Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie




W karcie zamówienia masz podany numer przesyłki i opcję "sprawdź status". Tam możesz sprawdzić czy kurier już jeździ z twoją paczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 15:48, Angar0 napisał:




W karcie zamówienia masz podany numer przesyłki i opcję "sprawdź status". Tam możesz
sprawdzić czy kurier już jeździ z twoją paczką.

niestety nie mam tego (mam odbiór w salonie Sferis więc może dlatego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem opcję zapłaty przy odbiorze osobistym, a mimo to Gra ma status "wysłano 10.03.11 r.".
Na Mailu nie mam żadnych informacji dot. zamówienia...
Zaczynam się martwić :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysłali 10.03.11r. to dojdzie jutro. Przecież paczka nie dojdzie Ci tego samego dnia. Ja już mam grę, ale mi ją wysłali dzień wcześniej.
Dodam jeszcze, że nie ma co się gorączkować, że jeszcze nie masz, bo dzisiaj i tak byś nie pograł z uwagi na zabezpieczenie w grze które powoduje, że grać możesz dopiero w dniu premiery, czyli jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:57, Leon789 napisał:

Skoro wysłali 10.03.11r. to dojdzie jutro. Przecież paczka nie dojdzie Ci tego samego
dnia. Ja już mam grę, ale mi ją wysłali dzień wcześniej.
Dodam jeszcze, że nie ma co się gorączkować, że jeszcze nie masz, bo dzisiaj i tak byś
nie pograł z uwagi na zabezpieczenie w grze które powoduje, że grać możesz dopiero w
dniu premiery, czyli jutro.


Problem z tym... że to odbiór osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:52, Amerios napisał:

Wybrałem opcję zapłaty przy odbiorze osobistym, a mimo to Gra ma status "wysłano 10.03.11
r.".
Na Mailu nie mam żadnych informacji dot. zamówienia...
Zaczynam się martwić :<

tak jak napisał Leon to ile się nie myle dostaniesz (tak jak i ja) wiadomość o tym że gra jest już do odbioru (czyli jutro)
tak to Ci nic nie wyslą (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 17:10, prymas_jaro napisał:

tak jak napisał Leon to ile się nie myle dostaniesz (tak jak i ja) wiadomość o tym że
gra jest już do odbioru (czyli jutro)
tak to Ci nic nie wyslą (chyba)


Mam nadzieję :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem odbiór osobisty i dostałem dzień po wysyłce około godziny 13 dokładnie więc i Ty powinieneś tak dostać.
Zawiodłem się trochę na tym zabezpieczeniu odnośnie daty premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:16, Asheren napisał:

Gra jest fajna ale to nie jest juz ten sam dragon age zwlaszcza zmienil sie system walki.
Niektore dialogi sa genialne zwlaszcza miedzy postaciami w druzynie.


System walki nie pozwala na korzystanie z rzutu izometrycznego, a sztuczna inteligencja woła o pomstę do nieba. Co do dialogów, to się zgodzę. W DA2 są jedne z najciekawszych i najbardziej dopracowanych postaci, z jakimi spotkałem się w cRPG w ciągu ostatnich paru lat. Dialogi i opowiadane przez towarzyszy historie są bez wątpienia jedną z najmocniejszych stron gry.

Dnia 10.03.2011 o 14:16, Asheren napisał:

Pare negatywnych rzeczy ktore sie powtarzaja to "zly" design druzyny. Jedna z fajniejszych
postaci w momencie jak dolacza do druzyny siedzi na lawce rezerwowych zeby uniknac zjazdu
relacji u tej postaci albo innych czlonkow druzyny. Niektore opcje wyboru sa ponoc w
zasadzie nie do ruszenia bez zjazdu relacji z postaciami bo brakuje bohaterow o "pasujacym"
swiatopogladzie zeby uniknac psucia relacji.


Prawda jest taka, że w nowym systemie reputacji nie można nic zepsuć.

Spoiler

Nie spowodujesz, że ktoś odejdzie od drużyny na stałe czy wywoła jakieś kłótnie. Jedyne, co możesz zyskać to dodatkowe umiejętności z profesji danego kompana. Czasami nawet korzystniej jest zrobić z towarzysza rywala, niż mieć w nim przyjaciela. Może i nie ma to klimatu, ani tym bardziej odzwierciedlenia RPGowego, ale tak wymyślili. W sumie nie wiem czy to spoiler, ale lepiej zaznaczę.



Dnia 10.03.2011 o 14:16, Asheren napisał:

Ponoc spora czesc lokacji przy questach pobocznych sie powtarza tylko ze np. nie da sie
otworzyc jakis drzwi i sa to lokacje teoretycznie w zupelnie innych miejscach. W szczegolnosci
ponoc dotyczy to jednego z wnetrz ktore jest uzywane kilkakrotnie w ciagu jednego aktu.
(sic) W jednym przypadku byla sytuacja ze po importowaniu save byl brak spojnosci z tescia
save bo z wypowiedzi npc wynikalo ze grey warden bral udzial w wydarzeniu ktore ten gracz
ominal.


Z lokacjami jest totalna porażka.

Spoiler

Tak naprawdę to w grze jest jedynie jakieś 15 różnych map. A pozostałe to ich wariacje. Mogą pojawić się zamurowane drzwi, zablokowane przejście, etc., ale schemat jest dokładnie ten sam. Kilkukrotnie to mało powiedziane. Do tego lokacje są na tyle proste, że po trzecim czy czwartym przejściu tego samego schematu zaczyna się to robić na pamięć. Nawet z pułapkami.



A właśnie skoro już o pułapkach mowa,
Spoiler

to można w nie wpadać ile dusza zapragnie,o ile jesteśmy poza walką. System regeneracji zdrowia poza walką automatycznie uzupełnia zdrowie i manę na 100% co kilka sekund.



Co do spójności, to ciężko mi powiedzieć, ale chyba wszystkie decyzje się zgadzały. Widać miałem szczęście jakieś ;)

Dnia 10.03.2011 o 14:16, Asheren napisał:

Ps. Czy bedzie mozna wylaczyc polskie napisy?


Tak, można wyłączyć napisy.


A od siebie dodam, że na ukończenie gry potrzeba około

Spoiler

40 godzin. U mnie przy zapisie "po ukończeniu kampanii" widnieje 29h, a nie zrobiłem bodajże 4 czy 5 questów, które są zbuggowane.



Żeby nie było, że pirat czy coś:

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... Ukończyłem już gre i zajeło mi to 20h chociaż zrobiłem niemal wszystkie side questy tj. nie wykonałem w ostatnim rozdziale jednego który zaczynał się od otrzymanego listu w sprawie uwolnienia córki jakiegoś szlachcica. Jakoś wątpie aby zajeło mi to dużo czasu. Poza tym wykonałem questy każdego kompana i w ogóle nic nie omijałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam uruchomić grę od nowa w trybie Nightmare, wówczas rozgrywka powinna zabrać Ci sporo więcej czasu. No chyba że już tak grę przeszedłeś...

W każdym razie zgadzam się, że AI naszych towarzyszy kuleje, czasami można się nieźle zirytować, gdy w miejsce gdzie właśnie posłałem kulę ognia, beztrosko wbiega mój tank, mimo że wyraźnie mu tego zabroniłem chwilę wcześniej (chyba że to wina ustawień taktycznych, jeszcze się w nich mocno nie zagłębiałem, ale wygląda na to, że będę musiał). W takich chwilach szczególnie boli brak rzutu izometrycznego na pole bitwy.

Nie dość, że ciężko ogarnąć położenie naszych kontra wrogowie, to jeszcze system spawnowania się wrogów z znikąd dodatkowo komplikuje sprawy (cholernie kretyński pomysł, jak na razie to moim zdaniem największa wada gry, gdy mowa o systemie walki). Przez co rzadko zdarzają się walki, których nie musiałbym powtarzać, bo na początku nigdy nie wiem, z jakimi siłami przyjdzie mi się zmierzyć, a to bardzo utrudnia planowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę ukończyłem, grałem dla odmiany kobietą łotrzykiem (jedynkę ukończyłem ludzkim szlachcicem, wojownikiem, mężczyzną). Bardzo fajnie mi się grało, cieszy mnie że przestano udawać że to następca old schoolowych RPGów a zrobiono porządnego action RPGa bez żadnego krycia się i zasłaniania dawnymi hitami. Nowy system walki bardzo mi się podoba, zdecydowanie wolę szybką i efektowną walkę niż coś co ma nieudolnie naśladować BG, świetny jest też voice acting. Właściwie denerwowała mnie tylko jedna rzecz, spawnujący się z dupy przeciwnicy, poważnie, tak trudno zrobić prostą animację jak zbiry/templariusze/whatever wychodzi z jakiś drzwi? Albo potwory wypełzają z jamy/dziury? Wkurzało mnie to że pojawiali się w powietrzu i masowo spawnowali przez co cała taktyka szkła w diabły, nie było sensu sterować magami i strzelcami żeby siedzieli na tyłach bo i tak im coś zaraz wjeżdżało na dupy.

Fabuła nie była taka zła, fajnie przedstawiono historię wzrostu w potęgę czempiona Kirkwall, mam nadzieję że nadchodzące przemiany w świecie i wielkie wydarzenia które zapowiada końcówka otrzymają porządne traktowanie w kolejnej grze, a nie dodatku czy DLC. Mam wrażenie też że w kolejnych częściach/części będziemy dalej grać postacią z DA 2. Co mnie, osobiście, cieszy.

Fajną rzeczą był też cameo postaci z DA:O takich jak Zevran czy Lelliana oraz wspominanie o Bohaterze Ferelden. Zdecydowanie bardziej podobali mi się towarzysze drużyny w DA 2 niż w DA 1, mam nadzieje że Varric, Isabella i Bethany wrócą w przyszłości, jedynym minusem był emo japan elf Fenris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją grę dostanę dopiero jutro. I możecie powiedzieć jak ogólnie się gra? Lepiej niż w jedynkę?

Aaa i jeszcze jedno. Bo da się importować sejwy z jedynki, tak? I na co to wpływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem grę w Empiku wraz z punktami BioWare i mam pytanko: czy gra będzie działać już od północy czy dopiero w dzień?
mam też problemik ze stroną BioWare,wychodzi mi coś takiego jak na fotce ( forum gram.pl zresztą też mi się tak co jakiś czas wyświetla ) - przez to nie mogę się zalogować na konto.

20110310222244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 22:19, Oloninho napisał:

Ja swoją grę dostanę dopiero jutro. I możecie powiedzieć jak ogólnie się gra? Lepiej
niż w jedynkę?


Wyżej podałem swoje wrażenia, ale ogólnie, to zależy czego oczekujesz, jeśli czegoś bardzo podobnego do DA:O to możesz się zawieść (pod względem mechaniki gry), jeśli oczekujesz czegoś innego to myślę że ci się spodoba.

Dnia 10.03.2011 o 22:19, Oloninho napisał:

Aaa i jeszcze jedno. Bo da się importować sejwy z jedynki, tak? I na co to wpływa?

Da się ale ich wpływ jest niewielki, DA 2 to całkowicie inna historia dlatego twoje wybory mają niewielki wpływ na historię w DA 2, ale oczywiście mają skutki, jak np. to kto jest królem Ferelden, czy Zevran przeżył itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować