Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie

Od dłuższego czasu śledzę informacje związane z tym rokiem i stąd powstaje ten temat.
Z pewnością nie jedno z was słyszało o wielu zapowiedziach końca świata. To w roku 1999 to znowu 2000 i tak można mnożyć. W żadnym z tych przypadków (przynajmniej z mojego doświadczenia) nie powtórzyła się jakaś konkretna data więcej jak 2 razy z niezależnych od siebie źródeł. Jak ma się do tego rok 2012?
Otóż w tym roku, a dokładnie 21 grudnia ma nastąpić kilku/kilkunasto godzinne przebiegunowanie Ziemi związane z żadko spotykanym ustawieniem planet oraz bardzo wysoką aktywnością Słońca. Słońce co 12 tysięcy lat przeżywa stan hiperaktywności, związane to jest z potężnym promieniowaniem elektromagnetycznym co z kolei doprowadzi do kilkunasto godzinnego przebiegunowania Ziemi.
Wg. zapisków pozostawionych przez Majów oraz Egipcjan można wywnioskować, że ostatni taki stan miał miejsce w 9792r.p.n.e.
Kolejnym dowodem mogącym potwierdzać katastrofalne skutki tego zdarzenia (którego nastąpienie jest udowodnione) są badania geologów, którzy stwierdzili, że Biblijny potop (zwany Wielkim Potopem) miał miejsce właśnie w tym okresie!
Kolejna wzmianka o tej dacie (lub jej okolicach bo nie zostało to sprecyzowane) pojawia się w przepowiedni Nostradamusa, który mówili z kolei o "drugim" słońcu. Jego rolę miałby odgrywać Wenus bo przy tym ustawieniu planet jakie będzie miało miejsce i tej aktywności Słońca możliwe jest, że owa planeta poprostu zamieni się w pochodnię i na Ziemi będziemy mieli wrażenie mniejszego słońca.
Może to i zbieg okoliczności, ale kalendarz Majów kończy się dnia 21 grudnia 2012 r.n.e
Czytałem także o pewnym polaku, który w snach widzi przyszłość. Widział on jak twierdzi, że nam tutaj w Polsce wiele nie grozi, ale możliwe jest zalanie całej Brytanii i ogólnie gwałtowny wzrost stanu wód (związany z przebiegunowaniem Ziemii).

Oczywiście to wszystko mogą być przypadki, ale uważam, że trochę ich zbyt wiele i pomimo mojego sceptycznego podejścia do przepowiedni i wizji tutaj w tak oczywisty sposób nie zaprzeczam.
Najgorsze w tym jest jednak to, że do przebiegunowania Ziemii dojdzie, ale jakie skutki będzie to ze sobą nioslo tego nie wiemy...

Co wy o tym sądzicie, czy macie jakieś inne informacje o tym roku, wierzycie w to lub uważacie, że to totalna bzdura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:07, Ninja Seba napisał:

Wg. zapisków pozostawionych przez Majów oraz Egipcjan można wywnioskować, że ostatni taki stan
miał miejsce w 9792r.p.n.e.

..............i jakoś przezyliśmy :P

Dnia 21.03.2006 o 21:07, Ninja Seba napisał:

Czytałem także o pewnym polaku, który w snach widzi przyszłość. Widział on jak twierdzi, że
nam tutaj w Polsce wiele nie grozi, ale możliwe jest zalanie całej Brytanii i ogólnie gwałtowny
wzrost stanu wód (związany z przebiegunowaniem Ziemii).

.............no to będzie powódź :P

a zaczynałeś szumnie: Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że zacytuje pewnego elfa z literatury Sapkowskiego "Ludzie są jak karaluchy, zawsze przeżyje chociaż parka". Nie wiadomo co się może wtedy stać, może dojdzie do jakiejś hiperaktywności sejsmicznej albo cokolwiek innego. W każdym bądź razie ten potop sprzed kilkutysięcy lat był niezbyt skuteczny bo Heej Aloha jeszcze żyjemy. Oczywiście gdyby coś się pokićkało rakietom i ładunkom nuklearnym, albo komputerom nimi sterującymi to fakt było by nie wesoło, ale pal to licho co będzie to będzie, a nam pozostaje się cieszyć życiem :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowody na koniec Świata w 2012 roku

- Koniec kalendarza Majów w 2012 roku
- Koniec kalendarza Starożytnych Egipcjan w 2012 roku
- `Proroctwo Oriona na rok 2012'' Ksiazka wybitnego astrofizyka P.Geryla
- Tysiące proroków mówi o końcu w roku 2012
- Tysiące kontaktów tzw. Channeling, różnych ludzi na Ziemi z istotami z innych światów i wymiarów - za każdym razem jest przekazywana informacja ludziom o 2012 roku
- Pojawiajace się ostatnio na całym świecie `kule energi = istoty duchowe z innych wymiarów'' na zdjeciach, które robią ludzie wierzący i majacy kontakt channelingowe z innymi bytami - jest to udowodnione i potwierdzone przez wielu specjalistów.
- `Projekt Cheopsa'' - pewna Wrocławianka potwierdziła eksperymentem na duza skalę, ze ma kontakt i bardzo dokładne informacje od innej cywilizacji - teraz szykuje się do odnalezienia Faraona Cheopsa oraz otwarcia Piramidy cheopsa co spowoduje połączenie elektromagnetyczne Ziemi z innymi planetami- jest to misja ratowania Ziemi.
- Wzmożone obserwacje tysiecy statków UFO na całym świecie
- Setki, ogromnych Piktogramów Zbożowych - powstajacych na całym Świecie - potwierdzone naukowo, że nie są wykonane ludzką reką.
- Niespotykane anomalie i katastrofy naturalne w ostatnich latach
- Kod Biblii - 2012 rok
- I wiele, wiele INNYCH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:16, TYHE napisał:

a zaczynałeś szumnie: Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?


No może trochę przesadziłem, ale są możliwe duże straty w ludziach i z pewnością ograniczenie stałych lądów.
Chyba powinienem użyć czegoś w stylu "globalna katastrofa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestanie wczesniej sie troche tym przejęłem ale jezeli mialaby byc koniec swiata to nastąpiłoby to juz dawno! I taka jest prawda, moim zdaniem to bujda i nic tego nie zmieni, bo niby jaki byl sens tak dlugiego istnienia ludnosci, konców swiata mialobyc juz milion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:30, Widek napisał:

Przestanie wczesniej sie troche tym przejęłem ale jezeli mialaby byc koniec swiata to nastąpiłoby
to juz dawno! I taka jest prawda, moim zdaniem to bujda i nic tego nie zmieni, bo niby jaki
byl sens tak dlugiego istnienia ludnosci, konców swiata mialobyc juz milion...


Też na to zwróciłe, uwagę, ale to co ma się stać to jednak fakt. Wielki Potop to też fakt i miał miejsce właśnie w tamtym okresie.
Może faktycznie przesadziłem z tą zagładą, ale na pewno nie będzie tak, że ni się nie stanie...

Jak będę wiedział coś nowego na ten temat to na pewno napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:33, Ninja Seba napisał:

Jak będę wiedział coś nowego na ten temat to na pewno napiszę.

Byle przed 2012, żebym zdążył kupić ponton :D
A poważnie, to niespecjalnie widzę powody do niepokoju. Jeżeli ma być wtedy koniec świata, to i tak nic nie poradzę.
Zresztą, co kilka lat pojawia się nowa data końca świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

Dowody na koniec Świata w 2012 roku
- Pojawiajace się ostatnio na całym świecie `kule energi = istoty duchowe z innych wymiarów''
na zdjeciach, które robią ludzie wierzący i majacy kontakt channelingowe z innymi bytami -
jest to udowodnione i potwierdzone przez wielu specjalistów.


tak sie sklada, ze czesto ogladam National geographic do 2:00 w nocy i tam leca wlasnie wtedy programy o takich rzeczach. Nie moge sobei pzrypomniec jak one sie nazywaly (co mnei strasznie meczy, bo mam to na koncu jezyka... :/), ale udowodnili, ze to nie ejst nic specjalnego. Czesto drobinka kurzu, ktora odbije swiatlo, czesto owad, nigdy nic nadzwyczajnego. na koncu jezyka... :/

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- `Projekt Cheopsa'' - pewna Wrocławianka potwierdziła eksperymentem na duza skalę, ze ma kontakt
i bardzo dokładne informacje od innej cywilizacji - teraz szykuje się do odnalezienia Faraona
Cheopsa oraz otwarcia Piramidy cheopsa co spowoduje połączenie elektromagnetyczne Ziemi z innymi
planetami- jest to misja ratowania Ziemi.


Misja ratowania Ziemii? xD Zycze jej powodznia i niech pozdrowii Kapitana Planete. xD

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Wzmożone obserwacje tysiecy statków UFO na całym świecie


W to juz napewno nie uwierze. ;) I nadal brak dowodow.

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Setki, ogromnych Piktogramów Zbożowych - powstajacych na całym Świecie - potwierdzone naukowo,
że nie są wykonane ludzką reką.


A na National Geographic (xD) byl o tym film i znow okazuje sie, ze to robia ludzie. jest nawet jakas firma, ktora robi to na zamowienie. Moze zrobic Ci reklame na zbozu, jesli zaplacisz (np. napis "gram.pl" :D). Wieeelkiiii kawal. :)

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Niespotykane anomalie i katastrofy naturalne w ostatnich latach


To akurat mialo miejsce zawsze. Rzeczywiscie ostatnio cos czesciej, ale nie popadajmy w panike. :)

Ogolnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich przepowiedni, medium, prorokow, kosmitow i innych zjawisk paranormalnych, ale rok 2012 zapowiada sie naprawde ciekawie. :D Szczegolnie to z tym drugim sloncem. :] Nie moge sie doczekac. :) Zle nie bedzie - w 2000 jak mial byc koniec swiata, to wysiadla mi kablowka na jeden dzien... Moja matka podsumowala sprawe slowami "no koniec swiata!". xD Czy to wszystko, na co ich stac? :) A jak cos, to zastosujcie sie do napisu z okladki Przewodnika Po Galaktyce - NIE PANIKUJ! :]

Check stonehenge,
Go ask the Mayans,
2012 soon come,
I will be waitin'' sayin'' "I told you so"

HED p.e. - I.F.O.

Pozdro 2012! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2000 miała być pluskwa milenijna... panika była wielka sensacja wszyscy byli przygotowani latarki itp. i co sie okazało?? Kolejna Ś C I E M A ... myśle że i tym razem to głupota:] A tak wogóle to przebiegunowanie Ziemi to jest jakiś fakt naukowy?? Na czym to polega??:>:P CHociaz ja w to NIE wierze:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też trochę czytałem o 2012 r. wg. Majów, ale prawdę powiedziawszy trudno mi w to uwierzyć, pomimo tego, że byli znakomitymi matematykami. Co prawda klęski żywiołowe (huragany, powodzie) mogą być takim preludium do tego przebiegunowywania Ziemi (no bo przecież nie sie zmieni ot, tak - hop siup). Wolę narazie o tym nie myśleć. Carpe diem, póki jeszcze możesz! Trzeba w coś wierzyć i to jest najważniejsze. Ja pozostawiam sprawę amerykańskim naukowcom. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:52, Kubeczek77 napisał:

tak wogóle to przebiegunowanie Ziemi to jest jakiś fakt naukowy?? Na czym to polega??:>:P


Tak, to fakt. Nastepuje co kilkaset tysiecy lat. Bieguny slabna i nastepuje ich zamiana (kompas bedzie wskazywal przeciwny kierunek). Nikt nie wie dokladnie jak to bedzie przebiegac (czy pole zniknie i pojawi sie w inny ustawieniu czy raczej baedzie sie przemieszczac). Nie sa znane takze skutki takiego przemieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

Dowody na koniec Świata w 2012 roku

- Koniec kalendarza Majów w 2012 roku

A dlaczego mamy słuchać kalendarza Majów, a nie np. Celtów. Zresztą, parafrazując kogoś tam z Kronik Jakuba Wędrowycza (nie pamiętam kogo):"Majowie mówili, że koniec świata będzie w 2012 roku. Ale Majów już nie ma, więc może i końca świata nie będzie

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Koniec kalendarza Starożytnych Egipcjan w 2012 roku

Ponoć są dowody, że Egipcjanie mogli dopłynąć do Ameryki, więc mogli mieć kontakt z Majami. A nawet jak nie mieli, to dalej są tylko dwie cywilizacje "za".

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- `Proroctwo Oriona na rok 2012'' Ksiazka wybitnego astrofizyka P.Geryla

Czy nie napisałem tego na podstawie danych z dwóch pierwszych źródeł?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Tysiące proroków mówi o końcu w roku 2012

Bo korzystają z wyżej wymienionych źródeł?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Tysiące kontaktów tzw. Channeling, różnych ludzi na Ziemi z istotami z innych światów i wymiarów
- za każdym razem jest przekazywana informacja ludziom o 2012 roku

Czy jest udowodnione, że dostają tę informację z "zewnątrz", a nie powtarzają datę 2012, bo jest najbliższa możliwa i modna?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Pojawiajace się ostatnio na całym świecie `kule energi = istoty duchowe z innych wymiarów''
na zdjeciach, które robią ludzie wierzący i majacy kontakt channelingowe z innymi bytami -
jest to udowodnione i potwierdzone przez wielu specjalistów.

Dobra, pojawiają się, i co? Czy to ma jakiś związek z rokiem 2012?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- `Projekt Cheopsa'' - pewna Wrocławianka potwierdziła eksperymentem na duza skalę, ze ma kontakt
i bardzo dokładne informacje od innej cywilizacji - teraz szykuje się do odnalezienia Faraona
Cheopsa oraz otwarcia Piramidy cheopsa co spowoduje połączenie elektromagnetyczne Ziemi z innymi
planetami- jest to misja ratowania Ziemi.

Skoro ona próbuje ratować Ziemię, to jest to argument przeciw tezie, że będzie koniec świata. Jakby miał być, to by nie dało się uratować. I to, że jedna osoba czegoś tam szuka, nie znaczy, że ma rację. Dlaczego cały świat jej nie pomaga, skoro to może nas ocalić?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Wzmożone obserwacje tysiecy statków UFO na całym świecie

Podaj mi dane, pokazujące aktywność UFO na przestrzeni wieków, by udowodnić, że teraz jest aktywnijsze niż daniej.

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Setki, ogromnych Piktogramów Zbożowych - powstajacych na całym Świecie - potwierdzone naukowo,
że nie są wykonane ludzką reką.

Co to ma do roku 2012? Wypisują tę datę?

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Niespotykane anomalie i katastrofy naturalne w ostatnich latach

Katastrofy naturalne były zawsze. Po prostu ludzie się wpechali tam, gdzie wcześniej sobie spokojnie występowały

Dnia 21.03.2006 o 21:18, kupczyk11 napisał:

- Kod Biblii - 2012 rok

Słyszałeś o Kodzie Pana Tadeusza? Jak się wszystkie litery zapisze bez spacji i sprawdzi się wszystkie możliwe ukłądy kolumn i wierszy, to też jakieś proroctwo wyskoczy. Może uda się złożyć słowo "Lepper". Zresztą, czy w standardowej wersji Biblii (bez żadnych kodów) nie powiedzianio "Nie znacie dnia ani godziny"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:52, Kubeczek77 napisał:

A tak wogóle to przebiegunowanie Ziemi to jest jakiś fakt naukowy?? Na czym to polega??:>:P
CHociaz ja w to NIE wierze:]


Byś przeczytał dokładnie mojego posta to byś wiedział, że tak :]
Naczym polega to też tam napisane, a dokładniej to Słońce zaczyna emitować (podczas tej hiperaktywności) tak potężne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczyna pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej, w efekcie czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów. To chyba wyjaśnia dokładniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:52, Kubeczek77 napisał:

/.../ A > tak wogóle to przebiegunowanie Ziemi to jest jakiś fakt naukowy?? Na czym to polega??:>:P
CHociaz ja w to NIE wierze:]

Tak, przebiegunowanie Ziemi już było. I może znowu będzie. Kompasy magnetyczne nam powariuja a co dalej, to nikt nie wie. Uczeni lubią nas straszyć, ale ja się jakoś tych strachów nie boję. Zastanawiam się, kto aż tak potrzebuje forsy na badania; jak dobrze postraszyć polityków, to sypną żywą gotówkę. Ktoś, być może, nieźle pożyje do 2012 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować