Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie

Koniec świata to bujda. Jakiś aztecki szaman podobno przewidział koniec świata... Ale w jaki sposób? Ze słońca? Z lotu ptaków? przyśniło mu się? miał 10 promili? Nudziło mu się? Nie, to po prostu jedno wielkie KŁAMSTWO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 18:54, KJP678 napisał:

Koniec świata to bujda. Jakiś aztecki szaman podobno przewidział koniec świata... Ale w jaki
sposób? Ze słońca? Z lotu ptaków? przyśniło mu się? miał 10 promili? Nudziło mu się? Nie, to
po prostu jedno wielkie KŁAMSTWO.

Może tak a może nie!Może on coś tak na serio widział?Nigdy się tego nie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 19:01, woler14 napisał:

hej własnej nie przewidzieli a co dopiero koniec świata to ci dopiero proroki od siedmiu boleści

Niezbadane są wyroki Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz w Windowsie jest do 2099 i co ?
Może w 2079 ktoś znajdzie Windowsa i powstanie nowa przepowiednia że w 2099 będzie koniec świata ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:07, Ninja Seba napisał:

Od dłuższego czasu śledzę informacje związane z tym rokiem i stąd powstaje ten temat.
Z pewnością nie jedno z was słyszało o wielu zapowiedziach końca świata. To w roku 1999 to
znowu 2000 i tak można mnożyć. W żadnym z tych przypadków (przynajmniej z mojego doświadczenia)
nie powtórzyła się jakaś konkretna data więcej jak 2 razy z niezależnych od siebie źródeł.
Jak ma się do tego rok 2012?
Otóż w tym roku, a dokładnie 21 grudnia ma nastąpić kilku/kilkunasto godzinne przebiegunowanie
Ziemi związane z żadko spotykanym ustawieniem planet oraz bardzo wysoką aktywnością Słońca.
Słońce co 12 tysięcy lat przeżywa stan hiperaktywności, związane to jest z potężnym promieniowaniem
elektromagnetycznym co z kolei doprowadzi do kilkunasto godzinnego przebiegunowania Ziemi.
Wg. zapisków pozostawionych przez Majów oraz Egipcjan można wywnioskować, że ostatni taki stan
miał miejsce w 9792r.p.n.e.
Kolejnym dowodem mogącym potwierdzać katastrofalne skutki tego zdarzenia (którego nastąpienie
jest udowodnione) są badania geologów, którzy stwierdzili, że Biblijny potop (zwany Wielkim
Potopem) miał miejsce właśnie w tym okresie!
Kolejna wzmianka o tej dacie (lub jej okolicach bo nie zostało to sprecyzowane) pojawia się
w przepowiedni Nostradamusa, który mówili z kolei o "drugim" słońcu. Jego rolę miałby odgrywać
Wenus bo przy tym ustawieniu planet jakie będzie miało miejsce i tej aktywności Słońca możliwe
jest, że owa planeta poprostu zamieni się w pochodnię i na Ziemi będziemy mieli wrażenie mniejszego
słońca.
Może to i zbieg okoliczności, ale kalendarz Majów kończy się dnia 21 grudnia 2012 r.n.e
Czytałem także o pewnym polaku, który w snach widzi przyszłość. Widział on jak twierdzi, że
nam tutaj w Polsce wiele nie grozi, ale możliwe jest zalanie całej Brytanii i ogólnie gwałtowny
wzrost stanu wód (związany z przebiegunowaniem Ziemii).

Oczywiście to wszystko mogą być przypadki, ale uważam, że trochę ich zbyt wiele i pomimo mojego
sceptycznego podejścia do przepowiedni i wizji tutaj w tak oczywisty sposób nie zaprzeczam.
Najgorsze w tym jest jednak to, że do przebiegunowania Ziemii dojdzie, ale jakie skutki będzie
to ze sobą nioslo tego nie wiemy...

Co wy o tym sądzicie, czy macie jakieś inne informacje o tym roku, wierzycie w to lub uważacie,
że to totalna bzdura?


Eeech... po prosty majowie nie zdążyli wykuć więcej kalendarzy bo Hiszpanie ich zaneźli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Break of the peace>>>tnij cytaty, bo troche za długie te posty wychodzą nie?
2012? Zagłada? Bez sensu, za słaba techonologia jest. By musieli zrobić bombe atomową wielkości księżyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta historyjka opiera się o kalendarzu majów a dlaczego bo jest do 2012 roku i na tym roku się kończy kalendarz ich a zacofani ludzie za czeli mówić ze w tym roku będzie koniec świata xD i jak widać niektórzy do tej pory uważają ze tak będzie xD tak samo jak jak z przepowiedniami Nostradamusa on pisał coś w rodzaju pamiętników a ludzie czytając je wzieli je za przepowiednie. I o to jak ludzie wierzą w zabobony i źle sprecyzowane materiały ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tą "naukową" książkę to gościu coś pododawał, poodejmował, pomnożył i podzielił i na czysto pewnie zarobił kilkaset tysięcy minimum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment wywiadu na temat przemagnesowania biegunów ziemskich:
"Moje pytania nieprzypadkowo zmierzają w kierunku dość popularnej ostatnio w Internecie teorii, według której w 2012 roku czeka nas przebiegunowanie Ziemi, z czym będą się wiązały niewyobrażalne wprost kataklizmy, tsunami, trzęsienia ziemi, na domiar złego nasza planeta w końcu się zatrzyma lub nawet zacznie kręcić w drugą stronę. A nas wszystkich czeka zagłada. To wszystko przepowiedziała ponoć starożytna cywilizacja Majów.

- To są chwytliwe doniesienia. Istnieje ogromna wiara ludzi - im mniej wykształconych, tym większa - w potęgę słowa drukowanego. Napisali w książce lub gazecie, więc tak na pewno jest. Ja nie jestem w stanie polemizować z takimi teoriami. Nauka ścisła wymaga dużego przygotowania, a ktoś sobie napisze piękną bajkę, ludzie ją przeczytają, bo ten ktoś ma dar lekkiego pióra i bajka się rozwija. Nie potrafię tego komentować. "
Pełny artykuł dostępny tutaj:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,28434,wid,8150097,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegunów magnetycznych ziemi to naturalny cykl, który trwa cały czas od chwili jej powstania (obecnie jeden z nich znajduje się chyba gdzieś w okolicach Grenlandii). Zmiany te są tak powolne, że głowa mała, a skutkować mogą tym, że trzeba będzie zbudować nowe magnesy, bo stare będą podawały inny kierunek niż należy - rzeczywiście koniec świata :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 16:13, kamiln napisał:

Zmiana biegunów magnetycznych ziemi to naturalny cykl, który trwa cały czas od chwili jej powstania
(obecnie jeden z nich znajduje się chyba gdzieś w okolicach Grenlandii). Zmiany te są tak powolne,
że głowa mała, a skutkować mogą tym, że trzeba będzie zbudować nowe magnesy, bo stare będą
podawały inny kierunek niż należy - rzeczywiście koniec świata :PP

Nie masz pojęcia w temacie. Zmiany są powolne dopoki Słońce nie przejawia zbyt dużej aktywności. A rozproszenie naszego pola magnetycznego to katastrofa dla wszelkiej elektroniki. Pisałem to setki razy bardziej szczegółowo i oczywiście nikt nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie głupota... Koniec świata ma być w 2012 tylko dlatego, że wtedy kończy się kalendarz Majów? lol. ten kalendarz zaczyna się w 11 sierpnia 3114 roku przed Chrystusem. Czy to oznacza, że wtedy powstała Ziemia? Nie. Poza tym, czytałem że kalendarz majów wcale nie kończy się 2012, ale dużo później. Nie pamiętam już dokładnie kiedy, ale jakieś 9 tysięcy plącze mi się po głowie. Data 2012 rok została podobno źle odczytana. Poza tym Majowie używali dwóch kalendarzy. Zwykły kalendarz miał 20 miesięcy po 13 dni, a tzw kalendarz haab 18 miesięcy po 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 16:25, Luke Shadow napisał:

Jak dla mnie głupota... Koniec świata ma być w 2012 tylko dlatego, że wtedy kończy się kalendarz
Majów? lol. ten kalendarz zaczyna się w 11 sierpnia 3114 roku przed Chrystusem. Czy to oznacza,
że wtedy powstała Ziemia? Nie. Poza tym, czytałem że kalendarz majów wcale nie kończy się 2012,
ale dużo później. Nie pamiętam już dokładnie kiedy, ale jakieś 9 tysięcy plącze mi się po głowie.
Data 2012 rok została podobno źle odczytana. Poza tym Majowie używali dwóch kalendarzy.
Zwykły kalendarz miał 20 miesięcy po 13 dni, a tzw kalendarz haab 18 miesięcy po 20
dni.

To też pisałem z milion razy. To jest nadinterpretacja. To nie kalendarz się zaczyna tylko najdłuższy cykl kalendarza, który takich cykli ma bodaj trzy (rok ziemski [haab], rok boski i ileś tam lat boskich). Cykle mają to do siebie ze sie powtarzają. A cała ta zawierucha to dlatego, że w 2012 kończy się najdłuższy z tych cykli. Każdy nowy cykl to nowa epoka w dziejach Ziemii. Ideologię końca świata wręcz na przekor dorobili do tego ci, którym ten kalendarz się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 16:20, hans olo napisał:

Nie masz pojęcia w temacie. Zmiany są powolne dopoki Słońce nie przejawia zbyt dużej aktywności.

Tak, aktywnośc słońca nieznacznie przyśpiesza zmiany biegunów magnetycznych ziemi (których przemieszczenie zależy jednak głównie od nieznacznej zmiany kierunku płynnego żelaza zawartego w jądrze naszej planety), tylko, że "dużą aktywnośc" Słońce przejawia co ok 11 lat(natomiast co 22 lata następuje zmiana jego biegunowości), a jednak żyjemy. W 2012 roku zacznie się po prostu kolejny szczyt aktywności. Bieguny od wieków się przemieszczały, na słońcu występowały plamy i co? Ludzie jak te karaluchy nadal chodzą po Ziemi, myślisz, że nagle w trakcie wybuchu na słońcu bieguny powiedzą "ej zamieńmy się miejscami" i "myk" - przeskoczą? Jeżeli tak to jego siła była by na tyle potężna,że unicestwienie elektroniki było by twoim najmniejszym zmartwieniem.

Dnia 07.02.2007 o 16:20, hans olo napisał:

A rozproszenie naszego pola magnetycznego to katastrofa dla wszelkiej elektroniki. Pisałem
to setki razy bardziej szczegółowo i oczywiście nikt nie czyta.

Przykro mi, ale obiecuję, że jak tylko będę potrzebował dawki para-naukowych informacji takich jak np z programu "nie do wiary", gdzie też wypowiadają się sami specjaliści i wszystko jest prawdziwe, to sprężę się i przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa....ludzie tak sieja panike ze sie w glowie nie miesci! Świadkowie Jehowy[nie zamierzam obrazac czyjejś wiary - zakladam z gory] nie raz zapowiadali nadejscie apokalipsy..i co!?..NIC!
Konstelacje gwiazd, jasnowidzowie..tak tak - ludziska wierza w te farmazony i na hura chodza do kosciola modlic sie do Boga o przyjecie do nieba w przypadku zaglady lub cos w tym stylu...
Gdybysmy wierzyli w konstelacje gwiazd to poolowa ludzkosci poumierala by na zawal serca..
Konstelacje w przedziale tylu lat moga sie diametralnie zmienic , wiec czekajmy co czas pokaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować