Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2007 o 17:30, sony ericsson napisał:

Ziemia zacznie się kręcić w drugą stronę!!

Ciekawa wizja. Czy zdajesz sobie sprawę z tego ile potrzeba energii żeby zatrzymać ruch wirowy takiej masy jak kula ziemska?! A potem jeszcze drugie tyle, żeby jej nadać ruch obrotowy w drugą stronę?
Skąd chcesz wziąć tą energię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:21, A-cis napisał:

> Ziemia zacznie się kręcić w drugą stronę!!
Ciekawa wizja. Czy zdajesz sobie sprawę z tego ile potrzeba energii żeby zatrzymać ruch wirowy
takiej masy jak kula ziemska?! A potem jeszcze drugie tyle, żeby jej nadać ruch obrotowy w
drugą stronę?
Skąd chcesz wziąć tą energię?

Ekhemmm...jezeli slonce moze przebiegunowac bieguny ziemskie to dlaczegoby bylo zbyt malo energii do zmiany kierunku. Oczywiscie to tylko hipotezy jako, ze czytalem duzo na ten temat wiec napisalem ten skutek! Ale czy to oczywisce moze sie zdarzyc i czy bedzie wystarczajaca ilosc energii ?? Niestety tak głęboko w to nie wchodzilem....więc moje spostrzezenie moze byc błędne jak cala ta sprawa z 2012 rokiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za 2 posta ale A-cis ja znajde ten fragment mówiący o zmianie kierunku ruchu wirowego aby potwierdzic moje stweirdzenie, azebys nie myslal ze wyssalem to z palca, a raczej postaram się to znalesc. Czytalem o tym duzo artykolow weic bedzie cięzko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 20:06, sony ericsson napisał:

już wpadlem pomalu na trop tylko jeszce nie doczytalem o samym fakcie zmiany kierunku ruchu

Przeczytałem uważnie te artykuły, ale tam nigdzie nie ma najmniejszej wzmianki o tym, że przebiegunowanie może spowodować jakąkolwiek zmianę prędkości obrotowej Ziemi.
Nie spotkałem również, jak dotąd, żadnej wzmianki nigdzie, że kiedykolwiek w historii Ziemia zmieniła swój ruch wirowy na przeciwny.
A przecież przebiegunowania w historii Ziemi już miały miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się, czemu tych książek nie wydało jakieś poważne wydawnictwo naukowe, tylko takie, które wydaje powieści sensacyjne ? Bo te książki Geryla to nic innego jak tania sensacja, podobnie jak inne tego typu czytadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 02:47, A-cis napisał:

> już wpadlem pomalu na trop tylko jeszce nie doczytalem o samym fakcie zmiany kierunku
ruchu
Przeczytałem uważnie te artykuły, ale tam nigdzie nie ma najmniejszej wzmianki o tym, że przebiegunowanie
może spowodować jakąkolwiek zmianę prędkości obrotowej Ziemi.
Nie spotkałem również, jak dotąd, żadnej wzmianki nigdzie, że kiedykolwiek w historii
Ziemia zmieniła swój ruch wirowy na przeciwny.
A przecież przebiegunowania w historii Ziemi już miały miejsce.

Ale ja nie powiedzialem, ze tam jest to napisane o zmianie kierunku tylko ze cos tam moze byc! Przeczytalem dokladnie i tez niec nie znalazelm. Ale cos mi się wydaje, ze owe źródło w ktorym czytałęm o zmianie kierunku ruchu było niewiarygodne. Dzisiaj zasięgnąłem porady kumpli z klasy uniwersyteckiej z fizyką i ladnie mi to przedstawil na rysunku.

Dlatego przepraszam za ten punkt mojej wypowiedzi jest błędna i dziękuje za dociekliwość. Reszta jest zapewne zgodna z prawdą. Jak mowie pisalem to na podstawie mojej wiedzy, ktorą posiadlem czytajac rozne artykuły niekoniecznie potwierdzone.

Aby zmeinic kierunek na układ izolowany ziemia-słońce musiałaby zadziałac duza siła ktora ewentualnie zmieniłaby obecny stan pola magnetycznego słońca co teoretycznie mogłoby zmienic kierunek obrotu, ale w praktyce jest to chyba niemozliwe gdyz jak ogromnej wielkości ciało musialoby uderzyc w slonce by zaburzyc jego strukturę pola magnetycznego?! I teraz mam dowody ze nie jest to mozliwe podczas precesji slonca :/
no to tyle w ramach wyjasnienia....(ech te artykuły nie zawsze prawdziwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do meteorów albo komet, które mają przelatywać obok Ziemii to według strony NASA nie ma żadnej, która by miała co najmniej 1 punkt prawdopodobieństwa zagrożenia naszej planecie prze najbliższe 100 lat. Ta skala ma 10 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 08:44, Misiek690 napisał:

Co do meteorów albo komet, które mają przelatywać obok Ziemii to według strony NASA nie ma
żadnej, która by miała co najmniej 1 punkt prawdopodobieństwa zagrożenia naszej planecie prze
najbliższe 100 lat. Ta skala ma 10 punktów.

Jest jedna, której prawdopodobieństwo jest rzędu 1:10000 co w tej dziedzinie jest prawdopodobieństwem ogromnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 08:44, Misiek690 napisał:

Co do meteorów albo komet, które mają przelatywać obok Ziemii to według strony NASA nie ma
żadnej, która by miała co najmniej 1 punkt prawdopodobieństwa zagrożenia naszej planecie prze
najbliższe 100 lat. Ta skala ma 10 punktów.



W 2012 i 2014 mają przelatywać blisko asteroidy, bardzo blisko... A w sumie to bym się nie zdziwił zbytnio gdyby NASA takiej informacj nie ogłosiła, bo jednak to groziło by globalną paniką i chaosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i będą przelatywać ale w skali Torino stosowanej przez NASA mają wartość zerową, czyli są tak małe, że nie zagrażają Ziemii bo najpewniej się sfajczą w atmosferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata... taa... obejrzycie na żywo w TVN24 i CNN, bo przecież o sensację wam chodzi.

"Koniec świata"

W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
Młode wróble czepiają się rynny
I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć.
W dzień końca świata
Kobiety idą polem pod parasolkami,
Pijak zasypia na brzegu trawnika,
Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa
I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa,
Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa
I noc gwiaździstą odmyka.
A którzy czekali błyskawic i gromów,
Są zawiedzeni.
A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
Nie wierzą, że staje się już.
Dopóki słońce i księżyc są w górze,
Dopóki trzmiel nawiedza różę,
Dopóki dzieci różowe się rodzą,
Nikt nie wierzy, że staje się już.
Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie.
/Czesław Miłosz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 21:23, cedricek napisał:

mam złe wieści:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=333211

to moze być koniec naszej cywilizacji.


Ale co ma odnalezienie szczątków Jezusa do zagłady cywilizacji? Poza tym:
"Archeolodzy twierdzą" ja też mogę dużo rzeczy sobie twierdzić. Szczerze wątpię w prawdziwość ich słów. Ale wiecie co? "odkryto liczącą 2 tys. lat jaskinię, w której znaleziono dziesięć sarkofagów. Na sześciu widniały inskrypcje z imionami: [...] oraz Juda, syn Jezusa ((ale znowu:)filmowcy twierdzą, że to autentyczny syn Jezusa z Nazaretu)."
Wiecie co może to oznaczać? Że Ewangeliści i Kościół nas wydymali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Az jak te portwele znowu zapelnia sie kasa z bzdurnych lub zaklamanych informacji i sensacji.
Nie zawiezajcie takim bzdetom zaraz,fakt jak to w dzisieszych czasch dysponuja mozliwosciami badania DNA,ale niby z kad wiedziec beda jakie DNA mial Jezus?Dlamnie takie informacje nie wzbudzaja wiekszych emocji,zawsze bedzie szukanie sensacji czesto dalekiej od prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować