Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Magic Board - klawiatura przyszłości?

15 postów w tym temacie


Zapowiada się nieźle, myślę, że pojawi się taki sprzęt za jakiś czas. Dotykowa klawiatura będzie sprawdzać dobrze imo, tylko trochę trzeba przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie cudeńko by wyszło na rynek to myślę że był bym jednym z pierwszych posiadaczy bo myśle że było by ono rewolucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek mnie intelektualnie okradł. Ja takie coś już opatentowałem bardzo dawno temu. Tak samo jak myszkę ukradło mi Apple. Jeszcze nikt nie ukradł mi pada z dotykowym panelem. ;-]

I jako, ze sam to wymyśliłem to podoba mi się taka klawiatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 15:37, evilemot napisał:

Uważam, że tradycyjne klikanie jest bardziej intuicyjne np. przy szybkim pisaniu na klawiaturze,
gdy mogę "czuć" te przyciski.


Też tak uważam, nie wyobrażam sobie grania na klawiaturze w której nie czuć nie kończy się jeden klawisz a zaczyna drugi. To samo pisanie. Co innego w urządzeniach w których cały czas patrzy się bezpośrednio na klawiaturę pisząc. Ale gadżet ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dodadzą do tego czucie to jak najbardziej. Zresztą dobry gracz nie ma czasu na patrzenie na klawiaturę, a co za tym idzie nie ma dla niego znaczenia co tam jest, byle "czuł" co wciska ( sławne wypustki na F i J). Do tego dochodzi nacisk, ręce trzyma się na klawiaturze a nie nad nią ( jak "wcisnąć" palcem ekran dotykowy skoro takowy już się na nim znajduje?). Moim zdaniem to pokłosie sztucznie wywołanej, chwilowej mody na pady (takowe były na rynku od dłuższego czasu, tylko nie było Jobsa z jego I-szpanem i umiejętnością wciskania ludziom marnego sprzętu za duże pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Jak na tym grać? Trzymać palce w powietrzu, gdy nie chcemy iść/strzelać/używać przedmiotu?
A coo z tymi, którzy piszą bezwzrokow? Zresztą, gdy patrzę na klawiaturę to wcisnięcie przycisku informuje mnie, zę , najprawdopodobniej, właśnie jeden znak pojawił sie na ekranie...

Za duzo "Raportu mniejszości", ot co. Klawiatury komputerowej to nie zastąpi, a dotykowe wyswietlacze moga znacznie wiecej.

Chyba, zę uda się wykonać taki pad z materiału, który pod wpływem napiecia zmienia kształt i uformuje dowolny układ .... klawiszy? Ale one musiałyby sie uginać i powracać do początkowego kształtu pozbawione nacisku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sensu. Już pomijając to oczym napisali inni - brak czucia klaiwszy. Przede wszystkim stawy w palcach pewnie szybciej wysiądą niz przy standardowej klawiaturze. Przy zwykłej gdy uderzamy w klawisz, przyjmuje on "giętko" siłę uderzenia. W takiej ja tu pokazana palec zatrzyma się od razu co po dłuższym czasie uzywania takiej klawiatury na 100% spowoduje ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować