Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Z inszej beczki:
Jaki posag wyłożyć dla tepięćdziesiątki (luneta, siatka, czy cos innego?) i na jakie przedmioty zapisać załogę do szkoły?
A może z wyposażeniem nie ma co szarżować i bawić się w to dopiero przy t-50-2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 00:38, pkapis napisał:

Koleś, pierdolisz jak potłuczony.


Po pierwsze nie piliśmy razem więc nie pisz do mnie koleś.
Po drugie sam pierdolisz, nie obchodzą mnie inne gry tylko WoT więc po co te porównania.
Po trzecie jakim cudem nie można zauważyć że sam odbijam pociski? Nie wiem w takim razie czy gramy w tą samą grę, u mnie to zobaczyć można, po odbiciu mam czarną obwódkę i wskaźnik kierunku z którego przyszedł strzał. Strzał który mnie przebił jest koloru czerwonego.
Gra jest mocno uproszczona, wiele czynników jest losowych więc o co chodzi? Losowanie map, skład oddziału, ilość danych grup czołgów itd. Sam powiedz, czy lepiej by było gdyby wszystkie strzały wchodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz. I o co chodzi wiekoszosci osob. Tak, DUZO lepiej byloby, gdyby pocisk z dziala o min. penetracji 100mm wchodzilby jak w maslo w pancerz o grubosci 30mm. A nie odbijac sie jak gumowa pileczka robiac dokladnie nic. Jak pancerz mialby powiedzmy 85-100mm to ok, moze sie zdarzyc, ze odbije. Ale taka roznica? Prosze Cie. Do tego duzo lepiej byloby bez strzelajacych krzakow, strzalow za 0 mimo krzyku "penetration" czy bez ultra sokolego wzroku niektorych czolgow.

W ten sposob, koles grajacy medem/lightem nie stalby morda w morde zjakim objectem bo wiedzialby, ze jego pancerz, dla dziala danego TD/HT nie stanowi zadnej przeszkody. A tak to wiele debili stoi, liczy ze odbije pocisk i moze zada jakies obrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się do 100% wyszkolenia załogi (ze startu 50%) i mam pytanko: czy jak już zdobędę 100% wyszkolenia załogi, % będzie jeszcze rósł, czy to jest górna granica wyszkolenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:23, Misquamaqus napisał:

Zbliżam się do 100% wyszkolenia załogi (ze startu 50%) i mam pytanko: czy jak już zdobędę
100% wyszkolenia załogi, % będzie jeszcze rósł, czy to jest górna granica wyszkolenia
?


Jest to górna granica wyszkolenia, od tego momentu doświadczenie zbierasz do umiejętności i perków. (perk uaktywni się gdy zbierzesz na nim 100%, skuteczność umiejętności zależy od ilości zdobytego doświadczenia na niej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 18:23, PsyhoSpider napisał:

> Koleś, pierdolisz jak potłuczony.

Po pierwsze nie piliśmy razem więc nie pisz do mnie koleś.
Po drugie sam pierdolisz, nie obchodzą mnie inne gry tylko WoT więc po co te porównania.


Jeśli wyskakujesz z alternatywą "bierz WoT takim, jakim jest albo pozapierdalaj w wojsku, to wtedy docenisz" to chcę ci pokazać absurd takiego podejścia. Może jeszcze powinniśmy tak robić nie we współczesnym wojsku z obecnymi czołgami, tylko pomęczyć się w prawdziwym Traktorze?

Dnia 18.04.2012 o 18:23, PsyhoSpider napisał:

Po trzecie jakim cudem nie można zauważyć że sam odbijam pociski? Nie wiem w takim razie
czy gramy w tą samą grę, u mnie to zobaczyć można, po odbiciu mam czarną obwódkę i wskaźnik
kierunku z którego przyszedł strzał. Strzał który mnie przebił jest koloru czerwonego.


Można na to te odbite zwyczajnie nie zwracać uwagi, zwłaszcza gdy jest się zajętym strzelaniem i ustawianiem. Chcesz mi powiedzieć, że gdy kończysz grę z ok dwudziestoma strzałami przyjętymi, pamiętasz każdy z nich?
No i wskaźnik nie pokazuje ci z jakiego działa był to pocisk. Nie masz pojęcia czy to był Leopard, który nie miał szans przebić twojego pancerza, czy pechowy Ferdynand, który powinien się przebić.

Dnia 18.04.2012 o 18:23, PsyhoSpider napisał:

Gra jest mocno uproszczona, wiele czynników jest losowych więc o co chodzi? Losowanie
map, skład oddziału, ilość danych grup czołgów itd. Sam powiedz, czy lepiej by było gdyby
wszystkie strzały wchodziły?


Nie, nie wszystkie strzały. Ale gra powinna być konsekwentna. Jeśli twoja minimalna penetracja wynosi 150, to kogoś o 75mm pancerza powinieneś przebijać nawet jeśli pocisk wejdzie pod 30%, gdy pancerz efektywnie jest podwojony.
Gdybym uważał, że WoT jest fatalny to bym w niego nie grał. Uważam, że jest całkiem niezły, ale posiada jednocześnie kilka irytujących wad. I mam prawo wypowiadać się na ich temat i postulować zmiany. Nie muszę brać gry taką jaka jest i siedzieć cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:28, Nufiko napisał:


Jest to górna granica wyszkolenia, od tego momentu doświadczenie zbierasz do umiejętności
i perków. (perk uaktywni się gdy zbierzesz na nim 100%, skuteczność umiejętności zależy
od ilości zdobytego doświadczenia na niej)


A perki, to jest to ?

20120418220224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:41, pkapis napisał:

Jeśli wyskakujesz z alternatywą "bierz WoT takim, jakim jest albo pozapierdalaj w wojsku,
to wtedy docenisz" to chcę ci pokazać absurd takiego podejścia. Może jeszcze powinniśmy
tak robić nie we współczesnym wojsku z obecnymi czołgami, tylko pomęczyć się w prawdziwym
Traktorze?


To nie o to chodzi, jednak jak czytam jak to jest źle, to zastanawiam się po co ludzie się tak męczą? Spodziewają się po grze która nie ma aspiracji bycia symulatorem, jakiś cudów.

Dnia 18.04.2012 o 21:41, pkapis napisał:

Można na to te odbite zwyczajnie nie zwracać uwagi, zwłaszcza gdy jest się zajętym strzelaniem
i ustawianiem. Chcesz mi powiedzieć, że gdy kończysz grę z ok dwudziestoma strzałami
przyjętymi, pamiętasz każdy z nich?
No i wskaźnik nie pokazuje ci z jakiego działa był to pocisk. Nie masz pojęcia czy to
był Leopard, który nie miał szans przebić twojego pancerza, czy pechowy Ferdynand, który
powinien się przebić.


Ale to jest proste równanie, jeśli tobie nie wchodzą to i innym też.

Dnia 18.04.2012 o 21:41, pkapis napisał:

Nie, nie wszystkie strzały. Ale gra powinna być konsekwentna. Jeśli twoja minimalna penetracja
wynosi 150, to kogoś o 75mm pancerza powinieneś przebijać nawet jeśli pocisk wejdzie
pod 30%, gdy pancerz efektywnie jest podwojony.


To też nie do końca. Wystarczy wrócić się trochę do historii, Shermany nie zniszczone przez Tigery wcale nie były rzadkie, podobnie jak T-34. Zdarzały się też felerne pociski które po prostu się odijały, oraz "sabotażyści", dzięki którym nie jeden czołg aliancki ocalał.

Dnia 18.04.2012 o 21:41, pkapis napisał:

Gdybym uważał, że WoT jest fatalny to bym w niego nie grał. Uważam, że jest całkiem niezły,
ale posiada jednocześnie kilka irytujących wad. I mam prawo wypowiadać się na ich temat
i postulować zmiany. Nie muszę brać gry taką jaka jest i siedzieć cicho.


To prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać jakiś poradnik, a trochę już ich jest na różnych polskich stronach o WoT plus całkiem spory zasób wiedzy na polskojęzycznym forum oficjalnym.

Pytania które ciągle zadajesz należą do podstawowych informacji na temat gry, które powinien znać każdy szanujący się gracz, a tym bardziej taki który posiada już pojazd TVI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 22:18, meryphillia napisał:

Polecam poczytać jakiś poradnik, a trochę już ich jest na różnych polskich stronach o
WoT plus całkiem spory zasób wiedzy na polskojęzycznym forum oficjalnym.

Pytania które ciągle zadajesz należą do podstawowych informacji na temat gry, które powinien
znać każdy szanujący się gracz, a tym bardziej taki który posiada już pojazd TVI...


Słuchaj... takie właśnie odpowiedzi uzyskuje na polskojęzycznym forum WOT, gdzie jestem zarejestrowany (jakieś 10 dni).
Niestety snobizm tamtejszych użytkowników, bardzo skutecznie mnie wyleczył i już tam nawet nie zaglądam, więc proszę Cię, żebyś mi takich pomysłów nie podsuwał.

Gram w WOT-a drugi tydzień i nie moge znać wszystkich perków, srerków i innych duperelków, bo niby skąd ?

Dla tego grzecznie pytam.

JaK grę opanuję, to ja będę pomagać początkującym, ale na dzień dzisiejszy, to ja potrzebuję pomocy OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować