Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2012 o 12:17, Darkstar181 napisał:

Jakie są najlepsze maszyny w przedziale tier V-VII ? Chodzi mi o drzewka niemieckie i
radzieckie, żabojady oraz hamburgery nie wchodzą w grę.


Zależy czym lubisz grać. Jeśli chodzi o czołgi ciężkie, to radziecka linia jest dobra - KV to postrach niższych tierów, który dodatkowo potrafi napsuć sporo krwi nawet VII-VIII tierowi. KV-3 to z grubsza to samo, ale z lepszym pancerzem i lepiej rykoszetującą wieżyczką. "Jego następca", IS, to świetny czołg do walki na krótkich dystansach czy w terenie zabudowanym. Działo 122mm robi z niego prawdziwego killera ( i wbrew statystykom wcale nie jest jakoś szczególnie niecelne - wystarczy celować z widoku TPP na dystans powyżej 100-150 m ), co niestety ma swoją cenę w wysokich kosztach amunicji - 1025 kredytów/pocisk. Nie jest to jednak problem dla posiadaczy kont premium, albo innych maszyn, na których można zarabiać łatwą kasę ( wspomniany KV ).

Jeśli chodzi o Niemieckie drzewko: do StuG''a III bawiłem się TD i grało mi się dobrze, jednak na JgPanzer''a IV już się nie skusiłem i nie żałuję. Zamiast tego rozwijałem linię czołgów średnich - przez Panzer''a IV ( jeszcze przed patchem, który przesunął go do linii Pz 35, Pz 38, które wcześniej prowadziły do Pz III/IV ), który jest najlepszym czołgiem średnim IV tieru, IMO. Chociaż ma delikatny pancerz, to nadrabia to świetnym, celnym działem 75mm L/70. Co do VI tieru niemieckich medów - grałem tylko VK3601H i grało mi się nim dobrze. A Tygrys, to już klasa sama w sobie. Świetny na długich dystansach, chociaż słabiej opancerzony niż jego kuzyn ze stajni Porsche.

A propos Hamburgerów - o ile wiem, to T29 również jest świetną maszyną VII tieru. Zawsze muszę bardzo ostrożnie do niego podchodzić grając w/w niemieckimi i radzieckimi odpowiednikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po niedawnej przygodzie w moim KV-3 jestem rozczarowany... Założone działo 122mm (to od ISa). Gram Komarowo, rozpiętość tierów to od chyba 4 do 7. Moi dostają w pupę. Jestem na wyspie, a na prawym brzegu, na tych wzgórzach widzę AMX40, który jest niemal cały odkryty. Trzy razy strzeliłem, zero trafień. Czwarty raz trafiłem i ... rykoszet. Celownik po na maksymalnym zwężeniu.

Innym razem, co mnie niesamowicie zdziwiło, jadąc w bok (pełna prędkość) trafiłem nim z 300-400m jadącego jakiegoś meda. Widocznie to działo ma swoje humory.

Inna zdecydowanie dziwna sytuacja. Mój KV-2 z 152mm trafił na Malinówkę. Kilka osób pojechało poscoutować. i przez całe pole trafiłem (i zniszczyłem) ustawionego do mnie przodem Wolverine''a.

Z rzeczy, na które jeszcze mogę ponarzekać to np. tylko 36 pocisków w STUGu. Jest to zdecydowanie za mało. Chociaż szczerze mówiąc nie wiem, czy STUG nie miał tylu w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do KV-3 to czytalem, zed najlepiej nim sie gra z dzialem 107mm.

@Up all
To sprobuje repair kity brac ze soba, trudno, T20 poczeka :P mialbym juz go, ale niestety KV i upgrade''owanie go jednak troche kasy pochlonelo ;)

@Adamantium
Tak, jedynie konta premium (wiecej kasy i xp za bitwe) sa platne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietety jeden z moich ulubionych ciężkich czyli Churchill niestety jest jedynie płatny. Więc pewnie prędzej czy puźniej bedę musiał go nabyć :\ No ale narazie zbieram na nowego niszczyciela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 18:16, Tomoya-kun napisał:

Nietety jeden z moich ulubionych ciężkich czyli Churchill niestety jest jedynie płatny.
Więc pewnie prędzej czy puźniej bedę musiał go nabyć :\ No ale narazie zbieram na nowego
niszczyciela :P

Zdaje się, że kody na gold były w KŚG może jeszcze się załapiesz. Jest jeszcze możliwość, że za rok wprowadzą drzewko brytyjskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 11:31, Blackbird napisał:

Żartujesz? IS-3 wymiata. Nie ma żadnego porównania z IS 1/2. Oczywiście mówimy o czołgu
zrozionym na maksa. (ciach!)


ja po prostu nie chcę się zawieść ;) a chrapę na ten czołg mam od dawna, bo tak jego statystyki w grze, jak i sam wygląd bardzo mi się podobają :D
prawie wymaksowany IS naprawdę daje niezłą frajdę (podstawowy z działem 122mm trochę mniejszą, bo wolniejszy pod każdym względem).. jedyne, czego jeszcze nie zrobiłem w swoim to gąski, radio (je zapewne odblokouję tuż po IS-3, lub już w nim - 500m w standardzie to wystarczający zasięg :)) i działo 85mm - D5T-85BM, które może być użyte m.in. w T-43.
jeśli zaś chodzi o IS-4, to również chciałbym go zdobyć nim zostanie tierem X (tak, chcę zdobyć za free nowe czołgi z załoga na 100%, które wejdą na ich stare miejsca :D), ale to chyba odrobinke będzie musiało poczekać, gdyż kolejnym moim celem będzie oblokowanie T29 i dalsze części drzewka amerykańskich HT. ciekaw jestem, czy uda mi się do T34 przed patchem dojechać. wątpię w to nieco, ale zawsze można spróbować ;)

@Heimdallr
też czasem mam, że ciężko mi trafić w tego typu czołgi albo pociski rykoszetują. wkurza to wtedy, bo wiesz, że 1025 kredytów wyparowało w próżnię :D ale mimo tego działo D2-5T/D-25T jest potężną i śmiercionośną bronią, której nawet czołgi IX tieru moga się obawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Victory!
Battle: Mines 3 marca 2012 23:48:45
Vehicle: T32
Experience received: 2 263
Credits received: 84 901
Battle Achievements: Reaper, Top Gun, Sniper

Jak na razie jeden z moich lepszych wyników (chyba drugi najlepszy). A tak sobie zagrałem moim T32 by zdobyć trochę expa i mniej wydać free jak tylko przyjdzie czas na odkrycie T34. Ogólnie T32 bardzo przyjemnie mi się gra. Pomimo że ma tylko 198 penetracji to dużo przyjemniej z nim wojuje niż z Tygrysem 2. Nie wiem, może ten czołg ma ukryty bonus do funu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce iwestować zbyt wielkich funduszy w grę, ale używa konta premium i chce mieć dobrze zarabiającego prem tanka, polecam śmieszne pudełko zwane T-25.

Bardzo często trafia do Top5, a w takim układzie jest świetnym moneymakerem z racji niskich kosztów naprawy i amunicji.
Po odjęciu tych czynników swobodnie zarania więcej na czysto częściej niż KW czy PzIV.

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak amx12t to jakieś nieporozumienie tak to amx 13 75/90 to cudeńka
Zwycięstwo Step
Bitwa 4 marca 2012 12:57:06
Czołg AMX 13 90
Doświadczenia 7 095 (x3 za pierwsze zwycięstwo każdego dnia) Kredytów 50 976
Osiągnięcia w walce Specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak jak napisałeś. Ja jeszcze próbuje znaleźc i zniszczyc czołgi równe memu tierowi, bo przeważnie i taki nieszczęśnik się trafi w przeciwnej drużynie. Niestety i ta zależnośc działa w drugą stronę gdyż wśród mentalności graczy utrwaliło się iż lekki czołg vs. średni (nie mówiąc już o ciężkim) to łatwy frag. O ile z działem w więkoszości IV-tierowych czołgów się nie poszaleje, tak czołgom swojego tieru zadają jakiś damage. Nie jestem tutaj jakimś ekspertem ale dobrym sposobem jest również próba samodzielnego przejęcia wrogiej bazy, kiedy gdzie indziej toczą się zarzewia walk decydujące dla losów bitwy. Ktoś będzie musiał się cofnąc i Ciebie sprzatnac, odsłaniając tym samym newralgiczne pozycje. O ile na Malinówce ta taktyka nie zadziała ja z powodzeniem stosowałem ją na przykład na Kole Podbiegunowym. Czasami też nie ryzykowałem bycia odkrytym w terenie jeżeli ceną miało byc odkrycie jakiegoś szybkiego meda, którego arta i tak może nie trafic gdyż zaraz się przemiesci lub też jest ukryty za budynkiem. Jeżeli nie ma przy mnie sojuszników którzy by mogli uszkodzic czołg - równiez się wstrzymuje. Wbrew pozorom dobry skout to skout żyjący jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Victory!
Battle: Mines 6 marca 2012 21:35:31
Vehicle: T-44
Experience received: 4 476 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 61 690
Battle Achievements: Steel Wall, Top Gun

LOL, nie wiedziałem że na takim papierowym czołgu jakim jest T-44 można zdobyć Stell Wall :D Tierem najwyższym nie byłem a z mojej ręki (działa) zginął Object jak i IS-4 :D Ogólnie 6 czołgów zniszczonych, 4 dodatkowo uszkodzone :D

Niesamowicie dobrze mi się gra Rosyjskim Medem Tieru 8. Naprawdę zacny czołg.

A T32 dalej grinduje, jeszcze 30k expa mi brakuje do T34. Początkowo nawet z free expem nie mogłem go wybadać, teraz to brakuje 30k expa a 70k mam w zapasie :D Dobrze ktoś napisał parę dni temu na czacie w WoT, do patcha 7.2 jest tyle czasu że ktoś mając T1 dogrinduje do T34 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wczorajszego dnia rozegrałem najlepszy, jak do tej pory, mój mecz w M4 Shermanku (tak, chcę go szybko "wyelicić", co by do już zakupionego M4A3E8 sie przesiąść ;)). 8 killi, 6 czołgów wykrytych, Top Gun i 37 924 kredytów. udało mi się trafić na szczyt listy i dlatego mogłem taką rozpierduchę uczynić ;)

dla zainteresowanych powtórka ( http://www20.zippyshare.com/v/86502129/file.html ).
EDIT: skrinów niestety zapomniałem dodać, a przy edycji posta jest to już niemożliwe :(

udało mi się również zdobyć IS-3, póki co ulepszyłem w nim jedynie silnik. zbieram teraz na działo BL-9, następnym krokiem będzie kupno wieży (w obecną i tak nikt mi nie celuje,z tego, co zauważyłem wszyscy walą w kadłub ;)), potem gąsienniczki i radio. rozegrałem nim na razie niewiele meczy (problemy z internetem ponownie zbyt wielkie, by ryzykować stratę kredytów - dlatego grinduję niższe tiery teraz, przy okazji co nieco zarabiając :D), ale mimo tego już mogę powiedzieć, że mi się podoba gra nim. jak tylko problemy techniczne znikną i będę mógł pograć nieco więcej (tak na oko +/- 100 rozgrywek), wtedy podzielę się kolejną porcją wrażeń co do tego czołgu :)
poza tym świeża załoga w ISie mnie na początku wkurzała, ale jako że udało jej się z 75% wskoczyć już na jakieś 82%, jest dużo lepiej, tak z celnością, jak i prędkością ładowania :D
grinduję sobie powoli również lodówkę M6, która z 90mm działem M3 potrafi ugryźć przeciwnika jeszcze bradziej boleśnie niż z M1A2. kto wie? może nim będzie patch, będę się już cieszył T34? (wersja - z jednej strony - bardzo optymistyczna.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem niedawno Panzer IV. Działo faktycznie niezłe i celne, ale sam czołg ma papierowy pancerz :/ Jego odpowiedniki amerykańskie i rosyjskie raczej górują nad nim. O KV nie będę się rozpisywał, ten czołg tak mi napsuł do tej pory krwi, że obecnie sam zamierzam go odblokować.
Sherman M4 zdjął mnie raz jednym celnym strzałem. Nie trafił w żaden skład amunicji, czy w tył, po prostu przyjąłem pocisk na klatę, i od razu zdjął cały pasek życia :/

Ale jednego nie można tej maszynie odmówić. Zarabia całkiem nieźle, przynajmniej jak na poprzednie tiery (na IV robiłem grosze), a naprawa kosztuje prawie tyle samo co na IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować