Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Nie kumam... bylem za 5 krzakami (pomiedzy mna a kilkoma czolgami wroga), mam kamo i po oddaniu JEDNEGO strzalu, wszyscy mnie widza oO zadnego scouta w poblizu (nasz krazyl), najblizszy czolg byl wlasnie 5 krzakow i jakies 300-400m (3-4 kwadraty) dalej... wtf?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 02:50, Ichvander napisał:

Nie kumam... bylem za 5 krzakami (pomiedzy mna a kilkoma czolgami wroga), mam kamo i
po oddaniu JEDNEGO strzalu, wszyscy mnie widza oO zadnego scouta w poblizu (nasz krazyl),
najblizszy czolg byl wlasnie 5 krzakow i jakies 300-400m (3-4 kwadraty) dalej... wtf?!

Jaki masz kaliber no i jaki masz czołg? Bo im większy kaliber tym większa szansa na wykrycie, no i pamiętaj że czołgi inne niż TD można bardzo łątwo wykryć. Zwłąszcza że 3-4 kwadraty to dość niewiele.

Karol44 ja też mam ten problem. Jedynie na VI tierze jakoś się zarabia ale (zakładając że nie zostanę zniszczony) to jestem tak 10 do 15k do przodu. Wyrzsze stają się nie ekonomiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest możliwość ustawienia preferowanych trybów gry (wywalenia tego kretyńskiego "do ataku")?
Czy może im się odwidziało i nie wprowadzili ostatecznie takiej opcji w tej aktualizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 22:32, McFlash napisał:

> O właśnie, nowy kwiatek w kolekcji - T-50 sobie scoutował, stoi z uszkodzonymi gąsienicami,

> pozostało mu 1 HP, strzał z KV-1S w wieże T-50 (trafiony!) i... rykoszet.

>
> Jedyny słuszny komentarz: Co to ***** jest?

Podrzuć powtórkę, przypuszczam, że pocisk walnął go pod kątem większym niż 70 stopni
i z automatu nastąpił ding. Zwykle taka jest przyczyna dziwnych dingów na średnim i dużym
dystansie.

a co powiesz na to IS 8 strzela do Pz38t z najlepszej armaty i (tym go nie pokonamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 10:33, Ciekawski94 napisał:

Mam pytanie jeśli gram lekkim czołgiem i wykrywam wrogów to dostaje doświadczenie?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 10:30, Carter napisał:

a co powiesz na to IS 8 strzela do Pz38t z najlepszej armaty i (tym go nie pokonamy)

No niestety 8.0 wprowadziło chyba sporo bugów odnośnie wykrywania trafień i obrażeń. Utwierdziłęm się w tym odbijając bokiem hellcata pocisk z T29....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 10:11, Dux napisał:

Gdzie jest możliwość ustawienia preferowanych trybów gry (wywalenia tego kretyńskiego "do ataku")?

Opcje -> Pierwsza zakładka. Domyślnie otwiera się na drugiej.

Notabene - nawet jak wyłączysz jakiś tryb, to i tak i tak będziesz na niego trafiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 10:51, Wilkv napisał:

> Gdzie jest możliwość ustawienia preferowanych trybów gry (wywalenia tego kretyńskiego
"do ataku")?
Opcje -> Pierwsza zakładka. Domyślnie otwiera się na drugiej.

Notabene - nawet jak wyłączysz jakiś tryb, to i tak i tak będziesz na niego trafiać...

ja wywaliłem do ataku i dzięki wszystkiemu jeszcze mnie nie wrzuciło na taką bitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 10:51, Wilkv napisał:

> Gdzie jest możliwość ustawienia preferowanych trybów gry (wywalenia tego kretyńskiego
"do ataku")?
Opcje -> Pierwsza zakładka. Domyślnie otwiera się na drugiej.

Notabene - nawet jak wyłączysz jakiś tryb, to i tak i tak będziesz na niego trafiać...

Grając samemu nie będzie, ale grając w plutonie będzie grał wszystkie tryby. W 8.1 wprowadzą wyłączanie trybów dla plutonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absurdalny rykoszet spowodowany błędem na linii klient-serwer albo trafienie pod kątem większym niż 70 stopni (np. przeleciało wzdłuż pancerza). Sam nie lubię takich rzeczy, ale niestety są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 12:44, McFlash napisał:

Absurdalny rykoszet spowodowany błędem na linii klient-serwer albo trafienie pod kątem
większym niż 70 stopni (np. przeleciało wzdłuż pancerza). Sam nie lubię takich rzeczy,
ale niestety są.

z drugiej strony bywają inne fajne bugi, jak strzelasz do przeciwnika na normalnym celowniku i jak jest podświetlony a nie powinieneś go trafić to i tak może wpaść strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 11:54, Monti0512 napisał:

Grając samemu nie będzie, ale grając w plutonie będzie grał wszystkie tryby. W 8.1 wprowadzą wyłączanie trybów dla plutonów.

Tak mówi WG. Jak i o wielu innych rzeczach mówią, że działa.

Mam wyłączony zarówno Encounter jak i Assault. Podsumowanie wczorajszego dnia:
- N razy standard;
- 3 razy Encounter;
- 1 razy Assault;

Nie gram w plutonie. Odznaczenie chęci uczestnictwa w A/E jedynie znacząco zmniejsza szanse na wystąpienie tych trybów, jednak nie anuluje ich całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 16:12, Carter napisał:

Tryby trybami ja bym wolał żeby można było plansze wyłączyć (np gram artą to miasta wyłączam)


a ja bym chciał TDkiem grać tylko w miastach :) Niestety nie ma tak dobrze ;) To by było za duże ułatwienie. Arta zazwyczaj jade na scouta (nie ważne jaką, jadę) na himelsdorfie, szkoda mi mojego czasu, do tego randomy są tak głupie, że byle scout ma do mnie cholernie łatwy dostęp w 90% gier i ginie się bardzo często tak 3-4 minuty po rozpoczęciu. Na szczescię nie losuje za czesto tej mapki i można normalnie pokampić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 02:50, Ichvander napisał:

Nie kumam... bylem za 5 krzakami (pomiedzy mna a kilkoma czolgami wroga), mam kamo i
po oddaniu JEDNEGO strzalu, wszyscy mnie widza oO zadnego scouta w poblizu (nasz krazyl),
najblizszy czolg byl wlasnie 5 krzakow i jakies 300-400m (3-4 kwadraty) dalej... wtf?!

Przecież jak Cie jeden zobaczy a po strzale musi Cię zobaczyć i ma on dobra radiostację, to zobaczą Cię nawet na końcu mapy. W odkrytym terenie staniesz się idealnym celem do kampienia. Nie bez powodu piszą, żeby po oddaniu strzału zwiewać w do ukrycia (np. zagłębienia terenu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 17:27, Olamagato napisał:

> Nie kumam... bylem za 5 krzakami (pomiedzy mna a kilkoma czolgami wroga), mam kamo
i
> po oddaniu JEDNEGO strzalu, wszyscy mnie widza oO zadnego scouta w poblizu (nasz
krazyl),
> najblizszy czolg byl wlasnie 5 krzakow i jakies 300-400m (3-4 kwadraty) dalej...
wtf?!
Przecież jak Cie jeden zobaczy a po strzale musi Cię zobaczyć i ma on dobra radiostację,
to zobaczą Cię nawet na końcu mapy. W odkrytym terenie staniesz się idealnym celem do
kampienia. Nie bez powodu piszą, żeby po oddaniu strzału zwiewać w do ukrycia (np. zagłębienia
terenu).


Nie ma czegoś takiego, że "musi" zobaczyć po strzale.
Wykrywalność zależy od wielu czynników, np:
czołg i jego wartość kamuflażu
odległość
zasięg wzroku ostrzelanego
wszelkie pofałdowania terenu po drodze
ruch
rodzaj krzaku, za którym się chowasz.

i inne. Tak więc strzelenie do kogoś i pozostanie niewykrytym jest więcej niż możliwe. Jest stosunkowo łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 17:52, KuroNeko napisał:

Nie ma czegoś takiego, że "musi" zobaczyć po strzale.

Warunki które trzeba spełnić aby strzelać będąc nadal niewidocznym są nadal dość ciężkie do spełnienia. Musisz być poza zasięgiem wzroku każdego z czołgów przeciwnika (w tym ostrzeliwanego), a jeżeli nie, to jeżeli widzi Cię ostrzeliwany, to jego zasięg radiostacji musi nie sięgać do kompanów, a żaden z nich nie może być stacją przekaźnikową. Mi bardzo rzadko się zdarza żeby ktoś we mnie ładował, a ja nie wiem kto. Z drugiej strony fakt, że mi na 4 takie przypadki aż 3 zdarzyły się po aktualizacji 8.0 jest dość ciekawy.
Wcześniej jednak jak ktoś we mnie ładował, to w 99% przypadków stawał się widoczny dla mnie, a tym samym przez kilka sekund również tym, których miałem w zasięgu radiostacji.

Dnia 30.09.2012 o 17:52, KuroNeko napisał:

Tak więc strzelenie do kogoś i pozostanie niewykrytym jest więcej niż możliwe. Jest stosunkowo łatwe.

Jest możliwe, ale nie jest moim zdaniem łatwe. Łatwe jest pod koniec bitwy, kiedy większość scoutów jest już trupami, a bitwa zamienia się czasem w walkę pozycyjną. Wtedy rzeczywiście każdy poruszający się wóz może zostać wykryty, rozstrzelany, a strzelający jest praktycznie niewykryty. Ale to są specyficzne warunki.

Czasem w bitwie udaje się kilku ostatnim pojazdom utworzyć wspólnie tyralierę i przelecieć się po mapie, a wtedy każdy pojedynczy kamper ma niewielkie szanse na przeżycie bo jeden jego strzał oznacza, że nawet gdy wyeliminuje jednego, to pozostałe od razu go zobaczą i mogą w niego ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam powoli darować sobie grę. Wkurza mnie jak cichaczem dranie tną zarobki prawie wszystkim tierom. Tiger P przy zniszczeniu 4 heavy tanków zarabia mi 16 tysiecy, a koszt amunicji z naprawami to najcześciej 12 tysiaków.
Nie lepiej z niższymi tierami, tam to samo. Z 5 to chyba ostatnio tylko KV1 coś potrafi zdziałać, bo przecież PzIV straciło swoje dawno działo. Gram od marca i widzę różnicę w zarobkach. Denerwuje mnie że po kryjomu wywijają takie numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować