Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Tajemniczy rok 2012, czyżby zagłada ludzkości?

1605 postów w tym temacie


W ogóle ciekawe co o końcu świata sądzi bona tyara Elżbieta Gas. Mogłaby nam, ludziom ziemskim, dać przesłanie prawdy w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbudować nową cywilizację, ach, przydałoby się, bo aktualna cywilizacja jest, ujmijmy to, nieciekawa. Może by tak stworzyć plany Nowego Świata, co? :D
Swoją drogą, skoro jesteśmy już przy cywilizacji, jedyne co mnie ciekawi to rzekome zastosowanie piramid w razie tego "drugiego" końca świata, muszę jakieś info o tym znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posty typu " skończcie już z tymi pierdołami " w tym temacie nie maja jakiegokolwiek sensu, w tym temacie były, są i będą takie pierdoły bo jest to temat o 2012 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 17:49, Outstaller napisał:

Zbudować nową cywilizację, ach, przydałoby się, bo aktualna cywilizacja jest, ujmijmy
to, nieciekawa. Może by tak stworzyć plany Nowego Świata, co? :D

Bzdura, nie da się stworzyć "Nowej Cywilizacji" bo żeby taką zbudować potrzebni by byli nowi ludzie, a przecież coś takiego budowali by "Starzy Ludzie", po prostu zrobiliby by Replaya rozwoju cywilizacji od czasów starożytnych... przy odrobinie farta może od średniowiecza, ale ze wszystkimi "radosnościami" Starej Cywilizacji.

Dnia 26.12.2009 o 17:49, Outstaller napisał:

Swoją drogą, skoro jesteśmy już przy cywilizacji, jedyne co mnie ciekawi to rzekome zastosowanie
piramid w razie tego "drugiego" końca świata, muszę jakieś info o tym znaleźć.

Ach, te całe New Age''a i Dannikeny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 17:55, Hubi_Koshi napisał:

Bzdura, nie da się stworzyć "Nowej Cywilizacji" bo żeby taką zbudować potrzebni by byli
nowi ludzie, a przecież coś takiego budowali by "Starzy Ludzie", po prostu zrobiliby
by Replaya rozwoju cywilizacji od czasów starożytnych... przy odrobinie farta może od
średniowiecza, ale ze wszystkimi "radosnościami" Starej Cywilizacji.


Starzy ludzie, ale poprawnie myślący. Chociaż i tak w pewnym momencie historia zatoczyłaby koło, to raczej nieuniknione.

Dnia 26.12.2009 o 17:55, Hubi_Koshi napisał:

Ach, te całe New Age''a i Dannikeny ??


W tym wypadku Projekt Cheops :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:06, Outstaller napisał:

Starzy ludzie, ale poprawnie myślący. Chociaż i tak w pewnym momencie historia zatoczyłaby
koło, to raczej nieuniknione.

Skąd ta pewność że poprawnie ?? Po takiej katastrofie przeżyli by czysto losowi ludzie, a i tak w drugim, trzecim pokoleniu pamięć i myślenie z "Starego Świata" by praktycznie zniknęła.

Dnia 26.12.2009 o 18:06, Outstaller napisał:

W tym wypadku Projekt Cheops :>

Jeden grzyb jak dla mnie ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:09, Hubi_Koshi napisał:

Skąd ta pewność że poprawnie ??


Bo przewodniczyłbym im ja :D

Dnia 26.12.2009 o 18:09, Hubi_Koshi napisał:

Po takiej katastrofie przeżyli by czysto losowi ludzie,


No właśnie, to cały problem, jeśli byśmy mieli powtórkę Hitlera, nie byłoby ciekawie.

Dnia 26.12.2009 o 18:09, Hubi_Koshi napisał:

Jeden grzyb jak dla mnie ^^;


Mnie dziwi, że badają piramidy, a nikt rysunków z Nazca nie zbada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:14, Outstaller napisał:

Bo przewodniczyłbym im ja :D

Ciekawe jak długo byś przeżył... bez lekarstw, szpitali, wykwalifikowanych lekarzy ludzka długość życia znacznie by się skróciła. No i i tak w końcu byś umarł więc na wiele byś się tam nie zdał :-P

Dnia 26.12.2009 o 18:14, Outstaller napisał:

No właśnie, to cały problem, jeśli byśmy mieli powtórkę Hitlera, nie byłoby ciekawie.

O to bym się nie martwił, ludzie nie byli by ani dość liczni, ani nie mięli by odpowiednich środków by prowadzić wojny, przynajmniej na początku, na początku były by to pewnie zaledwie utarczki o jakieś zapasy, albo miejsce do życia.

Dnia 26.12.2009 o 18:14, Outstaller napisał:

Mnie dziwi, że badają piramidy, a nikt rysunków z Nazca nie zbada...

Mówisz o tych "Lądowiskach Obcych" ktoś je tam chyba badał, był chyba program na Discovery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest konpletna bzdura z tym koncem swiata juz nawet sobie kawaly z tego robia ja mysle ze to jest dla tego zeby zrobic rozglosnie i zeby wyludzic od ludzi kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:20, Hubi_Koshi napisał:

Ciekawe jak długo byś przeżył... bez lekarstw, szpitali, wykwalifikowanych lekarzy ludzka
długość życia znacznie by się skróciła. No i i tak w końcu byś umarł więc na wiele byś
się tam nie zdał :-P


Ciekawe, jak pierwsi ludzie przeżyli, co? :> Dlatego co do tych warzyw i owoców mam pewne przekonanie, ludzki gatunek przeżył praktycznie z początku nie mając niczego, to jest ciekawe. Czy przyjąć teorię ewolucji z małpy, czy stworzenie ludzi przez Boga, i tak oni byli zdani na siebie, musieli jakoś przeżyć, nie mając lekarstw :P Co Ty na to? :D

Dnia 26.12.2009 o 18:20, Hubi_Koshi napisał:

O to bym się nie martwił, ludzie nie byli by ani dość liczni, ani nie mięli by odpowiednich
środków by prowadzić wojny, przynajmniej na początku, na początku były by to pewnie zaledwie
utarczki o jakieś zapasy, albo miejsce do życia.


Hitler też nie od razu nawoływał do wojny, prawda? Hitler działał powoli, aby Niemcy się nie zrazili, chociaż wiemy, że wielu jego ludzi, w tym Ludwig Beck, namawiało go, aby wojny nie wywoływał. Tu można wspomnieć o książce "Władcy Much", bardzo by pasowała do tego, o czym teraz mówimy.

Dnia 26.12.2009 o 18:20, Hubi_Koshi napisał:

Mówisz o tych "Lądowiskach Obcych" ktoś je tam chyba badał, był chyba program na Discovery.


Niekoniecznie nazwałbym to "Lądowiskami Obcych", ale zauważ, zrobione są bodajże wręcz symetrycznie, widziane tylko z góry... Jakim cudem oni to zrobili? :D Piramidy? Rozumiem, da się je zrobić bez pomocy Obcych, ale coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:34, Outstaller napisał:

Ciekawe, jak pierwsi ludzie przeżyli, co? :> Dlatego co do tych warzyw i owoców mam
pewne przekonanie, ludzki gatunek przeżył praktycznie z początku nie mając niczego, to
jest ciekawe. Czy przyjąć teorię ewolucji z małpy, czy stworzenie ludzi przez Boga, i
tak oni byli zdani na siebie, musieli jakoś przeżyć, nie mając lekarstw :P Co Ty na to?
:D

A co mam mówić ?? Jasne że żyli, ale mieli mizerną długość życia, jakieś 30 lat góra, zapewne. Nie bez powodu np. w średniowieczu kobiety wychodziły za mąż gdy miały jakieś 13-14 lat, nie więcej. Owszem byli ludzie którzy mięli dostęp do lepszej jakości jedzenia i żyli dłużej, ale to były wyjątki. Dzięki rozwojowi medycyny ludzie są w stanie przeżyć większość chorób które jeszcze parę set lat wcześniej ich zabijały. Ludzie żyli, krótko, w strachu przed śmiercią, ale żyli.

Dnia 26.12.2009 o 18:34, Outstaller napisał:

Hitler też nie od razu nawoływał do wojny, prawda? Hitler działał powoli, aby Niemcy
się nie zrazili, chociaż wiemy, że wielu jego ludzi, w tym Ludwig Beck, namawiało go,
aby wojny nie wywoływał. Tu można wspomnieć o książce "Władcy Much", bardzo by pasowała
do tego, o czym teraz mówimy.

A powiedz mi po co mięli by walczyć ?? I z kim ?? Na początku były by tylko utarczki bo było by miejsce dla większości ludzi którzy przeżyli, dopiero gdyby grupy zaczęły sobie nawzajem wchodzić w drogę i kłócić o terytorium i zasoby. Poza tym porównanie do Hitlera jest nietrafione, powody dla których Hitler wywołał wojnę i dla których Niemcy go poparli są bardziej skomplikowane niż zwykła wojna o teren i żarcie.

Dnia 26.12.2009 o 18:34, Outstaller napisał:

Niekoniecznie nazwałbym to "Lądowiskami Obcych", ale zauważ, zrobione są bodajże wręcz
symetrycznie, widziane tylko z góry... Jakim cudem oni to zrobili? :D Piramidy? Rozumiem,
da się je zrobić bez pomocy Obcych, ale coś takiego?

Mhm na Discovery bodaj wykorzystywali kawałki sznurka i proporcje, najpierw narysowali mały model, a potem za pomocą owego sznurka go rozrysowali i tyle, ludzie to bardzo pomysłowe bestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:42, Hubi_Koshi napisał:

/ciach/ Ludzie żyli, krótko,
w strachu przed śmiercią, ale żyli.


Czy mi się wydaję, czy Noe żył bodajże ponad 900 lat? :D
Skąd ta pewność, że żyli krótko? Masz jakieś źródła informacji o tym? Nie to żebym był wścibski, po prostu mnie to zaciekawiło, bo żeby takie no cóż, "przygłupy" rozwinęli się, to wymagało to trochę czasu, ich rozrodczość musiałaby być naprawdę na wysokim poziomie, co aż dziwne, bo przecież kobieta dopiero od jakiegoś wieku może zajść w ciąże, chociaż kiedyś coś było o kilkuletniej dziewczynce która urodziła dziecko.

Dnia 26.12.2009 o 18:42, Hubi_Koshi napisał:

> Hitler też nie od razu nawoływał do wojny, prawda? Hitler działał powoli, aby Niemcy

> się nie zrazili, chociaż wiemy, że wielu jego ludzi, w tym Ludwig Beck, namawiało
go,
> aby wojny nie wywoływał. Tu można wspomnieć o książce "Władcy Much", bardzo by pasowała

> do tego, o czym teraz mówimy.


Po co? Żeby wprowadzić własny plan na rozwój "nowej ludzkości". Sam rozumiesz, władza totalitarna, jeden chory człowiek i bezgranicznie oddane sługusy, które są za nim.

Dnia 26.12.2009 o 18:42, Hubi_Koshi napisał:

Mhm na Discovery bodaj wykorzystywali kawałki sznurka i proporcje, najpierw narysowali
mały model, a potem za pomocą owego sznurka go rozrysowali i tyle, ludzie to bardzo pomysłowe
bestie.


Ale to było ponad tysiąc lat temu, ludzie mogli nie wpaść na takie rozwiązanie. Zresztą, raczej nigdy się nie dowiemy, a to temat o końcu świata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:51, Outstaller napisał:

Czy mi się wydaję, czy Noe żył bodajże ponad 900 lat? :D

[pada na podłogę i się zaczyna śmiać]

Dnia 26.12.2009 o 18:51, Outstaller napisał:

Skąd ta pewność, że żyli krótko? Masz jakieś źródła informacji o tym? Nie to żebym był
wścibski, po prostu mnie to zaciekawiło, bo żeby takie no cóż, "przygłupy" rozwinęli
się, to wymagało to trochę czasu, ich rozrodczość musiałaby być naprawdę na wysokim poziomie,
co aż dziwne, bo przecież kobieta dopiero od jakiegoś wieku może zajść w ciąże, chociaż
kiedyś coś było o kilkuletniej dziewczynce która urodziła dziecko.

Cóż historykiem nie jestem, ale dość ogólnie jest wiadomo że ludzie żyli względnie krótko w dawnych czasach, szczególnie w miejscach gdzie nie dbano zbyt o higienę, ot na szybko znaleziony artykulik
http://www.wprost.pl/ar/?O=84121
Kobieta może zajść w ciążę od momentu pierwszej miesiączki, czyli gdy zaczyna dojrzewać... gdzieś w okolicach właśnie 12 lat jeśli się nie mylę, może trochę wcześniej, zależy chyba od indywidualnego zegara biologicznego. Co do rozwoju to spójrz sobie na historię, Starożytność trwała raczej dość długo i z rzadka powstawały nowe technologie, średniowiecze też krótkie nie było, z kolei współcześnie technologie rozwijają się jak zwariowane.

Dnia 26.12.2009 o 18:51, Outstaller napisał:

Po co? Żeby wprowadzić własny plan na rozwój "nowej ludzkości". Sam rozumiesz, władza
totalitarna, jeden chory człowiek i bezgranicznie oddane sługusy, które są za nim.

A powiedz mi Po Co mięli by to robić ?? Mając krótki żywot, walcząc o przetrwanie, mając ograniczone zapasy żywności, po kiego mięli by wyruszać na wojnę która odciągnie ich od plonów i zagrozi śmiercią wielu z nich ?? III Rzesza była dużo bardziej skomplikowana niż myślisz, na dobrą sprawę sporą winę za II Wojną Światową ponoszą Mocarstwa które wygrały Pierwszą.

Dnia 26.12.2009 o 18:51, Outstaller napisał:

Ale to było ponad tysiąc lat temu, ludzie mogli nie wpaść na takie rozwiązanie. Zresztą,
raczej nigdy się nie dowiemy, a to temat o końcu świata :P

Jeśli dzisiaj ludzie mogli to i kiedyś też, ludzie bardzo szybko się dostosowują i wymyślają sposoby które mają im pomóc w przetrwaniu, my dzisiaj mamy maszyny, oni ich nie mięli więc pewnie wymyślili coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:05, Hubi_Koshi napisał:

[pada na podłogę i się zaczyna śmiać]


"Pierwsi patriarchowie opisani w Biblii byli długowieczni. Adam w chwili śmierci miał 930 lat, najstarszy zaś spośród nich, Matuzalem, lat 969. Jego wnuk Noe w wieku 600 lat zbudował Arkę, a po 40-dniowym potopie żył jeszcze 350 lat."

http://www.rp.pl/artykul/79907.html

Dnia 26.12.2009 o 19:05, Hubi_Koshi napisał:

Cóż historykiem nie jestem, ale dość ogólnie jest wiadomo że ludzie żyli względnie krótko
w dawnych czasach, szczególnie w miejscach gdzie nie dbano zbyt o higienę, ot na szybko
znaleziony artykulik /ciach/


"Człowiek neandertalski, neandertalczyk (Homo neanderthalensis) – wymarły gatunek hominida z rodzaju Homo, przez niektórych klasyfikowany jako podgatunek Homo sapiens. Żył od ok. 400 000[1] do ok. 24 500 lat temu."
z Wiki. Czyli żył ok. 370 tys. lat, bez higieny, praktycznie bez niczego :D Może skupmy się na tym, że nawet w trudnych warunkach człowiek potrafi bardzo długo przetrzymać.

Dnia 26.12.2009 o 19:05, Hubi_Koshi napisał:

A powiedz mi Po Co mięli by to robić ?? Mając krótki żywot, walcząc o przetrwanie, mając
ograniczone zapasy żywności, po kiego mięli by wyruszać na wojnę która odciągnie ich
od plonów i zagrozi śmiercią wielu z nich ?? III Rzesza była dużo bardziej skomplikowana
niż myślisz, na dobrą sprawę sporą winę za II Wojną Światową ponoszą Mocarstwa które
wygrały Pierwszą.


Ty się nie skupiaj mi tu na III Rzeszy i II wojnie światowej, mi chodzi raczej o obłąkańca, który zda sobie sprawę, że jak od razu on zacznie tu rządzić, może wiele zdziałać. Dlatego właśnie ma walczyć, wpoi ludziom, że wie, jak ich uratować itd. Nie na wojnę, po prostu wprowadziłby reżim.

Dnia 26.12.2009 o 19:05, Hubi_Koshi napisał:

Jeśli dzisiaj ludzie mogli to i kiedyś też, ludzie bardzo szybko się dostosowują i wymyślają
sposoby które mają im pomóc w przetrwaniu, my dzisiaj mamy maszyny, oni ich nie mięli
więc pewnie wymyślili coś innego.


Tylko CO. Poza tym po co im te rysunki? Piramidy miały swoje zastosowanie, a to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy ludzie mogli żyć tak długo jeśli wierzyć teorii o gęstości Ziemi.
Prawdopodobnie liczyli wtedy rok jakoś "od księżyca do księżyca" wtedy gdyby zamienić tamte lata na te jak teraz liczymy wyszło by 70-80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:18, Outstaller napisał:

"Pierwsi patriarchowie opisani w Biblii byli długowieczni. Adam w chwili śmierci miał
930 lat, najstarszy zaś spośród nich, Matuzalem, lat 969. Jego wnuk Noe w wieku 600 lat
zbudował Arkę, a po 40-dniowym potopie żył jeszcze 350 lat."

Bardzo cię proszę, nie przynoś tego religijnego bełkotu w pobliżu mnie, dobrze ??

Dnia 26.12.2009 o 19:18, Outstaller napisał:

"Człowiek neandertalski, neandertalczyk (Homo neanderthalensis) – wymarły gatunek
hominida z rodzaju Homo, przez niektórych klasyfikowany jako podgatunek Homo sapiens.
Żył od ok. 400 000[1] do ok. 24 500 lat temu."

Jako rasa, nie pojedyncze osobniki :-P

Dnia 26.12.2009 o 19:18, Outstaller napisał:

Ty się nie skupiaj mi tu na III Rzeszy i II wojnie światowej, mi chodzi raczej o obłąkańca,
który zda sobie sprawę, że jak od razu on zacznie tu rządzić, może wiele zdziałać. Dlatego
właśnie ma walczyć, wpoi ludziom, że wie, jak ich uratować itd. Nie na wojnę, po prostu
wprowadziłby reżim.

Problem w tym że on tego Reżimu nie wprowadził, jemu najpierw DANO władzę, całkowicie legalnie, a dopiero później zaczął się rządzić. Poza tym gdyby nie efekty pierwszej wojny to mógłby w ogóle nie dojść do władzy.

Dnia 26.12.2009 o 19:18, Outstaller napisał:

Tylko CO. Poza tym po co im te rysunki? Piramidy miały swoje zastosowanie, a to?

Religijni ludzie robią masę dziwnych rzeczy i jakoś nikt się ich nie pyta po co im to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:53, Hubi_Koshi napisał:

Bardzo cię proszę, nie przynoś tego religijnego bełkotu w pobliżu mnie, dobrze ??


Kolega niewierzący?

Dnia 26.12.2009 o 19:53, Hubi_Koshi napisał:

Jako rasa, nie pojedyncze osobniki :-P


Ale liczy się, że przetrwali, nie mówię, że jeden osobnik żył 370 tys. lat :D Chodzi o to, że nawet żyjąc maks. 20 +/- lat, rasa może długi czas przetrwać.

Dnia 26.12.2009 o 19:53, Hubi_Koshi napisał:

Problem w tym że on tego Reżimu nie wprowadził, jemu najpierw DANO władzę, całkowicie
legalnie, a dopiero później zaczął się rządzić. Poza tym gdyby nie efekty pierwszej wojny
to mógłby w ogóle nie dojść do władzy.


Ale Hitler już wtedy uzyskał poparcie dzięki Mein Kampf. Większość Niemców powinna wiedzieć, jakie będą jego plany. Nie, do wojny mogłoby nie dojść, jeśli Wielka Brytania, Francja itd. nie obawiałyby się inwazji ZSRR, dlatego pozwolili Niemcom na łamanie traktatu wersalskiego.

Dnia 26.12.2009 o 19:53, Hubi_Koshi napisał:

Religijni ludzie robią masę dziwnych rzeczy i jakoś nikt się ich nie pyta po co im to
:-)


Fakt, jedyne czego w mojej wierze nie rozumiem, to chodzenie do kościoła, ale cóż, głupia tradycja. No ale dobra, to nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 20:10, Outstaller napisał:

Kolega niewierzący?

Yup

Dnia 26.12.2009 o 20:10, Outstaller napisał:

Ale liczy się, że przetrwali, nie mówię, że jeden osobnik żył 370 tys. lat :D Chodzi
o to, że nawet żyjąc maks. 20 +/- lat, rasa może długi czas przetrwać.

No i co z tego ?? Są pewnie gatunki które przeżyły miliony lat, np. jakieś starożytne ryby. Chodzi mi o to że poszczególne jednostki za wiele nie mogą osiągnąć w swoim życiu bo szybko umierają.

Dnia 26.12.2009 o 20:10, Outstaller napisał:

Ale Hitler już wtedy uzyskał poparcie dzięki Mein Kampf. Większość Niemców powinna wiedzieć,
jakie będą jego plany. Nie, do wojny mogłoby nie dojść, jeśli Wielka Brytania, Francja
itd. nie obawiałyby się inwazji ZSRR, dlatego pozwolili Niemcom na łamanie traktatu wersalskiego.

Przede wszystkim Hitler odbudował kraj po wojnie, dał ludziom pracę i chleb i to w okresie wielkiego Kryzysu. Dochodzi jeszcze że Niemcy chcieli się zwyczajnie zemścić, zostali pokonani i upokorzeni przez zwycięzców, a potem narzucono im ograniczenia i musieli płacić repatriacje co uczyniło ich życie jeszcze paskudniejszym. Co do łamania traktatu to raczej dlatego że zachodni przywódcy byli idiotami i myśleli że jak dadzą Hitlerowi czego zechce to się nasyci i da im spokój "Pokój za wszelką cenę" tak się to nazywało.

Dnia 26.12.2009 o 20:10, Outstaller napisał:

Fakt, jedyne czego w mojej wierze nie rozumiem, to chodzenie do kościoła, ale cóż, głupia
tradycja. No ale dobra, to nie ten temat.

Właśnie, nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 20:16, Hubi_Koshi napisał:

Przede wszystkim Hitler odbudował kraj po wojnie, dał ludziom pracę i chleb i to w okresie

>/ciach/

Dnia 26.12.2009 o 20:16, Hubi_Koshi napisał:

to się nasyci i da im spokój "Pokój za wszelką cenę" tak się to nazywało.


Co do upokorzenia... Dlatego nie ufam Niemców. Część z nich nie potrafi pogodzić się z faktem, że przegrali także II wojnę światową, dlatego nigdy bym im do końca nie ufał, nawet w czasach obecnych.

Myślę, że nasza dyskusja się już wyczerpała, a jej podsumowaniem jest jednogłośna dezaprobata wobec 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować