Zaloguj się, aby obserwować  
Vojtas

Plebiscyt Gamespot - Pomóżmy Wiedźminowi!

10 postów w tym temacie

Witam serdecznie!

Na amerykańskim portalu Gamespot.com rozpoczęła się druga, finałowa tura głosowania na najlepsze gry zakończonych niedawno targów E3. Pomóżmy wypromować polską produkcję, która wciąż, poza kręgami RPG, jest stosunkowo mało znana. The Witcher 2 jest nominowany w sześciu kategoriach, ale najbardziej prestiżowe są 3 ostatnie:

Najlepsza grafika
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/special-achievement/index.html?page=2

Najlepsze demo
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/special-achievement/index.html?page=3

Najlepszy trailer
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/special-achievement/index.html?page=5

Najlepszy RPG
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/genre-awards/index.html?page=8

Najlepsza gra PC
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/platform-awards/index.html?page=2

Gra targów
http://e3.gamespot.com/best-of-e3-2010/game-of-the-show/index.html?page=2

Rzecz, na którą chciałbym zwrócić szczególną uwagę, to uczciwość głosowania. Redakcja Gamespota skasowała po pierwszej turze 20 tysięcy głosów (z 42) za rzekome podwójne głosowanie. Abstrahując od tego, na ile było to słuszne i sprawiedliwe posunięcie, lepiej nie kombinować. Piszę to wyłącznie profilaktycznie. ;)

Wiem, że niektórzy uważają takie głosowania za leczenie kompleksów, ale spójrzcie na to w inny sposób - to darmowa promocja polskiej myśli artystycznej i technicznej. Promocja również naszej literatury fantasy. Po angielsku ukazały się dopiero dwa tomy przygód Geralta ("Ostatnie życzenie" i "Krew elfów"), opracowywane są kolejne (m.in. "Miecz przeznaczenia") - wielu zachodnich graczy zainteresowało się książkami po zetknięciu z grą - to daje do myślenia. Podczas pierwszej nominacyjnej tury na Gamespocie, gdy Wiedźmin 2 prowadził, przybyło ponad 12000 odsłon filmu z produkcji. Pomyślcie, ile osób dowie się o Wiedźminie, gdy dzieło CD Projekt Red zwycięży choćby w jednej kategorii! Ktoś zapyta - po co ludzie mają się o tym dowiedzieć? To proste - ta gra wysadzi z siodła produkcje gigantów, których strategie kreuje wyłącznie rachunek ekonomiczny. Zwycięstwo w plebiscycie to również ogromna motywacja dla niezwykle utalentowanego młodego zespołu, który w pocie czoła pracuje, by W2 trafił na sklepowe półki w pierwszym kwartale 2011 roku - i by zawojował rynek i serca graczy.

Za poparcie serdecznie dzięki! Przekażcie to info dalej. Może grampl pokusi się nawet o newsa? To w końcu dobro narodowe! Głosujemy do 9 lipca, ale śpieszyłbym się na Waszym miejscu, bo rywalizacja jest bardzo zacięta. W tej chwili najgoręcej jest w kategoriach "Best RPG" i "Best PC Game".

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na żadną z tych nagród Wiedźmin nie zasługuje ;P. Może i to jest polska gra, ale to nie sprawi, że oddam na nią swój głos. Po prostu po wszystkim, co zobaczyłem, nie czekam na tę produkcję.

I tak: najlepsza grafika: Crysis 2
demo: Crysis 2
trailer: SW TOR
RPG: Fable III
PC: SW TOR
gra targów: SW TOR

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszych trzech kategorii, to się zgadzam - zwłaszcza w przypadku najlepszego trailera - podałem to jedynie dla porządku. Ale w przypadku RPG, to chyba sobie jaja robisz? :) Nawet Molyneux nie uważa swojej gry za RPG.

Prawda jest taka, że na E3 Redzi nie pokazali nic nowego od marca. Być może w Kolonii pokażą coś więcej - anyway - co Ci szkodzi oddać głos na Wieśka? Napisałem przecież, że chodzi wyłącznie o wsparcie rodzimego przemysłu gier. CDPR to nie City Interactive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mikimem (tak to chyba się odmienia?). Tylko dlatego, że Wiedźmin jest polski, musi od razu być dobry? Trochę naciągany ten wątek jest. Głosowanie ma polegać na wyborze NAJLEPSZEJ gry. To nie jest konkurs Eurowizji...

A grą, na którą czekam z największą niecierpliwością (i na którą oddawałem głosy) jest SW: TOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 13:22, Ring5 napisał:

Zgadzam się z mikimem (tak to chyba się odmienia?). Tylko dlatego, że Wiedźmin jest polski,
musi od razu być dobry?


Nie musi, ale będzie dobry. Nie dlatego że jest polski, tylko dlatego że będzie miał rozbudowaną fabułę i poprawione wszystkie aspekty, na które narzekano przy pierwszej części.

I tak, masz rację. To konkurs Eurowizji, chodzi o promocję, bo gra jeszcze nie została wydana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie... może nie we wszystkich kategoriach jest najlepszy, ale dobry jest i nie ma się co z tym spierać... Cudze chwalicie a swego nie znacie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko znowu nie pokasowali głosów. Ale i tak zagłosuje bo jak widzę że wygrywa Fallout New Vegas to aż mnie skręca.

EDIT: Ups, na listach pojawia sie Deus Ex 3, ma mało głosów (nawet mniej niż Witcher 2) co mnie nie dziwi bo gracze nie wiedzą, co dobre:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 14:06, Muradin_07 napisał:

A dlaczego nie... może nie we wszystkich kategoriach jest najlepszy, ale dobry jest i
nie ma się co z tym spierać... Cudze chwalicie a swego nie znacie... :D


Wprost przeciwnie, swoje znacie i go nie lubicie.

Jestem chyba jedną z niewielu osób, dla których Wiedźmin (gra) był co najwyżej średnią produkcją:
- pokręcona fabuła (zmartwychwstanie Geralta... i po diabła to komu? Zginął i koniec, tego mamy się trzymać, a nie "zabili go i uciekł"),
- fatalne prowadzenie postaci (wiedźmin, postać o nadludzkiej zwinności i zręczności, ma problem z przejściem przez dwudziestocentymetrowy płotek na ścieżkę znajdującą się tuż za nim),
- mizerna (i pozorna) możliwość rozwoju naszej postaci (mogli to sobie odpuścić całkowicie i po prostu przy osiągnięciu odpowiedniego poziomu, odblokowywać konkretne umiejętności, tak, jak zrobiono to w Jedi Outcast),
- liniowość aż do bólu zębów (brak możliwości prowadzenia dialogu inaczej, niż przewidzieli to twórcy). A gdzie np. możliwość zastraszania, gdzie paskudny uśmiech Geralta? Wyobraźmy sobie wiedźmina, próbującego dostać się do Yennefer w "Ostatnim Życzeniu": rozmowa z osiłkiem pilnującym drzwi, dwa questy, rozmowa, quest, rozmowa, wejście... A jak rozwiązał to Geralt? Normalnie - za pomocą odpowiedniej ilości twardej, nomen omen, gotówki.
- i tak dalej, i temu podobne.

Jedynym powodem, dla którego Wiedźmin odniósł w Polsce taki sukces, był fakt, że samo uniwersum wiedźminie jest bardzo popularne. Gdyby tę samą grę, z taką mechaniką, na tym silniku i z podobnie poprowadzoną fabułą, wydano z anonimową postacią, pies z kulawą nogą by na ten tytuł nie zwrócił uwagi.

Mojego głosu Wiedźmin 2 nie dostanie. Za bardzo się sparzyłem jedynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..] OK, najwyraźniej oczekiwałeś czegoś zupełnie innego. Co do różnych możliwości rozwiązywania questów - otóż nie jest tak, jak mówisz. Nie ma superróżnorodności, ale wiele zadań da się siłowo rozwiązać.

Spoiler

Jest quest, gdzie trzeba wydobyć od dilera Angusa informację, gdzie można nabyć dużą ilość fistechu. I cóż, można mu zapłacić, a można go zastraszyć, a później zaszlachtować jak wieprza. Albo sprawa cmentarza - możesz wydobyć od zezwolenie od Vincenta, szefa straży miejskiej, albo uiścić dług grabarza u Talara, i w ten sposób załatwić sobie wejściówkę.

Oczywiście ogólny przebieg fabuły jest liniowy - ale masz wybór stron, co determinuje szczegóły wielu questów i zakończenia gry. Zresztą, nie zamierzam Cię przekonywać, bo swoją opinię już sobie wyrobiłeś - w tym wypadku chodzi przede wszystkim o promocję wiedźmińskiej marki na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować