Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Craft 2: Wings of Liberty "wyciekł" przed premierą?

118 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2010 o 14:21, Mroczny_Joga napisał:

do Blizza też raczej nic nie mam, ale ogólnie jeżeli producenci gier nas okradają
tyle że legalnie to ja im życzę żeby stacili jak najwięcej :)


Ale kto Cię okrada? Jacy producenci? Zabrali Ci coś, jakąś Twoją własność?
Po raz n-ty piszę, że cena jest taka sama jak na całym świecie. Wcale nie jest wyższa. Jedyny problem jest taki, że przez lata zostaliśmy przyzwyczajeni przez polskich dystrybutorów, że ceny gier są niższe bo dostosowane do polskich zarobków.
Niestety tym razem dystrybucją SC2 zajęła się firma LEM która ledwo się utrzymuje. Do tej pory jedynym ich sensowym producentem w katalogu był Activision. Niestety po połączeniu Acti i Vivendi dystrybutorzy tacy jak CDP czy Cenega straciły dużą część swojego katalogu który teraz przejął właśnie LEM. Ponieważ LEM jest jednak małym dystrybutorem nie ma odpowiedniej pozycji do negocjacji cen i zgadza się na wszelkie warunki jakie zaproponuje mu producent żeby go nie stracić. W takim razie zamiast życzyć Blizzowi żeby stracił, (jeśli już musisz komuś życzyć źle) to życz LEMowi żeby Acti/Blizz przeszło do jakiegoś normalnego polskiego dystrybutora który przejmuje się klientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm... Czy nie wystarczyłoby zmienić datę w systemie na 27 lipca by gra się zainstalowała?

Może data weryfikowana jest za pośrednictwem Internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 15:55, ylaib91 napisał:

> Hmmm... Czy nie wystarczyłoby zmienić datę w systemie na 27 lipca by gra się zainstalowała?

Może data weryfikowana jest za pośrednictwem Internetu?


Co wy z tą datą? Przecież to nie ma najmniejszego znaczenia...
(A weryfikacja następuje zapewne przy obowiązkowym logowaniu na b.net i tyle. Jak jesteście pro, to przechwycicie pakiety danych, odczytacie wartości, postawicie wirtualny serwer, przekierujecie żądanie na adres wirtualnej maszyny, spreparujecie poprawną odpowiedź serwera i gotowe. Tylko po cholerę, skoro na dworze jest taka ładna pogoda, a do premiery i zostało tak niewiele czasu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 15:55, ylaib91 napisał:

> Hmmm... Czy nie wystarczyłoby zmienić datę w systemie na 27 lipca by gra się zainstalowała?

Może data weryfikowana jest za pośrednictwem Internetu?


Ja raczej bym powiedział że przy instalacji jest rejestracja gry poprzez serwery blizzarda. Na pewno da się to ominąć więc to tylko kwestia czasu podobnie było przecież z grami od Ubisoftu itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 16:06, Gremo napisał:

Jak zarejestrujesz sobie np supreme commander 2 na steamie to kto zwrot przyjmie??


Jeśli zarejestrujesz na steamie grę, to przed zwrotem trzeba ją jakoś usunąć ze steama. I wiem że to nie takie proste. I że się nie da, zdaje się.

Przecież napisałem, że wiem, że różowo nie jest, i z cyfrową dystrybucją są problemy.
Poza tym wiem jak bardzo Sup Com 2 ssie - i podzielam twój smutek.

Aha - metacritics jest świetne do sprawdzania, pomijając zbiór ocen i fragmentów recenzji, jest też ocena użytkowników i ich opinie. Bardzo przydatne - bo w ten sposób nie musisz się bać, że ktoś kupił recenzję w branżowym portalu - od razu to widać po ocenach użytkowników i innych ocenach.
Artykuły sponsorowane jak na gramie to pół biedy, ale chyba wszyscy pamiętamy jazdę z Kane and Lynch i recenzją na jednym z większych portali zagranicznych.

Recenzje SupComma 2 też bywały zaskakująco pozytywne i wydumane na wielu stronach. Aż za bardzo, mimo że część prasy zgniotła tę grę bez większego sentymentu. A fani wytarli tym podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie, producenci dobrze wiedzą ze akurat ta gra jest dla wszystkich bardzo ważna
> i podniosąc wyżęj cene niż powinni poprostu nas okradają bo wiedzą że mimo wysokiej ceny
> i tak kupimy. Grają na naszym sumieniu i uczuciach to wstrętne. Blizzard bardzo dobrze
> o tym wie.

@vegost, to akurat nie jest okradanie nas przez producentów, tylko podstawowe prawa rynku...
Jak popyt jest wysoki, to producent zwiększa cenę w celu osiągnięcia większych zysków - znajdziesz takie stwierdzenie w każdej książce do przedsiębiorczości i mikroekonomii.

@Filip41, twoje porównanie wody na pustyni z SC2 trochę mija się z celem, SC2 jest dobrem luksusowym (oraz ma wiele substytutów) i ma zdecydowanie inną elastyczność cenową niż woda na pustyni.

Miałem zamiar kupić SC2, jednak po ogłoszeniu ceny tej gry, przeszła mi chęć :) (niekiedy lekarz też potrafi wyleczyć ceną - przychodzisz z bolącym kolanem, słyszysz, że pomorze ci zastrzyk, ale 1 taki kosztuje ponad 3 tysiące złotych - od razu ból przechodzi :D )
Natomiast jestem w miarę dobrej sytuacji, ponieważ na przyszły rok akademicki będę mieszkać z kolegą, który na pewno kupi tą grę. Będzie to doskonała szansa, abym mógł się przekonać, czy warto wydać tyle pieniędzy na SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się udało usunąć klucz ze steama ale tylko dlatego że był oczenzurowany z Niemiec... wątpie żeby to zrobili dlatego że chcesz grę odsprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 16:19, silvver napisał:

@vegost, to akurat nie jest okradanie nas przez producentów, tylko podstawowe prawa rynku...
Jak popyt jest wysoki, to producent zwiększa cenę w celu osiągnięcia większych zysków
- znajdziesz takie stwierdzenie w każdej książce do przedsiębiorczości i mikroekonomii.


Wiem o tym nie musisz mnie uczyć : ) W przypadku Polski dobrze wiedzą że sprzedaż będzie mała bo nikt nie będzie ryzykował 200 zł za 1/3 gry. Więc cena powinna być na poziomie 100 zł nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 16:45, vegost napisał:

Więc cena powinna być na poziomie
100 zł nie więcej.


Chciałbym abyś miał rację. Obstaje przy cenie 230-250 zł z najniższym progiem 180zł za wersję standardową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic nie może wyciec z takiej korporacji jak Blizzard. A więc? To jest celowy zabieg marketingowy... Oj nisko upadł Blizz, nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2010 o 17:44, Bithda napisał:

Oj nisko upadł Blizz, nisko.


Upadł nisko bo stosuje marketing? Blizzard to firma i robi dokładnie to co firma robić powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 17:48, Nagaroth napisał:


> Oj nisko upadł Blizz, nisko.

Upadł nisko bo stosuje marketing? Blizzard to firma i robi dokładnie to co firma robić
powinna.

Na ich miejscu (czyli z kontami bankowymi przekraczającymi 1mld $) waliłbym to bo i tak bym zarobił. Tak, nisko upadł bo dla ludzi z odrobiną mózgu ten zabieg wyda się śmieszny i nie kupią jakiegoś badziewia a nie gry (co to wogóle jest Starcraft?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 17:50, Bithda napisał:

Na ich miejscu (czyli z kontami bankowymi przekraczającymi 1mld $) waliłbym to bo i tak
bym zarobił. Tak, nisko upadł bo dla ludzi z odrobiną mózgu ten zabieg wyda się śmieszny
i nie kupią jakiegoś badziewia a nie gry (co to wogóle jest Starcraft?).


Co to jest Starcraft?
Starcraft to jedyna gra komputerowa która posiada własny w całości poświęcony turniejom program telewizyjny w Korei. Starcraft to jedyna gra, która zastała wzięta w przestrzeń kosmiczną, i grali w nią ludzie zakwaterowani na międzynarodowej stacji kosmicznej.
Starcraft to marka warta w Korei miliony jeśli nie miliardy dolarów. Starcraft jest dużo większy i więcej wart niż Diablo.

A co do mojego przykładu - nie porównuję sprzedaży starcrafta 2 do rynku sprzedaży wody - byłbym idiotą. To jest przykład z mikroekonomii, pokazujący schemat działania rynku - każdego rynku. I nie ma to nic wspólnego z wodą - to tylko obrazek poglądowy dla wyobraźni. Jak ktoś tego nie rozumie, to trudno - zależność pomiędzy ceną a stopniowym sprzedawaniem produktu jest aż zbyt oczywista. Niezależnie od branży. Trzeba tylko umieć czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, Blizzard postąpił wyjątkowo chamsko z wydaniem StarCrafta 2 jako jednej gry w cenie trzech. Mam nadzieję, że "Heart of the Swarm" i "Legacy of the Void" nie będą kosztować tyle co "Wings of Liberty", ponieważ 600 złotych (czy też 540 kiedy kupujemy w gram.pl) za jedną grę to jednak gruba przesada. Niestety, choć Blizzard został wierny rynkowi PC, nie został wierny fanom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować