Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2012 o 09:00, dark_master napisał:


> Tsaaa zwłaszcza kiedy całe teamy campią pochowane za krzakami..
jakimi "krzakami", zazwyczaj pół drużyny kampi za jednym ;P


A drugie pół za drugim, więc w tym momencie mamy liczbę mnogą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.... wczoraj, po długich i nerwowych chwilach, jednak zdecydowałem się "zbadać" czołg KW3 zamiast KW1S, chociaż byłem już na 90 % przekonany co do KW1S.

Ale nie wym problem.
Z racji, że mam mało kredytów, postanowiłem sprzedać obecnego KW, dołożyć wszystko co mam i kupić KW3.
Wszystko szło jak należy, bo jeszcze wczoraj mogłem sprzedać KW za okolo 500 000 kredytów + moje uciułane 500 000 kredytów i dogranie pozostałych 60 000 kredytów.
Taka opcja dawała możliwość przejścia na wyższy Tier.

Dziś jednak, chcąc sprzedać mojego tanka za te 500 000 kredytów, spatkała mnie nieprzyjemna niespodzianka, mianowicie: mój czol KW, który wczoraj był wyceniony w magazynie na około 500 000 kredytów, dziś jest wart 410 000 kredytów !!!
Gdzieś mi wcięło 100 000 kredytów !!

Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć ?
Może coś pominąłem, albo tak musi być ?

Nie może przecierz w ciągu jednej nocy zniknąć 100 000 kredytów z konta, skoro nawet nie uruchamiałem komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 10:36, Misquamaqus napisał:

Z racji, że mam mało kredytów, postanowiłem sprzedać obecnego KW, dołożyć wszystko co

Nie sprzedawaj tego KW, niech zarabia kasę. Bez konta premium będzie ciężko zarobić na utrzymanie wyższych tierów. Ciągle są jakieś eventy z bitew historycznych, w których KW zarabia więcej kredytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 10:36, Misquamaqus napisał:

Kurcze.... wczoraj, po długich i nerwowych chwilach, jednak zdecydowałem się "zbadać"
czołg KW3 zamiast KW1S, chociaż byłem już na 90 % przekonany co do KW1S.
Ale nie wym problem.
Z racji, że mam mało kredytów, postanowiłem sprzedać obecnego KW, dołożyć wszystko co
mam i kupić KW3.

Jak wyżej. Co więcej, pod koniec tego miesiąca ma wyjść patch z ulepszonym ruskim drzewkiem - ci, co posiadają KV, KV3 i IS-4 w garażu otrzymają za darmo 3 nowe czołgi (1 za każdy czołg).
A cena spadła dlatego, że została wprowadzona obniżka na dodatkowe moduły. Jutro ceny wracają do norm, więc będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy :)
Nie wiem jakim cudem, ale czołg teraz kosztuje tyle co wczoraj, czyli (w zależności od wyposażenia) około 500 000 kredytów.

Niestety, zanim przeczytałem Wasze wypowiedzi, sprzedałem KW wymaksymalizowany i kupiłem KW3.
Czołg jeździ tak samo jak wypasiony KW, a ma sporo grubszą zbroję i co najważniejsze, ma prawie dwukrotnie szybszy obrót wieży.

Co do zarabiania.... czołg KW miał na sobie działko 107 zis 6, a to jak każdy wie jest potężne lufa.
I całe szczeście, że sciągnąłem te działko z KW zanim go sprzedałem :)
W ten sposó oszczędziłem sobie zbierania 14K expo na zakup 107-ki.

Ale, nie wszystko jest tak różowe :P
Co prawda mam zbadane działko 107, ale nie mogę go założyc na grzbiet, bo mam za słabe gąski :)))
Czyli pozostaje ciułanie grosza i expo do zakupu gąsienic.

Sorry za zamieszanie z tą ceną, ale jak się ma pare groszy na koncie, to takie niuansy są deprymujące :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 11:28, Misquamaqus napisał:

Co do zarabiania.... czołg KW miał na sobie działko 107 zis 6, a to jak każdy wie jest
potężne lufa.
I całe szczeście, że sciągnąłem te działko z KW zanim go sprzedałem :)
W ten sposó oszczędziłem sobie zbierania 14K expo na zakup 107-ki.


Moduł który został ''wynaleziony'' i pasuje do paru czołgów już nie musi być opracowany drugi raz. Dlatego opłaca się maxować czołgi, później mniej jest męczenia się z innymi. Przykład? Silniki od niemieckich czołgów średnich/ciężkich pasują do niemieckich TD, co naprawdę ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 12:02, dizzy1942 napisał:

Moduł który został ''wynaleziony'' i pasuje do paru czołgów już nie musi być opracowany
drugi raz. Dlatego opłaca się maxować czołgi, później mniej jest męczenia się z innymi.
Przykład? Silniki od niemieckich czołgów średnich/ciężkich pasują do niemieckich TD,
co naprawdę ułatwia.


Zgadza się :)
Właśnie kupiłem gąski i już na plecach siedzi 107 ZIS 6 :)
Zaraz zagram i zobaczę, jak to się prowadzi i sprawuje w walce.
Skin czołgu też zmieniłem, bo oryginał jest brzydki, a ja lubie miec coś ładnego przy sobie :)))

20120416121943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jesteś w plecy 500k kredytów.

Jeśli zamierzasz iść wyżej w tiery, a nie zamierzasz inwestować choćby małego smsa na zakup 210 golda, pamiętaj by nie kupować modułów do czołgu który i tak sprzedasz, a bez złota nie zdejmiesz zeń modułów.
Tym bardziej, że od jutro wracają stare ceny i za takiego rammera do kw-3 będziesz musiał wybulić 500k kredytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO źle zrobiłeś. Ja bym na Twoim miejscu sprzedał KV3 i wrócił do KV. Zarobiłbyś kasy na to, aby mieć obydwa czołgi (KV to taki moneymaker, że wcale się nie trzeba napracować, aby to osiągnąć). Do tego po wbiciu statusu elite (jeśli jeszcze nie masz) będziesz szybciej expił załogę, którą możesz później wrzucić do innego czołgu. No i zanim zrobisz dość kasy na posiadanie obu czołgów, KV nabije też kilka tysięcy free expa (które możesz przeznaczyć na dowolny czołg).

Ja właściwie mam niemal do końca opracowanego ISa, w niemieckich TD mam Ferdynanda (Tier VIII), a mimo to KV nadal jest w moim garażu. Ale to Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elite tak szbko sie nie wbije skoro trzeba na samo "wynalezienie" spg wydac 120k xp...

chyba ze czegos nie wiem ;) ale moj KV elite nie jest :( a brakuje tylko tego SPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: jeżeli moja załoga będzie mieć 100% doświadczenia, to po odblokowaniu wyższego czołgu mogę załogę przenieść do niego z całym 100% dorobkiem ?

Jakie polecasz przydzielić umiejętności poszczególnym załogantom, gdy osiągną oni 100% wyszkolenia ?

Da się w ogóle osiągnąć 100% wyszkolenia załogi, bez inwestowania w to złota ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:

Pytanko: jeżeli moja załoga będzie mieć 100% doświadczenia, to po odblokowaniu wyższego
czołgu mogę załogę przenieść do niego z całym 100% dorobkiem ?


nie, po przeniesieniu przeszkalasz na nowy pojazd i tracisz, o ile pamiętam ze 100 na 90, od razu 100 mozesz miec tylko za złoto

Dnia 16.04.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:

Jakie polecasz przydzielić umiejętności poszczególnym załogantom, gdy osiągną oni 100%
wyszkolenia ?


jak dla mnie kluczowy jest szósty zmysł dla dowódcy - zwłaszcza dla td i ciężkich, poza tym maskowanie dla td

Dnia 16.04.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:

Da się w ogóle osiągnąć 100% wyszkolenia załogi, bez inwestowania w to złota ?


tak i imho nie jest uciążliwe, jeszcze nigdy nie placiłem złotem za szkolenie a na każdym czołgu dobijałem do 100 (na ferdim każdy ma 100 i po dwie wymaksowane umiejetności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% nie jest żadnym problemem, choć ostatnie 5% dosyć długo się klepie.
Przenosząc załogę na nowy czołg musisz ją jeszcze na niego przeszkolić. Przeszkolenie każdego z załogantów kosztuje 20000cr i stratę 10% wyszkolenia.
Można szkolić też i za darmo, ale w tym przypadku szkolenie spadnie, o ile pamięć mnie nie myli, do 85% (ze 100 oczywiście).

Pamiętaj także, by nie przeszkalać załogi z przykładowo HT na TD czy SPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, może nawet dwa.

Czy mając w garażu KV i KV3 przy wyjściu nowego patcha dostanę dodatkowe miejsca?

Czy taki np T34 po tym, jak się stał premiumem może zostać sprzedany, jeśli tak, to za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 17:50, Heimdallr napisał:

Czy mając w garażu KV i KV3 przy wyjściu nowego patcha dostanę dodatkowe miejsca?


Z tego co kojarzę, pojawią się wraz z własnymi slotami.

Dnia 16.04.2012 o 17:50, Heimdallr napisał:

Czy taki np T34 po tym, jak się stał premiumem może zostać sprzedany, jeśli tak, to za
ile?


Oczywiście każdego premiumtank można sprzedać, jednak nie dostajemy zwrotu złota, a tylko określoną sumę kredytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli najpierw muszę wyszkolić drużynkę do 100% a póżniej dopiero przydzielić umiejętności.

A jeżeli już będę mieć drużynke wyszkoloną na maximum, to czy jak przejdę na IS (jest kolejnym Tierem) moi żołnierze stracą przydzielone im specjalizacje (szósty zmysł, maskowanie, itp) ?

Kurcze... gram już 10.5 godziny i palce mnie uż bolą i nie mogę dojść do 11K expa, żeby silnik kupić do tego kloca KW3 :))))
Mam nadzieje, że warto ?

A co z armatą ?

Zostać przy 107 ZIS 6 czy dążyć do 122-ki ?
122-ka ma bardzo wolne przeładowanie, za to jest mocniejsza + sporo expo trzeba wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skille dla ruskich HT to na pewno nie wybrałbym kamuflażu. Ich działa mają zbyt kiepską celność, aby bawić się w snajpera. A jeśli nie bawimy się w snajpera to kamuflaż jest niepotrzebny.

Jedną z opcji jest +5% dla całej załogi. Poprawiają się wszystkie ważne współczynniki. Czy się opłaca? Na to trzeba sobie samemu odpowiedzieć.

Ładowniczy dla HT Adrenaline Rush, bądź Safe Storage.
Radzik - Situational Awareness. Inne skille, które radzik ma na wyłączność są conajmniej biedne.
Kierowca - Smooth Ride. Dla niemieckich Preventative Meintenance
Celowniczy - Snap Shot, bądź Deadeye.
Dowódca - Sixth Tense, Mentor

No i dla HT warto też zrobić naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować