Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2011 o 21:26, Wilkv napisał:

Strzał z ISU-152 w MS-1 -> ''It bounced off!''.

Leopard przynajmniej jest pochyły...

No, zdarzają się czasem takie nonsensy, ale cóż. ;)
Musze wam powiedzieć, że ta 128mm w Ferdku rządzi, naprawdę widać ogromną różnicę między 105 a 128. IS-7 miał koło 20%. Zniszczyłem go strzałem w boczny pancerz. Od razu lepiej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy jak juz kupie porządne działo do mojego Pz III (znaczy się 7,5 cm) to czy nie kupić sobie niemieckiego tank huntera :D Fajnie że nie muszę grać tym pierwszym, wolnym expem wynalazłem :D Co Jak się gra niszczycielami czołgów, wiem że od Hetzera dopiero się zacznie ale Maruder II też może być fajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma jakieś porady dotyczące walki z Myszką? Ostatnio grałem klanową kompanię przeciw dwóm mausom. W jednego wywaliłem chyba ze 3 strzały i same odbicia. Dopiero, kiedy zostało mu 15% strzeliłem w tył wieży i go uśmierciłem. Czy to tam należy celować? Zazwyczaj, jeśli czołg jest z boku, staram się celować między gąski, a wieżę, a przodu "pod pokład" (w IS-4 i IS-7 niezawodna taktyka, zbieram po 35%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Mausa z przodu strzelaj centralnie w działo lub w zderzak. Z boku wal tuż nad gąsienice, bok wieży, przód (szansa na podpalenie, bo tam ma silnik). Z tyłu wal jak leci.

Kerigun -> Marder II to chyba najprzyjemniejszy z niemieckich niszczycieli ;] Ma najpotężniejsze działo względem swojego tier''a ze wszystkich niszczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 21:53, Rumcajsev napisał:

Nie gadajcie o ferdku, błagam.
Brakuje mi do niego 50 000exp, a strasznie nudno mi się ostatnio gra jagdpanterką.

Mi tam niemieckimi gra się bardzo przyjemnie. JgPanther mam 60% zwycięstw. Nie mam tak w żadnym czołgu. 105mm masz już zamontowane? Ferdkiem zwycięstw mam koło 56%.

Powiem wam, że najmilej gra mi się Marderem II. :D Wszystko pięknie. Na low tierowych walkach rządzi. ;) Hetzer to szkoda gadać. Kloc straszny. Stug dopiero z najlepszym działem coś znaczy. A JgPz IV musi mieć 88tkę, bo inaczej to klapa. A teraz z Ferdkiem ze 128? Ideeeaaaalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 10:24, Wilkv napisał:

Kerigun -> Marder II to chyba najprzyjemniejszy z niemieckich niszczycieli
;] Ma najpotężniejsze działo względem swojego tier''a ze wszystkich niszczycieli.

Widzę, że co do tego niszczyciela to mamy tą samą opinię. ;) Hetzer jak dla mnie jest znacznie gorszy. No, ale niestety spotkanie Marder - Hetzer raczej ma tylko jednego zwycięzce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hetzer ma założone 105mm, Hetzer > Marder II. Jeśli nie ma, to Marder II > Hetzer, ze względu na szybkostrzelność i szybkość poruszania się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakie działo lepsze do mojego Panzera III. Chodzi mi o te dwa co są potrzebne od odblokowania Pz IV i Pz III/IV. Kupiłem 7,5 cm bo kaliber fajny a to drugie to 5 cm. Teoretycznie większy kaliber = większy fun, ale jak czytam charakterystyki to ta 5-tka ma lepszą penetracje. Więc co tu wybrać ?? I dlaczego przy peneteracja ma 2 2 lub 3 wartości ?? Tak samo DMG ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla różnych pocisków są różne penetracje.

Pierwsza wartość to przeciwpancerne / druga wartość to pociski premium / trzecia wartość to pociski odłamkowo-burzące. Pierwszych używasz na czołgi które jesteś w stanie przebić, drugie ignoruj, trzecich używaj na artylerię/niszczyciele z otwartą konstrukcją kadłuba i na silniejszych od Ciebie przeciwników.

Generalnie działo 7.5cm w PzIII jest najczęściej używane z pociskami OB, czyli HE. Jedynie na walki na prawdę niskich tierów używaj pocisków PP, czyli AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 11:56, Wilkv napisał:

Generalnie działo 7.5cm w PzIII jest najczęściej używane z pociskami OB, czyli HE. Jedynie
na walki na prawdę niskich tierów używaj pocisków PP, czyli AP.


Ale pociski HE do 7,5 mają gorszą penetracje. DMG dużo większy ale dalej chyba najpierw muszę się przebić by coś zdziałać. I nie brać tego działa 5 cm, pomimo że lepsza penetracja przy pociskach AP ale już dużo gorsza przy pociskach HE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pociski HE zadają uszkodzenia do HP i modułów nawet jak się nie przebiją przez pancerz. Zadają wtedy część ułamkową całości obrażeń, z czego ten ułamek może wynieść 5%, może też wynieść 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 12:07, Wilkv napisał:

Pociski HE zadają uszkodzenia do HP i modułów nawet jak się nie przebiją przez pancerz.
Zadają wtedy część ułamkową całości obrażeń, z czego ten ułamek może wynieść 5%, może
też wynieść 100%.


To pewnie dlatego zawsze znikam po pierwszym strzale :D I jeszcze takie pytanie. Lada moment kupie sobie Marudera II, co z nim ?? Jakieś rady, jak grać i w co inwestować bo Tank Hhunterem jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 12:14, Kerigun napisał:

To pewnie dlatego zawsze znikam po pierwszym strzale :D I jeszcze takie pytanie. Lada
moment kupie sobie Marudera II, co z nim ?? Jakieś rady, jak grać i w co inwestować bo
Tank Hhunterem jeszcze nie grałem.

Marder, a nie Maruder. ;P TD musisz się częściej chować. Jeździć za czołgami i strzelać z dystansu. Nie daj się zajechać od boku i od tyłu. Jak ktoś próbuje Cię okrążyć - celuj w jego gąsienice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 12:14, Kerigun napisał:

To pewnie dlatego zawsze znikam po pierwszym strzale :D I jeszcze takie pytanie. Lada
moment kupie sobie Marudera II, co z nim ?? Jakieś rady, jak grać i w co inwestować bo
Tank Hhunterem jeszcze nie grałem.


Nie rwij się do przodu, TD są najlepsze na duże dystanse, mają precyzyjniejsze działa, nastawione na penetrację, w porównaniu do dział czołgowych. Chroń swoje boki, o ile TD mają mocny pancerz przedni (no oprócz tych niskotierowych) to boki mają stosunkowo delikatne, no i nie zapomnij zmieniać pozycji przeciwko artylerii. Z dodatkowych ulepszeń warto brać urządzenia obserwacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować