Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Panowie, właśnie kupiłem sobie T-46 i wielkie me zdziwienie. Właściwie niemożliwym jest znaczne uszkodzenie kogokolwiek. Walę kolesiowi po raz 4 i odjęło mu zaledwie 7%!
Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 19:13, Jackal-pl napisał:

Panowie, właśnie kupiłem sobie T-46 i wielkie me zdziwienie. Właściwie niemożliwym jest
znaczne uszkodzenie kogokolwiek. Walę kolesiowi po raz 4 i odjęło mu zaledwie 7%!
Co jest?


Mam ten sam czołg i ten sam problem. Co prawda T28 już odblokowane, ale jeszcze daleka droga do zakupu tego pojazdu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to jest jeden z głównych powodów narzekań graczy, niezbyt mądre rozdzielanie czołgów, ze względu na ich tier. Ja np. gram T-26(tier 2) i nie narzekam, bo przydziela mi w bitwach czołgi, góra do 3 tier''u, czyli najwyżej o poziom wyżej. Z tego co pamiętam to przy T- 46 grało się nawet przeciwko KV, czyli czołgiem o 2 tier''y wyżej, ale nie ma nawet co porównywać leciutkiego T-46 do tej wielkiej kobyły.

Ostatnia nadzieja w twórcach, że przy okazji któregoś z kolejnych patchy się to zmieni ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Jedyne co się liczy przy matchmakingu to Twój czołg, jego nazwa. Sprzęt nie ma najmniejszego znaczenia, a nawet jeśli ma, to jest to znaczenie co najwyżej minimalne.

Równie łatwo trafić na Mausa stockowym PzIII co w pełni ulepszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 22:10, Wilkv napisał:

Bzdura. Jedyne co się liczy przy matchmakingu to Twój czołg, jego nazwa. Sprzęt nie ma
najmniejszego znaczenia, a nawet jeśli ma, to jest to znaczenie co najwyżej minimalne.

Równie łatwo trafić na Mausa stockowym PzIII co w pełni ulepszonym.


Wydawało mi się że jest zupełnie inaczej. Kupując czołg zawsze trafiam na słabsze składy, gdy z czasem go unowocześniam mój czołg powoli spada na koniec listy. Nie wydaje mi się aby była to taka bzdura, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od szczęścia.
Stockowym KW-3 biłem się z IS-3 i KT, w pełni ulepszonym z T-28 i Hetzerami.
W pełni ulepszonym Objectem.704 częściej bywałem pierwszy, niż walczyłem z Mausami.

Wrzuca Cię tam, gdzie jest miejsce w dopasowaniu. Czasami się trafi zbalansowany element. Twórcy mówią, że uwzględniają ekwipunek w drobnym stopniu. Jednak po 5000 bitwach mogę Ci na spokojnie powiedzieć, że to nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś, jak działa przejmowanie punktu? Już parę razy zdarzyło się, że mieliśmy powiedzmy 70% przejęcia i nagle spadło do 50% itd. Czemu tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dzieje się, kiedy jeden z czołgów przejmujących punkt zostanie trafiony. Nie jestem jednak pewien czy wliczają się w to też rykoszety, tutaj musiałby się już ktoś bardziej doświadczony ode mnie wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczą się tylko strzały, które zadały najmniej 1 pkt obrażeń, niekoniecznie czołgowi, może być to dmg dla modułów/załogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za resztki pieniędzy kupiłem Tego mojego T i nie miałem ani expa ani hajsu by cokolwiek kupić, i pierwsza walka ENSK. 2x KV na mnie wyskakują, to ja wale w gąsienice im. 1 strzał "we didn''t even scratch them!" i "We didn't penetrated their armor". Kolejne 2 tak samo. Potem ostatni strzał jaki oddałem był w wieżę i aż całe oszałamiające 7% wzięło. Dziękuję za taką imba grę. Teraz gram i nawet nie pakuję w nic, by się nie ujawniać i byle by przetrwać co się więcej kasy i więcej expa dostanie. Nawet głupiej artylerii nie umiem wziąć po 10%. Mam nadzieję, że jak kupię działo 75mm to coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 09:39, Jackal-pl napisał:

za resztki pieniędzy kupiłem Tego mojego T i nie miałem ani expa ani hajsu by cokolwiek
kupić, i pierwsza walka ENSK. 2x KV na mnie wyskakują, to ja wale w gąsienice im. 1 strzał
"we didn''t even scratch them!" i "We didn''t penetrated their armor". Kolejne 2 tak samo.
Potem ostatni strzał jaki oddałem był w wieżę i aż całe oszałamiające 7% wzięło. Dziękuję
za taką imba grę. Teraz gram i nawet nie pakuję w nic, by się nie ujawniać i byle by
przetrwać co się więcej kasy i więcej expa dostanie. Nawet głupiej artylerii nie umiem
wziąć po 10%. Mam nadzieję, że jak kupię działo 75mm to coś się zmieni.


Początki są ciężkie. Nie pakuj się w ogień bitwy od początku. Śledź mapę i kieruj się z "paczką". Łatwiej przeżyć, a większe maszyny możesz użyć jako tarczy. Gra nie jest doskonała. Żadna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwne że stockowym działem nic nie możesz zrobić w tej jeżdżącej trumnie. Tym bardziej mając za przeciwnika ciężkiego KW przed którym nawet ja w PzIV z długą 75ką czuje respekt.
Rzucaj się na takie czołgi z którym masz jakiekolwiek szanse by cokolwiek zrobić, a nie na ciężkie. Ni rób za scouta, skoro na czołgi się "natykasz", nie pędź przed siebie jak lemming, bo tak właśnie skończysz patrząc na swój dymiący wrak. Unikać walki też nie ma co, bo za dingnięcia również wypłacana jest pęga i lepiej expy lecą, co wydatnie wpływa na końcowy wynik zarobku.
No i cięższe cele czy trudniejsze do uszkodzenia, obkładaj hojnie za pomocą pocisków HE. Przebić rzadko się przebijesz, ale zawsze jakieś uszkodzenia zadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KW to ogólnie czołg ''nie do zdarcia'' i tiery równe bądź niższe od niego na otwartym polu nie mają z nim większych szans ale na każdego znajdzie się sposób ;p

Dnia 16.04.2011 o 09:39, Jackal-pl napisał:

Nawet głupiej artylerii nie umiem
wziąć po 10%. Mam nadzieję, że jak kupię działo 75mm to coś się zmieni.


Z działem 76mm spokojnie będziesz ściągał arte na 2 hity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 12:11, Buachu napisał:

KW to ogólnie czołg ''nie do zdarcia'' i tiery równe bądź niższe od niego na otwartym
polu nie mają z nim większych szans ale na każdego znajdzie się sposób ;p

Też tak myślałem, z błędu wyprowadziłem się gdy już miałem KV. Jak obsiądą KV dwa, trzy mniejsze i ruchliwe czołgi to i KV długo nie pożyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 12:24, PsyhoSpider napisał:

Też tak myślałem, z błędu wyprowadziłem się gdy już miałem KV. Jak obsiądą KV dwa, trzy
mniejsze i ruchliwe czołgi to i KV długo nie pożyje.


To tyczy się każdego czołgu ;p "Nawet z Mausa dupa, kiedy czołgów kupa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yy, dlaczego kiedy gram Su-18 i nacisnę tego lewego shifta, nie mogę się przełączyć na tryb haubicy ?

I jeszcze tak z ciekawości, TD mają tryb haubicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak było wcześniej pisane, przez ts04, Xfire może Ci blokować lewy shift.

Nie, TD nie ma trybu haubicy. Mają tylko taki sam tryb snajperski jak każdy inny czołg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować