Zaloguj się, aby obserwować  
1HAKER2

Jakie profil w Liceum oraz jakie Liceum polecacie?

128 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 17:23, citekmaniak napisał:

Polecam profil matematyczno informatyczny.


No wiesz, taki profil posłuży, ale nie każdemu... Trzeba mieć naprawdę zacięcie do przedmiotów ścisłych. Spędziłem dwa lata na tym profilu, i omal nie przypłaciłem tego wszystkiego załamaniem nerwowym. Warto jednak wiedzieć w co się pakujemy przy wyborze profilu. Ja niestety niezbyt trafiłem. A zmiana profilu na ostatnim roku nie jest niczym przyjemnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 00:17, Paladyn Rage napisał:

> Polecam profil matematyczno informatyczny.

No wiesz, taki profil posłuży, ale nie każdemu... Trzeba mieć naprawdę zacięcie do przedmiotów
ścisłych. Spędziłem dwa lata na tym profilu, i omal nie przypłaciłem tego wszystkiego załamaniem
nerwowym. Warto jednak wiedzieć w co się pakujemy przy wyborze profilu. Ja niestety niezbyt
trafiłem. A zmiana profilu na ostatnim roku nie jest niczym przyjemnym.


No, przyjemnym zapewne nie jest. Ja jak juz siedze w tym profilu ponad 2 lata to juz nie mam jak zmieniac nawet jakbym chcial. Jak ktos lubi liczyc to polecam ten profil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim!!jestem z Łodzi i mam dylemat...które liceum jest najlepsze...???czy chodzil ktos moze do 30 21 czy 24??zastanawiam sie pomiedzy nimi....za wszelka pomoc z gory wielkie dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może mi pomożecie... Chodzę do 3. klasy gimnazjum, jak wiecie egzaminy itp. itd. I podobnie jak Mroczny78 mam dylemat. Otóż, z przedmiotów humanistycznych jestem bardzo dobry (4 z Polaka, 3 z Anglika, 4 z Niemca, 5 z Historii i 4 z WOSu - spoko, na pewno podciągnę to o jeden stopień do góry) i chciałbym zostać dziennikarzem. Mieszkam w Mielcu i jaki profil polecacie? W ścisłych jestem bardzo dostateczny. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na studia na kierunku dziennikarstwo w Bydgoszczy, interesuje ich zdana matura z polaka, angola, wosu lub historii. Więc albo profil stricte polonistyczny, albo historyczno prawny (na takim ja siedzę, tylko nie wiem czy takie są wszędzie xD). Aczkolwiek jeśli chcesz zostać dziennikarzem w czasopiśmie/serwisie o grach, to polecalbym ci załatwić sobie kurs z anglika i zaczepić się przy okazji o jakiś zin. Ważne jest żeby doświadczenia nieco załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc idź bez zastanowienia do klasy o profilu humanistycznym, skoro przedmioty ścisłe sprawiają Ci kłopot. Najlepiej poszukaj klasy o profilu dziennikarskim, ale takie się rzadko zdarzają. Sam chodziłem do takiej (później się przeniosłem :) i zajęcia jakie się tam odbywały naprawdę dużo dawały. Spotkania z dziennikarzami, znanymi osobami, niektórzy uczniowie mieli nawet legitymacje dziennikarskie, a to już coś. Jedna uwaga - jak już wybierzesz klasę udaj się do szkoły i porozmawiaj z jej aktualnymi uczniami, od nich dowiesz się najwięcej. Ja tak zrobiłem, ale jakoś zapomnieli mi przekazać że klasa dziennikarska ma poszerzoną matematykę... Jakież było moje zdziwienie na początku roku ;] Wiałem stamtąd czym prędzej, ale na zajęcia z dziennikarstwa chodziłem prawie przez rok bo było otwarte dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bo jestem świetny z Polskiego, historię też potrafię pokonać. Z matematyki jak się przyłożę to zrozumiem, fizyka tak samo. Geografia, biologia i WOS to "others", jak się postaram to umiem. Angielski 4+/5.

I do jakiego mam pójść klasy w liceum, jeśli ponoć poziom matmy w klasach matematycznych jest tak wysoki, to sobie nie poradzę. Jeśli zaś będę musiał całe dnie spędzać obok "natchnionych" humanistów (recytujących homera albo coś) to bym chyba zabił :p

Ja jestem humanistą tylko "technicznym" - świetnie piszę i rozumiem wiele rzeczy, których inni nie zauważają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Humaniści to niekoniecznie poeci :p Fakt, matma w liceum jest trudna, ale nie tak trudna żeby sobie z nią nie poradzić, a przede wszystkim matura z matematyki daje więcej możliwości wyboru studiów niż z historii (raptem kilka: prawo administracja, historia, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe <- to w zasadzie wszystko). Z drugiej strony jak ktoś miał problemy z matematyką w liceum i to nie wynikające z lenistwa, a z predyspozycji to politechnice powinien sobie chyba darować. Największy problem przy wyborze klasy w liceum stanowi fakt, że determinuje ona Twoje możliwości studiowania. Zdawanie matury z historii w jakimś mat-infie raczej nie jest niczym przyjemnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleś mi pomógł, naprawdę =_=

Puck, zrobiłem się przez gimnazjum "wielobranżowy" i mam teraz problem :/ Niby mogę iść do dziennikarskiej w liceum, ale pytałem ludzi stamtąd - wszystkie inne klasy mają dziennikarskich za "cipki" (wybaczcie wyrażenie). No i co tu rzec więcej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że jakoś się ustosunkujesz do tego co napisałem, a wtedy zacznę doradzać :)

No na takie teksty się nie nabieraj. A sam też myślałem po gimnazjum, że mam wiele możliwości, kończyłem je ze średnią 5.0, ale się później okazało nie do końca tak było. We Wrocławiu jest liceum, bardzo dobre zresztą, w którym wszystkie pierwsze klasy mają profil ogólny, a od drugiego roku wybiera się klasy, które są już bardzo ściśle ukierunkowane. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie, masz okazję "liznąć" licealnych przedmiotów i dodatkowy rok na zastanowienie. Może poszukasz czegoś takiego u siebie? Polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja raczej nie mam pojęcia gdzie pójdę - to raz. Dwa - średnią MOŻE wyciągnę na 5.0 (z różnych powodów od dosyć dawna ciągnę na 4.5-4.6). Trzy - egzamin humanistyczny to dla mnie 47,48 pkt raczej na pewno jest. Ale matematyczny... Z próbnego ścisłego zawaliłem wszystko oprócz matematyki (głupie błędy, naprawdę debilne :/ Co gorsza wiedziałem jaka powinna być odpowiedź, po prostu... źle napisałem?). A np. strony z zadaniem z porostami nawet przez stres nie zauważyłem :/ Jeszcze punktów za ścisły nie dostałem (z pol dostałem 47) ale jak będzie ich więcej niż 27 to się zdziwię ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie wyciągniesz na 5.0, ja też przez gimnazjum balansowałem na poziomie od 4.3 do 4.6. A egzaminem to się w ogóle nie przejmuj :) Choć ścisłowcem nie jestem miałem wyższy wynik z matmy - 45 (na próbnym chyba 25) i jeszcze zdążyłem koleżance wszystkie zadania otwarte rozwiązać. A jak wyglądały moje przygotowania? Rozwiązałem jeden zeszyt z arkuszami próbnymi i płytkę z GW :D Szkoda, że z maturą tak lekko nie jest ;) Ale skoro obawiasz się egzaminu z matmy, stroń od klas ścisłych, więc szerokiego wyboru nie masz - human jak nic. Ale zastanów się jeszcze nad kierunkami studiów, sprawdź czego mniej więcej oczekują uczelnie, żeby się potem nie okazało że Twoje wymarzone studia są nieosiągalne, bo musiałbyś zdawać maturę z przedmiotu, któremu w Twojej klasie poświęca się najmniej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 22:03, spider-lady napisał:

No widzisz ja miałam przez 2 lata warsztaty dziennikarskie na których była lekcja wychowawcza...
Wycieczek kilka było co prawda... ale za bardzo nam się nie przysłużyły.

Tak jak mówiłem, wszystko zależy od stosunku szkoły do nauczania tego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz ja :D
Sprawa wygląda następująco: w liceach raczej będę mógł przebierać (średnia pow. 5 będzie na 100%), ale tak jak Sephirath stwierdzam, że to najczęściej sprawia problem, bo się nie wie co robić jak "się wszystko umie". Aha, chciałbym dodać, że liceum to także droga na studia więc chciałbym dobrze wybrać :/ początkowo myślałem prawo (czyli profil jakiś humanistyczny), dziennikarstwo-informatyka (praca w CDP :D), psychologia, archeologia itd. ale i tak trzeba będzie wyjechać do irlandii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar pójśc do OLL w Dęblinie - Ogólnoształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Czy ktoś tam jest/był ? Jezeli tak , to jaki jest tam poziom ?

www.lotnik.com - to jest strona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Szukam liceum w warszawie. Najlepiej blisko centrum. Takiego z małą ilością dresiarstwa i dużą ilością metali.
Co polecacie? Nie musi być bardzo dobre. Plz...help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam profil mat-inf i polecam choć niewiem co wy lubicie. Przecież człowiek z duszą artysty nie pojdzie na matematyke albo fizyke bo to by była paranoja totalna. Ale cóż są różni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować