Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2011 o 22:26, Casprov napisał:

Nie grałem w wersję na PC. Poświęć chwilkę na konsole ^^. Tam nie ma auto namierzania
;D

Sprawdzę. Gra nie jest już typowym RPG''iem, ale czy to aż tak źle? Walka jest wyjątkowo efektowna (grałem jako rogal i ta teleportacja za plecy świetnie wygląda), ale mam nadzieję, że w pełnej wersji będzie łatwiej kontrolować sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2011 o 22:29, ja33no napisał:

Sprawdzę. Gra nie jest już typowym RPG''iem, ale czy to aż tak źle? Walka jest wyjątkowo
efektowna (grałem jako rogal i ta teleportacja za plecy świetnie wygląda), ale mam nadzieję,
że w pełnej wersji będzie łatwiej kontrolować sytuacje.


No cóż grałem tylko magiem (pierwszy raz - nie podeszła mi ta klasa) i po raz drugi wojownikiem. No cóż przeszedłem grę na X''ie w 100% (tzw. Mam wszystkie arcziwa, itp.) Rogal również jest dobry na swój sposób, no cóż każdy ma inne upodobania. Ale Warek najbardziej przypadł mi do gustu, do tego grałem prześliczną kobietą wygenerowaną losową <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta Hawke wersja żeńska ma ślicznie zrobione oczka :) Szkoda,że tak mało z nią tapetek. W Demo mi przeszkadzało to,że nie mieliśmy dostępu do obejrzenia jak wygląda Ekwipunek.Oraz te podpowiedzi,może i były tam małe w przypadku ME 2,ale imo. trzeba się wczuć i wiedzieć co wziąć, i jakie będą tego konsekwencje. Przyznam,że walki trwają zdecydowanie za długo ,a rozmowy były w demie praktycznie co chwilkę,nawet niektóre niepotrzebnie. Walka za to wyglądała może i ładnie ,ale brakowało tej frajdy i efektywnosci, no i przesadzili z krwią.Wiadomo, normalnie wyprucie flaków w realu to ostro sie krew leje, przynajmniej ja sobie tak to wyobrażam.Ale bez przesady...
Modele wrogów wyglądały dziwnie i niezbyt ładnie. Wkurzyło mnie jeszcze jedno ograniczenie - chodzi o tworzenie postaci,ale za to Hawke female wyglądała zacnie i fajnie się grało nią. Mam tak samo mieszane uczucia, do dodatku "Awakening" nie "zajrzałem" i nadal szczerze zwlekam. W przypadku DA 1 ,jeśli chodzi o porównywanie to troche przesada, mimo,że Ja to robiłem dość często. Aha i jeszcze jeśli chodzi ogólnie o ikonki,mapki. Złe dobrane kolory przy ciemnym menu,czy coś, mapa mi się bardzo nie podobała. I skrót "dokładniej" ,czyli ? "Możesz nam więcej o tym powiedzieć" ? Fajnie jest to,że bohater/ka mają mimikę twarzy i mówią. Jestem za napisami,lecz nie śledziłem dokładnie wiadomości co do tego jak będzie. Mam nadzieję,że będzie to tłumaczenie ładne i z sensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema - beznadzieja! Poprawiono ponoć wizualną oprawę, ale mnie wydaje się jakoś tak bardziej pusto i biedniej niż w jedynce. Portrety postaci mi się nie wyświetlały prawidłowo: miały odwrócone kolory (pewnie bug). Walka mi się nie podoba, przypomina mi bardziej Devil May Cry 4 niż DA:O. Mechanika walki niewiele się zmieniła, ale przedstawienie jej mi się nie podoba. Jak pisałem, gra nie wygląda jakoś super, a z wydajnością jest tak sobie, ładniejsze gry lepiej chodzą na moim sprzęcie. Loadingi w czasie dialogów to jakaś porażka, w żadnej grze tego nie spotkałem, to krok wstecz w stosunku do Początku. Kocham jedynkę za zbliżenie się do RPG w starym, dobrym stylu, ale w przypadku dwójki jestem na nie! Może kiedyś w jakieś promocji kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo zniechecilo mnie do gry. Juz wiem, ze kupie dopiero w jakiejs przecenie, pewnie w grudniu w czasie promocji Steamowych.

Na minus:
- grafika (jedynka byla chyba ladniejsza),
- brak widoku z gory, dzieki czemu w jedynce bylo widac od razu z ktorej strony nadciagaja wrogowie, albo czy dotarli do magow i trzeba im pomoc itp.; teraz trzeba monitorowac mape, albo przelaczac miedzy postaciami (zlapalem sie na tym, ze co kilka chwil krece walkiem myszy do tylu, nawet jesli juz od dawna gram z maksymalnym oddaleniem),
- drewniane dialogi, system z ME nie wypada az tak zle, ale wolalbym normalna liste opcji dialogowych do wyboru; teksty sa malo przekonywujace,
- pustka (wymarle miasto, rozumiem ze jest noc, ale ktos tam moglby sie szwendac),
- do tego dochodza zwyczajowe wady gier Bioware, typu skrajna liniowosc (korytarz na poczatku gry) oraz jedynie pozorna swoboda wyboru (np. czy da sie nie przylaczyc tej wojowniczki na poczatku? jest niebezpieczna i jest zona templariusza, ale i tak musimy ja zaakceptowac).

Na plus:
...
...
- moze ciekawe wprowadzenie do gry z tym krasnoludem?
- moze widowiskowosc walk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę czytając posty w tym temacie można dojść do wniosku, że ten Dragon Age to jakiś niebywały gniot...
Ja tem z demka jestem zadowolony. Nie da się ukryć, że gra jest drastycznie zmieniona/uproszczona w stosunku do jedynki (zwłaszcza jeśli porównuje się -jak ja- pecetową jedynkę z konsolową dwójką), ale nadal jest to gra piekielnie grywalna, dająca dużo frajdy i mimo wszystko zachowująca większość zalet poprzedniczki i do tego z pewnością oferująca długi czas rozgrywki zwłaszcza jak na warunki konsolowe. Tak, więc ja zdecydowanie przeznaczę na DAII swoje pieniądze, pytanie tylko jak to będzie z wersjami językowymi czy konsolowcy będą skazani na przymusowy dubbing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pytanie tylko jak to będzie z wersjami językowymi czy konsolowcy

Dnia 25.02.2011 o 16:53, mati285 napisał:

będą skazani na przymusowy dubbing?


Jaki dubbing?
dubbingu,niestety nie będzie - tylko napisy z malutkimi literkami u góry ekranu,które ledwo mogę odczytać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 16:53, mati285 napisał:

Konsolowcy będą skazani na przymusowy dubbing?


Brak dubbingu, tylko polskie napisy (możliwe, że będzie można zmienić na angielskie). I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 16:58, lis_23 napisał:

Jaki dubbing?
dubbingu,niestety nie będzie - tylko napisy z malutkimi literkami u góry ekranu,które
ledwo mogę odczytać ...


Niestety? Ja osobiście nigdy z dubbingu nie korzystam, jeśli nie muszę. Polski dubbing jest tak nadęty i karykaturalny jak to tylko możliwe. I jedna osoba podkłada głos pod kilka postaci, co niestety słychać. Więc IMO - żadna strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:11, Henrar napisał:

>

Brak dubbingu, tylko polskie napisy (możliwe, że będzie można zmienić na angielskie).
I bardzo dobrze.

Dobrze może dla Ciebie,ja tych literek nie widzę i muszę siedzieć z nosem przy monitorze
brak dubbingu to obok bardzo brzydkich menusów,podstawowa wada gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:15, Spolskee napisał:

>

Niestety? Ja osobiście nigdy z dubbingu nie korzystam, jeśli nie muszę. Polski dubbing
jest tak nadęty i karykaturalny jak to tylko możliwe. I jedna osoba podkłada głos pod
kilka postaci, co niestety słychać. Więc IMO - żadna strata.

Ty zapewne dobrze widzisz,ja,niestety nie
w gry RPG zawsze wolę grać z dubbingiem,niezależnie od jego poziomu jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:17, lis_23 napisał:

Dobrze może dla Ciebie,ja tych literek nie widzę i muszę siedzieć z nosem przy monitorze


A jaką masz wadę wzroku. że muszisz siedzieć aż tak blisko monitora?

@Shelazar:

Dnia 25.02.2011 o 17:17, lis_23 napisał:

A czy Izabela z dema, to ta sama co nas próbowała oszukać w karty w jedynce???


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:25, Henrar napisał:

> Dobrze może dla Ciebie,ja tych literek nie widzę i muszę siedzieć z nosem przy monitorze


A jaką masz wadę wzroku. że muszisz siedzieć aż tak blisko monitora?


Widzę tylko na jedno oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:29, lis_23 napisał:

Widzę tylko na jedno oko.


Oj chłopie. współczuję. Serio.
Nic dziwnego, że masz kłopoty z odczytaniem napisów.
Sam, mimo, że widzą dobrze, stwierdziłem, że są trochę małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:29, lis_23 napisał:

Widzę tylko na jedno oko.


No to faktycznie nie za wesoło, ale popatrz na to tak - możesz podszkolić swój angielski (z którym będziesz spotykał się w dzisiejszym świecie na każdym kroku) i delektować się oryginalnymi głosami. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:29, lis_23 napisał:

Widzę tylko na jedno oko.


Współczuję.

Zgodzę się z jednym - literki w tej grze są cholernie małe. W pierwszej części też nie było za wesoło. Ciekaw jestem, jak z tym jest na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również współczuję i nawet wiem dokładnie o czym mówisz :).
Ja co prawda widzę na dwoje oczu, ale mam poważną chorobę, która uniemożliwia mi czytanie. Powiem Ci jednak to co zrozumiałem już jakiś czas temu - nie ma się co użalać nad tym, że kolejna gra nie dostanie dubbingu, trzeba przysiąść i się uczyć angielskiego. Prawda jest niestety okrutna, mniej jest graczy niedowidzących którzy dubbing by chcieli niż takich, którzy dubbingu nie znoszą, wydawcy po prostu nie opłaca się nagrywać polskich kwestii dialogowych.
Nie, nie siadaj do podręczników, bo one Ci prawie nic nie dadzą. Odpalaj gry po angielsku, filmy oglądaj bez napisów, jak tylko poznasz jakieś nowe słówko zapisuj do notatnika i codziennie powtarzaj po kilka razy. Kilka tygodni takich czynności i zacząłem rozumieć prawie wszystko, bo jedynie kontakt z językiem będzie w stanie Ci pomóc się go nauczyć. W początkowym okresie może być ciężko, ale odrobina samozaparcia i dasz radę. Ja dałem, więc Tobie też się uda :).

Żeby nie było, że nie na temat. Jestem świeżo po demku. Podoba mi się, że poprawili nieco dynamikę walki i przyjemniej się to ogląda, ale cóż... jak dla mnie nadal jest jej zdecydowanie za dużo, wiem, czepiam się, ale trudno :P. Uproszczenia w systemie dialogowym mają swoje wady i zalety,mnie nie przeszkadzają. Cieszy też fakt, że animacje podczas rozmów są jakby mniej sztuczne, ale to może tylko moje odczucie. Czegoś mi jednak w tym wszystkim brakuje. Takiego kopa, który ciągnąłby mnie do przodu. Cały czas musiałem zmuszać się aby wybijać kolejne fale tych orkopodobnych stworków (swoją drogą, śmiesznie wyglądali ^^). Teraz wiem, że na pewno nie kupię w dniu premiery, poczekam może do EA Classics, promocji, czy czegoś podobnego.
Nie czytałem jeszcze wypowiedzi innych graczy, ale z tego co tutaj widzę, to większości się nie podoba. Ciekawe co na to BioWare. Wypuszczą demko ME3 przed premierą? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 22:04, Shade001 napisał:

Ciekawe co na to BioWare. Wypuszczą demko ME3 przed premierą? ^^


Raczej nie. ME3 to, można powiedzieć, pewniak. Może jest to kwestia tego, że od ME i DA są dwa oddzielne zespoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować