Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Jakaż krzywda mnie spotkała, KV-1 nie ma działa! :P

Wczoraj wpadłem na pomysł, by pobawić sie trochę na KV obrzynem. Potem doczytałem, że dzis patch, więc miałem ostatnia szansę, by go pobróbować na tym czołgu:) Całkiem fajnie sie jeździło. Choć to trochę zabawa była, bo chyba zarobek i ex był nieco gorszy niz ze 107. Ale jak AMX 50 100 dostał na Kopalniach na górce za prawie 700 hp, to już do końca zza pleców kolegów bał sie wychylać :P

BTW. 122mm D2 z KV-3 na tierze VI też było przegięciem, skoro żaden z "nowych" HT z szóstego tieru jego nie dostał?

Teraz zostaje tylko trochę zaczekać, co by obadać co z ruskich tanków będzie najlepszym money makerem. Czy któryś KV (pomijam czołgi premium), czy - w co wątpię - T-150, czy może lepiej będzie pojeździć t-34. Przezornie jeszcze go trzymam w garażu;) A jak nic z tego nie wyjdzie, to pewnie trzeba bedzie wbijać arty. Przynajmniej kiedyś całkiem nieźle można było nią zarabiać. Choć sam chyba nigdy nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 14:58, Dux napisał:

Teraz zostaje tylko trochę zaczekać, co by obadać co z ruskich tanków będzie najlepszym
money makerem. Czy któryś KV (pomijam czołgi premium), czy - w co wątpię - T-150, czy
może lepiej będzie pojeździć t-34. Przezornie jeszcze go trzymam w garażu;) A jak nic
z tego nie wyjdzie, to pewnie trzeba bedzie wbijać arty. Przynajmniej kiedyś całkiem
nieźle można było nią zarabiać. Choć sam chyba nigdy nie używałem.


No sam ubolewam strasznie nad tym co spotkało KV-1, mam na nim 1k bitew i z nowym działem niewiele można zdziałać, w ostatniej bitwie tieru 6 dostałem "snajpera" nie zadając żadnych obrażeń :( Dobrze że jest KV-2 chociaż jako T6 już super MM nie będzie miał :P KV-3 jako T7 fajny nawet, z najlepszym silnikiem jest naprawdę szybki w porównaniu do tego jaki był powolny na T6. T-150 to narazie testuję, zobaczymy jak go wymaksuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 16:34, Kerigun napisał:

No sam ubolewam strasznie nad tym co spotkało KV-1, mam na nim 1k bitew i z nowym działem
niewiele można zdziałać, w ostatniej bitwie tieru 6 dostałem "snajpera" nie zadając żadnych
obrażeń :( Dobrze że jest KV-2 chociaż jako T6 już super MM nie będzie miał :P KV-3 jako
T7 fajny nawet, z najlepszym silnikiem jest naprawdę szybki w porównaniu do tego jaki
był powolny na T6. T-150 to narazie testuję, zobaczymy jak go wymaksuje :D


Mi tam nowy KV pasuje. Nie jest to już taki potwór jak wcześniej, ale od ręki wsadziłam mu rammera i tego upa od szybszego celowania. Dmg może nie jest masakryczne, ale idzie nawet z przyczajki z t8 powalczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 19:13, dizzy1942 napisał:

Mi tam nowy KV pasuje. Nie jest to już taki potwór jak wcześniej, ale od ręki wsadziłam
mu rammera i tego upa od szybszego celowania. Dmg może nie jest masakryczne, ale idzie
nawet z przyczajki z t8 powalczyć. ;)


To może ja mam jakiegoś pecha bo ogólnie na 5 pestek jedna robi dmg a wiem mniej więcej gdzie celowac :( I zgadzam się że KV sprzed patcha był mocno przegięty :D Osobiście ubolewam ale ogólnie się cieszę że dostał nefra tylko za mocnego, jakby działo miało 130-140 penetracji to by był spoko, a tak zdobywam snajpera za snajperem nie robiąc praktycznie żadnego dmg :] KV-1 chyba i tak sprzedam i zostawię sobie KV-2, do zarabiania wystarczy zwłaszcza że mam Pz IV i T34 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest promocja na wyposażenie, chciałem kupić coś do Tygryska II. Kupiłem rammer, tool box, a co przyda się jako trzecie? wentylacja?
Zastanawiam się też, czy zostawić sobię pierwszego Tygrysa? Całkiem dobrze mi się nim gra, ale nie wiem czy jest sens skoro jest już elitą, załoga idzie do II, free expa i tak nie zamienię, bo golda nie kupuję, a zarabia się lepiej innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 22:21, meryphillia napisał:

Wyrzuc tool boxa z KT.
Zamontuj GLD i optykę.


Wyrzucić nie wyrzucę, bo jeszcze go nie kupiłem (KT) :P Zbierałem powoli kasę, ale przyszła promocja na wyposażenie i trzeba zbierać od nowa ;) Dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch i szybki overview.
Co oni zrobili z KV-2? Boże, toż to kloc jakich mało i wolniejszy chyba od osławionego AMX 40. Sorry mate, na złom. Przynajmniej zarobiłem 400k i wymaksowaną załogę.
KV-1? Z rammerem i wymaksowany radzi sobie całkiem zacnie. Przykładem niech będzie pojedynek działo w działo z Su-152 w odległości ~80m. Wygrałem :)
Nowy czołg 6 tieru? Nie wiem, zobaczy się, ale chyba się go opchnie.
Event? Bardzo przyjemny, exp i premka się przydadzą.
Ogólnie rzecz biorąc, źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, tak z ciekawosci, ktory z obecnych wysokotierowych premiumow jest najlepszy? generalnie chodzi mi o stosunek funu do zarobków oraz MM, bo np. nie rozumiem po co ludzie pchają się we lwa jak mają KV5 zarabiający podobnie (tylko ma ten problem ze jak mu ktos kiedys nagrzebie w mm, to lezy i kwiczy z tą słomką, za to lew wydaje się obecnie z papieru zrobiony), zaś z forum oficjalnego wiele nie wynika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie T8 Prem są w miarę zbalansowane.

W walce 1vs1 zależy od umiejętności, ale powinien wygrać KW-5, ze względu na HP i szybkość strzelania. W walce na średnim dystansie i z wyższymi tierami to T34. W walce na duży dystans zdecydowanie Lew.

Do walki w mieście to każdy sprawdza się dobrze. Na otwartym terenie zdecydowanie Lew. T34 jest zbyt wrażliwy, a KW-5 jest jednym wielkim weakspotem.

Tak jest w każdym bądź razie w walkach, gdzie jesteś na dole.

Gdy jest się top tierem, najbardziej uniwersalne jest KW-5. Jednak najwięcej zamieszania robi Lew. T34 plasuje się pośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2012 o 22:57, Wilkv napisał:


a orientujesz się jak to wygląda od strony MM? Bo KV5 bawiłem się nieco na którymś teście i pozytywnie zaskoczył, zwłaszcza że nie było bitwy by nie być na szczycie.
No i przede wszystkim, zastanawia mnie skąd aż taka kolosalna różnica w cenie, skoro wszystkie są w miarę zbalansowane i z grubsza na czysto zarabiaja podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 23:04, dark_master napisał:

a orientujesz się jak to wygląda od strony MM? Bo KV5 bawiłem się nieco na którymś teście i pozytywnie zaskoczył, zwłaszcza że nie było bitwy by nie być na szczycie.

Nie jestem pewien, ale MM na KW-5 jest najlepszy. Może być albo na szczycie, albo max z T9. Ale nie dam sobie głowy uciąć.

Dnia 08.05.2012 o 23:04, dark_master napisał:

wszystkie są w miarę zbalansowane i z grubsza na czysto zarabiaja podobnie.

Nie zarabiają niestety podobnie. Im więcej obrażeń zadasz, tym więcej kasy. A z zadawaniem obrażeń najlepiej wygląda Lew, potem T34, potem KW-5. Lew ze względu na dobrą mieszankę celności, przebijalności i szybkostrzelności. T34 ze względu na wysoki alfa dmg i penetrację. Jedyną zaletą KW-5 w dziale jest jego szybkostrzelność.

KW-5 byłby o wiele lepszy, gdyby nie R2D2 siedzący przed wieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T-150, KV-1, KV-2, KV-3. Z tych chyba zostawię tylko KV-2, chociaż i tak nie wiem, bo tylko jedną walkę w nim pograłem. Zrobi się miejsce w garażu to kupię sobie T-50 i będę niszczył artę, która nieźle zalazła mi za skórę w Ferdku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na promocji kupiłem sobie AMX 13 90 i od razu go pokochałem. Można nim wyczyniać właściwie wszystko, co się chce :D

20120509005000

20120509005006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie działo polecacie do T-50? Obecnie jeżdżę z Zisem, który ma największe obrażenia i penetrację dla tego scouta. Problem jednak jest z celnością, bo podczas jazdy trafiam raz na cztery, pięć razy. Chociaż arta kilka razy ładnie eksplodowała od ammo racka na hita. Niby najwyżej w rozwoju dla T-50 jest działko automatyczne, ale ma śmieszną penetrację i mam wątpliwości, co do jego skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 12:53, Heimdallr napisał:

Jakie działo polecacie do T-50? Obecnie jeżdżę z Zisem, który ma największe obrażenia
i penetrację dla tego scouta. Problem jednak jest z celnością, bo podczas jazdy trafiam
raz na cztery, pięć razy. Chociaż arta kilka razy ładnie eksplodowała od ammo racka na
hita. Niby najwyżej w rozwoju dla T-50 jest działko automatyczne, ale ma śmieszną penetrację
i mam wątpliwości, co do jego skuteczności.


Ja latałem z automatem. Chyba tym nawet raz GW Panthera ubiłem, ale tylko dlatego, że nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby mu pomóc. Bo trwało to trochę:D
Na T-50 przejechałem raczej niewiele, bo niecałe 300 bitew (większość z tym działkiem). Ubiłem raptem 50 ludków. Raczej niewiele, ale ja też niewiele potrafię i nie jestem w stanie (oby tylko narazie:P) dobrze ogarniać co sie na polu naokoło mnie dzieje:)
Prócz arty da się też fajnie potłuc w niższe tiery TDków. Czołg jest szybszy, niz te się obracają. Więc takie samotne hetzery czy stugi miały spore problemy. Z JGpzrem było juz gorzej. Wyższych nie potrafiłem ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stugi rozwalałeś? To mnie zaskoczyłeś. Mam prawie 1,2k walk na Stugu i jeszcze ani razu nie miałem sytuacji, gdy T-50 bawił się tak ze mną i mnie zniszczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 15:12, Heimdallr napisał:

Mam prawie 1,2k walk na Stugu i jeszcze ani razu
nie miałem sytuacji, gdy T-50 bawił się tak ze mną i mnie zniszczył.


Może właśnie dlatego;)
Wszystko rozbija sie o to, czy trafisz na głupszego od siebie. Ja kilka razy o dziwo trafiłem:P
Nie wiem, moze to skutek kampienia i nie spoglądania na minimapę, albo jak. Bo jak zajechałeś takiego TDka od pleców, to nieraz orientował się, że coś ma na ogonie, dopiero ko kilku strzałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. W grze można spotkać takich idiotów...

Raz na mapie Ensk został jeden nasz i jeden wróg. Wrogi koleś zajmował bazę i miał już 60-70%, a nasz był w okolicy wrogiej, ale jeszcze nie zajmował, ani nie zdążyłby wrócić. Przeciwnik, mający 5 fragów wrócił się do bazy - chciał oczywiście Top Guna. I najlepsze było to, gdy zginął, pogrążając tym samym wygrany dla nich mecz.

Parapety, klamki i zamki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepsze dodatki do czołgów z wyposażenia to te co dają szybkość , strzelania, celowania i widzenie w postoju tak? czy jednak coś bardziej się opłaca brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować