Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2012 o 22:10, Olamagato napisał:

> Tak szczerze - trudno zostać zesmerfowanym za jeden strzał w swojego?
Nie wiem. Być może dlatego, że przywaliłem mu bisonem z jego 150mm, a niemal wszystkie
czołgi miały poziom 1-2, więc zdjąłem go w całości. A zasmerfiło mnie na 3 sekundy przed
końcem bitwy, więc niebieski zrobiłem się dopiero na planszy końcowej.
Tak czy inaczej nie strzelam do swoich, więc to nie problem.


Dziwne. Mówię, ja nie raz miałem podobną sytuację (tj. one-shoot-your-friend ;) ) bo gram głównie przy użyciy T30 lub artylerii. No ale nieprzewidywalne są wyroki WoTa ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 22:30, meryphillia napisał:

Z bogatego doświadczenia (hyhy) powiem, żeby nie niszczyć więcej niż trzech w jednej bitwie.

E tam. Raz zniszczyłem 4, w tym tylko 1 specjalnie i nie byłem smerfem ;)

Uroki jakiś małych piździków wjeżdżających pod działo O.704... Jednego staranowałem, bo się nagle zatrzymał przede mną, jeden dostał strzał w bok bo wyjechał jak strzelałem, jeden zginął od splasha jak dobijałem Maus''a, a ostatni zginął bo zaczął mnie strzelać ;)

Co prawda na bitwie zarobiłem całe 0 kredytów i 0 doświadczenia, ale warto było :] W całej wrogiej drużynie tylko ja miałem fragi :] 11:0, wygrana bitwa, wszyscy przeciwnici zniszczeni. Ah te czasy wysokiej frustracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 22:30, meryphillia napisał:

Nie mam jednak pojęcia jak on działą, bowiem wcześniej nawet testowałem i wydawało mi
się, że za TK włąsnego na wrogim capie jest automatyczny BAN na 24h, ale okazało się
ostatnio, że wcale tak nie musi być.

Ze swojego małego doświadczenia wiem, że za 3 swoich w bitwie autoban 24h jest na 100%. A wiem to ponieważ w ramach nagrody zrobiłem swojemu dzieciakowi konto, żeby mógł czasem ze mną pograć. I jak raz się na mnie wkurzył, że mu kazałem po sobie posprzątać, to rozwalił 3 swoich w bitwie zaraz potem.
Jaki był potem lament, że nie może grać, to sobie nawet nie wyobrażasz. Tak więc WoT podziałał bardzo wychowawczo, co mnie niezmiernie ucieszyło. Niech się łepek uczy, że nie ma zmiłuj się w kontaktach z żywymi ludźmi. :)

ps. Czy ktoś wie skąd autorzy gry wytrzasnęli jakieś chore parametry niektórych czołgów?
Ze wszystkich źródeł jakie znałem wynika, że np. T-34/85 przede wszystkim różnił się od T-34 armatą 85 mm - taką samą jaka zamontowana była na IS-1. W grze patrzę i widzę jak byk 76mm. Poza tym model ten nie ma wysuniętej osłony armaty, co było najbardziej widocznym elementem pozwalającym łatwo te czołgi rozpoznać.
Podobnie jak patrzę na Tygrysa VI (nie królewskiego), który miał na pewno doskonałą armatę (nota-bene przeciwlotniczą) 88mm, którą kosił w realu wszystko jak leciało (to dzięki niej Wittman robił tyle złego:), a w grze jak byk stoi 76 mm.
Rozumiem, że Białorusini mogliby mieć jakieś skopane dane dotyczące czołgów germańców, ale swoich też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2012 o 22:51, Olamagato napisał:

ps. Czy ktoś wie skąd autorzy gry wytrzasnęli jakieś chore parametry niektórych czołgów?
Ze wszystkich źródeł jakie znałem wynika, że np. T-34/85 przede wszystkim różnił się
od T-34 armatą 85 mm - taką samą jaka zamontowana była na IS-1. W grze patrzę i widzę
jak byk 76mm. Poza tym model ten nie ma wysuniętej osłony armaty, co było najbardziej
widocznym elementem pozwalającym łatwo te czołgi rozpoznać.
Podobnie jak patrzę na Tygrysa VI (nie królewskiego), który miał na pewno doskonałą armatę
(nota-bene przeciwlotniczą) 88mm, którą kosił w realu wszystko jak leciało (to dzięki
niej Wittman robił tyle złego:), a w grze jak byk stoi 76 mm.
Rozumiem, że Białorusini mogliby mieć jakieś skopane dane dotyczące czołgów germańców,
ale swoich też?


88 w tygrysie jest ale do odkrycia i jest fajna i celna ale z drugiej linii walki, niestety to są te kompromisty bo tak to 3 tygrysy na 15 radzieckich i walka może byłaby równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 21:39, meryphillia napisał:

Nie ma to jak zniszczyć arcie marzenia o dobrej bitwie. ;D

Kiedyś mówili na to "ułańska fantazja". :)
Bez wątpienia musiało to być wysoce wkurzające. Z drugiej strony to było najgłupsze miejsce w jakim mogła artyleria stać bo całkowicie oczywiste (sam tam stawałem, zanim się zorientowałem, że właśnie tam "jest najlepiej"). Nie mówiąc o tym, że jak są aż 4 wozy, to każdy powinien stać gdzie indziej, żeby się nawzajem kryły.

ps. Odtwarzając film miałem napisane fps oraz drugie fps w nawiasie. Które z nich jest własne, a które klienta nagrywającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:04, kindziukxxx napisał:

88 w tygrysie jest ale do odkrycia i jest fajna i celna ale z drugiej linii walki, niestety
to są te kompromisty bo tak to 3 tygrysy na 15 radzieckich i walka może byłaby równa.

Eee, nie przesadzajmy. Właśnie po to ruscy zbudowali serię KW, a potem IS. Ten ostatni jak mu zmieniono armatę na 122mm mógł spokojnie nawiązać walkę z tygrysem.
Zauważ, że niedługo potem Tygrys Królewski oraz Pantera wyglądają jak kopie czołgów rosyjskich - szczególnie płyta czołowa oraz wieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:14, Olamagato napisał:

Eee, nie przesadzajmy. Właśnie po to ruscy zbudowali serię KW, a potem IS. Ten ostatni
jak mu zmieniono armatę na 122mm mógł spokojnie nawiązać walkę z tygrysem.
Zauważ, że niedługo potem Tygrys Królewski oraz Pantera wyglądają jak kopie czołgów rosyjskich
- szczególnie płyta czołowa oraz wieża.

To jest gra i ona rządzi się swoimi prawami.
W tej grze rosyjskie drzewko jest nieco faworyzowane. Ruscy mają potężne działa, plus niezły pancerz. Niemieckie ciężkie czołgi mają dobry pancerz i TYLKO dobre działa.
Jeśli myślisz że Tygrysy powinny walczyć w tej grze na pierwszej linii to się mylisz. No, chyba że są topowym czołgiem.
P.S Nie patrz tylko na statystki czołgów, ale na ich komponenty do odblokowania. Oba czołgi które wspomniałeś mają 88/85, tyle że trzeba je najpierw odblokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:04, kindziukxxx napisał:

88 w tygrysie jest ale do odkrycia i jest fajna i celna ale z drugiej linii walki

Ech, zapomniałem że to gra - teraz to ma sens.

Dnia 02.09.2012 o 23:04, kindziukxxx napisał:

niestety to są te kompromisty bo tak to 3 tygrysy na 15 radzieckich i walka może byłaby równa.

No, ale w czasie wojny było to tak, że przeciwko Tygrysom szły T-34, więc tylko dlatego były takie proporcje.
A i tak miały o wiele większe szanse niż Shermany z drugiego frontu, gdzie te mogły tracąc obowiązkowo 5/6 swoich co najwyżej tygrysa unieruchomić rozwalając mu gąsienice lub silnik. Dlatego na niemieckie czołgi wysyłano głównie samoloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 17:30, Kubelo napisał:

Z racji zniżki kupiłem sobie Hellcata, za pomocą free expa wyposażyłem w gąski i wieżę
i przeszkoliłem pacjentów na ~78%. Odpaliłem pierwszą bitwę, rzuciło na szczyt i zacząłem
pożogę. Nie spodziewałem się, że zrobię 7 killsów w pierwszej bitwie.

Hellcat to cudeńko wśród td jest szybki mały i zauważa się go dopiero jak się w niego wjedzie. Do tego ma super celna 90 mm która robi obrażenia nawet VIII tierowi a takiego kv ma na max 3 strzały. Ja zawsze mam na nim min 4 fragi na bitwe. Co prawa jeszcze 10k expa i będę miał t 25 ale pewnie jeszcze poczekam z jego zakupem zbierając free exp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:24, Olamagato napisał:

> 88 w tygrysie jest ale do odkrycia i jest fajna i celna ale z drugiej linii walki
Ech, zapomniałem że to gra - teraz to ma sens.

no niestety, bo jakby trzymać się zupełnie historii to radzieckie czołgi nie były najlepsze

Dnia 02.09.2012 o 23:24, Olamagato napisał:

> niestety to są te kompromisty bo tak to 3 tygrysy na 15 radzieckich i walka może
byłaby równa.
No, ale w czasie wojny było to tak, że przeciwko Tygrysom szły T-34, więc tylko dlatego
były takie proporcje.
A i tak miały o wiele większe szanse niż Shermany z drugiego frontu, gdzie te mogły tracąc
obowiązkowo 5/6 swoich co najwyżej tygrysa unieruchomić rozwalając mu gąsienice lub silnik.
Dlatego na niemieckie czołgi wysyłano głównie samoloty.

na razie (?) nie mamy lotnictwa w WoT więc te uproszczenia są aby jakoś "wyrównać" rozgrywkę, bo tak naprawdę to na tle innych ciężkich w swojej klasie Tygrys nie jest taki super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:47, kindziukxxx napisał:

jakie moduły polecacie do loltraktora? a i pytanie całkiem na poważnie, gram działkiem
stockowym nie tym szybkostrzelnym bo nim nie można snajpić :)


Jeśli chcesz mieć go na dłużej do grania to polecam wentylacje, dosyłacz i może coś by szybciej celować, wtedy masz moduły nastawione na niszczenie wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobrze, że WoT, to czysty arcade, a nie symulacja, bowiem gra byłaby wtedy mocno jednostronna.
parametry wozów sa tak zmodyfikowane, by gra dawała jakąś satysfakcję przy jednocześnie w miarę wyrównanych szansach dla każdego.

kindziukxxx >>> Wentylacja, lorneta (ta dla kamperów) i siatka (na lolkach pierwszego tieru nie ma rammerów, więc nie szukaj). I masz małego killera.
Choć z lolków polecam raczej T1 Cunningham Of Doom. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:30, Tomoya-kun napisał:

Co prawa jeszcze
10k expa i będę miał t 25 ale pewnie jeszcze poczekam z jego zakupem zbierając free exp


lepiej od razu go przeskocz... t25 jest mułowaty, jezdzi z działem takim samym co hellcat (+10mm penki po upgradzie, co jest śmiechem jak walczysz przeciwko t8). Dzis w jednej bitwie oddalem 20 strzalow - ani jeden nie byl z obrazeniami (strzelalem w fronty/boki podczas obrony malinovki). Dramat ten czolg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 00:53, EmperorKaligula napisał:

lepiej od razu go przeskocz... t25 jest mułowaty, jezdzi z działem takim samym co hellcat
(+10mm penki po upgradzie, co jest śmiechem jak walczysz przeciwko t8). Dzis w jednej
bitwie oddalem 20 strzalow - ani jeden nie byl z obrazeniami (strzelalem w fronty/boki
podczas obrony malinovki). Dramat ten czolg :/

Taki też mam plan bo słszałem o tym że T25 jest po prostu dramatycznie słaby(coś jak M6 po raz drugi to samo tylko jakoś takie gorsze niż poprzednie), brakuje mu nawet 105mm z t25at.Będę musiał zużyć zachomikowane złoto na chandel expem który będę zbierał na hellcat''cie.

meryphillia
T1 Cunningham Of Doom to potężna maszyna jak ostatnio z tym bonusem dostałem na nim ponad 4k expa i ponad 20k to stwierdziłęm że to mi lepiej zarabia niż wiele med tierów XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 22:51, Olamagato napisał:

ps. Czy ktoś wie skąd autorzy gry wytrzasnęli jakieś chore parametry niektórych czołgów?


Na przykład z takich "historycznych" źródeł jak to http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/144652-dev-overlorda-dane-na-temat-penetracji/ Overlord to jeden z developerów. Ogólnie te dane to bzdury kompletne, polecam ostatnią stronę tematu i posty SeverianaPL.

Dnia 02.09.2012 o 22:51, Olamagato napisał:

Ten ostatni jak mu zmieniono armatę na 122mm mógł spokojnie nawiązać walkę z tygrysem.


Z szybkostrzelnością rzędu 3 pocisków na minutę i celnością pozwalająca strzelać "w mniej więcej tym kierunku" dużych szans to on nie miał, kiedy kotek stał dobry kilometr od niego.

Dnia 02.09.2012 o 22:51, Olamagato napisał:

Zauważ, że niedługo potem Tygrys Królewski oraz Pantera wyglądają jak kopie czołgów rosyjskich -
szczególnie płyta czołowa oraz wieża.


No bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Victory!
Battle: Himmelsdorf 3 września 2012 11:28:56
Vehicle: E-50
Experience received: 10 595 (x5 for the first victory each day)
Credits received: 82 918
Battle Achievements: Steel Wall, Confederate, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Takie tam przy dzisiejszym 5x :D Dostałbym jeszcze snajpera ale niestety na 25 strzałów trafiłem tylko 23 :D Raz że uszkodziłem 6 czołgów to zniszczyłem 4 :D 10 czołgów w jednej bitwie sponiewierać to już coś :D NO i chyba mój nowy rekord jeśli chodzi o exp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 10:42, McFlash napisał:

> ps. Czy ktoś wie skąd autorzy gry wytrzasnęli jakieś chore parametry niektórych
czołgów?

Na przykład z takich "historycznych" źródeł jak to http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/144652-dev-overlorda-dane-na-temat-penetracji/
Overlord to jeden z developerów. Ogólnie te dane to bzdury kompletne, polecam ostatnią
stronę tematu i posty SeverianaPL.


Oh god, seriously? Skąd oni te dane wzięli? Z białoruskiego archiwum? Wiadomo jest, że Rosjanie zaniżali każde dane związane z przeciwnikiem i wywyższali własne (poza pierwszą wersją...). Ponadto wnioski są dosyć... uogólnione. Optykę Niemcy mieli świetną od czasów I wojny i to akurat nie nowość.


wykorzystywanie przewagi płynącej z celnych dział do prowadzenia walki na duży dystans (1500-2000m)
Ta, szczególnie we Francji gdzie jako jedyna armia prowadziła ostrzał w ruchu
wykorzystywanie przewagi płynącej z dobrego opancerzenia i obierania właściwych pozycji (ukrywanie kadłuba)
To już sam nie wiem jak skomentować, uogólnienie kompletne, które może znaczyć niemal wszystko, od kamuflażu poprzez umiejętności załogi aż do zasadzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TROLOLOLOLOLOLOLOLOLO

Z czymś takim, to się jeszcze nie spotkałem. Prowadzimy już na samym początku 3>0, żeby zaraz potem łosie z mojej drużyny WYSTRZELALI SIĘ NAWZAJEM i oczywiście przegrana w ciągu minuty. Umarłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się dzisiaj gra, m/w tak jak na obrazku.xD I tak sobie myślę, że muszę być strasznym noobem, skoro sam nie wygrywam mapy.:/ Cóż, chyba będzie pora wywalić tę grę w końcu.xD

20120903151926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować