Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Ok, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego pociski HE nie działają tak, jak bym się spodziewał że działają?

- Pociskom AP penetracja spada z odległością, ale HE nie
- Strzelam z działa o średniej penetracji 38mm i obrażeniach 175 do arty stojącej dość daleko. Arty to Su-5, ma pancerz w okolicach 15mm z każdej strony, czyli spokojnie łapie się w moją minimalną penetrację.
- Zadaję 31 obrażeń.

Rozumiałbym nieco mniejsze niż przeciętna, w końcu rozrzut obrażeń może spowodować że będę miał i minimalne. Ale 1/6 średnich? Najwyraźniej ja nie rozumiem jak pociski HE działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maiło wyjść ładne daily, ale autystyczne nocne małpiszony nie pozwoliły. :/

Defeat
Battle: Airfield 2013-09-15 01:34:52
Vehicle: T34
Experience received: 291
Credits received: 1 022 945

Mission completed! Award:
Premium days added: 7
Equipment added: Large Repair Kit (x10), Automatic Fire Extinguisher (x10), Large First Aid Kit (x10)

Fragi na Stugu czysta przyjemność na 105ce i noobammo, Churchill to już zaciskanie zębów, ale dało radę. Natomiast type 34, to stracone kilkaset tysięcy na same pociski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już ktoś wbił, ale w kategorii ''pics or it didn''t happen'' jestem pierwszy.xD

edit - drugi, niech żyje mój genialny upload, który wrzuca screena pół godziny i nawet na remis nie pozwolił.;p

@Mery - nie wiem jak się mogłeś tak męczyć, Church z tym swoim działem 145 penetracji bardzo fajnie się nadaje do fragowania. Chińskie T-34 jest jak to oryginalne - dużo strzela, mały dmg, średnio-dobra penetracja. Ogółem, nic na prem-ammo nie wydałem, a bonus wpadł.;p Plus też jest taki że dużo ludzi gra na piątkach teraz i można powalczyć jak równy z równym, a nie męczyć się co chwilę ze Sportami, które trzeba ugryźć kilkanaście razy, a samemu nie dać się trafić nawet ten jeden raz.xD

20130915014801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 01:47, meryphillia napisał:

Maiło wyjść ładne daily, ale autystyczne nocne małpiszony nie pozwoliły. :/

Defeat
Battle: Airfield 2013-09-15 01:34:52
Vehicle: T34
Experience received: 291
Credits received: 1 022 945

Mission completed! Award:
Premium days added: 7
Equipment added: Large Repair Kit (x10), Automatic Fire Extinguisher (x10), Large First
Aid Kit (x10)

Fragi na Stugu czysta przyjemność na 105ce i noobammo, Churchill to już zaciskanie zębów,
ale dało radę. Natomiast type 34, to stracone kilkaset tysięcy na same pociski...

E... ja to wbiłem na zwykłym ammo i bez ścisku dupy, akurat na Churchu najszybciej i na luzie tak jak na stuhu na 75 mm type 34 kilka więcej bitew i też weszło bez oporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 01:47, meryphillia napisał:

Fragi na Stugu czysta przyjemność na 105ce i noobammo


Grasz StuGiem na 105mm? This is blasphemy! This is madness!
Ale serio, używanie 105mm na StuGu to kastracja tego TDka, 75mm L/70 jest znacznie skuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 09:02, KuroNeko napisał:

Grasz StuGiem na 105mm? This is blasphemy! This is madness!


Nie gram.
Choć zostawiłem go akurat w garażu, bo przyjemnie się kosi nabów złotkiem. ]:>

Zwyczajnie chciałem jak najszybciej zrobić tą misję, a koszta niewiele dla mnie znaczą, gdy w garażu mam T34. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 09:08, meryphillia napisał:

> Grasz StuGiem na 105mm? This is blasphemy! This is madness!

Nie gram.
Choć zostawiłem go akurat w garażu, bo przyjemnie się kosi nabów złotkiem. ]:>

Zwyczajnie chciałem jak najszybciej zrobić tą misję, a koszta niewiele dla mnie znaczą,
gdy w garażu mam T34. :3

Burżuj jeden. :(
A ja muszę ciułać srebro po kątach i wbijać te 15 zwyciest dziennie pomimo, że gra odpycha nawałą pomidorów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:30, KuroNeko napisał:

A ja muszę ciułać srebro po kątach i wbijać te 15 zwyciest dziennie pomimo, że gra odpycha
nawałą pomidorów :(


Co gorsza te małpiszcza totalnie opanowały nocki plus nieprzebrany ocean zapycha TIX-X.

Po trzech latach prawie, autyzm doszedł w końcu do TX, ale nadal po 30k bitwach nic nie potrafi robić w tej grze oprócz stania na A1 jak zauberer, popylania 3xR przed siebie jak timenspace czy steiner22 lub uczestnieczenia w zbiorowym gwałcie jednostronnym, kończącym się kampą na środku i wyginęciem co do sztuki.

No ale niestety głód narkotyczny działa w najlepsze i grac trzeba, męcząc się pośród tego zezwierzęcenia. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XVM mi nie działa, prawie ciągle przegrywam, więc jestem ciekaw z kim mnie losuje, macie skąd ściągnąć xvm na 8.8? Bo ja gdzies sciągłem 8.7 to wywala do ekranu W7.


EDIT: Czyli rozumiem, że to nie przypadek, tylko już teraz norma, jak mam w drużynie niedorozwoje jadące leming trainem na rzeź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, który wzór jest obecnie właściwy, jednak z doświadczenia wiem, że taki dmg jest możliwy. Po pierwsze, to mógł być sam splash - przy cienkich lufach tylko połaskocze cel, ewentualnie trochę go uszkodzi, jednak nic poza tym. Jedynie porządne trolle (152mm) zdejmują takie paskudy trafiając te 2-3 metry od nich. Po drugie jeśli już doszło do bezpośredniego trafienia, to mogłeś trafić gąski, a te słyną z pochłaniania ogromnych ilości dmg z HE. Dość powiedzieć, że w okresie dominacji artylerii średnio na bitwę gąski brały na siebie około 18 000 dmg. Dodatkowo jeśli pocisk spotkał się z gąsienicą w najbardziej oddalonym punkcie od kadłuba, to dmg jest jeszcze mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 10:48, Paoro napisał:

XVM mi nie działa, prawie ciągle przegrywam, więc jestem ciekaw z kim mnie losuje, macie
skąd ściągnąć xvm na 8.8? Bo ja gdzies sciągłem 8.7 to wywala do ekranu W7.

Narazie wersja 8.8 jest średnio stabilna ale możesz ją ściągnąć z tąd http://xvm-mod.com
Pamiętaj że potrzebujesz do tego zainstalowanych bibliotek dokan.

Dnia 15.09.2013 o 10:48, Paoro napisał:


EDIT: Czyli rozumiem, że to nie przypadek, tylko już teraz norma, jak mam w drużynie
niedorozwoje jadące leming trainem na rzeź..

http://www.youtube.com/watch?v=sYt0dpeyAU8
To opisuje jaka jest ostatnio sytuacja w WoT. Albo trafiasz na kompletnych jełopów albo na teamy w których poziom jest na tyle dobry że indywidualnie nie da się specjalnie dużo zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 11:44, Tomoya-kun napisał:

> XVM mi nie działa, prawie ciągle przegrywam, więc jestem ciekaw z kim mnie losuje,
macie
> skąd ściągnąć xvm na 8.8? Bo ja gdzies sciągłem 8.7 to wywala do ekranu W7.
Narazie wersja 8.8 jest średnio stabilna ale możesz ją ściągnąć z tąd http://xvm-mod.com
Pamiętaj że potrzebujesz do tego zainstalowanych bibliotek dokan.


Nie, nie potrzebuje. Od wersji 8.8 gry XVM nie wymaga ani biblioteki dokan, ani xvm-stat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytacie pewnie, co w tym screenie ciekawego...

Mój team przegrał z małpami poniżej 50% wr na Westfield, które wychodzi że najzwyczajniej w świecie scapowały bazę.
Nadal pozostaje pytanie, jak im się to udało...

Szkoda że wylazłem przedwcześnie z bitwy i nie ma replaya.

20130915232138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 23:22, meryphillia napisał:

Nadal pozostaje pytanie, jak im się to udało...


T110E4: OMG, they started cap, back to base!
IS7 nr 1: yes, back to base!
Obj.268: back to base!
E75: defend!
E50: our base!
Jagdtiger: back to base!
IS7 nr 2: defend base!
IS8: whos defend?

I na koniec:
T110E4: Noobs!
IS7 nr 1: Noobs!
Obj.268: Noobs!
E75: Noobs!
E50: Noobs!
Jagdtiger: Noobs!
IS7 nr 2: Noob team!
IS8: Go play barbie noobs!

Stawiam na taką historyjkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do oblatanych w temacie, bo zamierzam pograć sporo Shermanem by dobić do T29 - czy nadal opłaca się latać Jumbo bez tej lepszej wieży i z działem 10,5? Z goldem czy bez, czy nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W następnym CDA 1200 golda dla mających już konto lub 1000 golda i 3 dni premki dla nowych graczy.

Sugeruje kupić pismo pierwszego dnia, żeby nie było zdumienia że w Polsce, w której gra wśród Europy jest najpopularniejsza nie ma dwa tygodnie później żadnego egzemplarza. (tak było poprzednio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 20:57, Darkstar181 napisał:

W misji earnig your steel jak już nabijemy 20 fragów danym pojazdem, to wyswietla się
to w oknie ?
Bo geniusze oczywiscie nie pokazuja aktualnej liczby.

Wyświetla się w wynikach bitwy w której zrobiliśmy 20 frag, ewentualnie łatwo to przegapić wiec lepiej sprawdzaj notatnik misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 20:37, Darkstar181 napisał:

W następnym CDA 1200 golda dla mających już konto lub 1000 golda i 3 dni premki dla
nowych graczy.

Sugeruje kupić pismo pierwszego dnia, żeby nie było zdumienia że w Polsce, w której
gra wśród Europy jest najpopularniejsza nie ma dwa tygodnie później żadnego egzemplarza.
(tak było poprzednio)

Przesadzasz ;) co do twojego drugiego posta, to nie pokazuje, dopiero jak zaliczysz 20 to ci mówi, że dokonałeś tego ;P

EDIT: może faktycznie gdzieś tam jest, ale czy w 20 fragach się aż tak łatwo pomylić, nie sądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować