Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2014 o 16:28, Malcollm napisał:

> Życie scouta.

Szanowny panie Scoucie, na tej mapie w tym trybie po obu stronach jest jedno miejsce,
jeśli masz lornetę i wjedziesz w to miejsce na początku bitwy, a ktoś z przeciwległej
drużyny nie będzie na tyle "kumaty" by spróbować cię wyspotować to gwarantuję ci w każdej
bitwie scouta i służbę patrolową, ostatnio na X tierze STB-1 9k z podświetlenia nie będąc
wykrytym przez połowę bitwy.... pierwsze 3 minuty i wynik dla nas 5:0

To może jeszcze podzielisz się tą miejscówką? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 16:29, KuroNeko napisał:

> > Życie scouta.
>
> Szanowny panie Scoucie, na tej mapie w tym trybie po obu stronach jest jedno miejsce,

> jeśli masz lornetę i wjedziesz w to miejsce na początku bitwy, a ktoś z przeciwległej

> drużyny nie będzie na tyle "kumaty" by spróbować cię wyspotować to gwarantuję ci
w każdej
> bitwie scouta i służbę patrolową, ostatnio na X tierze STB-1 9k z podświetlenia
nie będąc
> wykrytym przez połowę bitwy.... pierwsze 3 minuty i wynik dla nas 5:0
To może jeszcze podzielisz się tą miejscówką? ;)


Cóż gdy zdradzę swoje tajemnice, to wieść się szybko rozniesie i nie będzie już ona tą specjalną cudowną miejscówką, proponuję poeksperymentować, tak jak robiłem to ja, naprawdę warto. dla potwierdzenia screen
z bitwy czołgiem IX tieru

20140111164252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej mapie nie ma żadnej miejscówki pewnej do łatwego spotowania, bo wszystko zależy od tego jak pojedzie przeciwnik, a że najczęściej jedzie w obie strony, to i nie ma łatwego spotowania.
Jeśli natomiast przeciwnik oleje otwarty teren, to szybki rajd w zaznaczone miejsca może przyczynić się do przetrzebienia tej flanki plus widocznej stąd strony miasta i tym samym może prowadzić do wygranej ( problem tej mapy i tak jest taki, że 90% kluczowych pojedynków toczy się w mieście).
Miejsce zaznaczone kółkiem dla dobrego spotera z dobrym cammo często okazuje sie kluczową pozycją, jęsli team wspomoże plus jeśli u przeciwnika nie znajdzie się counter z dobrą widoczonością na starcie.

Ale...
To są przecież doskonale znane miejscówki i taktyki dla ludzi którzy często grają w tę mierną gierkę. ;]

Kurde powinienem maznąć to na kolorowo, a może zostałbym Gmochem WoT'a. ;D

20140111172305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 17:23, meryphillia napisał:

Kurde powinienem maznąć to na kolorowo, a może zostałbym Gmochem WoT''a. ;D


I tutaj się mylisz, jest jedno miejsce zwłaszcza gdy zaczynasz z dołu w którym to wyświecisz wszystko to co chce bawić się w spotowanie po zielonym bądź też tych co próbują podjechać pod górkę przejeżdżając w miejscu w którym nie mam zapór czołgowych, za każdym razem gdy startuję z dołu zawsze wpada skaut bądź służba z prostej przyczyny jest to najkrótsza droga w kierunku miasta - z tego miejsca spotuje się zawsze nawet tych co zaspali podczas startu bitwy a po minucie postanowią w końcu ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie działa w tak ładny sposób.
Masz po prostu farta przy losowaniach na tej mapie że nikt nie blokuje środka od strony bramy wjazdowej, a wystarczy tylko ruszyć w tą stronę, by zakonczyć Twoje próby spota.
Czesto jadę tam o ile mam pojazd zdolny szybko zablokować ten rejon, bo manewr sprawdza się chociażby w taki sposób, że blokujesz ruch otwartym terenem, a jeśli masz farta zmotywujesz makaki z miasta do próby ubicia ciebie, odciążając tym samym środek miasta.

Dużo też zależy od tego czy w grze jest arta i kto nią gra. Bowiem ogarniety arciarz ustawiający sie do asekuracji tej strony mapy, szybko zorientuje się co strasz się zrobić taką blokadą i masz zapewnioną jego pomoc.
Spotuj sobie wtedy do woli... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli jest w stanie jakiś spoter w przeciągu 10 sekund od początku bitwy mnie wyspotować to masz rację niemniej jednak jak do tej pory się to nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:17, Budo napisał:

Kupiłem 122mm na su-100... zawód, wielka smuta i kredek nimo... albo dingi, albo pudła.
Wracam do setki :(


122 ma gorszą celność, ale to nie oznacza, że słabą. Musisz się przyzwyczaić do tego działa, a z czasem je polubisz. W moich łapkach ta suka była OP i dwa razy miałem okazję zrobić 13 fragów, ale przeciwnik jak kupą zaatakował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gorsza celność, gorsze skupianie, gorsze przeładowanie, 4 razy droższe pociski, taka sama penetracja. Dzięki, wracam do setki. Pierwsza bitwa ze starym działem na nowo- to jest jednak zdecydowanie bardziej mój klimat.

20140111224147

20140111224200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 22:46, Zbicku napisał:

Przeszkol załogę, dobij do 100%, kup wyposażenie, poczuj moc 122mm.


Mam. Dingi i pudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 22:52, Zbicku napisał:

Po skrinach które przed chwilą wrzuciłeś widać, że bida u cb z załogą. Uwierz mi 75%
a 100% to ogromna różnica.


Właśnie sprawdziłem załogę i zastanawiam się o co chodzi, bo na bank byli na 100%... przecież mają już camo i inne perki w trakcie szkolenia. Może jakieś kary podostawali za przejście z su-85. Ze sprzętu mam rammer, siatkę i skupianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że dostają "karę".
Aby załoga działała na danym pojeździe sprawnie musi być na niego konkretnie przeszkolona.
100% miałeś na wspomnianym SU-85, teraz na SU-100 mają karę za przesiadywanie w pojeździe na którym nie zostali przeszkoleni.

Najlepiej robi sie to przez zakładkę wyszkolenia danego załoganta, klikając na (nie pamiętam nazwy" [set curent] albo coś w tym stylu i wybierając czy szkolić za darmo, za 20k kredytów czy za złoto (tylko za złoto mozna od razu doszkolić na 100%; najlepiej zawsze brać za kasę, w końcu zwróci się ona dość szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 23:48, Zbicku napisał:

Jednym zdaniem: Straciłeś masę ekspa na szkolenie załogi.


To co z nimi miałem zrobić jak chciałem się pozbyć su-85? Zresztą nie wiedziałem o karach wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 23:54, Budo napisał:

To co z nimi miałem zrobić jak chciałem się pozbyć su-85? Zresztą nie wiedziałem o karach wcześniej.

Zachować ich i używać na SU-100. Ale nie poprzez proste przerzucenie - wchodzisz w szczegóły członka załogi i na zakładce od szkoleń, wybierasz ''Current vehicle'' i przeszkalasz za złoto / kredyty / darmo. Tracisz wtedy parę % przeszkolenia bazowego (przy kredytach spadasz ze 100% do 90%), ale przynajmniej załoga będzie zdobywać doświadczenie.

Jak masz ich na czerwono, to mają właśnie karę 25% i nie zdobywają ani jednego punktu doświadczenia na tym czołgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki. Co za debil ten system wymyślał... dlatego miałem ten problem ostatnio, że mi załogi expa nie zdobywają, tylko skąd miałem wiedzieć jak to działa. Tutoriali w tej grze to żadnych nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 00:40, Budo napisał:

/.../

Dzięki. Co za debil ten system wymyślał... dlatego miałem ten problem ostatnio, że mi
załogi expa nie zdobywają, tylko skąd miałem wiedzieć jak to działa. Tutoriali w tej
grze to żadnych nie ma...

Zgadzam się system debilny, o braku jasnych informacji o zasadach gry dla nowych graczy nie wspominając.
Sam fakt potrzeby poniesienia kosztów szkolenia na nową maszynę mogę zrozumieć, ale fakt ''''zapominania'''' przez nią
obsługi poprzedniej jest idiotyczny. Czasem wracałem do poprzednich maszyn (venty itd.) i trzeba było szkolić załogę od nowa wydając kredyty i ponosząc kary.
Z tego co wiem u konkurencji takich bzdur nie ma ...
No ale już nie gram w to coś o kilku miesięcy i nie mam zamiaru wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szał na WoTa wśród małpiatych minął i to nawet ten weekendowy? Owszem spotykam pomidory, ale w obu drużynach, fakt używam człogów robiącymi różnicę, ale od dawna już nie jeżdżę w kompaniach, więc 64% bitew wygranych randomów i to regularnie bardzo mnie cieszy. Czyżby małpeczki w końcu zrozumiały, że nie zdobędą IS6?

Ostatnio zdarzyło mi się jeździć tylko na premce i różnica jest ogromna średnio 635 expa, a kiedyś bez premki 390. Ponad 1/3 expa więcej wyciskam na premce, o kredkach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się.
Jutro będziesz miał same przegrane 3:15 w 3 minuty... :3

I nie namówisz mnie do powrotu. :D
Na razie zbyt wkręciłem się w Terrarię po wbiciu w końcu trybu hardmode, by zawaracać sobie głowę małpiatymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować