Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2015 o 15:03, Nephren-Ka napisał:

Ja za to wpadłem na pomysł stworzenia sobie kilku brytyjczyków w garażu. Jestem przy
Valentynie - ten, kto wymyślił na tym czołgu przejście do dwóch następnych po 19k expa
za każde nie był chyba zbyt inteligentnym człowiekiem...

generalnie sens robienia w tej grze wolnych, słabo uzbrojonych, ale silnie opancerzonych czołgów jest delikatnie mówiąc dyskusyjny na tierze niższym niż ostatni. Taki maus jeszcze sobie JAKOŚ da radę (choć inflacja penetracji od premiery na pewno mu nie pomaga i na dzień dzisiejszy bliżej mu raczej do materiału na tier 9 niż 10), ale jaki mają pozostałe na tierach od trzeciego do dziewiątego, które w walce spisują się tylko jeśli są na topie, bo inaczej nawet pancerz im nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 15:03, Nephren-Ka napisał:

Ja za to wpadłem na pomysł stworzenia sobie kilku brytyjczyków w garażu. Jestem przy
Valentynie - ten, kto wymyślił na tym czołgu przejście do dwóch następnych po 19k expa
za każde nie był chyba zbyt inteligentnym człowiekiem...


Przemęcz się na valentine, bo potem będzie gorzej. Pokulasz się, postrzelasz, coś tam odbijesz i będzie dobrze. Archer wymaga od razu wkładu wolnego expa, bo się nie da grać na stocku. Przynajmniej tracki i drugie działo. Trzecie działo kosztuje 15k expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 23:28, Budo napisał:

Przemęcz się na valentine, bo potem będzie gorzej. Pokulasz się, postrzelasz, coś tam
odbijesz i będzie dobrze. Archer wymaga od razu wkładu wolnego expa, bo się nie da grać
na stocku. Przynajmniej tracki i drugie działo. Trzecie działo kosztuje 15k expa.


Mistrzem i tak jest ARL V39 który na VI tierze zaczyna z działem III tieru. Szkoda było free expa i niestety sporo nerwów swego czasu straciłem. Penetracja 68 na tierach V-VIII, oczywiście przeciwnicy na sam widok uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 00:51, PsyhoSpider napisał:

Mistrzem i tak jest ARL V39 który na VI tierze zaczyna z działem III tieru. Szkoda było
free expa i niestety sporo nerwów swego czasu straciłem. Penetracja 68 na tierach V-VIII,
oczywiście przeciwnicy na sam widok uciekają.


Według mnie mistrzem jest afk pantera, zaczynasz na siódmym tierze z penetracją 67 i 70 dmg, a że to light tank, to wywala na dziesiątki. Żeby było śmieszniej nie możesz opracować sobie od razu lepszych dział, bo do stockowej wieży nic innego nie wchodzi, a wieży nie ulepszysz bez tracków. W dodatku topowego działa nie masz opracowanego, o ile nie robiłeś innych linii. Szach mat, bez free expa nie podchodź.

Arl przynajmniej ma lepszy mm i działa już są odkryte z poprzedniego czołgu, więc wystarczy zawieszenie i od razu można montować lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 00:51, PsyhoSpider napisał:

Mistrzem i tak jest ARL V39 który na VI tierze zaczyna z działem III tieru. Szkoda było
free expa i niestety sporo nerwów swego czasu straciłem. Penetracja 68 na tierach V-VIII,
oczywiście przeciwnicy na sam widok uciekają.

Wow. Dziwie się jeszcze bardziej że SAu 40 na stocku przeszedłeś, choć i tak z tym działem 75mm AC SA44 niewiele mógł. Trochę przesadziłeś chyba bo całkiem niezłe działka można mieć z S35 CA, chyba że bez gąsek nie da się wsadzić lepszej lufy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 00:51, PsyhoSpider napisał:

Mistrzem i tak jest ARL V39 który na VI tierze zaczyna z działem III tieru. Szkoda było
free expa i niestety sporo nerwów swego czasu straciłem. Penetracja 68 na tierach V-VIII,
oczywiście przeciwnicy na sam widok uciekają.


Mnie w tym ARL zawsze rozbraja wieża tier 1 xD Wiem, że to td bez wieży i nie ma to żadnego znaczenia, ale jednak taki opis mnie śmieszy.

Za to z takich typowo bezsensownych rzeczy bawią mnie silniki w Type 58, stockowy ma moc 500, następny za 11k również 500, i trzeci za 16k całe 520.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 15:03, Nephren-Ka napisał:

Ja za to wpadłem na pomysł stworzenia sobie kilku brytyjczyków w garażu. Jestem przy
Valentynie - ten, kto wymyślił na tym czołgu przejście do dwóch następnych po 19k expa
za każde nie był chyba zbyt inteligentnym człowiekiem...

Swego czasu robiłem Churchila przez Valentynke, ostatnio odkupilem by zrobić nową linię TD i może artę, ale poddałem się szybko po paru porażkach bez wpływu na bitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 13:09, Paoro napisał:

Swego czasu robiłem Churchila przez Valentynke, ostatnio odkupilem by zrobić nową linię
TD i może artę, ale poddałem się szybko po paru porażkach bez wpływu na bitwę.


Ja robiłem Churcha z Matyldy, co było łatwe i przyjemne. A teraz nie zostaje nic jak pomęczyć się co jakiś czas trochę i w końcu coś tam wpadnie, bo jak piszesz wpływ na bitwę raczej marny. Jedyny plus Valentyny to chyba nieco poprawiony mm, znajomy twierdzi że z racji bycie lekkim czołgiem kiedyś trafiał tym na tier 7, co dopiero wydaje się masakryczne.:D
Z tych nowych(dla mnie) brytyjskich pojazdów chyba najlepiej spisuje się Grant, który jak przystało na bliźniaka M3 Lee strzela całkiem nieźle i nawet idzie coś tam ustrzelić(a drogę do następnego tieru ma najkrótszą xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się lubić z tymi Brytyjczykami. W dalszym ciągu uważam, że samemu nie idzie raczej wygrać, ale jak trafią się sprzyjające okoliczności(mnie się uda co zaplanuję, kilku towarzyszy z drużyny również da radę, przeciwnikom z kolei nie uda się prawie nic) można wykręcić całkiem fajny wynik.:D

Edit - konto premium które aktualnie posiadam ma fajną historię - dałem na chwilę pojeździć bratu tymi pojazdami które teraz expię. Po kilku bitwach jego reakcją było zakupienie sobie premium, żeby cokolwiek ugrać.xD

20150107162959

20150107163011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 godzin bitewek - albo przegrana za przegraną na Ob. 704 albo wygrane Ob. 212A na Himmelsdorfie/Ensku/innejartymapie przekładane po 3-ema missami pod rząd na normalnych mapach. Mnożnik x2 exp ze speciala wykorzystany.. 8 razy! xD

:DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam zbytnio, choć co bitwę jest ktoś do wybesztania. :3

Ciekawe czy uda mi sie wbic żabojadów w trzy dni, to może nawet i spróbuję wtedy klepnąć pańszczyznę dla SerBa i wyłudzić tego WZ. ]:>

20150110234534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 23:47, meryphillia napisał:

Ja tam nie narzekam zbytnio, choć co bitwę jest ktoś do wybesztania. :3


Też nie narzekam na tankietki ostatnio, bonus do expa(i sreberek) w przypadku wygranej jest bardzo miły(2-3k expa przy w miarę przyzwoitej, acz nie wybitnej bitwie to norma). Dzięki temu udało mi się przebić dość szybko przez niskie tiery Brytyjczyków(w garażu siedzi już Archer, Sherman III i Cromwell).
Niecnie wykorzystuję też wspomniany bonus na drzewko Chińskie i walka z Type 58 posunęła się znacznie do przodu(dość powiedzieć, że w 1 jeden dzień zdobyłem więcej expa jak przez ostatni miesiąc) i IS-2 siedzi już w garażu. Niedługo odkryję też T-34-1, a potem może nawet te nieszczęsne silniki. Po tych operacjach ta część drzewka będzie już wyglądać całkiem ok w kwestii przygotowania do ew. misji(których pewnie i tak nie będzie chciało mi się robić).
Podbiłem też nieco expa na kilku innych pojazdach. No i męczę się na tym nieszczęsnym Chi-To, który pomimo odkrywania kolejnych modułów jest zdecydowanie najbardziej tragicznym pojazdem z jakim miałem do czynienia w tej grze. Niezbyt żwawy, wysoki i papierowy, idealna recepta na to jak być najgorszym na 6 tierze. A najgorsze, że kolejny tier wygląda na popierze tak samo i dopiero na 8 sylwetka czołgu zdradza jakiś jego potencjał.

Btw, właśnie, jak dałeś/chcesz dać sobie radę na japońskim drzewku w misji na WZ? Bo jak nie przemęczyłeś się do wspomnianej ósemki to ciemno to widzę.:D

A - pytanie ogólne, jakie moduły najlepiej montować na medy - te w rodzaju Type 58, T-34-85 i ich następców? Rammer jest czymś pewnym(jak to na każdym pojeździe), podobnie wentylacja, ale zastanawia mnie co na trzeci slot. Widziałem gdzieś teorię że osłonięta optyka jest całkiem ok. Najbardziej chyba przydałby się za to stabilizator(sporo strzela się będąc w ciągłym ruchu), to ofc nie ma go w ogóle dostępnego na liście do kupienia i zamontowania.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To co napisałeś wszystko ok, według mnie stabilizator najważniejszy i rammer. Oprócz tego na niektórych liniach można rozważyć camo net, albo dać camo załodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 10:48, Budo napisał:

To co napisałeś wszystko ok, według mnie stabilizator najważniejszy i rammer. Oprócz
tego na niektórych liniach można rozważyć camo net, albo dać camo załodze.

Siatka jest na medach bezużyteczna. Lepiej na 3 slot dać wentylację lub optykę. Zależy czy chcesz iść w brawl czy bardziej walczyć na średni dystans (+ mieć trochę spot dmg). Ewentualnie GLD ale tylko jeśli chce się jeździć z derpami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 10:13, Nephren-Ka napisał:

Btw, właśnie, jak dałeś/chcesz dać sobie radę na japońskim drzewku w misji na WZ? Bo
jak nie przemęczyłeś się do wspomnianej ósemki to ciemno to widzę.:D


Dlatego też i piszę, że może się pokuszę, bo jedyne co mam u skośnookich obu nacji, to TVI...
Mimo wszystko w moim przypadku na upartego nawet tylko nimi bym zrobił, bo w końcu mogę sobie pozwolić i przysiedzieć przy tej miernej gierce dajmy na to trzy dni pod rząd po 10h i niczym typowy niewolnik odwalić pańszczyznę SerBowi. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 23:39, UnionPacific napisał:

5 godzin bitewek - albo przegrana za przegraną na Ob. 704 albo wygrane Ob. 212A na Himmelsdorfie/Ensku/innejartymapie
przekładane po 3-ema missami pod rząd na normalnych mapach. Mnożnik x2 exp ze speciala
wykorzystany.. 8 razy! xD
:DDD

Za dni parę powinienen odkryć SU-152 to sprzedam Su100, do tego Nashorna (IMO gra się nim średnio, bo po strzale wszyscy Cię widzą i mimo, że żwawy to jednak to nie ta sama liga co świetne Su100, VK D też sprzedam, bo ciułanie dmg, gdy strzelam po 130 jest irytujące. Mam prawie 1,3 mln kredek więc po sprzedaży w/w czołgów uda mi się kupić po zniżce E75 i będzie w końcu czym jeździć na IX ;)

T37 - czołg niby dostał nerfa przed tym nim go kupiłem, więc ciężko mi powiedzieć czy wcześniej był dużo lepszy, jednak na podstawie tego co jest teraz to uważam, że czołg bardzo przyjemny, ale na twierdze, czyli gdy walczy się z VI tierem, losowania na randomkach tragedia jak u wszystkich lightów. Niby niewiele trzeba by WN8 było wysokie, ale najwyraźniej nie umiem dobrze jeździć lightami, albo po prostu tak to już jest, że losuje mnie z idiotami, dla których nie warto spotować, bo i tak tego nie wykorzystają. Także kupuje E75 i wracam na ścieżkę moich ulubionych ciężkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 13:29, meryphillia napisał:

Mimo wszystko w moim przypadku na upartego nawet tylko nimi bym zrobił, bo w końcu mogę
sobie pozwolić i przysiedzieć przy tej miernej gierce dajmy na to trzy dni pod rząd po
10h i niczym typowy niewolnik odwalić pańszczyznę SerBowi. ;D

Już myślałem, że oszalałeś i chcesz sypnąć groszem Serbowi, za wykonanie części misji na WZ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co robić tylko płacić za tą mierną gierkę.
Teraz to SerB ma spłacać mi mój czas poświęcony plus wydane złotówki oraz siwe włosy za napotkany zwierzyniec. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 10:13, Nephren-Ka napisał:

Też nie narzekam na tankietki ostatnio, bonus do expa(i sreberek) w przypadku wygranej
jest bardzo miły(2-3k expa przy w miarę przyzwoitej, acz nie wybitnej bitwie to norma).
Dzięki temu udało mi się przebić dość szybko przez niskie tiery Brytyjczyków(w garażu
siedzi już Archer, Sherman III i Cromwell).

Udało się się przejść przez Granta i Valentynkę? Szacun.

Dnia 11.01.2015 o 10:13, Nephren-Ka napisał:

Niecnie wykorzystuję też wspomniany bonus na drzewko Chińskie i walka z Type 58 posunęła
się znacznie do przodu(dość powiedzieć, że w 1 jeden dzień zdobyłem więcej expa jak przez
ostatni miesiąc) i IS-2 siedzi już w garażu. Niedługo odkryję też T-34-1, a potem może
nawet te nieszczęsne silniki. Po tych operacjach ta część drzewka będzie już wyglądać
całkiem ok w kwestii przygotowania do ew. misji(których pewnie i tak nie będzie chciało
mi się robić).

IS-2 nie dawno zrobiłem i IMO jedna z fajniejszych VII, grunt to trzymać wroga na krótki dystans, ISem grałem dawno, więc nie powiem czy IS-2 lepszy, pewnie podobny :P Jak się jeździ T-34-1? Podobno ma bardzo dobrą topową wieżę, więc jak się przykleisz do kogoś to nie może cie przebić, a ty go punktujesz. Na VIII masz działo z dawnego sporta, więc to już mega czołg.

Dnia 11.01.2015 o 10:13, Nephren-Ka napisał:

Podbiłem też nieco expa na kilku innych pojazdach. No i męczę się na tym nieszczęsnym
Chi-To, który pomimo odkrywania kolejnych modułów jest zdecydowanie najbardziej tragicznym
pojazdem z jakim miałem do czynienia w tej grze. Niezbyt żwawy, wysoki i papierowy, idealna
recepta na to jak być najgorszym na 6 tierze. A najgorsze, że kolejny tier wygląda na
popierze tak samo i dopiero na 8 sylwetka czołgu zdradza jakiś jego potencjał.

ChiTo strasznie słaby czołg, dlatego cisnę w klanie twierdze, w walce z VI zawsze łatwiej, tym bardziej, że na VI tierze grają słabe klany i ciągle wygrywamy ;) Tak robię T37, podobnie będzie z AMX 12t oraz właśnie z ChiTo. Co do ChiRi to faktycznie duży czołg, ale zaletą jest topowe działko mające w magazynku 3 pociski oraz szybko się przeładowujące. Łatwo ubić takim czołgiem lighty. Też bym chciał kupić już Chi-To ale nie wiem czy się uda. Chinoli juz mocno pocisnąłem i jestem już lightami na VI, medami na VII i ciężkimi na VIII, także na ew. misję jestem gotowy, gorzej z japońcami. VIII to cel, który jednak szybko nie zrealizuje.

Dnia 11.01.2015 o 10:13, Nephren-Ka napisał:

A - pytanie ogólne, jakie moduły najlepiej montować na medy - te w rodzaju Type 58, T-34-85
i ich następców? Rammer jest czymś pewnym(jak to na każdym pojeździe), podobnie wentylacja,
ale zastanawia mnie co na trzeci slot. Widziałem gdzieś teorię że osłonięta optyka jest
całkiem ok. Najbardziej chyba przydałby się za to stabilizator(sporo strzela się będąc
w ciągłym ruchu), to ofc nie ma go w ogóle dostępnego na liście do kupienia i zamontowania.xD

Ja używam dosyłacza, wentylacji i optyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 10:48, Budo napisał:

To co napisałeś wszystko ok, według mnie stabilizator najważniejszy i rammer. Oprócz
tego na niektórych liniach można rozważyć camo net, albo dać camo załodze.


I tego stabilizatora właśnie na Typa i Rudego się nie da kupić.xD
W cammo nie idę, znacznie częściej walczę w zwarciu jak strzelam z ukrycia, więc średnio by to wyglądało(przynajmniej na tych pojazdach co mam teraz).

@Mery - hehe, no nie wiem czy dasz radę na tym czymś japońskim, oczami wyobraźni widzę jakieś drobne problemy.xD Chociaż z drugiej strony, jak już zostanie ostatni element układanki, to jest większa motywacja żeby go skończyć(a i jakoś szybciej to idzie, jak meta już blisko).

@Paoro - Valentyna okazała się ogółem w miarę ok pojazdem, ot taka nieco słabsza wersja Matyldy. Czasami dało się nawet coś tym ugrać, a i Ace''a sobie wbiłem nawet.xD Grant już był nieco gorszy(choć strzelał nieźle), ale nie wymagał wiele expa(skądinąd, to ludzie chyba mają na nim niezłe wyniki, skoro 1k dmg wystarczyło tylko na odznakę II klasy). Crusader kosztował mnie najwięcej czasu(choć i tak niezbyt wiele), ale to racji mojej nieumiejętności grania lekkimi czołgami(i może trochę tym że jakiś najlepszy to on nie jest). Mimo to będę miło go wspominał z racji ubicia raz 8 wrogów na mapie(ponad 1700dmg na czymś co bije średnio za ~50 xD).
O T-34-1 nie wiem jeszcze za wiele, bo go nie mam(4k expa muszę jeszcze zdobyć). Czasami widuję go w bitwach i zapamiętałem że gracze w nim się dobrze spisują(z tym że może po prostu trafiam na to że widzę dobrych graczy właśnie xD). Nie wiem czy też będę póki co nim grał(mam jeszcze sporo pojazdów które muszę rozwinąć po zakupie), ale że jest jeszcze promo to pewnie wstawię go do garażu na przyszłość.
Ogółem, Chińskie drzewko jest całkiem ok, przynajmniej w porównaniu z Japońskim(expienie Valentyny przy Chi-To to jak niebo a ziemia :D). Jest malutkie póki co i może to przez to.

Czekam na te misje bardziej urozmaicone które mają być niedługo, mam nadzieję w nich wbić chociaż tego Stuga(zawsze to fajnie do kolekcji, zwłaszcza że normalną wersję tego pojazdu lubię).
Szkoda że WG nie zastosowało podobnej opcji z możliwością odpuszczenia sobie jednego kawałka misji w tym evencie na WZ(jak to ma ponoć być w tych nowych zadaniach, gdzie będzie można uniknąć grania artą, czy co tam komu nie pasuje). Wtedy mógłbym olać niewdzięczną Japonię i pewnie miałbym już wspomniany pojazd(stałbym w najdalszym kącie garażu obok SuperPersa xD).

Graficzny spamik - ot przeciętna bitwa na Type 58(znaczy jak na mnie raczej dobra xD), coś tam się strzeli(choć pudła w ruchu są irytujące, przyzwyczaiłem się do grania na td i trzymania się dość dobrej celności), coś tam spotnie, coś tam staranuje, i prawie 3k expa wpada.:D

20150111163836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować