Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2011 o 19:19, BoloMaster napisał:

c

Spoiler

zy Bethany przeżyłaby gdybym nie zabrał jej na Głębokie Ścieżki?



Spoiler

Jeśli miałbyś ze sobą Andersa to ten by cię zaprowadził do Szarych Strażników, oni by ją uratowali ale i tak by zniknęła na większą część gry bo musiała by dołączyć do ich zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 19:19, BoloMaster napisał:

Spoiler

czy Bethany przeżyłaby gdybym nie zabrał jej na Głębokie Ścieżki?


Spoiler

Tak, ale zostałaby zabrana do Kręgu przez Templariuszy. Ergo, przez większość gry i tak byś z niej nie miał pożytku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :). Z ciekawości zapytam

Spoiler

jaki los czeka Carvera jeśli weźmiemy/nie weźmiemy go na głębokie ścieżki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2011 o 23:56, Siupson napisał:

Dzięki serdeczne :). Z ciekawości zapytam

Spoiler

jaki los czeka Carvera jeśli weźmiemy/nie
weźmiemy go na głębokie ścieżki ?



Spoiler

Weźmiesz go - Zarazi się Spaczeniem, nie masz ze sobą Andersa = Umrze, masz Andersa = możesz zdecydować o zabraniu go do Szarych lub pozwolić mu na spokojną śmierć.
Nie weźmiesz go - wstąpi do zakonu i zostanie Templariuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

Spoiler

Które z rozwiązań jest ciekawsze? Bo rozumiem że jak zostanie Szarym strażnikiem to pojawi się epizodycznie a jeśli wstąpi do zakonu to na końcu może być jakaś konfrontacja między nim a Hawkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 00:19, Pupu2 napisał:

Ukończylam grę wlasnie. Szczena opada. :d Ale nie rozumiem zakonczenia (cutscenke z seekerką
i varrikiem). :(


Czego konkretnie nie rozumiesz :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Oba rozwiązania są równie rozczarowujące.
Jeśli zostanie strażnikiem to będzie analogicznie jak z Bethany, w przypadku przyjaźni z nim powinien wrócić na finale i udzielić ci pomocy [co jest w opcji rywalizacji, nie mam pojęcia... ale znajac płytkość wątku rodzeństwa, pewnie tez by wrócił], jak zostaje Templarem to mając z nim rywalizację gdzieś tak na 3/4 w ostatniej walce i tak mnie poparł sprzeciwiając się Kontur Meredith.
A liczyłem na epicki duel braci.... =.=
Wątek rodzeństwa w założeniu genialny [pomysł pierwsza klasa] został spieprzony po całej lini i kompletnie niewykorzystany.

Podobnie z resztą jak masa innych możliwości, tj np specjalne dialogi dla poszczególnych klas, w grze jest ich jak na lekarstwo, a mogło być ich 10 razy więcej i mieli byśmy 3 totalnie odmienne opcje rozgrywki.
Zmarnowany potencjał DA2 aż razi w oczy T.T

Bah sam wątek rodzeństwa rozwiązał bym inaczej, mianowicie w scenie z ogrem można było wprowadzić eleganckie zwolnienie czasu i QTE [quick time event] które pozwoliło by nam wybrać kogo chcemy z rodzeństwa uratować. Wtedy było by jeszcze więcej opcji scenariusza - dwójka apostatów podczas jednego podejścia do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 00:19, Pupu2 napisał:

Ukończylam grę wlasnie. Szczena opada. :d Ale nie rozumiem zakonczenia (cutscenke z seekerką
i varrikiem). :(


A czego tam można nie zrozumieć.

Spoiler

Cała rozmowa jak i opowieść Varrika odbywa się ładnych kilka lat po wydarzeniach z zakonem i magami. Po akcie terroryzmu w wykonaniu Andersa kręgi sie zbuntowały, zakon upadł a Cassandra jak i Leliana opuściły zakon celem polowania na magów jako łowcy z ramienia Andrasty.
Poszukiwaczka szuka Hawkea licząc, że pomoże zażegnać kryzys, którego do końca nie znamy [pewnie w DA3 wyjaśni się jak wielka jest skala zbuntowanych kręgów i ich wojny z zakonem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to zgadzam się w 100%. Szkoda bo po prologu i pierwszym akcie nastawiałem się na coś więcej. W przypadku Bethany się zawiodłem no i teraz widzę że z Carverem który zapowiadał się dużo lepiej będzie to samo. Szkoda ... Gra i tak jest świetna ale niektóre elementy wołają o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 01:01, Pupu2 napisał:

Bylo gdzies wprowadzenie postaci Cassandry? Cos mnie ominelo?

Co tam robi Leliana?



Spoiler

Cassandra poszukuje Hawka - gdyż wieży w to że dzięki niemu uda się zaprowadzić pokój pomiędzy templariuszami a magami, albo chociaż pozwoli to złagodzić sytuację. Dlatego jej ludzie łapią Varrika i ten opowiada jej całą historię Hawka aby zrozumiała cały przebieg wydarzeń oraz żeby to w jakiś sposób pomogło jej bohatera Kirkwall znaleźć. Ona pojawia się tylko w DA2 wcześniej jej nie było. Leliana współpracuje z nimi - w pierwszej części był taki motyw że Leliana średnio chciała zdradzić głównemu bohaterowi czym tak naprawdę się zajmuje. W końcu jednak powiedziała lecz nie pamiętam dokładnie czym się zajmowała w każdym razie była kimś w stylu "agenta do zadań specjalnych" . W dodatku DLC związanym z Sebastianem sprawa troszkę bardziej się rozjaśnia, gdyż spotykamy Lelianę w Kirkwall i możemy z nią porozmawiać - oczywiście zanim zostaniemy czempionem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 01:01, Pupu2 napisał:

Bylo gdzies wprowadzenie postaci Cassandry? Cos mnie ominelo?

Spoiler

Nie Cassandry nie można spotkać nigdzie w grze i pojawia się ona jedynie w scenach mających chronologicznie miejsce po zakończeniu gry.

Dnia 31.03.2011 o 01:01, Pupu2 napisał:

Co tam robi Leliana?

Spoiler

Leliana jest najwyraźniej agentką (znaczącą) kościoła, możemy spotkać ją w czasie gry kiedy mówi nam żebyśmy przekazali Wielkiej Kleryczce aby opuściła miasto (czego ona nie robi twierdząc że jej miejsce jest w Kirkwall).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to nawet nie zwróciłam uwagi, że w grze była Leliana.


Pozostało mi przejście zakonczenia gry jeszcze raz, gdy tym razem wespre Templariuszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy mógłby ktoś podać sensowne/fajne buildy dla 2h warriora (nad magiem i rogalem już była dyskusja, warrior to po macoszemu, co ;)
Pytanie 2: jestem pod koniec aktu I (zostały mi tylko ścieżki), ale chciałbym zrobić zadanie poboczne

Spoiler

"Mroczne objawienie"/Dark Epiphany, bo warto dla 2 punktów atrib.

, ale nie mogłem go aktywować. Znalazłem na wiki podpowiedź, że należy mieć wgrany save z DA:O+DLC
Spoiler

(Warden''s Keep, Avernus musi przeżyć)

.
Pytanie, czy mogę zaimportować save w każdym momencie gry (oczywiście podczas aktu I)? I czy przy pomocy tego save edytora, o którym mowa wcześniej zrobię takiego save?

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 15:28, Ecko09 napisał:

Save można importować jedynie przed rozpoczęciem nowej gry.


no to mnie zmartwiłeś :,( ale dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować