Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

Polecam uruchomić grę od nowa w trybie Nightmare, wówczas rozgrywka powinna zabrać Ci
sporo więcej czasu. No chyba że już tak grę przeszedłeś...


Przeszedłem na Hard, ale musiałem w jednym miejscu zmienić na Normal.

Spoiler

Zbuggowany jest Stone Wraith boss. Mianowicie po pierwszym triggerze i eksplozji biegał i kręcił ręką uderzając całą drużynę losowo przez kolumny, a do tego nie można go było zranić w żaden sposób (hity za 0 dmg cały czas, nawet z zaklęć). Rada testera: runscript -die. Na Normalu padł od ręki ;s


Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

W każdym razie zgadzam się, że AI naszych towarzyszy kuleje, czasami można się nieźle
zirytować, gdy w miejsce gdzie właśnie posłałem kulę ognia, beztrosko wbiega mój tank,
mimo że wyraźnie mu tego zabroniłem chwilę wcześniej (chyba że to wina ustawień taktycznych,
jeszcze się w nich mocno nie zagłębiałem, ale wygląda na to, że będę musiał). W takich
chwilach szczególnie boli brak rzutu izometrycznego na pole bitwy.


To jest w sumie zaleta Nightmare - zadawanie obrażeń sojusznikom przez zaklęcia. A pomyśleć, że w DA:O to był standard na każdym poziomie trudności (poza easy chyba). Swoją drogą, to czy

Spoiler

te granaty zadające po 2k obrażeń w Nightmare działają na swoich? ;D



Przyznam, że mnie irytowało, kiedy starałem się sterować każdym z towarzyszy osobno, a oni mimo rozkazu "STÓJ" czy jak mu tam, biegali do walczącego tanka...

Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

Nie dość, że ciężko ogarnąć położenie naszych kontra wrogowie, to jeszcze system spawnowania
się wrogów z znikąd dodatkowo komplikuje sprawy (cholernie kretyński pomysł, jak na razie
to moim zdaniem największa wada gry, gdy mowa o systemie walki). Przez co rzadko zdarzają
się walki, których nie musiałbym powtarzać, bo na początku nigdy nie wiem, z jakimi siłami
przyjdzie mi się zmierzyć, a to bardzo utrudnia planowanie.


Najprościej to było rozwiązać przez "taktyczny odwrót" w wąskie miejsca.

Spoiler

Pająki i demony mają problemy ze schodami i drzwiami. Blokują się tam, a wszyscy bohaterowie z bronią dalekiego zasięgu i zaklęciami kończą dzieła.

Przyznam, że największym utrapieniem byli dla mnie
Spoiler

Magowie Krwi i Demony Pychy - ich AoE skutecznie i szybko masakrowało drużynę, a w przypadku Magów ciężko je było dostrzec w ferworze walki ;s



Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

Ja swoją grę dostanę dopiero jutro. I możecie powiedzieć jak ogólnie się gra? Lepiej
niż w jedynkę?


Wg mnie zdecydowanie gorzej. Z klimatycznego cRPG zrobiono "Diablo z dialogami" i bez żadnej taktyki praktycznie.

Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

Aaa i jeszcze jedno. Bo da się importować sejwy z jedynki, tak? I na co to wpływa?


Da się, ale z zapisanego stanu gry przechodzą tylko niektóre decyzje. Zależy od tego między innymi filmik kończący grę.

Dnia 10.03.2011 o 22:14, GanD napisał:

Fajną rzeczą był też cameo postaci z DA:O takich jak Zevran czy Lelliana oraz wspominanie
o Bohaterze Ferelden. Zdecydowanie bardziej podobali mi się towarzysze drużyny w DA 2
niż w DA 1, mam nadzieje że Varric, Isabella i Bethany wrócą w przyszłości, jedynym minusem
był emo japan elf Fenris.


A moim przypadku spotkałem również Alistaira, a

Spoiler

Zevran pomagał w finałowej walce

. Osobiście uważam Fenrisa za bardzo przyjemną postać (ciekawa historia, zdolności i zachowanie), czego nie mogę powiedzieć o Isabell. Brakuje jednak postaci z charakterem i magicznym "czymś", jak to było w przypadku postaci z DA1, jak Morrigan.


Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, chyba nie byłem zbyt trzeźwy gdy pisałem tego posta.
Zastanawiam się dlaczego tak "szybko" przeszedłem gre skoro dużo nasłuchałem się o przechodzeniu w około 40h.

Próbowałem zagrać na nightmare ale w zwiąku z idiotycznym moim zdaniem systemem spawnu mobów wolałem oszczędzić sobie zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jam mam to wydanie Signature Edition to te 2 DCL Książę na wygnaniu oraz Czarne Emporium też są płatne?
bo było że przy tej wersji nowy towarzysz jest gratis... o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do granatów, to nie wiem, bo jeszcze żadnych recept na nie nie zdobyłem. Gram dopiero pierwszy raz (na Nightmare, bo inaczej w obecne "cRPG" nie potrafię) i jeszcze nawet nie uzbierałem 50 sztuk złota, więc daleko nie zaszedłem.
I na Nightmare nie da się grać bez jakiegoś planu bitwy. Co prawda, na ogół sprowadza się do do taktycznego odwrotu na z góry upatrzone pozycje, gdy pojawi się nowa fala wrogów, potem pauza i zastanawianie się, co z nimi począć, skoro już nie ma eliksirów albo wszystkie na cd.
I ciągle trzeba kontrolować położenie naszych względem wroga. Bo jeśli pozwolimy np. naszemu magowi nagle znaleźć się na pierwszej linii, to mamy gwarancję, że zaraz zostanie naszpikowany strzałami. I albo nie będzie z niego żadnego pożytku, bo gdy obrywa i nic nie może zrobić albo błyskawicznie zginie. To samo dotyczy zaklęć obszarowych, zarówno naszych jak i wrogich. Nieopatrzne wejście w Inferno to często ostatni błąd, jaki popełnia nasz towarzysz przed śmiercią.
Niemniej miałem sporo radochy z pierwszej walki z ogrem, bo trzeba się sporo nabiegać i unikać jego ataków, kiedy tylko się da oraz wykorzystywać choćby jego szarżę do zniszczenia naszych adwersarzy, inaczej ta walka byłaby chyba niemożliwa do przejścia.
Jeszcze co przeciwników elitarnych i mini-bossów. Ich wytrzymałość w porównaniu do regularnej piechoty wydaje mi się lekko przegięta w stosunku do ich możliwości ataku. Często staję przed dylematem, co zrobić najpierw, próbować najpierw zabić wszystkich szaraków i modlić się, żeby np. assasin nie wykończył ciosami krytycznymi moich magów, czy też skupić całą siłę właśnie na nim kosztem pozwolenia szarakom na bezkarne czynienie zamieszania w moich szeregach. Co w przypadku łuczników często kończy się szybką śmiercią, zostawić ich samych sobie, to proszenie się o zgubę.

Summa summarum, choć system jest prostszy od swojego poprzednika (choć w DA:O najwyższy poziom trudności z powodu kilku zaklęć zamrażających i tak nie stanowił żadnego wyzwania), to jednak daje sporo radochy, gdy już się do niego przyzwyczaić i przełknąć to irytujące spawnowanie znikąd oraz zmusza do ciągłego kombinowania (przynajmniej jak na razie, na tym 6lv, później pewnie będzie łatwiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diabli by to, wywala mnie przy instalacji. mam Signature Edition / PC / kupioną w sklepie gram.pl. a jak u Was miał ktoś klopoty z instalacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zacząłem grać a już mnie ta gra osłabiła, najpierw wywalało mnie na samym początku instalacji a teraz na samym końcu, jak mnie to wkurzy do końca to będzie to ostatnia gra tej firmy którą zakupiłem legalnie. bardzo niechętnie ale zacznę ściągać piraty, bo na dobrą sprawę zaczynam się zastanawiać po cholerę wydałem 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 00:32, kasar1 napisał:

diabli by to, wywala mnie przy instalacji.


"Wywala mnie przy instalacji" - super duzo szczegolow podanych. Ide po krysztalowa kule, zeby sie dowiedziec co sie dokladnie dzieje, zobaczyc screeny, poznac konfiguracje komputera itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 00:40, vonArnold napisał:

Nie mogę gry zarejestrować, jakieś idee? Stwierdza, że nie może na moi koncie jej zarejestrować.


Też tak miałem. Ale powinieneś mieć przycisk ''Register'' i miejsce żeby ponownie wpisać cd-key. Wtedy powinno zadziałać.

@kasar1

A nie masz jakiegoś softu typu Alkohol czy Deamon Tools? Bo może Ci się wtedy chrzanić.
A poza tym to choć napisz jaki błąd Ci pokazuje.

@KunaMaster

Wewnątrz pudełka masz ulotkę z dodatkowym kodem.
Jak zarejestrujesz go na http://social.bioware.com/redeem_code.php to będziesz miał księcia i emporium do ściągnięcia w zakładce "My registered game content"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 2h załapało :) , alkoholi i tym podobnych nie mam zainstalowanych, komputer : PALIT GeForce GTX 570 SONIC PLATINUM, i core i7 2600k, 8GB RAMu /1600/ najnowsze sterowniki. blaszak ma 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do błedu po prostu rozaokowwywał 80% pliku, stawał i po paru minutach komunikat że instalacja zakończyła sie niepowodzeniem. a stawał przy różnych plikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po północy pograłem trochę. Żadnych problemów z instalacją gry i samych dodatków. Grę uruchomiłem w Dx11 na wysokich i na sterownikach nvidii tych najnowszych beta, gra chodzi wyśmienicie. Mam czterordzeniowy (8 wątków) procek i nie ma u mnie żadnych problemów z automatycznym zapisem gry. Przygotowałem sobie grunt pod weekend. Jak wrócę z roboty zaczynam zabawę z DA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje 3 grosze po 3 godzinach gry...Ogółem ocena w recenzji na Gramie była jak dla mnie adekwatna - sam dałbym 7.
Co do fabuły się póki co nie będę wypowiadał, bo za wiele jej nie poznałem - początek w każdym razie to solidna, choć rzemieślnicza, robota. Questy, przynajmniej na początku głębią nie powalają - idź - zabierz/zabij i wróć.
Walka jest niezwykle podobna do tego, co proponował DA1 na Xbox''a. (Na PC nie grałem, dopiero teraz sobie mogę na to pozwolić:)) Przyjemnie się siepie, mag czaruje efektownie nawet na początku, choć trzeba zaznaczyć, że gra na łatwym i normalnym poziomie trudności przechodzi się sama.
Jeśli chodzi o optymalizację - ja nie narzekam. Gram w 1900x600(bez AA), DX11+tekstury hi-res i wysokich ustawieniach i podczas rozgrywki nie ma najmniejszych problemów. Kłopot był raz przy cut-scenkach, przy których liczba klatek spada w sposób odczuwalny, acz nie przeszkadzający(Poza tym 1 momentem, gdzie komputer zaczął nadążać dopiero od momentu wyboru odpowiedzi). Gram na i5 460M 2.53, Mobility Radeon 5870 1GB i 4GB RAM.

Teraz przyszła pora na to, co mnie wkurza...i tutaj główną rolę gra respawn przeciwników. Do licha ciężkiego, czy oni muszą wyskakiwać ze ścian? I to tak na wysokości 1 piętra? Kompletnie psuje to klimat i rozwala taktykę. I krew. Wrogowie to jedna chodząca tętnica - litości.

Spoiler

Denerwują mnie też wstawki z naszym opowiadającym krasnoludem - ledwo się człowiek wczuje, już jest przerwa na dwie gadające głowy gdzieś w innej przestrzeni i czasie.

Ale może dlatego mnie to irytuje, że głosy owych postaci mnie kompletnie nie przekonują.
Ostatnią rzeczą, która mnie drażni, ale nie jest to przypadłość tylko tej gry - wybór odpowiedzi. Nigdy nie wiadomo co się po danym wyborze usłyszy - można się tylko intuicyjnie domyślać. Poza tym, sytuacją która dobrze ilustruje jakiego zaangażowania z naszej strony wymagają owe rozmowy jest wspomniana przeze mnie sfreezowana cut-scenka. Komp zaciął się na dobre 10 sekund, a kiedy pojawił się ekran odpowiedzi mogłem spokojnie wybrać co pasowało akurat po daną postać(która lubi grzeczne odpowiedzi) - treść i sens rozmowy(którego nie znałem) nie był do niczego potrzebny. Poczułem się jak baran :P
Jak dzisiaj w nocy jeszcze siądę i do czegoś będę się mógł przyczepić to napiszę:) Tymczasem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie jest to czarne emporium? ;/ mam to sciagniete a nie widze go nigdzie...ani w mrokowisku ani nigdzie...gdzie ono jest? (jestem juz

Spoiler

bo wyprawie na glebokie sciezki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem kod razem z wersja na pc do Black Emporium, dodalem kod ale nie mam pojecia jak to zainstalowac. W menu gry pod zawartosc do pobrania nic nie mam, a na koncie nie wiem gdzie to sie robi.

Wogole gra mi masakrycznie tnie, szczegolnie w przerywnikach filmowych, czego nie mialem w demie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować