Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Hejka, mam pytanie. Ktoś z was jest w posiadaniu obu czołgów Obj.140 i T62A ? Chcę wiedzieć który z nich jest lepszy. Ktoś kto miał lub ma oba te czołgi na pewno wie. Nie wiem którego pierwszego kupić, może jakaś rada? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 17:27, ilona93 napisał:

Hejka, mam pytanie. Ktoś z was jest w posiadaniu obu czołgów Obj.140 i T62A ? Chcę wiedzieć
który z nich jest lepszy. Ktoś kto miał lub ma oba te czołgi na pewno wie. Nie wiem którego
pierwszego kupić, może jakaś rada? :p


Mam tylko 140, ale ogólnie oba są świetne i róźnica między nimi nie jest aż tak duża. Obj- trochę szybszy, lepszy wychył działa w dół o 1 stopień, lepszy pancerz kadłuba ale łatwiejsza do przebicia wieża. T62a- świetna wieża, ale mniejsza depresja działa przez co nie zawsze z tego skorzystasz, kadłub gorszy niż w T-54. Minimalna różnica w szybkości skupiania i celności na korzyść T62a.

Zobacz sobie to- https://www.youtube.com/watch?v=e0OtoCtz85g. Ale krótko- nieważne którego weźmiesz, oba są są warte zakupu i T62a też kiedyś dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 17:27, ilona93 napisał:

Hejka, mam pytanie. Ktoś z was jest w posiadaniu obu czołgów Obj.140 i T62A ? Chcę wiedzieć
który z nich jest lepszy. Ktoś kto miał lub ma oba te czołgi na pewno wie. Nie wiem którego
pierwszego kupić, może jakaś rada? :p

Przyznam się, że nie grałem nimi, ale widziałem, że sporo prograczy grywa 140-stką. Widzę w ogóle, że bardzo często się sprawdza. Ja bym brał właśnie ten czołg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 17:27, ilona93 napisał:

Hejka, mam pytanie. Ktoś z was jest w posiadaniu obu czołgów Obj.140 i T62A ? Chcę wiedzieć
który z nich jest lepszy. Ktoś kto miał lub ma oba te czołgi na pewno wie. Nie wiem którego
pierwszego kupić, może jakaś rada? :p

Oba są bardzo podobne, niemniej ja kupiłem Obj. 140 . Ma swoje wady m.in. to, że często pada magazyn, ale można wozić dwa zestawy naprawcze i daje radę. T62A to w sumie to samo, ale myślę, że Obj. 140 lepiej nadaje się na spotera z camo, także praktycznie samemu można wygrać nim bitwę, bo sam sobie wyświecisz i zlikwidujesz cel, bo masz fajne celne działo. T62A większy, wolniejszy, ale znów nie jakoś słabszy. Bardzo podobne czołgi. Obj 430 np. to już inna maszyna, mało celna z daleka, lepszy pancerz, działo na średni i bliski kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź i informacje, na pewno są bardzo przydatne :) A słuchajcie mam taki problem, jeśli macie xbox 360 to grał ktoś z was ze swoim znajomym razem w plutonie jeśli on ma xbox one? Można wgl razem grywać, bo ja coś nie mogę w żaden sposób porozumieć się ze znajomymi z ONE. Nie wiem co jest w tym grane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź i informacje, na pewno są bardzo przydatne :) A słuchajcie mam taki problem, jeśli macie xbox 360 to grał ktoś z was ze swoim znajomym razem w plutonie jeśli on ma xbox one? Można wgl razem grywać, bo ja coś nie mogę w żaden sposób porozumieć się ze znajomymi z ONE. Nie wiem co jest w tym grane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdemaskowałem dziś matchmaking z WoTa. Po raz któryś ale dziś zrobiłem screena i mam dowód. Otóż na żadnym czołgu nie mam poniżej 50% wygranych, a jak miałem to potrafiłem "odrobić". Jak zaraz napisze ;) Dziś przy stanie 250 bitew i 50% wygranych na Obj 140 coś mnie pokusiło by się "pobawić" no i właśnie trafiło mi się 13 bitew pod rząd przegranych?! Chcesz mieć słabe WR, graj jednym czołgiem pod rząd, wielkie prawdopodobieństwo że będziesz miał taką czarną serie ;) Zapewne jest to jakiś algorytm, ludzie zazwyczaj grindują jeden czołg i łatwo jest takiego udupić ;) Oczywiście wiem jak to odrobić, po prostu będę teraz grał innymi czołgami a jak mi się zdarzy porażka to wyjeżdżam "udupionym" pojazdem z garażu i zazwyczaj wygrywam wtedy, ew. jak przegram to następną też nim jadę i już na pewno zazwyczaj wygrywam ;) Oczywiście w Wocie są kiepskie dni jak widze ze nie idzie to tego dnia odpuszczam :P teraz jestem 8 bitew na minus, ale myśle, że odrobie nie bawem własnie w ten sposób. Mój rekord to odrobić 30 bitew przegranych na zero T-54 ;) To nie przypadek, że mam na wszystkich czołgach 50%, a na większości własnie 50%, bo zazwyczaj jak na jakimś nie idzie, to robie go do 50% i odpuszczam. Także jest system na WR ;)

20150816235022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 04:12, McFlash napisał:

Wiesz dobrze, że są czołgi lubiane przez MM i te nie lubiane. U mnie są to wszystkie medy ruskie ;) zawsze miałem kłopot z WR na T-43, T-44, T-54, Obj. 140, ale np. na takim T-34-85 powyżej 60% i nie ważne co bym robił. Pewnie gdybym luknął to na twoim koncie jest kilka czołgów, na których WR masz kiepskie. Chemie czuć od razu. Ja jak kupuje czołg to od razu mam koło 70% wygranych, albo 40%, w tym pierwszym wypadku moge stać na afk i wygrać bitwe, w tym drugim mogę robić ciągle as a i tak nie wygrać i muszę kombinować ;) Nie mówię o graczach którzy na wszystkim mają fioletowe wyniki i grają w plutonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 04:12, McFlash napisał:

Hmm, całkiem daleko od 50%, prawda?

Zasada tyczy się oczywiście tych udupianych czołgów ofc. Oblukałem Twoje konto i wsiądź na M6. Następnie graj ciągle na niej np. tak z 20 bitew, ciekaw jestem jakie będziesz miał WR. Akurat M6 ja kupiłem sobie gdy miałem już wszystkie moduły zrobione, świetne wyniki na nim robie, dużo asów i świetnych wyników, ale nie mogłem wyciągnąć powyżej 50%, bo ciągle mnie łupiło, mimo że czołg przyjemny to sprzedałem. Aha wiadomo, ty już jesteś takim graczem, że wygrywasz sam pewnie nie mam każdą bitwę, albo chociaż nie dajesz ciała. Ale obserwując graczy dobrych - to każdy ma jakiś czołg na którym ciągle przegrywa i na którym ciągle wygrywa. Ja potrafię wyciągnąć te pierwsze na 50% moim systemem także coś jest na rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież nie opiera się na "udupionym z góry matchmakerze" tylko, co chyba oczywiste na zwyczajnym randomie.

I tak, tyle ile potrafisz, tyle będziesz ugrywał i MM nie ma nic do tego, choć czasami mogłoby się wydawać że jest inaczej.

Ostatnio spotkałem jakiegoś kozaka z WR 70% po 30k bitwach o ile dobrze pamiętam.
Nie licząc tierów I-IV nie miał niższego niż 60WR na wszystkim czym grał powyżej TIV.
Da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Wiesz dobrze, że są czołgi lubiane przez MM i te nie lubiane.


Nie, nie wiem.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

U mnie są to wszystkie
medy ruskie ;) zawsze miałem kłopot z WR na T-43, T-44, T-54, Obj. 140, ale np. na takim
T-34-85 powyżej 60% i nie ważne co bym robił.


Widocznie wiesz jak go dobrze wykorzystać w bitwie.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Pewnie gdybym luknął to na twoim koncie
jest kilka czołgów, na których WR masz kiepskie. Chemie czuć od razu.


Moje stare czołgi oraz te nowsze, które robiłem już przy obecnej niskiej formie oraz na gorszym łączu.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Ja jak kupuje czołg
to od razu mam koło 70% wygranych, albo 40%, w tym pierwszym wypadku moge stać na afk
i wygrać bitwe, w tym drugim mogę robić ciągle as a i tak nie wygrać i muszę kombinować
;) Nie mówię o graczach którzy na wszystkim mają fioletowe wyniki i grają w plutonach.


Przy małej ilości bitew WR skacze jak szalone w obie strony. To prosta matematyka.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Zasada tyczy się oczywiście tych udupianych czołgów ofc.


Wymienisz je?

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Oblukałem Twoje konto i wsiądź na M6. Następnie graj ciągle na niej np. tak z 20 bitew, ciekaw jestem jakie
będziesz miał WR. Akurat M6 ja kupiłem sobie gdy miałem już wszystkie moduły zrobione, świetne wyniki na
nim robie, dużo asów i świetnych wyników, ale nie mogłem wyciągnąć powyżej 50%, bo ciągle mnie łupiło,
mimo że czołg przyjemny to sprzedałem.


M6 był moim pierwszym HT VI i grałem nim jeszcze przeciwko IX w ramach regularnego MM. Ostatnio nawet myślałem o odkupieniu go, bo brakuje mi jakiegoś dobrego HT tego tieru, a mam kilka zbędnych załóg na amerykańskie HT. Może zrobię to w weekend.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Aha wiadomo, ty już jesteś takim graczem, że wygrywasz sam pewnie nie mam każdą bitwę, albo chociaż nie
dajesz ciała.


Dalej mam sporo bitew, gdzie pojadę tragicznie i padnę niczym źle zaprogramowany bot.

Dnia 17.08.2015 o 14:32, Paoro napisał:

Ale obserwując graczy dobrych - to każdy ma jakiś czołg na którym ciągle przegrywa i na którym ciągle
wygrywa.


Nie. Wystarczy posprawdzać czołgi dobrych graczy i praktycznie nie mam tam takich, które wyróżniałyby się bardzo niskim WR (wyjątkiem są oczywiście bardzo stare czołgi z czasów bycia newbiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Achtung, usuwajo Jgdtigera 8,8 ze sklepu. To jedna z najlepszych maszyn premium na 8 tierze i dobra zarabiarka... ciekawe, konsekwentnie wywalają czołgi z premiowym mm... jest okazja, żeby jeszcze do garażu dokupić, jakby ktoś nie miał co z kasą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 22:59, Budo napisał:


Achtung, usuwajo Jgdtigera 8,8 ze sklepu. To jedna z najlepszych maszyn premium na 8
tierze i dobra zarabiarka... ciekawe, konsekwentnie wywalają czołgi z premiowym mm...
jest okazja, żeby jeszcze do garażu dokupić, jakby ktoś nie miał co z kasą robić.


pewien facet raz sprzedawał kod do WoT''a, chciał za niego 10 zł. wziąłem go od niego, okazało się, że dodawał 7 dni premium, bodajże 1000 golda i własnie jagd 8.8. interes życia ;> btw, bardzo dobry niszczyciel do zarabiania, racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wow, faktycznie biznes życia. Sama jadźka jest warta kupę kasy :)
Takie kody kiedyś były dawane do jakichś monitorów, czy kart graficznych. Koleś pewnie nie wiedział co sprzedaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 20:14, ilona93 napisał:

Powiedzcie mi, jak wam się widzi czołg 121? I czy jest on lepszy waszym zdaniem od Obj.140
czy jednak jest nieco niżej półką?

Bardzo przyjemne działo. Jednak sam czołg raczej nie ma szans z rosyjskimi medami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować