Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

WG ogólnie mocno olewa serwer EU (kiepskie eventy, słaby poziom portalu, brak newsów
np. o ważnym hotfixie), ale nie widzę sensu, aby przychylał się nad każdym krajem i dopasowywał
się do niego. Ceny nie są jakieś z kosmosu, a w razie czego wystarczy polować na promocje
(teraz jest niezły pakiet).


Są wysokie. Za wysokie.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

Bezbronne? Powiedz to małym śmierdzielom, które myślały tak samo. Paru smokom w sumie
też, bo mocno się przejechały na takim myśleniu.
Arta i tak jest już cholernie mocna, więc nie widzę sensu zupełnie w tym, aby do bitw
losować bardzo mocne. Jakoś mi się nie marzy VII arty w VIII bitwach.


A mi się nie marzy polować na coś typu T34 lub T1 bo to przy prędkości celowania i ogólnej celności w zasadzie jedyne cele które łatwo mogę zniszczyć.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

I frytki do tego. Nie można mieć wszystkiego, bo istnieje coś takiego jak balans, a przynajmniej
macha do nas gdzieś na horyzoncie. Arta ma być ubercelna, ładować w kilka sekund i zbierać
ten celownik in the flash? Sorry, ale to nie przejdzie nawet w WG.


Pewnie, że nie przejdzie. Dlatego ja odpuszczam działa kiedy mogę, tracę na tym tylko czas. Zabawa czołgami ciężkimi tego samego tieru równolegle jest nie dość że o niebo ciekawsza to dużo, dużo sprawniejsza. Nie muszę zbierać ponad 100 tys. exp by odblokować pojazd który jest nie dość że za drogi jak na siebie to na początku (i tu: długim początku) jest zbyt wolny i zbyt drogi.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

Tak, pociski potrafią robić sobie kiepskie żarty. Cóż, urok losowania i antyfizyki.


I to aż za często.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

Dlatego dalej nie szedłem, ale ale... Brak wieży? Od tego jest jedna z linii TD amerykańskich.


Nie mam pretensji że w tym niszczycielu wieży nie ma, bo w zasadzie w większości nie ma ale tutaj to aż boli. Ten pojazd jak i poprzednik Su-76 to jeżdżące tragedie.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

1. Jakie miałeś działo? Wnioskuję, że 107.


Nie, armatę 152.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

2. Mogłeś walić w gąski, a one uwielbiają pochłaniać dmg nawet od boku.


Przy tej szybkostrzelności lepiej mi strzelać w cały bok, mniejsza szansa na pudło.

Dnia 27.07.2012 o 21:01, McFlash napisał:

Co masz na myśli?


To, że walcząc na mapię Malinowka wozem T1 Cunningham z działkiem (chyba dobrze pamiętam) półautomatycznym Browninga po wystrzeleniu swoich 5 pocisków działo ładuje normalnie nową partię 5 pocisków. Ale nie tym razem, po prostu ładowanie zatrzymało się gdzieś w połowie i stało, a nie było żadnych uszkodzeń pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 21:17, Hydro2 napisał:

Dla wyjaśnienia- dostałem w tzw "guza" jako efekt- zniszczone działo i lewa gąsienica.
Seems legit

Heh, myślałem, że już wszyscy grają z jakimiś zmodowanymi grami i uber celownikami z masą upiększaczo-ulepszaczy :)
Ja sam gram na najbardziej standardowym celowniku i bez żadnych kupowanych apteczek, napraw i innych bajerów. Gram po prostu tak jak dostałem czołg przy kupnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są dla każdego takie same, a to że polacy mniej zarabiają, to niby co ma obchodzic developera?

TII Nigdy nie spotkasz poza TI-III, chyba, że jakiś kmiot z TX czy innego zrobi sobie taki pluton.
Tak jak ostatnio ja w arcie TVIII i ziom w arcie TVI i nasz trzeci ziom w T2 LT. ;D

Co do artylerii, to nie dziwne że celuje długo i przeładowuje, bo gdyby tak nie było, to swoim T92 w każdej grze miałbym Top Guna i to nie celując nawet z pietetyzmem w pojazdy wroga...
Dodatkowo Ty jeszcze burzysz się przy jednej z najgorszych artylerii w grze, czyli Su-8, który jest crapem jakich mało w tej grze...

Natomiast co do permenentnego zadawania niskich uszkodzeń... cóż...
Najwyższa chyba pora poznać grę w która sie gra i plusy i minusy pojazdów którymi sie jeździ i do których się strzela... ;)

Nikodem95 >>> Ot standardowy celownik ssie z racji braku inormacji o czasie przeładowania.
na niskich tierach może to byc dla Ciebie jeszcze mało istotne, ale gdy jeździsz taką Lorrka z 100mm po prostu musisz wiedzić kiedy mina te 51 sekundy przeładowywania magazynka.
To samo dotyczny zestawów naprawczych, apteczek itp...
Co Ci po scoucie, gdy w połowie gonitwy na połowe mapy zostaniesz zdetrackowany i nawet nie masz możliwości naprawy?
Co Ci po KW-2 z trollem, skoro przypadkowo wrogi scout z pomocą arty juz na samym początku gry, uszkodzi Ci działo i zabije kierowcę i działonowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 19:44, dark_master napisał:

najlepszy pojazd), że nie mogą zabijać innych grając SCOUTEM, to ja się przestaję dziwić,
że wprowadzony zostanie MM idiot-friendly, by nawet największa **** w drużynie, nie orientująca
się nawet w podstawach mechaniki, bo konto kupiła na allegro miała jakiekolwiek szanse


Zgadzam się z prawie wszystkim, Sam zrobiłem facepalma gdy przeczytałem jak to źle ma arty, bo celuje za długo. Grałem arty różnych nacji i na różnych tierach i o ile reszta teamu nie jest kompletnymi idiotami, którzy dają się wystrzelać szybko, arty można grać bardzo fajnie, tylko - jak zwykle w tej grze - trzeba wiedzieć jak.

Natomiast jedną rzecz bym jednak zmienił - MM który pozwala na czołgi czterech różnych tierów naraz jest zbyt rozstrzelony IMO. Jeśli T1 Heavy trafia na dół listy i przeciwko sobie ma czołgi od T5 do T8, to może zrobić niewiele. Jest zbyt wolny, żeby robić za scouta i ma zbyt słaby pancerz, oraz za małą siłę ognia, żeby być traktowanym jak prawdziwy HT. Oczywiście, coś nadal może ugrać, ale dla połowy teamu przeciwnika jest bardzo łatwym celem, który niewiele może im zrobić. Zbyt wiele wtedy zależy nie od umiejętności gracza, tylko od szczęścia - którą stroną pojedzie wróg i na kogo przyjdzie się natknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 00:38, pkapis napisał:


akurat rozstrzał to jeszcze pół biedy tak naprawdę (pozdrawiam wszystkich grających w betę, gdzie MM był prosty - Tier 1 & 2 to bitwy rekrutów, a cała reszta trafia do jednego wora + pojazdy niskich tierów kosztowały dwa razy tyle co dzisiaj), problemem jest to, jak losuje dalej - doprawdy, to nie byłaby tragedia, gdyby taki T1 trafiał na vk4501, ale pod warunkiem, że byłby taki jeden, na samym szczycie, potem dwa-trzy tiery 7-8, a reszta to 6 i mniej. Grind ma wtedy sens, wszyscy mają w miarę równe szanse, jest fajnie. Skoro jest dość graczy by tworzyć idiotyczne bitwy w stylu ''wszyscy na tym samym tierze, góra jeden różnicy w tą lub w tamtą'' to i takie by się dało.
Problemem jest jednak nastawienie WG na casuali - dość powiedzieć, jak wywalono poprzedni MM, bo dobierał bitwy przez 30 sekund zamiast 3 i dla wielu było to barierą nie do przejścia.. rly, wzrusza mnie ta troska, szkoda, że nie przejawiali jej, gdy wprowadzili strzały za 0 lub uczynili HE bezużytecznymi na cokolwiek co ma pancerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 21:48, UnionPacific napisał:

Są wysokie. Za wysokie.


Czy to ma coś obchodzić WG? Najwyżej nieco stracą, ale i tak ich to nie obchodzi. Dopóki nie zaczną notować poważniejszych strat, to nie zmienią swojej polityki. Premka nie jest obowiązkowa do grania.

Dnia 27.07.2012 o 21:48, UnionPacific napisał:

A mi się nie marzy polować na coś typu T34 lub T1 bo to przy prędkości celowania i ogólnej
celności w zasadzie jedyne cele które łatwo mogę zniszczyć.


Na bocianie (S-51) zaliczyłem już T110 z jakiś 20m i kamikadze na IS-7. GWP ma u mnie kamikadze na lorce i persie oraz wykończenie E-50 w walce kołowej. Obie maszyny zaliczyły też niemało scoutów w bezpośredniej walce. Da się? Da.

Dnia 27.07.2012 o 21:48, UnionPacific napisał:

Nie, armatę 152.
Przy tej szybkostrzelności lepiej mi strzelać w cały bok, mniejsza szansa na pudło.


So replay or didn''t happen.

Dnia 27.07.2012 o 21:48, UnionPacific napisał:

To, że walcząc na mapię Malinowka wozem T1 Cunningham z działkiem (chyba dobrze pamiętam)
półautomatycznym Browninga po wystrzeleniu swoich 5 pocisków działo ładuje normalnie
nową partię 5 pocisków. Ale nie tym razem, po prostu ładowanie zatrzymało się gdzieś
w połowie i stało, a nie było żadnych uszkodzeń pojazdu.


Cóż, w takiej sytuacji wolałbym zobaczyć powtórkę, ale czasem te się walą przy niektórych błędach. Ewentualnie mogło dojść do rozłączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś i jutro w Bielsk-Białej jest "Operacja Południe", zlot pojazdów militarnych odbywający się już po raz 12 :D Oto co w tym roku nas odwiedziło. Oczywiście jest tego tam więcej ale dla graczy WoT te dwa pojazdy będą znane :D

20120728173333

20120728173344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 17:34, Kerigun napisał:

Dziś i jutro w Bielsk-Białej jest "Operacja Południe", zlot pojazdów militarnych odbywający
się już po raz 12 :D Oto co w tym roku nas odwiedziło. Oczywiście jest tego tam więcej
ale dla graczy WoT te dwa pojazdy będą znane :D

Taki zlot to fajna rzecz. Na zdjęciach chyba m3 stuart oraz marder drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wychodzi u nas 7.5? Mam jeszcze kilka tysięcy expa do Ferdka, a nie chce, żeby mnie zaskoczyli podmianą TDków. Tym bardziej, że chyba nie ogłaszają tego dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 21:31, Kazak napisał:

Kiedy wychodzi u nas 7.5? Mam jeszcze kilka tysięcy expa do Ferdka, a nie chce, żeby
mnie zaskoczyli podmianą TDków. Tym bardziej, że chyba nie ogłaszają tego dzień wcześniej.

Na dniach podejrzewam że może poczekają na koniec obecnego turnieju Easy8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 21:31, Kazak napisał:

Kiedy wychodzi u nas 7.5? Mam jeszcze kilka tysięcy expa do Ferdka, a nie chce, żeby
mnie zaskoczyli podmianą TDków. Tym bardziej, że chyba nie ogłaszają tego dzień wcześniej.


Ale w drzewku jeśli chodzi o Ferdiego to się nic nie zmieni, dalej będzie prowadził do jagdtigera. I z tego co mi wiadomo w 7.5 dodają nowe TX czołgi, nic nie zmieniają w drzewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 22:09, Kazak napisał:

Podobno mają Jagdpanthere II dać zamiast Ferdka, a jego gdzieś na bok rzucić.


Jaga II bedzie obok Ferdka na VIII tierze. I oba beda prowadzić (przynajmniej póki co) do Jagtigera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale najpierw muszę tego Ferdinanda zdobyć :P Nie wiem, czy Jagpanther I będzie jeszcze do niego prowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 23:18, Kazak napisał:

Ta, ale najpierw muszę tego Ferdinanda zdobyć :P Nie wiem, czy Jagpanther I będzie jeszcze
do niego prowadził.

z jagdpantery można wyexpić zarówno ferdka, jak i jagdpanterę II. Osobiście wolę jednak starego dobrego ferdynanda, nie jest takim crapem jak dawno temu w becie, bo ten Jagd II stawia raczej na mobilność (co w tej grze i przy takim MM ma imho raczej średni sens - to nie prawdziwe bitwy na 2 tys m, gdzie można na ludzie oddać kilka strzałów i niezauważonym przemieścić się 200 m dalej do innego krzaczka) i odbija tylko, jak zastawi się gąsienicą która magicznie wszystko pochłania i nawet się nie zrywa, tylko robi co najwyżej żółta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 17:34, Kerigun napisał:

Dziś i jutro w Bielsk-Białej jest "Operacja Południe", zlot pojazdów militarnych odbywający
się już po raz 12 :D


Tego Mardera II (to niestety replika) widziałem 2 tygodnie temu w Gostyniu na Strefie Militarnej, która odbywała się w tym roku po raz piąty. Stuart też tam był, choć nie jestem pewien czy akurat ten egzemplarz. Też zrobiłem sporo fotek (sumie ponad 70, a byłby więcej tylko że bateria mi padła). Bardzo ciekawa impreza na której bylem po raz drugi i za rok też chciałbym sie tam pojawić. Ciekawie wypadły zwłaszcza inscenizacje bitew pancernych.

20120729235042

20120729235049

20120729235055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co jest z tym pier... KV-5? Dlaczego ta komusza kupa złomu odbija pociski ze 105 OD TYŁU!? Do tego z bliskego dystansu. 2 razy z rzędu kosztowało mnie to życie i przegranie bitwy. To wywyższanie ruskich czołgów zaczyna mnie totalnie wpieniać w tej grze. Przecież Białorusini robią tą grę, więc jaki pieprzony interes w tym mają? Chyba, że tam mają takie wyprane mózgi, że tęsknią za czasami ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 11:12, Kazak napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co jest z tym pier... KV-5? Dlaczego ta komusza kupa złomu odbija
pociski ze 105 OD TYŁU!? Do tego z bliskego dystansu. 2 razy z rzędu kosztowało mnie
to życie i przegranie bitwy. To wywyższanie ruskich czołgów zaczyna mnie totalnie wpieniać
w tej grze. Przecież Białorusini robią tą grę, więc jaki pieprzony interes w tym mają?
Chyba, że tam mają takie wyprane mózgi, że tęsknią za czasami ZSRR.


Mała wieża z przodu jest fajnym weakspotem. Strzelałeś ze 105 z czego? Z tyłu powinno w dziada wchodzić.
KV-5 idzie w patchu najbliższym do lamusa jak pamiętam. Będzie jak type 59 do kupienia tylko w eventach. Standardowo pozostanie "zadowolić się" szóstym józkiem.
Ruskie czołgi w porównaniu ze swoimi odpowiednikami z innych nacji, nie są wcale takie uber. No może ew. poza t-50-2. Ale KV-5 z całą pewnością nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 11:12, Kazak napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co jest z tym pier... KV-5? Dlaczego ta komusza kupa złomu odbija
pociski ze 105 OD TYŁU!? Do tego z bliskego dystansu. 2 razy z rzędu kosztowało mnie
to życie i przegranie bitwy. To wywyższanie ruskich czołgów zaczyna mnie totalnie wpieniać
w tej grze. Przecież Białorusini robią tą grę, więc jaki pieprzony interes w tym mają?
Chyba, że tam mają takie wyprane mózgi, że tęsknią za czasami ZSRR.


Poprostu radziecka myśl techniczna wyprzedzała kapitalistyczną i faszystowską o całą epokę, to nie wina twórców że zgniły zachód nie mogł nadażyć za postępem. :P
A tak poważnie to poprostu miałeś pecha. Mi się ostatnio udało odbic jagtigerem od tygrysa i to z kilku metrów. Ta gra tak poprostu ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

105 na Jagdpantherze. Ale akurat na KV-5 zwróciłem uwagę już dawno temu, że ma za mocny pancerz.
Może ruskie czołgi nie są totalnie przegięte, ale ogólnie rzecz biorąc są lepsze od czołgów innych nacji. Czasami mniej, czasami bardziej, ale jednak. Z kilkoma wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować