Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 22:24, Paoro napisał:

Jakie działo w KV-1 zakładacie? 122 mm czy szybszą 85-kę?

Ja osobiście wybrałem 57mm.
Robi pogrom przez wysoki ROF i celność, wadą jest tylko penetracja, ale przy znajomości weak spotów robi się sitka nawet z 7 tierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić premtanka bo na tierach 8+ robi się ciężko z kredytami a nie mam tyle czasu żeby farmić na 5-6 tierze. Radzicie kupić typ 59 jak będzie czy kupić kw-5 kiedy wróci? Kw-5 jest niepewny ale bym go używał do szkolenia załóg (gram głównie sowietami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaki styl grania preferujesz.

Jeśli medami, to odpowiedź jest oczywista, że musi to być Type lub Super Pershing.
Jeśli natomiast ciężkimi, to tutaj powinieneś kierować się, którą nację pod względem HT preferujesz.

Całkowicie natomiast odradzam kupowanie czegoś niższych tierów, bowiem zarobek na nich jest nieco tylko lepszy (nie zawsze) niż na odpowiednikach grindowanych normalnie.

Mozna też zastanowić się nad nadchodzącym Type 62, który zapowiada się ciekawie, tym bardziej dla ludzi którzy ogranego mają T-50-2, a który to raczej na pewno będzie tańszy od Type 59, a zarobki z racji bycia spotterem nie będą na 62 mniejsze aż tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto odnośnie do mechaniki gry. Czasami gdy schowam się za jakimś krzakiem nie pojawia się taki biały kontur mojego czołgu, tylko krzaczek staje się trochę przezroczysty. Czy ów krzaki zapewniają mi też kamuflaż, czy nie?
Zastanawia mnie też jedno, czy bonus doświadczenia z premium doliczany jest do odpowiedniego kryterium rangi typu Ace tanker?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli krzak stoi na drodze między tobą, a wrogiem - tak, dodaje Ci kamuflaż. Do tego krzaczki się kumulują.
Kolejna rzecz, kamuflaż krzaczka jest zmniejszany do 30% gdy strzelisz, by po jakimś czasie go odzyskać. Dotyczy to wszystkich krzaczków w promieniu 15 metrów.
Więcej info: http://wiki.worldoftanks.com/Battle_Mechanics#Camouflage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w końcu Tygrysa, i w sumie widzę że w stosunku do rosyjskich ht to on jest raczej gorszy.
I śmieszna sytuacja - mając jakieś 400hp przegrałem walkę z tym nowym lekkim francuskim czołgiem(nie pamiętam nazwy, ale taki strasznie niski i szybki). Przebijał mnie z przodu, z boku, z tyłu - cóż, jak widać pancerz w Tygrysie słaby.:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 02:04, Nephren-Ka napisał:

Kupiłem sobie w końcu Tygrysa, i w sumie widzę że w stosunku do rosyjskich ht to on jest
raczej gorszy.
I śmieszna sytuacja - mając jakieś 400hp przegrałem walkę z tym nowym lekkim francuskim
czołgiem(nie pamiętam nazwy, ale taki strasznie niski i szybki). Przebijał mnie z przodu,
z boku, z tyłu - cóż, jak widać pancerz w Tygrysie słaby.:D:D:D

Nic dziwnego. Najlepsze działo ma 170mm penetracji, więc nie jest problem z tygrysem pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo gorszy. Kupiłem go na promocji tydzień temu, na stocku był niemiłosiernie slaby ale myślę sobie że każdy stock tak ma. Teraz po ulepszeniu wszystkiego (tylko ostatni silnik mi został) stwierdzam że w tym samym meczu groźniej czuję się w vk3601h niż w Tygrysie. Najgorsze jest to że nawet od frontu nie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 02:04, Nephren-Ka napisał:

Kupiłem sobie w końcu Tygrysa, i w sumie widzę że w stosunku do rosyjskich ht to on jest
raczej gorszy.


Ogólnie niedowartościowany czołg, który znacznie ustępuje T29 i radzieckim wozom. Potrzeba na nim wściekle dużo doświadczenia oraz wyczucia.

Dnia 15.08.2012 o 02:04, Nephren-Ka napisał:

I śmieszna sytuacja - mając jakieś 400hp przegrałem walkę z tym nowym lekkim francuskim
czołgiem(nie pamiętam nazwy, ale taki strasznie niski i szybki). Przebijał mnie z przodu,
z boku, z tyłu - cóż, jak widać pancerz w Tygrysie słaby.:D:D:D


ELC, bo tak się to coś nazywa, to obecnie najniebezpieczniejszy śmierdziel z LT zaraz po T-50-2. Idealna zabawka do trollowania niemieckich HT z ich wysokimi burtami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 09:46, JaN-J napisał:

Jest dużo gorszy. Kupiłem go na promocji tydzień temu, na stocku był niemiłosiernie slaby
ale myślę sobie że każdy stock tak ma. Teraz po ulepszeniu wszystkiego (tylko ostatni
silnik mi został) stwierdzam że w tym samym meczu groźniej czuję się w vk3601h niż w
Tygrysie. Najgorsze jest to że nawet od frontu nie odbija.


Tygrys nie jest czołgiem do walki bezpośredniej. Jego najlepsze 88 dzięki swojej celności i dużemu ROF nadaje się głównie do walki w drugiej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 02:04, Nephren-Ka napisał:

Kupiłem sobie w końcu Tygrysa, i w sumie widzę że w stosunku do rosyjskich ht to on jest
raczej gorszy.
I śmieszna sytuacja - mając jakieś 400hp przegrałem walkę z tym nowym lekkim francuskim
czołgiem(nie pamiętam nazwy, ale taki strasznie niski i szybki). Przebijał mnie z przodu,
z boku, z tyłu - cóż, jak widać pancerz w Tygrysie słaby.:D:D:D

Bo tak jest. Ten czołg nadaje się do wspierania silniejszych HT, paradoksalnie, musi walczyć ze swoim celnym działem na tyłach.
Co innego Tygrys P. Działo niby te same, ale sukinkot ma znacznie grubszy pancerz, przez co sporo pocisków po prostu się od niego odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 11:16, McFlash napisał:


ELC, bo tak się to coś nazywa, to obecnie najniebezpieczniejszy śmierdziel z LT zaraz
po T-50-2. Idealna zabawka do trollowania niemieckich HT z ich wysokimi burtami.

>

Tak, te "coś" potrafi napsuć krwi :)))
Grałem tą zabawka pare dni i sie wycofałem, bo trudno grać zarazem T29 i ELC, którego nie widać :))

Co do stockowego tygrysa.... jak każdy tank na stocku, maszyna jest trudna i paskudnie się gra.
Taki T29 stock jest praktycznie nieruchliwy, nie ma lufy i jest łatwym celem.
Dopiero po upgrade da sie tym klocem grać, ale z lufą 90mm, bo 105-ka jest niecelna i za droga jak na swoje dmg i rof.

Tygrys jest niebezpieczny, gdy jest podrasowany i przebija takiego T29 bez problemu (nie licząc jażma).

Jednak nie stockowe maszyny mnie wkurzają, tylko nowy system przenoszenia załogi z czołgu na czołg.
Niestety umiejętności załogi zdobyte na np. M6 nie sa honorowane na T29 i trzeba całą załogę szkolić od nowa.
Tak właśnie musiałem zrobić i jestem nieźle wkurzony na twórców gry.
Kilka miesięcy szkolenia poszło w las....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 11:46, JaN-J napisał:

ale styknie przeszkolić na 90% za 20k i wtedy nabić te 10% brakujących.


Za 20K załoga wchodzi na 75 %.
Przynajmniej u amerykanów na T29.

Poza tym straciłem pierwszy poziom umiejętnosci "towarzysze broni" (200.000) + 92 % drugiej umiejętności (300.000), a to jest razem jakieś 500.000 Expo !!

Nie wiem co to za dureń wprowadził takie zmiany, ale odechciewa się grać.
Jednak razem z kumplem chcemy pociągnąć właśnie T29 jak najwyżej i grać w plutonie.
To dosć ciekawe czołgi, gdy są wymaksowane i mają wysoko wyszkoloną załogę z wykupionymi: dosyłaczem, stabilizatorem pionowym i ulepszonym celowaniem.
Przy lufie 90mm, z czołga robi się prawdziwy karabin maszynowy z 197mm wieżą i 66 tonami na mocnych gąskach.
Dwa takie czołgi koło siebie masakraują przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 13:41, Misquamaqus napisał:

Nie wiem co to za dureń wprowadził takie zmiany, ale odechciewa się grać.

Nie są to zmiany. Tak jest od początku. Poczytaj najpierw o mechanice, dopiero potem narzekaj. A nie jak zawsze na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? Ja jak przeszkalałem załogę która robiła pierwszego skilla z kw-1s na is to straciłem tylko głównego skilla ze 100% na 90%, dodatkowe perki zostały. Natomiast jak raz przeszkoliłem kogoś z niewydanymi punktami na umiejętność to one najpierw są ściągane a potem dopiero głónwny skill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:01, Wilkv napisał:

> Nie wiem co to za dureń wprowadził takie zmiany, ale odechciewa się grać.
Nie są to zmiany. Tak jest od początku. Poczytaj najpierw o mechanice, dopiero potem
narzekaj. A nie jak zawsze na odwrót.


A co ma ta Twoja mechanika do zmian wprowadzonych po patchu 0.7.5 ?
Wcześniej można było przeszkalać załogę z innego czołgu do innego z zachowaniem perków/atutów/umiejętności.
Teraz przeszkalając załogę z jednego tanka do drugiego, zachowujemy pewien % wyszkolenia i nawet 100% może przejść, ale pozostałe % nie wnoszą nic do umiejętności.
Wiem co piszę, bo wczoraj tak właśnie zrobiłem i jest lipa.
To jest opisane w zmianach wprowadzonych w patchu 0.7.5 i nie ma to nic wspólnego do moich narzekań.

Poczytaj, przeprowadź samodzielnie zmiany, wypróbuj w grze, a dopiero poźniej wrzucaj mi bezpodstawnym marudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować