powiesiłbym na ścianie (najlepiej nad kominkiem ale nie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 14:06, paweusz napisał:

To byłoby niezłe trofeum. Mój sąsiad ma fajny miecz samurajski, na ścianie sobie powiesił,
wygląda bardzo efektownie.


Kupiony w necie czy oryginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walcze połtorakami i powiem wam, że posiadanie pięknego miecza to kara Boża. Przy każdym szczeku oręża serce się kraja :(
Swoja droga, w pełym uzbrojeniu po 10 minutach walki, ma się już tego dosyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 13:04, Abi Dalzim napisał:

Kurczę, chciałbym mieć któryś z nich :)


Nie chcę tu obrażać gustów, ale te miecze są strasznie ... bazarowe :].
Są ładne i z pewnością dobrze by leżały w muzeach jako już nie broń, ale "biżuteria" wyższych dowódców, ale raczej kiepsko by wyglądały w rękach pojedynkującego się rycerza :].

BTW - proponuję wpisać hasło "miecz" na Allegro i można tam kupić 1,5 i 2h kute ręcznie od ok 200 zł (naturalnie nie są to "treningowe", ale już wyglądają przyzwoicie i bardziej hmm realistycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 13:04, Abi Dalzim napisał:

Kurczę, chciałbym mieć któryś z nich :)

>> Marzenie. Poza ty dogry grawer na pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 15:30, Backside napisał:

Żart kiepski, a ty nadal, usilnie starasz się, by posty były nieczytelne.

>> Ale się staram. A ty coś nie w sosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztuka walkii rycerskich w średniowieczu nie była taka jak pokazują w filmach. Była bardziej brutalna, a do zasad pojedynków wtrącał się papież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować