Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie

Ja wam powiem że nawet bym chciał aby coś było w tym 2012 może nie koniec świata ale np meteoryt albo nie wiem... i by mogło wziaść ze sobą do piachu wszystkich zbirów, dziwki i złodzieji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwki nie są aż takie złe ale reszta może iść do piachu a wracając do roku 2012 to oglądałem program na ten temat i tam bardzie chodzi że wszystkie planety ustawią się w jednym rzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:11, damian111 napisał:

wracając do roku 2012 to oglądałem
program na ten temat i tam bardzie chodzi że wszystkie planety ustawią się w jednym rzędzie


Może sie myle ale zdaje mi sie że ustawienie planet w jednym rzędzie to koniunkcja i nie słyszałem nigdy aby z nią była związana jakaś zagłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:19, jcl99 napisał:

Teorii jest od groma, co nie zmienia faktu że na 2012 jest przewidziana hiperaktywność
słońca.

Bardzo interesujące, jakim cudem ciało niebieskie, które powstawało przez setki milionów lat, i w którym zmiany są rozłożone na podobną ilość czasu, co do roku kalendarzowego momentalnie zmieni swoją aktywność?

Może jakieś dowody? Ale amerykańskie filmy katastroficzne się nei liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowody - oficjalne stanowisko naukowców. Co ileś tam lat występuje taka hiperaktywność która przypada na 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:29, jcl99 napisał:

Dowody - oficjalne stanowisko naukowców. Co ileś tam lat występuje taka hiperaktywność
która przypada na 2012.

Czyjeś stanowisko to nie dowód:P (wiem czepiam sie) Poza tym skonczycie sie wreszcie podniecac tym 2012?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:29, jcl99 napisał:

Dowody - oficjalne stanowisko naukowców. Co ileś tam lat występuje taka hiperaktywność
która przypada na 2012.

taaa.. Cóż za zbieg okoliczności. W 2012 planety będą w rzędzie, słońce będzie "hiperaktywne", Majowie tak sądzili i w dodatku wtedy ma być u nas euro!
Tak! To jest znak! To ostatnie przesądza sprawę! w 2012 jest koniec świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:29, jcl99 napisał:

Dowody - oficjalne stanowisko naukowców.

Nazwiska poproszę. "Naukowcy" to całkiem fikcyjne źródło informacji. Ja się z taką opinią jeszcze u żadnego naukowca nie spotkałem. Poza tym, jak oni niby tłumaczą to, o czym mówiłem?

Dnia 24.11.2009 o 19:29, jcl99 napisał:

Co ileś tam lat występuje taka hiperaktywność
która przypada na 2012.

Co ile? Bo jeśli jest tak łątwo mierzalna, to zapewne przeżyliśmy ją nieraz...

A co do koniunkcji... przejrzałem sobie właśnie mapy nieba programem Cartes du Ciel, i na dzień 21.12.2012 żadnej koniunkcji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podam nazwisk bo nawet nie pamiętam gdzie to czytałem.
A właśnie, że to przeszliśmy, podobno było to podczas ostatniego wielkiego potopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:01, jcl99 napisał:

Nie podam nazwisk bo nawet nie pamiętam gdzie to czytałem.

Nie podasz nazwisk, bo ich nie ma, nieprawdaż? A gdzie to czytałeś? Jak nie w jakimś podrzędnym brukowcu to zapewne na portalach katastroficznych.

Dnia 24.11.2009 o 20:01, jcl99 napisał:

A właśnie, że to przeszliśmy, podobno było to podczas ostatniego wielkiego potopu.

"Podobno". Kto podobno wojuje, ten podobno ginie. Skoro zdarzają się "co ileś tam lat", można zapewne bez trudu ustalić, kiedy były poprzednie takie zjawiska. Co do roku kalendarzowego. A ponieważ owych dat nie ma, to ktoś tu ściemnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na infra.org.pl
Jest to ustalone (zapamiętuję każdą datę, nazwisko, stronę, wiem co robiłem 10 lat temu o 13:32 więc jakby co to pytaj ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:25, jcl99 napisał:

Czytałem na infra.org.pl

Portal o zjawiskach paranormalnych... eh, następnym razem zwróć uwagę na to, kogo nazywasz naukowcami.

Dnia 24.11.2009 o 20:25, jcl99 napisał:

Jest to ustalone (zapamiętuję każdą datę, nazwisko, stronę, wiem co robiłem 10 lat temu
o 13:32 więc jakby co to pytaj ;)).

Tego zdania to nawet nie rozumiem, nie wiem, co wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:01, jcl99 napisał:

Nie podam nazwisk bo nawet nie pamiętam gdzie to czytałem.
A właśnie, że to przeszliśmy, podobno było to podczas ostatniego wielkiego potopu.


Z reguły takie teorie głoszą pseudonaukowcy tacy jak Patrick Geryl. Ów koleś napisał książkę pt. "Proroctwo Oriona na rok 2012". To o nim najczęściej wspominano w artykułach dotyczących roku 2012.
Nie będę się czepiał tutaj jego wykształcenia, a raczej braku takiego, by można nazwać go naukowcem. Nieraz hobbyści robią w warunkach amatorskich niesamowite rzeczy. Niestety bazowanie na prastarych kulturach wcale o niczym mnie nie przekonuje, tym bardziej, że prawdopodobnie pisał w swoim dziele jakoby legendarną Atlantydę zmiotło niegdyś podobne przebiegunowanie, jakie rzekomo ma nastąpić. Jego książka powinna trafić na półkę z fantastyką, a nie do książek astronomicznych traktujących o poważnych sprawach. Nie można jednakże nazwać go głupcem. Kluczem do sukcesu jest bazowanie na głupocie i łatwowierności zwykłych ludzi. Jestem pewien, że ze sprzedaży owej książki dostaje niezłą sumkę. Im bliżej roku 2012, tym więcej takich książek zobaczymy w sklepach. Nawet Geryl nie poprzestał na jednej " i w trosce o ludzkość spłodził jeszcze "Światowy kataklizm w 2012 roku", "Jak przeżyć kataklizm roku 2012". Takich końców świata było już wiele. I myślałby kto, że naiwni ludzie nadal dają się nabierać na ten kawał z długą brodą.
Jestem tego zdania, że to co naprawdę nam zagraża jest utajniane. Karmią nas bajeczkami, żeby odwrócić naszą uwagę.
A jeśli koniec świata rzeczywiście ma nastąpić, nie mam zamiaru po trupach gnać za bezsensownym życiem. Zginę z uśmiechem na twarzy w błogiej nieświadomości, miast zamartwiać się i unikać nieuniknionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że zawsze potrzeba dowodu, źródła linku, a może akurat czytałem o tym dawno i nie pamiętam źródła? To co ci podałem jest w tej chwili najbardziej profesjonalną stroną o tej tematyce i to chyba tam był umieszczone informacje o oficjalnym stanowisku naukowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:37, Harrolfo napisał:

A ja coś jeszcze podam: 20 +1 +2 = 23. Kto nie wie o co chodzi: http://www.teksty.gildia.pl/kormak/dyskordia/23


W różne teorie typu: przebiegunowanie, uderzenie meteorytu jestem w stanie uwierzyć, o ile są oparte na wiarygodnych dowodach.
Ale w teorie liczb nigdy nie uwierzę, bo takich można by było zrobić setki, i podczepić pod miliony sytuacji.

A napisze mi ktoś co się działo 2000 roku? Bo niezbyt dobrze pamiętam, miałem wtedy 6 lat :]
Wiem, że przepowiadano na ten rok koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:37, Harrolfo napisał:

A ja coś jeszcze podam: 20 +1 +2 = 23. Kto nie wie o co chodzi: http://www.teksty.gildia.pl/kormak/dyskordia/23

coś w tym jest...
jakby co powiem tylko tyle

mój numer komy = 23
numer gg = 23
numer indeksu = 23
data urodzenia zsumując wychodzi 32 odwracając liczbe = 23
numer domu + kod pocztowy daje 32 odwracając liczby = 23

Przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować