Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

A ja mam pytanko:
Jak już wcześniej pisałem, kupiłem "rammera" , ale działko nie przeładowuje sie szybciej o te 10% jak to miało mieć miejsce.

Na pierwszej fotce nie ma tego "rammera" chociaż go zaktywowałem.

Co robie źle ?

Na drugiej fotce, na żółto zaznaczyłem moduł "rammer" (no chyba, że to nie jest rammer !!!) i jest znaczek na zielono.

I jeszcze jedno... co to jest za opcja, zaznaczona na czerwono ?

Dzięki.

20120417021707

20120417021714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 02:18, Misquamaqus napisał:

A ja mam pytanko:
Jak już wcześniej pisałem, kupiłem "rammera" , ale działko nie przeładowuje sie szybciej
o te 10% jak to miało mieć miejsce.


Przeładowuje szybciej, tylko z niewiadomych mi przyczyn nie pokazuje tego w statystykach.

Dnia 17.04.2012 o 02:18, Misquamaqus napisał:

Na pierwszej fotce nie ma tego "rammera" chociaż go zaktywowałem.

Co robie źle ?


Tylko binokulary i siatka maskująca jest pokazywana w tamtym okienku.

Dnia 17.04.2012 o 02:18, Misquamaqus napisał:

Na drugiej fotce, na żółto zaznaczyłem moduł "rammer" (no chyba, że to nie jest rammer
!!!) i jest znaczek na zielono.

I jeszcze jedno... co to jest za opcja, zaznaczona na czerwono ?


Niszczy ekwipunek. Nie dostajesz nic w zamian, możesz dzięki temu wsadzić inny ekwipunek, jeśli nie jesteś zadowolony z danego.

Dnia 17.04.2012 o 02:18, Misquamaqus napisał:

Dzięki.


A teraz ja mam takie pytanie: ile Ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołgi i TD, nie licząc sixth sense dla dowódcy, bezwzględnie powinny mieć jako pierwszego perka naprawę (ewentualnie cammo w przypadku TD, choćnaprawa i tak częściej się przyda). W przypadku artylerii pierwszym perkiem powinien być cammo.
Nowe perki, nie licząc wspomnianego sixth sense, powinny być brane dopiero jako drugi w kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 03:29, meryphillia napisał:

Czołgi i TD, nie licząc sixth sense dla dowódcy, bezwzględnie powinny mieć jako pierwszego
perka naprawę (ewentualnie cammo w przypadku TD, choćnaprawa i tak częściej się przyda).
W przypadku artylerii pierwszym perkiem powinien być cammo.
Nowe perki, nie licząc wspomnianego sixth sense, powinny być brane dopiero jako drugi
w kolejności.


Nie powiedziałbym, że dla każdego TD naprawa jest koniecznie potrzebna. Na przykład w moim Marderze II po dwóch strzałach najczęściej jestem martwy i nie wydaje mi się aby to wymagało jakiegos szczególnego celowania. Taktyka moim zdaniem powinna opierac się tutaj bardziej na "nie dac się wykryc" niż "przeżyc i wylizac rany". Historia w przypadku german ciągnie się tak do StuGa III, gdzie rzeczywiście może on już troche wytrzymac (co prawda i tak nie za wiele) a i gąski zdarzają mu się pękac często. Te skrzydła pokazane na załączonym obrazku bardzo by mu się przydały.

20120417102602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie skrzydła występują w innych grach gdzie penetracja nie rządzi się zmienna przypadkową
I potrafią one odbić pocisk AP w zależności od działa i dystansu

Ostatni czasy penetracja w wot mnie dobija strzelając z E75 na 600m przebiłem klatę T95 a strzelając z 100m nie przebiłem włazu kierowcy IS4 mimo is stał na prosto mnie pocisk się po prostu odbił -.-''

Nie powinno być takich cyrków z losową penetracją bo jak masz niefarta to ląduje ci najniższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 10:33, MasterChiefGT napisał:

I takie skrzydła występują w innych grach gdzie penetracja nie rządzi się zmienna przypadkową
I potrafią one odbić pocisk AP w zależności od działa i dystansu

Ostatni czasy penetracja w wot mnie dobija strzelając z E75 na 600m przebiłem klatę T95
a strzelając z 100m nie przebiłem włazu kierowcy IS4 mimo is stał na prosto mnie pocisk
się po prostu odbił -.-''

Nie powinno być takich cyrków z losową penetracją bo jak masz niefarta to ląduje ci najniższa


Dodaj do tego jeszcze scouta który oberwał z działa np. 105 mm, którego pocisk powinien go przeszyć na wylot a silnik zostawić 100 metrów dalej, jedzie sobie dalej i się z nas śmieje, bo akurat strzał padł za 0, lub dziwnym trafem zrykoszetował (jak k***a ja się pytam?!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2012 o 11:21, dizzy1942 napisał:

Dodaj do tego jeszcze scouta który oberwał z działa np. 105 mm, którego pocisk powinien
go przeszyć na wylot a silnik zostawić 100 metrów dalej, jedzie sobie dalej i się z nas
śmieje, bo akurat strzał padł za 0, lub dziwnym trafem zrykoszetował (jak k***a ja się
pytam?!).

Też się zastanawiam. Głównie dlatego że gram od paru miesięcy, i jeszcze mi się nie zdarzyło by pocisk zrykoszetował od scouta z dział powyżej 75 mm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 11:27, Darkstar181 napisał:

Też się zastanawiam. Głównie dlatego że gram od paru miesięcy, i jeszcze mi się nie zdarzyło
by pocisk zrykoszetował od scouta z dział powyżej 75 mm...


Takie historie z T-50, T-50-2 miałem nagminnie na moim JagdPantherze. Celując z 100-200m w tył pod kątem niemal prostym.

W rzeczywistości niemieckie 88 robiły, co chciały z alianckimi tekturowymi czołgami, nawet z 2km. Tutaj odległości 2km by nie mogły się sprawdzić, więc to nieco ograniczyli, ale no bez przesady...

@Pierogi_z_Cukrem
Fartuchy pancerne. Ponoć mają je kiedyś dodać. Pytanie - kiedy. Pytanie nr2 - czy dostaną je tylko te pojazdy, które historycznie je posiadały. Pytanie nr3 - czy wstawią je tak zbalansowane, żeby i miały jakiś sens, i żeby nie były OP.

Ja osobiście nie mogę się na nie doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdza się aktualne statystyki pojazdu? Bo pokazuje zawsze te dla załogi 100% (i chyba wentylacji). A ze stoperem nie będę liczył ile czasu ładuję itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 11:27, Darkstar181 napisał:

Też się zastanawiam. Głównie dlatego że gram od paru miesięcy, i jeszcze mi się nie zdarzyło
by pocisk zrykoszetował od scouta z dział powyżej 75 mm...

Ostatnio Ferdkiem ze 128 w T-50-2, odległości jakieś 150 m, 1 strzał w bok rykoszet, 2 strzał - tym mu nic nie zrobimy, 3 strzał zabrał mu ponad 400 hp i ktoś musiał go dobić. Każdy następny strzał oddawałem z coraz mniejszej odległości. Inny przypadek JTygrysem z 1 działem T-50 na hita ze ponad 400m, drugi T-50 z 50m w tył i ktoś musial go dobijać. I takich przypadków było jeszcze sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 02:15, Heimdallr napisał:


Dzięki.:>

Dnia 17.04.2012 o 02:15, Heimdallr napisał:

/ciach/

Dnia 17.04.2012 o 02:15, Heimdallr napisał:

Po przekwalifikowaniu zostaje Ci 80% podstawowego skilla (darmowe), 90% (płacisz kredytami),
100% (płacisz goldem). Dodatkowe skille działają tylko, kiedy podstawowy jest na 100%.
I nie zmieniaj załogi typu z arty na czołg lekki - po przekwalifikowaniu zostaje odpowiednio
60% i 80%.


Nie no, aż tak ułomny z przekwalifikowaniem to ja nie jestem(znaczy jak już to robię, to dla tych samych typów pojazdów).xD Głównie ta druga opcja, czyli lekka strata kredytów i zostawienie sobie 90%(takim to sposobem mam tych samych ludzi w trzeciej artylerii pod rząd, a za jakieś 60k expa trafią na czwartą, m12).

@meryphillia - dzięki wielkie za poradę, przyda się.:>

@Misquamaqus - Tobie również dziękuję.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 14:48, MasterChiefGT napisał:

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/103695-slynny-greedy-goblin-zabiera-sie-za-wot-a/

bardzo fajne i sensowne wnioski czarno na białym napisane :P

Ale się zgodzę z jednym jakby ktoś wydał podobną grę do WoT z podobnymi motywami ale
znacznie bardziej dopracowaną WG straciłoby klientów

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/103695-slynny-greedy-goblin-zabiera-sie-za-wot-a/page__view__findpost__p__1728393
Wypunktowane wszystkie błędy merytoryczne autora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 16:24, Misquamaqus napisał:

Jakiej amunicji używać do działa 122 mm D2-5T ?
Ma to być przeciwpancerna, czy odłamkowa ?

3/4 magazynu załaduj AP, a resztę HE (na przeciwników 9 tieru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Can you imagine that WoW gladiators or EVE killmail top 1000 players have only 2:1 kill:death against average players?"

Proszę bardzo:
http://eve.battleclinic.com/killboard/combat_record.php?type=player&name=Jarowit#13346722680271&if_height=170
:)

Co prawda BC ma swój sposób liczenia statystyk, ale ten bynajmniej równie często jest brany pod uwagę.

Autor odwołując się do EVE i jego statystyk najlepszych graczy zapomina o jednym. W EVE (w WoWie pewnie podobnie, ale nie wnikam, bo nigdy nie grałem) nie do pomyślenia jest, by drużyna (gang) była jakby na to nie patrzeć losową zbieraniną bez dowódcy i stałej komunikacji głosowej). Gang składa sie przed bitwą samemu, ustala się jego skład, statki uzbrojenie. Potem skauci szukają targetów, a dowódca decyduje z kim warto podjąć walkę, a kogo lepiej ominąć szerokim łukiem. Jeśli enty raz lecisz z tymi samymi ludźmi, wiesz, czego możesz od nich oczekiwać. Jeśli enty raz lecisz danym setupem floty, wiesz, na co i kogo warto się porywać, a na co nie. Jeżeli więc jesteś człekiem ogarniętym, to z tej wiedzy wyciągniesz sensowne wnioski pozwalające generować po swojej stronie sporo kili i unikać częstych i głupich wtop. Jeżeli jednak do każdej potyczki "przydzieleni" ci zostaja gracze z sufitu, których często widzisz na oczy pierwszy raz, kompletnie nie mając o nich pojęcia, nie znając ich umiejętności i ogranięcia gry (często marnego, jak mój :P), ani nie majac mozliwości sensownego pokierowania nimi w czasie walki (komunikacja tekstowa bynajmniej nie jest wystarczająca), to nic dziwnego, że win ratio jest taki a nie inny. W klanie maksymalnie upchasz trzech ludzików licząc z samym sobą. To raptem 1/5 całego teamu. Zdecydowanie za mało, by brylować statsami na poziome 20 wygranych na 1 porażkę. Przynajmniej nie na randomowych bitwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 16:35, Monti0512 napisał:

> Jakiej amunicji używać do działa 122 mm D2-5T ?
> Ma to być przeciwpancerna, czy odłamkowa ?
3/4 magazynu załaduj AP, a resztę HE (na przeciwników 9 tieru).


Właśnie zrobiłem próbę działa 122 mm.

Pare strzałow oddałem do czołgów Tier VIII i amunicją odłamkową i szkody wyszły mniejsze, niż przy użyciu działka 107 ZIS 6.
Za to amunicja przeciwpancerna 122 mm robi już dmg. na poziomie 470.
Właśnie ustrzeliłem dwa ośmio Tierowce po dlugiej wymianie ognia zza węgła.

Problem niestety taki, że zeżarło mi 20K kredytów za amunicję + maprawwa czołgu, bo w banie dostałem.

Jednym słowem, ubyło mi kredytów z konta po wygranej bitwie :)))

Żeby te działo (122mm) utrzymać i uzyskiwać dochody, trzeba mało strzelać i dużo kredytów zarabiać.

Jest na to jakiś sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować