Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Też posiadam JgTiger i jestem... zażenowany. Pancerz jest fatalny. Niby w opisie jest napisany, ze nazywany był bunkrem wśród czołgów, ale kompletnie tak w grze nie jest. Poza tym jest wykrywany z ogromnej odległości, mimo, że niby TD trudniej wykryć. Działo jest OK, ale pancerz jest za słaby.

Dzisiaj, miałem dziwną sytuację grając T-43. Na jednej mapie zajechałem T-54 i Panterę II od tyłu, i choć wiedziałem, że nie mam szans, chciałem wspomóc moich, którzy byli ostrzeliwani z góry. T-54 na mnie nie zwrócił początkowo uwagi, czemu się nie dziwię, bo ruszyła na mnie Pantera. I o dziwo moim 100mm działem każdym strzałem zabierałem koło 20% hp. A pierwsze 5 strzałów pantery nie zrobiło mi nic (pierwsze 3 odbite, kolejne 2 zabrały mi łącznie 30hp, czyli jakieś 2%?). Jak Pantera miała ~30% to T-54 ruszyło na pomoc. Dzięki artylerii i mojemu pociskowi dwa razy nie trafił przez zniszczone gąsienice. Pociski Pantery ciągle się odbijały. Kolejnymi dwoma strzałami zniszczyłem Panterę( kompletnie sam!), a dzięki ostrzałowi artylerii T-54 miało koło 50%. Może udałoby mi się to pociągnąć dalej i zniszczyć także T-54, ale jakimś nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności jego 3 strzały, trzykrotnie zniszczyły mi mechanizm wieży... Gdzie zdarzyło mi się to do tej pory dopiero kilka razy. Czyli w sumie dwie dziwne sytuacje: 3 razy pod rząd zniszczona wieża i w pojedynkę zniszczona Pantera II (9 tier!), przez T-43 (7 tier) i wyrównana walka z T-54 (kolejny 9 tier)... Ręce opadają szczerze mówiąc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, poprawiłeś mi humor. :D
Mimo wszystko to nie była cudowna walka z mojej strony. Poszło raczej na wytrzymałość. Pantera trafiła mnie 5 razy i ja ją też. Ja straciłem 2%, ona została zniszczona. Jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stockowa Panthera II ma działo z obrażeniami 100 czy tam 120 dmg i z penetracją około 120mm ;) Więc możliwe, że była nieulepszona. Życia ma wtedy bodajże 1700.

Monti -> Instrukcja powinna być w .rar. Patche nie mają na to najmniejszego wpływu, chyba że zmieniany w patchu jest interfejs lub dodawane nowe czołgi, wtedy ikonki są domyślne dla danych czołgów/zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 16:03, meryphillia napisał:

Minimaus nie ma żadnego problemu z JT przeca...
Wystarcz strzelać w podłogę, górę budy czy kulistą osłonę kaemu (wszystko od przodu)
i praktycznie każdy pocisk wpada jak w masło. :F

Ja po wipe i tak znowu będę szedł w niemieckie. Cóż, będę zgrzytał zębami i się męczył,
ale z sowieckich to tylko T-54 będę miał zamiar zrobić z początku.

A screeny pochodzą oczywiście z najlepszej gry jaka kiedykolwiek trafiła na PC. :3
Combat Mission, w tym przypadku dokładnie Combat Mission: Barbarossa To Berlin.


Dzięki za wyjaśnienie. Wpadłem w rozgrywkę, zastosowałem się do Twoich wskazówek i 4 rozgrywki pod rząd wygrane z dużym zadaniem strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś opisać tak krótko grę, bo szukam czegoś nowego i wybrałem tą grę. Interesuje mnie czy gra szybko się nie znudzi, czy dużo ludzi gra i opłaca się inwestować w to czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:23, Sericulum napisał:

Mógłby mi ktoś opisać tak krótko grę, bo szukam czegoś nowego i wybrałem tą grę. Interesuje
mnie czy gra szybko się nie znudzi, czy dużo ludzi gra i opłaca się inwestować w to czas?


Jest ponad 100 czołgów więc gra nie nudzi się zbytnio, nowe mapy dochodzą co jakiś czas i głównie co jakiś pacz to są nowości. Dużo średnio nawet ostatnio było 16 tys. na serwerze a zarejestrowanych o wiele więcej. Jeśli się Ci podoba to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:23, Sericulum napisał:

Mógłby mi ktoś opisać tak krótko grę, bo szukam czegoś nowego i wybrałem tą grę. Interesuje
mnie czy gra szybko się nie znudzi, czy dużo ludzi gra i opłaca się inwestować w to czas?

Inwestować czas to ci się dopiero opłaci od 12 kwietnia, ponieważ wtedy jest hard wipe - usuwają wszystkie osiągnięcia, następuje oficjalna premiera gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i cykl artykułów o WoT na gram.pl pokazuje, że recenzenci w daną grę grają 1-2h i na podstawie tego opisują grę ze strony ''doświadczonego'' gracza. Dlatego czegoś takiego nie trawię i nie ufam jakimkolwiek recenzjom i opisom.

Możliwość kupienia każdego czołgu od razu! Ale nie będzie można nim jeździć, bo trzeba go najpierw opracować. Jasne.
1500exp = półtorej godziny gry. Jasne.
O złocie piszą, jakby tak było cały czas. A jeszcze całe 3 dni tego.
Do tego gość szarżuje SU-76 czy tam SU-85b otwartym polem... Do tego nie wie, że da radę przybliżyć widok. Odbity pocisk zadaje zmniejszone obrażenia. Pfff.
Czat głosowy który jest, ale go nie ma. Yeah.
Szarżujące SU-26. Rox. Pro gracz.
Najszybsze zakończenie mapy = najwięcej kredytów. Yeah.
Specjalne umiejętności w czołgu!
4pkt doświadczenia za wyjście z bitwy. Koooozak.
No i oczywistym jest fakt, że gość nie potrafi grać. Ale to szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 21:43, Wilkv napisał:

1500exp = półtorej godziny gry. Jasne.
4pkt doświadczenia za wyjście z bitwy. Koooozak.

Hah te uwagi odnośnie zdobywania/farmienia expa najbardziej śmieszyły ;d W ogóle ciężko powiedzieć czy grał w to te 1-2 godziny ;d Ja w ten czas miałem już tier 3 i wszystko przednim: obłożone "liściem laurowym z czołgiem" ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 21:43, Wilkv napisał:

To i cykl artykułów o WoT na gram.pl pokazuje, że recenzenci w daną grę grają 1-2h i
na podstawie tego opisują grę ze strony ''doświadczonego'' gracza. Dlatego czegoś takiego
nie trawię i nie ufam jakimkolwiek recenzjom i opisom.


O ile z tym nie ma jak się kłócić, recenzenci bzdury różne wypisują...

Dnia 08.04.2011 o 21:43, Wilkv napisał:

Szarżujące SU-26. Rox. Pro gracz.


... o tyle tutaj muszę opowiedzieć historię, jaka mi się niedawno zdarzyła. Ja w Su-5, inny gracz w Su-26, bardzo dobry, szybko namierzający cele i strzelający porządnie. Mapa ta zimowa, z zamkiem - nigdy nie pamiętam jak się nazywa. Na koniec walki zostało nas dwóch w arty i jeden T34 na wzgórzu przy naszym rogu, podczas gdy my w arty wysunięci żeby mieć zasięg. Po przeciwnej stronie Sturmpanzer II - też bardzo dobry, rozwalił z 6 czołgów - i jakiś TD, chyba Hetzer. Mówimy T34, żeby się ruszył ze wzgórza i ostrożnie spróbował coś wyskautować, zwłaszcza że chwilę wcześniej miał obok kolegę, którego SpzII zdjął. Coś się poruszył, ale dalej kampi. Mówię mu, że jeśli się nie ruszy, to sam zacznę strzelać. Stoi. Strzeliłem. Stoi. I wtedy Su-26 mówi, żebym go krył, po czym jedzie skautować - obaj podjechaliśmy do rzeki, na środek mapy i osłaniając się wykryliśmy i rozwaliliśmy obu przeciwników. T34 nie zjechał ze wzgórza przez cały ten czas. Jak widać i arty może czasami zaszarżować i ładnie sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można szarżować artą. Ale nie od samego początku gry. A tamten jechał samym środkiem mapy, nie przejmując się niczym, nie chowając się za osłonami, oddając cały jeden strzał przez całą grę jaką żył. To jest bezużyteczność.

Sam mam Invader''a na SU-14. Jednak ruszam się z bezpiecznej pozycji dopiero wtedy, kiedy moja przydatność się kończy / miejsce staje się niebezpieczne / nie ma komu innemu się ruszyć.

Więc nadal uważam jego szarżujące SU-26 za bycie pro... Przynajmniej w jego wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest tam z tym goldem (bo się nie znam) zostanie on po becie? czy np jak ktoś kupi jakiś premium tank to on tez zostanie czy wszystko zostanie skasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostanie zresetowane, każdy będzie z powrotem zaczynał od zera. Bodajże ci co w closed becie rozegrali powyżej 1000 bitew dostaną w nagrodę czołg premium M4A2E4, i to wszystko. No i oczywiście po 12 kwietnia gold będzie wyłącznie za gotówkę, nie tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ten czołg valentine zostanie?... a i niby on jest jakiś specjalny a prawie zawsze gdy strzelam nawet nie przeszliśmy przez (armor)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytko, w co lepiej iść - w niemieckie czy amerykańskie? W becie grałem tylko ruskimi i chcę czegoś innego spróbować. I lepiej zacząć od TD czy zwykłych czołgów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 03:56, Kreeg napisał:

Wszystko zostanie zresetowane, każdy będzie z powrotem zaczynał od zera. Bodajże ci co
w closed becie rozegrali powyżej 1000 bitew dostaną w nagrodę czołg premium M4A2E4, i
to wszystko. No i oczywiście po 12 kwietnia gold będzie wyłącznie za gotówkę, nie tak
jak teraz.


Dorobiłem się 2K+ bitew. Dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować