Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2012 o 14:10, JaN-J napisał:

Jakim cudem? Ja jak przeszkalałem załogę która robiła pierwszego skilla z kw-1s na is
to straciłem tylko głównego skilla ze 100% na 90%, dodatkowe perki zostały. Natomiast
jak raz przeszkoliłem kogoś z niewydanymi punktami na umiejętność to one najpierw są
ściągane a potem dopiero głónwny skill.


Jeżeli zrobiłeś to przed wejściem patcha 0.7.5,to wszystko się zgadza.
Teraz główne wyszkolenie też pozostanie na 100%, gdy masz pierwszą umiejętność rozbudowaną do 53% (tak to opisywano), ale perki już nie sa aktywne pomimo tego, że są widoczne i wzrastają na nich procenty.

Chyba nie myślisz, że wywaliłem tak wysoko wyszkoloną załoge bezpodstawnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:10, JaN-J napisał:

Jakim cudem? Ja jak przeszkalałem załogę która robiła pierwszego skilla z kw-1s na is
to straciłem tylko głównego skilla ze 100% na 90%, dodatkowe perki zostały. Natomiast
jak raz przeszkoliłem kogoś z niewydanymi punktami na umiejętność to one najpierw są
ściągane a potem dopiero głónwny skill.

Jest tak jak mówisz i nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem by zamiast z 100% spadło na 90% po zmianie czołgu. Chyba, że zamiast opłacić za 20k wziął darmowe, ale i wtedy by spadło do 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:30, Misquamaqus napisał:

A co ma ta Twoja mechanika do zmian wprowadzonych po patchu 0.7.5 ?

To, że to NIE zostało zmienione i działa jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:55, JaN-J napisał:

Też tego nie rozumiem, bo jakim cudem miałoby mu dodatkowe skille usunąć??

Tzn nie chciałbym się odwoływać do forumowej reputacji i jego poprzednich zdań, pokroju "T110 jest do kitu i nie potrafi przebić pancerza " (mając coś koło 250 penetracji). Więc traktuje je w taki sam sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:55, JaN-J napisał:

Też tego nie rozumiem, bo jakim cudem miałoby mu dodatkowe skille usunąć??

Na to jest jedna prosta odpowiedź - gość nie po raz pierwszy ściemnia i próbuje wyłożyć swoje bezpodstawne racje.

Lub najprawdopodobniej wziął pełne przetrenowanie załogi wraz z dropowaniem perków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:54, Wilkv napisał:

> A co ma ta Twoja mechanika do zmian wprowadzonych po patchu 0.7.5 ?
To, że to NIE zostało zmienione i działa jak wcześniej.

>


Jesteś zapisany + JaN-J + Hydro2 :)))
Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz piszę... po patchu 0.7.5 zaloga przenoszona na inny czołg, traci korzystanie z uzyskanych umiejetności.
Jedynie główne szkolenie jest akceptowalne.

Wczoraj przerzucałem załogę z M6 na T29.
Pozostało 100% głównego wyszkolenia + 100% przyjaciele broni + kilkadziesiąt % pozostałych umiejętności.
Taki stan rzeczy musi dać sporą różnicę w przełądowaniu działa + reszta umiejętności, a nie daje.
Sprawdzone z wyłączonymi umiejętnosciami (główne wyszkolenie 100%) i z włączoną na 100% umiejętnością przyjaciele broni + kilkadziesiąt % drugich umiejętnosci.

Jak tego nie sprawdzaliście w grze, to nie mozecie o tym wiedzieć.

Zróbcie sobie takie przeniesienie załogi u siebie, to sie przekonacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 15:47, Misquamaqus napisał:

Jesteś zapisany + JaN-J + Hydro2 :)))

Tzn że możemy się przywrócić z backupu? Łaaaał, zawsze chciałem się zapisać i wczytać.

Stan rzeczy, że załoga traci parę % przy przerzucaniu z czołgu na czołg jest normalną rzeczą istniejącą od lipca 2010 roku w grze World of Tanks. To się NIE zmieniło.

Poza tym widać dobtnie, że ściemniasz. Raz piszesz, że załoga straciła wszstko i musisz szkolić ją od nowa, a teraz, że straciła raptem parę %. Zdecyduj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem, co masz na myśli. Dzisiaj przeszkoliłem załoganta z T110 na T29 i nic się złego nie stało. Tradycyjnie zresetowałem perki, aby część wolnego expa poszła na postawę i dopiero potem na nowo je ustawiłem.

90mm na T29? >.< Może jeszcze długa 88 na E-75, bo taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 16:15, Wilkv napisał:

> Jesteś zapisany + JaN-J + Hydro2 :)))
Tzn że możemy się przywrócić z backupu? Łaaaał, zawsze chciałem się zapisać i wczytać.

To chyba miała być pogróżka o zgłoszeniu naszych postów do moderatora, ale możliwość zapisania i wczytania się brzmi świetnie- szczególnie gdy np jesteś sportowcem

Dnia 15.08.2012 o 16:15, Wilkv napisał:

Stan rzeczy, że załoga traci parę % przy przerzucaniu z czołgu na czołg jest normalną
rzeczą istniejącą od lipca 2010 roku w grze World of Tanks. To się NIE zmieniło.

Albo może on pisze w jakiś pokrętny sposób, że nie przetrenował załogi, ale wrzucił bezpośrednio do czołgu. Wartość dla poprzedniego to dalej 100%, ale właściwa w innym spada do 75% i nie zdobywa expa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 14:04, JaN-J napisał:

wiem biorę pod uwagę tylko T VIII.

z doświadczenia, widząc po tym, co odwalają devsi - broń Boże brać któregoś z tych, co kosztują 7500 golda, z reguły najbardziej obrywają one ninja nerfami (WG się chyba mimo wszystko boi pieprzyc te droższe). Druga rzecz - brać takiego co wyszedł już dawno, bo jak miał dostać ninja nerfy bo był za mocny/zachęcające do kupna nowego premiuma, to już je dostał, więc raczej nie spotka cię już żadna przykra niespodzianka. No i po trzecie - ponieważ niemal wszystkie premiumy TVIII są mułowate, brać tylko takiego z wysoką celnością i penetracją, który w najgorszym razie będzie robił za wóz drugiej linii. Skreśla to na przykład Jtigera 88mm, który fajnie że często pluje, ale co z tego, jak ma przebijalność topowego tygrysa, jedną czwartą jego mobilności i magiczny pancerz, który niby odbija, ale i tak potrafi w nią wejść (nie wspominając o wielkiej dolnej płycie). Podobnie zresztą, przynajmniej na papierze, prezentuje się IS-6, tylko ten z kolei nawet ROFem nie nadrabia. IMHO jak już kupować wysokopoziowomego premiuma, to tylko albo t34 albo Lew. Zwłaszcza ten drugi jest przyjemny, bo ma doskonałą celność (choć wiadomo jak z nią w grze, trollem z SU152 trafiłem ostatnio w pędzącego 200 m dalej t50-2 w ogóle w niego nie celując, a po chwili nie trafiłem w stojącą 20m ode mnie lorrkę, przy w pełni skupionym celowniku..) dobry rof oraz penetrację przy znośnych obrażeniach, niestety kosztem gównianego pancerza i padającego co bitwę silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 13:41, Misquamaqus napisał:

> ale styknie przeszkolić na 90% za 20k i wtedy nabić te 10% brakujących.
>

Za 20K załoga wchodzi na 75 %.
Przynajmniej u amerykanów na T29.

Poza tym straciłem pierwszy poziom umiejętnosci "towarzysze broni" (200.000) + 92 %
drugiej umiejętności (300.000), a to jest razem jakieś 500.000 Expo !!

Coś kitujesz panie - dziś przenosiłem załogę z arty na arty 1tier up miała 100% i 87% 1 perka po inwestycji 20k na załoganta zostało 91% podstawy i perk nadal 87% więc ja nie wiem co ty gościu robiłeś, że straciłeś perki !?
I te całe teorie spiskowe ? Co to bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbyś czekać na kv-5 jak wróci? Btw, troll w su152 fajna sprawa, gra mi się nim lepiej niż 122 drugą (mniejsze koszta no i ta penetracja 175 już na tym tierze w td jest mocno średnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przenosiłem załogę z wczoraj i podobnie perk zostawał na tym samym poziomie. Ogólnie trochę sobie już pograłem i muszę stwierdzić, że fajnie to się dopiero gra od V tieru, mam KV-1, oczywiście połowa sukcesu to team, można być naprawdę dobrym, ale samemu bitwy się nie wygra (już nie mówie go gościach, którzy robią sabotaż). Często grając KV-1 brakuje by był w drużynie taki zwiadowca jak ja (gram równolegle jeszcze m.in. A-20), by pojechał zrobił rozpoznanie na linii frontu, ew. zniszczył arty.. wiadomo zazwyczaj gra się szybko dla scouta kończy, ale ile pkt. dostaje za sam zwiad. A te lekkie tanki kryją mi się za plecami, ani nie mogą za bardzo nic uszkodzić i potem dostają expa tyle ile pies na płakał, a przez brak zwiadu jest czasem problem z wygraniem bitwy. Ogólnie gra bardzo fajnie zrobiona, wciągająca, przemyślana. Jedna z najlepszych do grania za free :) Ostatnio grałem dzień na koncie premium z tego kodu i ogólnie liczyłem na jakieś fajerwerki, a tu nic za bardzo. Co w ogóle daje konto premium (prócz możliwości zakładania kompanii itp.)? lepsze obrażenia, więcej expa? Jak tak to nie za dużo więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premium daje +50% do expa i kredytów z bitwy. Faktycznie wychodzi więcej. Do tego właśnie zakładanie kompanii i 3-osobowych plutonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 10:13, JaN-J napisał:

Radziłbyś czekać na kv-5 jak wróci?

KV5 był całkiem niezły, ale na starym MM, jak zawsze lądował na topie i miał przed sobą pojazdy z tierów 4-7, wtedy nawet kiepska penetracja i ten wielki kibel na froncie tak bardzo nie przeszkadzały. Ladować się w niego teraz to pomyłka, jak rzuca go na tiery 6-10 (ani to mobilne, ani kopa nie ma, coś jak teraz churchill czy pz38h), zwłaszcza że sami twórcy przyznali że cofają go ze sklepu, ponieważ w nowym MM będzie sobie radził średnio, a nie zamierzają dawać mu specjalnych buffów z tej okazji.
No i tak na koniec - znając wargaming i widząc co odwalą za tydzień z typem (w kwestii przypomnienia - będzie kosztował 8 euro więcej niż wtedy, gdy pojawił się w sklepie w maju, a do tego będzie okrojony z 1000 golda które było w tamtej majowej paczce), to juz się boję ile zawołają za przywróconego KV5. Serio już lepiej dozbierać gdzieś golda i kupić w sklepie lwa albo t34

Dnia 16.08.2012 o 10:13, JaN-J napisał:

Btw, troll w su152 fajna sprawa, gra mi się nim lepiej
niż 122 drugą (mniejsze koszta no i ta penetracja 175 już na tym tierze w td jest mocno
średnia)

no, to juz inna sprawa, ale i tak system obliczający szansę na trafienie jest delikatnie mówiąc wnerwiający ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, więcej expa? Jak tak to nie za dużo więcej..
Dostajesz bonus + 50 % doświadczenia i kasy za bitwę, a oprócz tego trochę złota, za które możesz ponownie wydać na uzyskanie powyższego bonusa przez dany okres czasu, bądź do wielu innych rzeczy, jak zamianę doświadczenia z innych czołgów na te złote, (cholernie przydatne, jak pierwszy raz kupiłem złoto, to okazało się że mam jakieś 35 tyś. doświadczenia z pozostałych tanków do rozdysponowania)

Całkiem sporo jest więc tych zalet. Generalnie chodzi jednak najbardziej o ten bonus do doświadczenia. Szybciej lewelujesz, no i możesz w końcu wychodzić na swoje przy tierach 8-10 gdzie często więcej na amunicję wydasz niż zarobisz z bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 14:13, Darkstar181 napisał:

a oprócz tego trochę złota, za
które możesz ponownie wydać na uzyskanie powyższego bonusa przez dany okres czasu, bądź
do wielu innych rzeczy, jak zamianę doświadczenia z innych czołgów na te złote, (cholernie
przydatne, jak pierwszy raz kupiłem złoto, to okazało się że mam jakieś 35 tyś. doświadczenia
z pozostałych tanków do rozdysponowania)


Że co? Konwertowanie expa za golda jest zawsze dostępne, nie potrzeba do tego premki. I czy ja dobrze zrozumiałem, że niby premka daje golda za bitwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować