Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2011 o 22:36, meryphillia napisał:

StugIII na razie leży odłogiem, choć od czasu do czasu myknę jedną walkę, gdy trup Tygrysa
czy Pz4 jest jeszcze w bitwie.
T57 zaczęty, ale na razie nie chce mi się iść ponad niego.
Mam w planach też ruszyć w końcu MS-1, bo ruskie medy też by się przydały.
Jednak na razie priorytet, to niemieckie HT.


Tęsknisz za myszą :D Ja się uparcie trzymam niemieckich tylko, ułatwia to grę bo dużo komponentów jest wspólnych. Ja najpierw poszedłem w Pz III/IV to gdy doexpiłem do Pz IV to świeżo kupiony czołg miał już prawie wszystko oprócz długiej 7,5. Jakoś szybko mi to poszło z tym Pz III, najpierw epx do Pz III/IV, potem radyjko za 7200 expa, a zaraz po tym Pz IV. Na chwilę obecną brakuje mi 1k epxa do VK 3001 P, jakieś 14k do VK 3601 H i z 3 k do Grilla, z tym że jak doexpie do Grilla to kupie Mardera II i nim do Hetzera, tak na zmianę oprócz czołgów to właśnie arty i TD.

BTW, mam dylemat jak grać arty. Jakoś dobrze mi idzie polowanie Artylerią na inne Artylerie. Nawet mnie raz drużyna pochwaliła :D Co lepiej, skupiać się na czołgach tak jak wroga artyleria czy lepiej koncentrować się na wrogiej artylerii ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:54, Kerigun napisał:

BTW, mam dylemat jak grać arty. Jakoś dobrze mi idzie polowanie Artylerią na inne Artylerie.
Nawet mnie raz drużyna pochwaliła :D Co lepiej, skupiać się na czołgach tak jak wroga
artyleria czy lepiej koncentrować się na wrogiej artylerii ??

Też często się nad tym zastanawiałem. Jak znaleźć złoty środek. Dla mnie to zależy od przeciwnika. Początkowo czekam na pierwsze czołgi przeciwnika. Staram się wspomóc szarżującą, jak zawsze na początku drużynę. Z reguły kogoś zniszczę. Uważnie patrzę na statystyki wrogiej arty. Jeżeli same zera nadal skupiam się na czołgach. Jeżeli sypią się fragi, wtedy szukam. Wiem, że tak taktyka nie jest idealna. Nawet nie jest dobra często, bo ma wiele słabych punktów, ale mimo wszystko staram się ocenić potencjał wrogiej artylerii - czy jest to gracz na tyle dobry, by przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Zastanawiam się, czy istnieje jakaś w 100% racjonalna, obiektywna i sprawdzona odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:54, Kerigun napisał:

Tęsknisz za myszą :D


Miesiąc czy dwa, będę miał nową. ;]

Dnia 26.04.2011 o 23:54, Kerigun napisał:

BTW, mam dylemat jak grać arty.


W wysokich tierach counterarty, to praktycznie podstawa, jak i zmienianie pozycji co każdy strzał. Jednak wspierać naszych czołgistów też warto, bo gdy tego nie robimy często zostajemy samotnie przeciwko kilku czołgom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dobiłem do T28, potem sprzedałem go (beznadzieja wg mnie) i poszedłem w niemieckie TD. No w marderze załogę mam na 97% (88+9), a w Hetzerze 83% (76+7). Szkolenie załogi za 20k jest baaaaaardzo opłacalne muszę przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, kontra dla dobrego gracza na wysokim tierze jest niemalże niemożliwa. Każdy dobry gracz tuż po oddaniu strzału wciska parę razy R/F i odjeżdża na bezpieczną odległość. A zanim go namierzysz, przycelujesz, zanim oddasz strzał i Twój pocisk doleci, jego już tam od dawna nie będzie.

Wiadomo, czasami się uda. Ale to jest ryzykowna gra. Sam potrafię oddać S-51 wszystkie 16 strzałów w czołgi przeciwnika, jednocześnie widząc dookoła mnie rozbijających się 30 innych nie czyniących mi żadnej szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PanzerJager to czołg cudowny - fragi nim lecą jak seria z karabinu. Marder 2 też jest w miare spoko, bo dzięki ciężkiej armacie jest w stanie uszkodzić nawet cięższe czołgi tylko ma troche mało hp - ginie po 1-2 hitach.

Ale Hetzer to jest porażka wśród czołgów jakimi grałem. Wolne, słabe działo i tak jakoś zawsze dają mnie do bitew przeciwko kw albo is3 od których pociski nie bardzo chcą rykoszetować od mojego hetzera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 11:36, Kapas napisał:

Ale Hetzer to jest porażka wśród czołgów jakimi grałem. Wolne, słabe działo i tak jakoś
zawsze dają mnie do bitew przeciwko kw albo is3 od których pociski nie bardzo chcą rykoszetować
od mojego hetzera...


Od Hetzerka nic nie chce rykoszetować, niby ma pancerz, niby jest pochyły ale i tak wszystko wchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 11:36, Kapas napisał:

Ale Hetzer to jest porażka wśród czołgów jakimi grałem. Wolne, słabe działo i tak jakoś
zawsze dają mnie do bitew przeciwko kw albo is3 od których pociski nie bardzo chcą rykoszetować
od mojego hetzera...

Nie licz, że strzał z IS3 (8 tier) odbije się od Hetzera (4 tier)... KW też posiada bardzo porządne działo. Nawet silniejszym czołgom jest w stanie zrobić wiele złego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:23, soshman napisał:

Nawet silniejszym czołgom jest w stanie zrobić wiele złego. ;)

Dokładnie. Nie ma to co przyjemność zdjęcia IS-4 na 5 strzałów ^^ Zajęło mi to tylko nieco ponad 2 minuty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:07, Wilkv napisał:

> Nawet silniejszym czołgom jest w stanie zrobić wiele złego. ;)
Dokładnie. Nie ma to co przyjemność zdjęcia IS-4 na 5 strzałów ^^ Zajęło mi to tylko
nieco ponad 2 minuty :P

Dzisiaj miałem nieprzyjemne spotkanie z IS-4. Mój KW wykrył go, jak był 10 metrów przede mną. zdążyłem strzelić raz. On też. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 18:13, soshman napisał:

Dzisiaj miałem nieprzyjemne spotkanie z IS-4. Mój KW wykrył go, jak był 10 metrów przede
mną. zdążyłem strzelić raz. On też. ;P


Niemożliwe, auto-wykrywanie jest ustawione na 50m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:16, Buachu napisał:

Niemożliwe, auto-wykrywanie jest ustawione na 50m...

Dziwne. Ja jechałem w linii krzaków i on też. Był ode mnie jakieś dwie, może trzy długości czołgu. Mogłem przesadzić z 10, ale na pewno bliżej niż 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:20, soshman napisał:

> Niemożliwe, auto-wykrywanie jest ustawione na 50m...
Dziwne. Ja jechałem w linii krzaków i on też. Był ode mnie jakieś dwie, może trzy długości
czołgu. Mogłem przesadzić z 10, ale na pewno bliżej niż 50.


No to nie wiem, może miałeś optykę albo dowódce uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, ale miałem grę moim Wespe :D Zostałem sam na Pz IV, KV, oraz Grille. Wynik był do przewidzenia :D Najpierw zniszczyłem Pz IV co nam bazę zajmował i właśnie zniszczył przedostatni czołg czyli Grille, potem KV co jechało do nas ale mnie nie zauważyło. Na koniec do ich bazy wjechałem i tam przyłapałem wrogiego Grilla jak zmieniał pozycje. Pyc i po sprawie :D Wiedziałem że nie mam szans w biednym SPG na 2 czołgi i arty, a tu taka niespodzianka :D No i Top Gun medal dostałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:51, Buachu napisał:

No to nie wiem, może miałeś optykę albo dowódce uszkodzone.

Świeży czołg. Nawet pocisku nie wystrzeliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na BT-7 dostałem 654 expa za wygraną bitwę (podwojone za pierwszą dzisiaj, ale to i tak 327 expa). Miałem jedno zaliczone trafienie w cel, zero zniszczonych, zero uszkodzonych, zero wykrytych. Za przegrane w których mam zaliczone uszkodzenia/zniszczenia/wykrycia dostaję często poniżej 100. Jak mówiłem, bardziej opłaca się nic nie zrobić w wygrywającej drużynie, niż mieć jakiś wkład i przegrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:23, soshman napisał:

(...)


Niekoniecznie. Dzisiaj od mojego Hetzera rykoszetowały strzały wystrzelone z jakichś 80m przez KW-1 z ulepszoną wieżyczką ( więc pewnie 107mm, bo 152mm raczej bym nie przeżył ), ale wystrzelone pod sporym kątem. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pocisk przywali w nas pod kątem 90 stopni, to nawet od najbardziej pochyłego pancerza będzie ciężko mu się odbić. Analogicznie - na El Halluf pociski z działa 75mm wchodzą w górny i przedni pancerz KW-1 czy KW-3 jak w masło, wszystko zależy od kąta nachylenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:23, soshman napisał:

Nie licz, że strzał z IS3 (8 tier) odbije się od Hetzera (4 tier)... KW też posiada bardzo
porządne działo. Nawet silniejszym czołgom jest w stanie zrobić wiele złego. ;)



No to po co dają mnie do walki z takimi czołgami ? to jest pozbawione sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:16, Buachu napisał:

Niemożliwe, auto-wykrywanie jest ustawione na 50m...


Niemożliwe, bo devsi tak napisali?
Buehehehe

Miałem się w pełnym pędzie z innym pędzącym czołgiem i wykrywałem go dopiero za moim czołgiem...
Wpadałem pędzącym czołgiem na wrogi, który pokazał się dopiero gdy dosłownie w niego wjeżdżałem detrackując nas oboje...
Stojąc w TD z lunetą i siatką, wykrywałem pędzący czołg na 20 metrów przed sobą... albo i za sobą, co zdarzyło się parokrotnie.

Ta...
Autowykrywanie ustawione na 50 metrów...
Dobry żart z rana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym żartem są pociski HE wywalone z TD w stronę czołga i usłyszenie 6 razy że się odbił
Co teoretycznie HE robi Boom przy uderzeniu @.@

Coraz lepiej naprawdę się gra w WoT
A spot jak jest sknocony tak jest sknocony i do czasu naprawienia go powinni zminimalizować szkody a nie zobaczyć nagle stado czołgów wyłaniające się z otwartego tereny tuż pod twoim krzaczkiem grając TD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować