Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 23:56, Kerigun napisał:

> :3 Się zobaczy :P Do tej wieżyczki to jeszcze daleka droga :P Najpierw zawieszenie
nowe a potem jakieś działo przejściowe :] No i w międzyczasie Hetzer. BTW Jak Hetzera
złożyć ?? Które działo ??


Teoretycznie 7.5 jest najlepsze, bo 10.5 jest pozbawione penetracji. Ale radze tak jak meryphillia - koksuj na Panzerze, bo Hetz robi za zapalniczkę - za słabe działo i pancerz jak na swój tier, a Panzer z najlepszym działem jest znakomity - świetne działo, niezły pancerz jak na swój tier i jest niezwykle ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 19:35, Carter napisał:

największy niemiecki czołg to mouse szkoda że nie dali szczura ( http://pl.wikipedia.org/wiki/P-1000_Ratte)


Tylko że to ostatecznie nie był czołg tylko ruchoma bateria nabrzeżna. W sumie to bym się go nie bał. Patrząc na jego wielkość i umiejscowienie dział to miałby minimalny zasięg. Pewnie taki jak cała plansza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zbierał każdy strzał z artylerii. W końcu nawet na największym kółku nie sposób byłoby nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:05, meryphillia napisał:

Jakaś część idzie z normalnie zdobywanego, ale najwydatniej jest przerabiać za złoto.
Czasami się przydaje i sam tak szybko nie doszedłbym do pantery i Tygrysa, gdyby nie
taka możliwość plus sponsoring promocyjny 500 golda, jaki był przez dwa tygodnie. ;]


Właśnie miałem się Ciebie zapytać, długo zajęło Ci zdobyć Tigera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można to szybko zrobić gdy będzie się grało 3 godzinki dziennie.
Ja potrzebowałem na to prawie dwóch miesięcy, grając średnio paręnaście godzin w tygodniu. Poza tym też nie zdobył bym go (jak i Pantery), tak szybko, gdyby nie ta dwutygodniowa promocja golda za które to, kupowałem głównie free exp.
Tak czy siak, ponoć pod koniec stycznia ma być soft wipe, więc jeśli teraz masz już któryś z prototypów VK, to chyba keszu i expa starczy na zakup Pantery czy Tygrysa po tymże soft wipe. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 14:53, meryphillia napisał:

Teoretycznie można to szybko zrobić gdy będzie się grało 3 godzinki dziennie.
Ja potrzebowałem na to prawie dwóch miesięcy, grając średnio paręnaście godzin w tygodniu.
Poza tym też nie zdobył bym go (jak i Pantery), tak szybko, gdyby nie ta dwutygodniowa
promocja golda za które to, kupowałem głównie free exp.
Tak czy siak, ponoć pod koniec stycznia ma być soft wipe, więc jeśli teraz masz już któryś
z prototypów VK, to chyba keszu i expa starczy na zakup Pantery czy Tygrysa po tymże
soft wipe. ;]


Gram średnio godzinę dziennie, zatem mam już jakieś pojęcie. Teraz pytanko co do Gold. Pewnie już odpowiadałeś, ale zapytam ponownie.

Czy po soft wipe stracę kasę? Czy zmienić ją na XP? Co radzisz? Mam obecnie PzIII i brakuje mi około 6-7K do następnej maszyny. Zapewne PzIV? Byłbym bardzo dźwięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskamy tylko standardowe 150g z tego co pamiętam. Te promocyjne 350, będzie chyba właśnie zamienione na free exp. Co się za nie opłaca wziąć tego nie jestem w stanie stwierdzić, skoro chyba po soft wipe także i konto premium będzie wyzerowane.
Jak masz duże zasoby tego golda, to brał bym na Twoim miejscu free exp, by zrobić tego PzIV, ale to już zależy czy masz w ogóle jakiś czołg wcześniejszy na poziomie "elite" z którego exp możesz przerobić na free, bo to tylko w taki sposób niestety działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:03, meryphillia napisał:

Odzyskamy tylko standardowe 150g z tego co pamiętam. Te promocyjne 350, będzie chyba
właśnie zamienione na free exp. Co się za nie opłaca wziąć tego nie jestem w stanie stwierdzić,
skoro chyba po soft wipe także i konto premium będzie wyzerowane.
Jak masz duże zasoby tego golda, to brał bym na Twoim miejscu free exp, by zrobić tego
PzIV, ale to już zależy czy masz w ogóle jakiś czołg wcześniejszy na poziomie "elite"
z którego exp możesz przerobić na free, bo to tylko w taki sposób niestety działa.


Tak, mam kilka czołgów "elite". Przerobię to XP. Swoją drogą, i tak popełniłem wiele pomyłek od początku grania. Już dawno miałbym w pełni wytrenowaną załogę. Zatem zmienię na XP co mogę aby przyspieszyć zdobycie nowej maszynki. Pograło by się tygryskiem przed softłajpem :)

Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z takich "dobry rad", to polecam nie przyspieszanie szkolenia załogi poprzez odhaczanie expa. "Przyspieszenie" te jest cholernie minimalne i na dobrą sprawę można to olać, a expa zbierać, by właśnie wymieniać na free expa. O wiele praktyczniejsze IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:23, meryphillia napisał:

To z takich "dobry rad", to polecam nie przyspieszanie szkolenia załogi poprzez odhaczanie
expa. "Przyspieszenie" te jest cholernie minimalne i na dobrą sprawę można to olać, a
expa zbierać, by właśnie wymieniać na free expa. O wiele praktyczniejsze IMO.

Popieram. Mając kilka elitarnych czołgów i grając nimi na zmianę zyskując np. 50% więcej xp za pierwszą bitwę itp., można znacznie szybciej zbieraj ikspeki na kolejną maszynkę. Ja jedną załogę mam od JgPz IV, a teraz gram ferdkiem. Dwóch nowych doszło. W każdym bądź razie 5 robi drugiego skilla(4 - 50%+, 1 - ~20%) i 1 w połowie pierwszego. Jakoś nie narzekam na poziom wyszkolenia załogi. A jak mówisz przyspieszenie jest minimalne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po soft vipe cała kasa zainwestowana w czołgi będzie zwrócona, ponadto zainwestowany exp będzie zwrócony w postaci freeexp, tak samo gold - też będzie zwrócony. Tak przynajmniej było po ostatnich resetach. Aha i statystyki bitew zostaną wyzerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resetuje nasze wszystkie osiągnięcia i zdobycze w garażu, zostawiając tylko równowartość kredytów i doświadczenia wydanego na sprzęt, o raz zwraca wykorzystane złoto.
Dzięki temu "od zera" można szybko zdobyć najcięższe pojazdy, jeśli dużo graliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 21:31, meryphillia napisał:

Resetuje nasze wszystkie osiągnięcia i zdobycze w garażu, zostawiając tylko równowartość
kredytów i doświadczenia wydanego na sprzęt, o raz zwraca wykorzystane złoto.
Dzięki temu "od zera" można szybko zdobyć najcięższe pojazdy, jeśli dużo graliśmy.


Coś piszą że ma być. Wiadomo czy będzie czy nie ??

I czy opłaca się brać te przedmioty typu apteczka, gaśnica i zestaw naprawczy. Koszt każdego to 3k więc jakoś wiele nie jest :D (do mojego PZ IV bym nabył)
Dziś pierwszy raz premium włączyłem. Szał normalnie :D Prawie od zera dobiłem do 1 mln credytów, doexpiłem do Stuga i go kupiłem, Pz III stał się elitarny. No i dziś pierwszy raz testowałem najlepsze działo w Panzer IV. Czołg szpetnie wygląda ale działo ma moc :D Przed chwilą się zdziwiłem bo KV-3 rozkręciłem kilkoma strzałami od 100% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestawy naprawcze i apteczki są niemalże niezbędne w walkach wyższych tierów. Nie raz i nie dwa zobaczysz że ratują życie. Będziesz musiał się tylko nauczyć ich używać w odpowiednim momencie.

Jak przeciwnik strzela szybko (co jest normą na low-tierach), nigdy nie naprawiaj gąsienic. Bo nie zdążysz przejechać 2m, a już znowu je zerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soft Wipe będzie albo i nie, zależy od wielu czynników, choć ploty niosą iż będzie pod koniec stycznia.

Gaśnica i zestaw naprawczy, to niezbędnik już w PzIV.
Wielokrotnie ratuje dupę. Raz dzięki gaśnicy i zestawowi skończyłem grę jadąc gdzieś od kilku minut z zaledwie 26HP, a jednak nawet i przy takim stanie udało mi się jeszcze dobić dwa czołgi wroga. Gdybym nie miał tej gaśnicy spłonąłbym już w połowie gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 23:14, meryphillia napisał:

Gaśnica i zestaw naprawczy, to niezbędnik już w PzIV.
Wielokrotnie ratuje dupę. Raz dzięki gaśnicy i zestawowi skończyłem grę jadąc gdzieś
od kilku minut z zaledwie 26HP, a jednak nawet i przy takim stanie udało mi się jeszcze
dobić dwa czołgi wroga. Gdybym nie miał tej gaśnicy spłonąłbym już w połowie gry. ;]



Rozumiem że to się samemu używa. Zestaw naprawczy to naprawia całkowicie czy tylko do stanu pomarańczowego ?? I czy apteczka też zreanimuje jakiegoś martwego członka załogi ?? A że 3 sloty są to będzie apteczka, zestaw naprawczy i gaśnica :D Lepsza benzyna nie potrzebna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przecież jest dokładnie opisane.
Zwykłym zestawem naprawiamy moduł na zaledwie 2 minuty.
Apteczka leczy rannego, nie zabitego, a szczerze ona akurat nie potrzebna, ja tam nie używam, bo zazwyczaj ktoś z załogi rzadko pada.
Z racji iż używam niemieckich czołgów, to właśnie najczęściej biorę benzynę, bo dzięki niej czołg jest bardziej narowisty i szybciej obraca się wieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KV nawet ze stockowym działem, to niezłe krówsko. :D
Sherman był na trzy strzały (jeden w bok i dwa w zad); T-34 na nieco więcej pewnie, bo pomagał mi inny czołg, a trochę w niego władowałem.
Wytrzymał wszystko co w niego leciało i dalej dziarsko potruchtałem z połowa jeszcze wytrzymałości. :D

Coś mnie naszło, żeby pobawić się nieco bardziej ruskim sprzętem. ;]

Jak wieści głoszą, soft wipe już nie będzie, a wydanie gry przewidywane jest na luty. Średnio w to wierzy każdy, łącznie ze mną, bo gra nadal znajduje się na takim etapie, że wydanie jej teraz przysporzy tylko nieprzychylne recenzje. Fakt, że dłuższe wstrzymywanie wydania, może doprowadzić do odejścia sporej grupy grających...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować