Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Craft 2: Wings of Liberty "wyciekł" przed premierą?

118 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2010 o 12:06, Molthis napisał:

Hmmm... Czy nie wystarczyłoby zmienić datę w systemie na 27 lipca by gra się zainstalowała?


Myślę że Bizz pomyślał o tak podstawowym zabezpieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek zrobił to i człowiek potrafi zahakować więc, wszystkie te zabezpieczenia tak naprawdę są o d**e potłuc. A cierpią na tym tylko legalni gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:05, NintendoPassion napisał:

Prawdziwego pudełka, zapachu
świeżego druku i błyszczącej płytki nic mi nie zastąpi.

No nie wiem, ja tam płytek nie obwąchuje, a jeszcze jak po instalacji w ogóle działałoby bez to byłoby najlepiej.

A to co kto wyżej wspominał - "tyle materiału, że się nie dało wydać w 1 grze"... Pfff, uwierzę jak zobacze. Pewnie kampania orków w TFT też była taaaaka obszerna, że się w podstawowym wydaniu nie zmieściła, i czekała na patcha. Deadline goni, a jest okazja się nachapać, to korzystają.

Ofc kupuje, ale w takie śmieszne hasełko póki co nie wierze. Jeśli się mylę - to tym lepiej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy braku wersji demo, taka ściągnięta potrafi zachęcić do zakupu... Zwłaszcza przy nawale badziewia ostatnimi razy... Jeśli ktoś nie lubi być oszukiwanym przez twórców, to najpierw sprawdzi grę, później kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2010 o 11:59, NintendoPassion napisał:

Piractwo istnieje. Jest to fakt, ale jest przestępstwem. Zatem w pełni akceptujesz taki
stan rzeczy.


A mam nie akceptować? To rozmowa na inny temat, i tutaj powiem tylko tyle, że trzeba być głupim, żeby nie zaakceptować prostego faktu. Można sobie negować wiele przykrych faktów, ale to wcale nie zbliża cię do rozwiązania problemu z nim związanego. Z piractwem się nie walczy - od tego jest policja i metody zabezpieczające produkt (nawet DRM i inne). Natomiast z samym ograniczaniem problemu, producenci nie robią kompletnie NIC! Zero programów lojalnościowych, akcji organizowanych przez działy public relations.

Problemem nie jest piractwo, tylko jego skala. To nie walka z nastolatkami z szerokopasmowym łączem. To walka o klientów. A potencjalny klient powinien być przyjacielem, a nie wrogiem.

Akurat tutaj Blizz jest najmocniejszy, bo ma największe wsparcie fanów. I tylko strach najdzie, bo Kotick z Acti, może im tę reputację zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:12, Gremo napisał:

Przy braku wersji demo, taka ściągnięta potrafi zachęcić do zakupu... Zwłaszcza przy
nawale badziewia ostatnimi razy... Jeśli ktoś nie lubi być oszukiwanym przez twórców,
to najpierw sprawdzi grę, później kupi...


Albo po prostu jak człowiek uczciwy a nie złodziej poczyta recenzje, popyta znajomych, pójdzie do sklepu i pogada ze sprzedawcami i też będzie wiedział czy warto kupić czy nie.
Ściągnięty pirat zachęci do zakupu... Pier*enie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zabezpieczanie szkoda tylko0 ,że bez neta chyba nawet nie pogramy w singla.Ciekawe ile piratom zajmie zhackowanie Singla bo Multi będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:17, Phobos_s napisał:

Ściągnięty pirat zachęci do zakupu... Pier*enie...


SCII Nie potrzebuje reklamy. Jak wspomniałeś, dociekliwy gracz uważnie zapozna się z grą wg dostępnych recenzji w przypadku braku DEMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:18, Mroczny_Joga napisał:

Haha i dobrze, życzę im żeby gra trafiła do piratów i stracili jak najwiecej na tym :)


A to i czemu? Coś Ci nie pasuje w SC2 czy w Blizzie jako takim? Zazdrościsz im, że potrafią robić to co robią i jeszcze na tym zarabiają, czy jesteś zły, że nie możesz sobie spiracić gierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś Moltis zmienić datę na serwerze Battlenetu, bo bez netu nie pograsz nawet w singla, chyba że właśnie w spiraconą wersję.
Denerwuje mnie jednak strasznie niesprawiedliwość cenowa, chińczycy dostają SC2 za darmo, reszta musi płacić więcej za to aby ktoś miał za free. Dodatkowo złodziejstwo w postaci przeliczników 1$=1E, na tym nabywca traci najwięcej, za takie praktyki powinien być kryminał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:33, Galder_Grasfiord napisał:

Musiałbyś Moltis zmienić datę na serwerze Battlenetu, bo bez netu nie pograsz nawet w
singla, chyba że właśnie w spiraconą wersję.


Czyż piracie nie stworzyli clona serwera w przypadku Steam?

Dnia 07.07.2010 o 12:33, Galder_Grasfiord napisał:

Denerwuje mnie jednak strasznie niesprawiedliwość cenowa, chińczycy dostają SC2 za darmo,
reszta musi płacić więcej za to aby ktoś miał za free. Dodatkowo złodziejstwo w postaci
przeliczników 1$=1E, na tym nabywca traci najwięcej, za takie praktyki powinien być kryminał.


Nie wiem. Co kraj, to obyczaj. Prawo. Blizzard ma tam duże pole do popisu i na pewno na tym nie stracą. Rozumiem, cena jest wysoka, ale przynajmniej gra jest dostępna. Komu zależy, kupi. Ponarzeka ale kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 11:52, SHADOW-XIII napisał:

rozbija gre na 3 czesci + wprowadza oplaty za
dodatkowe funkcje (Blizzard ze Starcraft 2, Battle.Net2, 3D Starcraft2) ...


StarCraft II nie jest rozbita na 3 czesci. Zapowiedziano podstawke oraz dwa dodatki. Co wiecej nawet jezeli by uznac to za "rozbicie na 3 czesci" to i tak jedna kampania z SC II jest dluzsza niz 3 kampanie z pierwszego StarCrafta. Po za tym nie ma zadnych oplat za korzystanie z battle.net 2.0 oraz 3D w StarCraft II. To ostatnie ma byc wprowadzone w patchu i ma byc w pelni opcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:33, Galder_Grasfiord napisał:

Musiałbyś Moltis zmienić datę na serwerze Battlenetu, bo bez netu nie pograsz nawet w
singla, chyba że właśnie w spiraconą wersję.
Denerwuje mnie jednak strasznie niesprawiedliwość cenowa, chińczycy dostają SC2 za darmo,
reszta musi płacić więcej za to aby ktoś miał za free. Dodatkowo złodziejstwo w postaci
przeliczników 1$=1E, na tym nabywca traci najwięcej, za takie praktyki powinien być kryminał.


NIE CHIŃCZYCY A KOREAŃCZYCY... Wychodzi na to że chcą mieć tak samo jak chyba najwięksi fani (wyznawcy) SC...

Sorry, ale musiałem...

[EDIT]

A poza tym nie dostają go za darmo, ale za to że kupili i grają w WoW'a... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Molthis, nie będę wnikał po co Ci to choć doskonale wiem...
Ale w tym wypadku informacji chętnie udzielę i Cie niestety rozczaruję, gra aktualizuje datę prawdopodobnie z serwerów i prawdopodobnie do jej aktywacji potrzebny będzie internet. Mogę się co do tego mylić ale nawet w przypadku braku dostępu do internetu gra nie sugeruje się Windowsem/Mac OS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 12:33, Galder_Grasfiord napisał:

Denerwuje mnie jednak strasznie niesprawiedliwość cenowa, chińczycy dostają SC2 za darmo,
reszta musi płacić więcej za to aby ktoś miał za free.


Nie Chinczycy, tylko Koranczycy. To raz. I nie za darmo tylko za oplacanie abonamentu do World of WarCraft. Z chwila skonczenia sie abonamentu nie beda mogli dalej grac w StarCraft II. I wtedy beda mieli dwie opcje: alblo kupic gre w pudelku albo oplacic abonament na kolejny okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma znaczenie, która gra jest piracona.

Zresztą mi niespecjalnie chce się grać w Starcraft''a HD. Jak dla mnie tego typu zerg-RTSy przestawały być fajne w czasach, gdy wychodził C&C Generals. Świeżego podejścia jak w Dawn of War I i II to jest to, czego moim zdaniem potrzeba temu gatunkowi.

Chyba że coś przegapiłem. Albo ja się starzeję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować