Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Czasami manipulatory mi opadają. Rozegrałem dzisiaj cztery bitwy na Tigerze II. Wszystkie przegraliśmy, w dwóch wyszedłem na zero mimo zniszczonego czołgu. Przed chwilą przegrana 1:15, jedyny kill mój. Jak to możliwe, że niektórzy wpadają na tak genialne pomysły jak arty jadąca jako scout?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 21:15, pkapis napisał:

Czasami manipulatory mi opadają. Rozegrałem dzisiaj cztery bitwy na Tigerze II. Wszystkie
przegraliśmy, w dwóch wyszedłem na zero mimo zniszczonego czołgu. Przed chwilą przegrana
1:15, jedyny kill mój. Jak to możliwe, że niektórzy wpadają na tak genialne pomysły jak
arty jadąca jako scout?

Cóż ja swojego czasu grałem E-50 gry wydębić chociaż daily na 105mm, bo nie miałem zbytnio czasu by odrabiać straty w kredytach- 38% w/l ratio, bo połowa czołgów padała zanim minęło 5 minut, ew trafiłem na hiszpańskiego whinera, który zbluzgał cały team, a potem po grze- mnie. Teraz zastanawiam się czy go nie sprzedać na rzecz francuskich medów- mobilność pozwala naprawdę fajnie się pobawić, a w międzyczasie robię francuską serię TD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 21:15, pkapis napisał:

Jak to możliwe, że niektórzy wpadają na tak genialne pomysły jak
arty jadąca jako scout?

Sytuacja z dzisiejszej kompanii - mapa Karelia, bitwa spotkaniowa, zaczynamy z południowej strony - SU-5 jadący krok w krok za dwoma M18 szukającymi wroga - na pytanie o to co robi napisał coś takiego:
(SU-5) - Wychodze na pozycje debil
(SU-5) - u

Jak tacy ludzie przechodzą dwa poprzednie tiery artylerii jest w kręgach rozważań filozofów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 18:21, Paoro napisał:

Mam obecnie trochę czasu i pogram w World of Tanks. Gdzie najczęściej gracie w jakim
trybie, na jakiej mapie? Gdzie najlepiej sprawdzi się taka świeżynka jak ja? :) Korzystając
z Waszego doświadczenia chciałbym dowiedzieć się który czołg wybrać, jakiego typu, póki
co jak tak sobie poczytałem info dla początkujących to chyba wybiorę czołg średni, ale
nie wiem czy to dobry wybór (niektórzy mówią, że uniwersalny w niczym nie jest dobry),
chciałbym wybrać czołg, gdzie jest długa linia technologiczna. Obojętnie z której nacji.
Pozdrawiam :)


Uzupełnię wypowiedź JaN-J.
W przeciwieństwie do takiego Combat Arms mapy i tryby bitw (bitwa standardowa, szturm/obrona, bitwa o bazę) są całkowicie losowe. Wchodzisz do walki i MM (Match Maker) wrzuca Cię według swojego algorytmu.
Czołg średni potrafi zdziałać cuda, ale musi nim kierować weteran lub osoba, która medy ma we krwi. Na początek lepiej jest iść w czołgi ciężkie, bo te więcej wybaczają i nie wymagają dobrej znajomości map.
A, odradzam zaczynanie od radzieckiego drzewka! Jest ono najlepsze dla nowicjuszy, ale trudno na nim nauczyć się dobrze grać, bo to jak granie na łatwym poziomie trudności. Zainteresuj się niemieckim albo amerykańskim - mogą stanowić dobre wyzwanie i szkołę. Francuskie drzewko odpada, bowiem wymaga ono dużego doświadczenia, umiejętności trollowania i czasami stalowych nerwów.
Postaraj się też nie ograniczać do jednego rodzaju czołgów. Liźnij trochę artylerii i niszczycieli, aby poznać ich właściwości - taka wiedza potrafi ocalić zadek w niejednej walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 10:52, McFlash napisał:

Francuskie drzewko odpada, bowiem wymaga ono dużego doświadczenia, umiejętności trollowania
i czasami stalowych nerwów.
Postaraj się też nie ograniczać do jednego rodzaju czołgów. Liźnij trochę artylerii i
niszczycieli, aby poznać ich właściwości - taka wiedza potrafi ocalić zadek w niejednej
walce.

A ja z kolei nie polecam niemieckich medów od tieru 7 wzwyż- mimo iż mam miłe wspomnienia z panther II to E-50 jest czystą katorgą. Jeżeli chodzi o niszczyciele to łatwe do opanowania są albo niemieckie albo jeszcze lepiej amerykańskie z wieżą (oczywiście w przypadku niemieckich po jagdpantherze można przeżyć szok przesiadając się na kloca, którym jest ferdek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 10:55, McFlash napisał:

http://wayofwar.org/showthread.php/40787-Severianowy-niezbędnik-modyfikacji?p=841100#post841100

Nieco spóźniona odpowiedź na prośbę o mody. Niestety z powodu zmian na speedyshare i
nadchodzącego patcha upload był nieco opóźniony ;>


Dzięki wielkie.:>
I jedno małe pytanie, jak zmusić do działania ''Garaż premium''? Póki co po chyba dobrym umieszczeniu tej modyfikacji(Games\World_of_Tanks\res_mods\0.7.5\content\interface\shells\hangar_premi um) nijak nic się w wyglądzie nie zmieniło.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 15:50, Nephren-Ka napisał:

I jedno małe pytanie, jak zmusić do działania ''Garaż premium''? Póki co po chyba dobrym
umieszczeniu tej modyfikacji(Games\World_of_Tanks\res_mods\0.7.5\content\interface\shells\hangar_premi
um) nijak nic się w wyglądzie nie zmieniło.xD


Ten garaż się za bardzo nie wyróżnia. Z mirtankov.net ściągnij jakiś charakterystyczny garaż i podmień pliki. U mnie działa, ale pewnie dlatego, że właśnie cały WoT skopiowałem od brata (u mnie coś się niestety skopało z klientem).

=============> Hydro2
O E-50 słyszałem dobre opinie. Głównym problemem jest jego podwyższona palność od patcha 7.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 14:51, JaN-J napisał:

Może mi jakiś weteran wyjasnić na czym polegał niesławny ''he nerf'' tak koło patcha
7.1-7.2?


http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/129585-zasada-dzialania-pociskow-he/#entry2251894
http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/129585-zasada-dzialania-pociskow-he/page__st__20#entry2253816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 16:47, McFlash napisał:

=============> Hydro2
O E-50 słyszałem dobre opinie. Głównym problemem jest jego podwyższona palność od patcha
7.4.

Siła ognia - ostatnio znerfili działo 105mm
Pancerz- przednia płyta nawet niezła, bo t-54, patton nie może jej przebić, ale co z tego skoro palisz się po trafieniu w nią
Ot niekochane dziecko E-75 i VK3002- biorące sylwetkę, pancerz, typowy dmg dla medów, z kiepską mobilnością (w porównaniu z całą resztą medów). Niby wszystko średnie, a w efekcie w niczym nie jest dobry, czołgi ciężkie penetrują i tak, a w zamian masz mobilność poniżej średniej. Jak przesiadłem się na francuskie to poczułem moc wjeżdżania przeciwnikowi na tyłek gdy resztą próbuje tłuc od frontu.

Właśnie przebadałem 90mm z penetracją koło 200 na arl v39- ogółem rozczarowanie ponieważ rate równy 6,7 to niemal połowa tego co może wystrzelić jagdpanther na 88. Inaczej mówiąc- nie wybaczają błędów w celności, ale w razie co dają możliwość ucieczki. Niestety dopiero tier X mocno rekompensuje całą bolączkę przez wyższe tiery (od 7 wzwyż, brak magazynków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w planach są jakieś zmiany z wartościami doświadczenia wymaganymi na kolejne pojazdy? Jakoś sobie nie wyobrażam wygrindowania w sensownym czasie chociażby następnego pojazdu po SU-5, gdzie za mecz dostaję średnio 300-500 XP, a do następnego działa mam ponad 40000 XP. To daje powiedzmy 100 meczy, a to przecież pojazd średniego tieru, i to jeden z nielicznych w grze. Szkoda, że ceny złota zaporowe, bo już kilka razy chciałem kupić, ale prawie 30 zł za 1500 złota to gdzieś o kilkaset procent zawyżona suma.

Szczególnie, że farmy zdarzają się często, ale to to niestety ja jestem w tym farmionym poziomie tierów, raz trafiłem jako jeden z wyższych tierów w meczu, piękne 6 zniszczeń i... przegrałem. Cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 21:55, Mercuror napisał:

Czy w planach są jakieś zmiany z wartościami doświadczenia wymaganymi na kolejne pojazdy?
Jakoś sobie nie wyobrażam wygrindowania w sensownym czasie chociażby następnego pojazdu
po SU-5, gdzie za mecz dostaję średnio 300-500 XP, a do następnego działa mam ponad 40000
XP. To daje powiedzmy 100 meczy, a to przecież pojazd średniego tieru, i to jeden z nielicznych
w grze. Szkoda, że ceny złota zaporowe, bo już kilka razy chciałem kupić, ale prawie
30 zł za 1500 złota to gdzieś o kilkaset procent zawyżona suma.


Ja 2 trzy dni na spokojnie nazbierałem 80k doświadczenia. Jakby wszystko szlo szybicutko, to by chyba sensu nie było grać, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 21:58, Nikodem95 napisał:

Ja 2 trzy dni na spokojnie nazbierałem 80k doświadczenia.

Ale na jakim tierze? Artyleria ruska IV czy czołgi niemiecki X? ;)

Dnia 05.08.2012 o 21:58, Nikodem95 napisał:

Jakby wszystko szlo szybicutko, to by chyba sensu nie było grać, nie? :)

Co nie znaczy, że powinno się to wlec najwolniej jak to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:01, Mercuror napisał:

> Ja 2 trzy dni na spokojnie nazbierałem 80k doświadczenia.
Ale na jakim tierze? Artyleria ruska IV czy czołgi niemiecki X? ;)

> Jakby wszystko szlo szybicutko, to by chyba sensu nie było grać, nie? :)
Co nie znaczy, że powinno się to wlec najwolniej jak to możliwe.

Su-5 to jedna z fajniejszych art. Mało zadaje ale szybciutko ładuje i celuje. Fajna zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2012 o 22:01, Mercuror napisał:

Ale na jakim tierze? Artyleria ruska IV czy czołgi niemiecki X? ;)

Średni amerykański VII.
Przy tierach V-VI też zbierałem tyle co Ty i jakoś te dziesiątki/ setkę tysięcy uzbierałem.
W ogóle, to dopiero tutaj się spotkałem z takimi kwotami/ expami jakie tu ludzie zbierają.
Ja się cieszę z 20k kasy i 1k expa, a tu widzę, że po 90k kasy zbierają oO

Dnia 05.08.2012 o 22:01, Mercuror napisał:

Co nie znaczy, że powinno się to wlec najwolniej jak to możliwe.

Też mnie to czasami denerwuje, ale jakoś mi osobiście to strasznie nie przeszkadza. Ewentualnie jak już jestem w miarę blisko, a tu patrzę, że prawie nic nie rośnie :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować