Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

to zadam kilka noobskich pytań :D

1. jak to jest z doświadczeniem, za co mniej więcej jest przydzielane i w jakich proporcjach?
2. Czy mapy na których gramy są dostosowane do rodzajów czołgów, bo przy takim PZ38a nie mam już części z "pierwszych" map.
3. Czy to normalne że czasami dostaje się do walki jako najsłabszy czołg i nie mogę się przebić przez pancerz żadnego innego, gdy inni mogą mnie zestrzelić 1 strzałem?
4. czy premium daje dużego boosta czy jednak na free też można spoko pograć?
(niby rozegrałem łącznie już 200 bitew ale algorytmu jeszcze nie rozpracowałem, dlatego proszę o wyrozumiałość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. exp przyznawany jest za zadany dmg, wykrycie wrogow, cap bazy etc. - generalnie battle performance. Co do proporcji - sam nie wiem, wole nie myśleć o tym.. i tak wystarczająco wiele dziwnych systemów jest do rozkminienia w Wocie.
2. nie są. dostajesz losową mapę i losowy team - radź se sam ;p
3. Jak najbardziej... i to wcale nie po złości.
4. konto premium daje o wiele większego boosta niż to napisane jest (osobiście nie chce mi się wierzyć, że to tylko 50% więcej expa i kredytów.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 21:06, kindziukxxx napisał:

to zadam kilka noobskich pytań :D

1. jak to jest z doświadczeniem, za co mniej więcej jest przydzielane i w jakich proporcjach?


Głównie za zadawanie uszkodzeń. O ile mi wiadomo, za zabicie przeciwnika nie masz żadnej premii - tyle tyle co mu zdjąłeś HP, jak przy normalnych uszkodzeniach. Poza tym za wykrywanie, przejmowanie bazy i za obronę chyba też, ale tu nie jestem pewien.

Dnia 04.02.2012 o 21:06, kindziukxxx napisał:

2. Czy mapy na których gramy są dostosowane do rodzajów czołgów, bo przy takim PZ38a
nie mam już części z "pierwszych" map.


W pewnym sensie. Pierwszy tier i częściowo drugi grają tylko na paru mapach. Potem ich liczba dość mocno się zwiększa, więc masz mniejsze szanse na te same mapy co na T1. Ale one nadal są, nie ma tak, żeby któraś przestawała być dostępna.

Dnia 04.02.2012 o 21:06, kindziukxxx napisał:

3. Czy to normalne że czasami dostaje się do walki jako najsłabszy czołg i nie mogę się
przebić przez pancerz żadnego innego, gdy inni mogą mnie zestrzelić 1 strzałem?


Tak, niestety. Powiem więcej, jest czołg, który samego siebie nie potrafi przebić ze swojego najlepszego działa i ma poważne problemy z czołgami o tier niższymi. Ale to taki wyjątek.

Dnia 04.02.2012 o 21:06, kindziukxxx napisał:

4. czy premium daje dużego boosta czy jednak na free też można spoko pograć?
(niby rozegrałem łącznie już 200 bitew ale algorytmu jeszcze nie rozpracowałem, dlatego
proszę o wyrozumiałość)


Można spoko grać na free mniej więcej do tieru siódmego. Będziesz po prostu dostawał dwa razy mniej expa i srebra, więc będziesz musiał więcej walk stoczyć, zanim się przebijesz wyżej. Poza tym premium nie daje korzyści (no, ładniejszy garaż jeszcze). Powyżej T7 zazwyczaj naprawy + amunicja kosztują cię więcej niż przeciętnie zarobisz na bitwie, jeśli grasz na free, więc wtedy premium staje się poważniejszym bonusem.
IMO do T5 nie ma problemu na free, potem trochę nudne potrafi być grindowanie np. 100 000 expa na kolejny czołg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
gram og wczoraj w WoT i jest jedna rzecz ktora mnie strasznie denerwuje. Mianowicie kilkanascie rozlaczen dziennie z serwerem. To wina niestabilnego serwera, czy moja? Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 12:45, Ichvander napisał:

Witam,
gram og wczoraj w WoT i jest jedna rzecz ktora mnie strasznie denerwuje. Mianowicie kilkanascie
rozlaczen dziennie z serwerem. To wina niestabilnego serwera, czy moja? Tez tak macie?

Gram od miesiąca, i jeszcze ani razu nie miałem problemu z serwerem. Stawiałbym raczej na Twoją sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:32, ts04 napisał:

> How awesome is this? :)

Nieźle, ale u was w PMHC to chyba nieliczni mogą się tak pochwalić ;)

Oj zdziwiłbyś się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d7 i pkapis
dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, ale w trakcie gry przyszło kolejne pytanie - czy lufy są kategoryzowane on najgorszej do najlepszej przy menu czołgu tj. najsłabsza najnizej a im wyżej tym lepsze, bo czasami 2cm jest wyżej niż 3.2 czy coś takiego, a logiczne myśląc większe = lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaliber działa nie jest jedynym wyznacznikiem tego, jak dobre działo jest. Możesz mieć ogromny kaliber, a krótką lufę - wtedy mniejsza szansa na przebicie się przez pancerz, ale jak się przebije to robi piękne zniszczenie. I vice versa. Pozostaje też kwestia czasu ładowania, czasu celowania i prędkości, z jaką pocisk leci...
Niby są poukładane, ale tak naprawdę to dobierasz wg. własnych preferencji (ja na niższych tierach nie brałem szybkostrzelnych...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja się chciałem pochwalić rewelacyjnym wynikiem, jaki mi się wczoraj udało uzyskać za pomocą mojego T1 Heavy na mapce Arctic Region..

przeciwnicy byli tak bezmyślni, że właściwie sami wystawiali mi się niczym cele na strzelnicy :)
ilość doświadczenia podwojona, bo to pierwsza bitwa czołgiem danego dnia, do tego dochodzi bonus za konto premium. kilka odznaczeń i 44k creditów na czysto. ;D

ach, dodałem zdjęcie mapki, by zobrazować Wam, gdzie stałem.. przełom F9/G9 ;)

20120205134709

20120205134730

20120205134803

20120205134828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 13:52, lygy napisał:

a ja się chciałem pochwalić rewelacyjnym wynikiem, jaki mi się wczoraj udało uzyskać
za pomocą mojego T1 Heavy na mapce Arctic Region..


Piękny wynik i to w dodatku na The 1 HiT :) Gratulacje.

Ja ostatnio jeżdżę bez premki i nie tykam w zasadzie niczego ponad 5 tier (poza Ferdim, na którym jestem w stanie coś sensownego zarobić). Z tego powodu zacząłem gałąź amerykańskich TD i francuskie heavy... wrażenia: OMG... Pozostaje mi cierpliwie czekać na drugą gałąź niemieckich TD.
Jazda bez premki IX tierem jest nieporozumieniem... No, chyba, że ktoś ma jeszcze Loewe w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

mam pytanie.. czy da sie w jakis sposob ee odzyskac pkt. doswiadczenia? przeznaczylem je na badania nad M3 Lee, ktory z tegoco czytam jest kompletnym niewypalem.. i chetnie bym polecial jednak w drzewko lekkich czolgow. Wiec- da sie czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się niestety, ale warto przejść M3 Lee żeby potem móc pobawić się T29 :D
Kwestia przemęczenia, przeważnie granie 4 tierem jest straszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, szkoda :P
A musze kupic (miec w garazu) M3 Lee, zeby dokonywac badan nad wyzszymi tierami? Czy np. dalej bede jezdzic M2 i zbierac punkty i kase na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz go przejść używając tzw. Free expa
Ale to chyba łącznie koło 17k nie pamiętam teraz
I zbieranie tego trochę trwa

Co do M3 Lee spoko czołg na swój tier ale balans w wot to niewypał więc możesz mieć farta jak ja i na 10 gier 9 z takimi tierami gdzie jesteś na strzał

Albo jak inni i na 10 gier grać 9 gier na topie / środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:56, MasterChiefGT napisał:

Co do M3 Lee spoko czołg na swój tier ale balans w wot to niewypał


Najlepszym wyjściem na M3 Lee jest udział w kompaniach, widziałem kiedyś jakąś do 4 tieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:46, Ichvander napisał:

Heh, szkoda :P
A musze kupic (miec w garazu) M3 Lee, zeby dokonywac badan nad wyzszymi tierami? Czy
np. dalej bede jezdzic M2 i zbierac punkty i kase na badania?


Jak już pisał kolega możesz go przejść na free expie (dostajesz 5% tego co normalnie za bitwę), ale ja się w to nie bawiłem :D M3 Lee wcale nie jest taki straszny, po prostu gra się nim nieco trudniej (ciekawiej :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:42, Ichvander napisał:

Witam ponownie :)

mam pytanie.. czy da sie w jakis sposob ee odzyskac pkt. doswiadczenia? przeznaczylem
je na badania nad M3 Lee, ktory z tegoco czytam jest kompletnym niewypalem.. i chetnie
bym polecial jednak w drzewko lekkich czolgow. Wiec- da sie czy nie? ;)


M3 ma tę cechę, że działo ma jak TD - brak wieży, niewielki kąt, za to spory kop. Jest takim etapem przejściowym między light/med a ciężkimi, który nie ma swojego odpowiednika nigdzie indziej w tej grze.
Na początku jest paskudny, ale potem - gdy się do niego przyzwyczai - potrafi okazać się zaskakująco dobry.
Jeśli jest na topie, dzięki bardzo mocnemu działu, ma sporo czołgów z niższego tieru na jeden strzał. Z kolei gdy sam jest nisko, powinien pozwolić innym brać na siebie ogień i swoją siłą ognia wzmacniać zespół.
Zdarzyło mi się na nim rozwalać VK3601 (czołg TVI) który widział większe zagrożenie w naszym ciężkim, a także po cichu zajechać do wrogiej bazy i przejąć ponad połowę jej, w bitwie, w której nie bardzo miałem jak kogokolwiek ugryźć.
Warto się na nim przemęczyć. Zaraz po nim zaczyna się T1 Heavy, czyli pierwszy amerykański ciężko i jest on całkiem spoko, a na tierze VII jest bardzo dobry T-29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy po M3 Lee polecacie T1 a potem T29... ja planowalem isc w M4 Sherman. Zla droge wybralem? :P Na razie gram dalej M2 MT (do full upgrade brakuje tylko radia) a jesli mi zniszcza M2, lece ruskim T-46 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować