Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2010 o 22:29, Renzov napisał:

> /ciach/
Czyli mówisz, że ludzie z Bioware przygotowali całkowicie nowy i różniący się od "normalnego",
system walki tylko na potrzeby paru momentów w grze?
Bo ja w to za bardzo nie wierzę.
No, chyba, że masz swoje tajemnicze źródła...

Dnia 28.09.2010 o 22:29, Renzov napisał:

> /ciach/
Czyli mówisz, że ludzie z Bioware przygotowali całkowicie nowy i różniący się od "normalnego",
system walki tylko na potrzeby paru momentów w grze?
Bo ja w to za bardzo nie wierzę.
No, chyba, że masz swoje tajemnicze źródła...


Raczej chodzi o to, że w tym trybie wszystko jest niesamowicie popakowane, większy dmg, szybsze aktywacje, słabsi przeciwnicy.
np. taki skill (wymyślone z głowy):
Normal - Atakujesz przeciwnika i maksymalnie 2 w bezpośrednim kontakcie przy nim zadając 20dmg - koszt 50, recharg 30s
Heroic - Atakujesz przeciwniką i wszystkich w twoim obszarze zadając 100dmg - koszt 5, recharg 2s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do gram.pl dlaczego zamknęliście temat "Zobacz Dragon Age II w akcji!": http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62032&u=39#end i ukryliście go w newsach skoro na innych portalach jest on ogólnie dostępny?
Wasze tłumaczenie: "Na prośbę firmy Electronic Arts ukryliśmy news wraz z materiałem wideo (trwające embargo), temat więc zamykamy".
To była prośba czy żądanie i czy dotyczyło tylko gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 17:16, anakin1000 napisał:

PS: Henrar tutaj podpadasz mi pod mała hipokryzję. ME jest RPG-shoterem i jest
złe. GW jest uproszczonym pod względem rozwoju postaci, i liniowym CORPG i jest dobre?
(Nie zrozum mnie źle, sam gram w GW nieprzerwanie od 4lat i uważam grę za genialną)
pozwól ze sparafrazuję twoje ostatnie zdanie:


Jest pewna różnica między CORPG a cRPG. Mała, ale jednak (tak samo jest z jRPGam). Z ME jest zupełnie inna sprawa - określany jako "rasowy" (zwłaszcza przez pewną forumową gwiazdę) cRPG, a z tym gatunkiem wiele wspólnego nie ma. I cóż, IMO ME2 to dosyć grywalna (choć ja się jakoś nie wciągnąłem), dobra gra, ale do wybitnych się nie zalicza.

I tak przy okazji: w Gears of War są wybory - przecież możesz iść w lewo lub w prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 17:32, Marco_Polo napisał:

Mam pytanie do gram.pl dlaczego zamknęliście temat "Zobacz Dragon Age II w akcji!": http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62032&u=39#end
i ukryliście go w newsach skoro na innych portalach jest on ogólnie dostępny?
Wasze tłumaczenie: "Na prośbę firmy Electronic Arts ukryliśmy news wraz z materiałem
wideo (trwające embargo), temat więc zamykamy".
To była prośba czy żądanie i czy dotyczyło tylko gram.pl?

Zamknęli, bo pojawił się crpgfa.., ups, pardon, miesmiertelny (przywitajmy go z powrotem!) i przestarszyli się flame''u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2010 o 15:41, TheAbsurd napisał:

Nie ma miliona tabelek i elfów i już się ortodoksi gubią.

Elfy mają w dwójce być.
A tabelek ze statystykami w DA nigdy nie było. Była tylko lista umiejętności wraz ze współczynnikami.
Ty w ogóle grałeś w DA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 17:39, Darkstar181 napisał:

> Nie ma miliona tabelek i elfów i już się ortodoksi gubią.
Elfy mają w dwójce być.

Mówiłem o Mass Effect i dziwnej niechęci fanów RPG do zakwalifikowania tej serii do tego gatunku.

Dnia 29.09.2010 o 17:39, Darkstar181 napisał:

A tabelek ze statystykami w DA nigdy nie było. Była tylko lista umiejętności wraz ze
współczynnikami.
Ty w ogóle grałeś w DA ?

Nie ma znaczenia, nie o DA mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2010 o 17:50, TheAbsurd napisał:

Mówiłem o Mass Effect i jakąś dziwną niechęcia fanów RPG do zakwalifikowania tej serii
do tego gatunku.

Heh, o to chodzi. Cóż, sprawa jest prosta. Liniowa fabuła, brak decyzji rzutujących na rozgrywkę (z całej poprzedniej wersji tylko dwie decyzje odcisnęły piętno w drugiej części, i to ledwie co) praktycznie zerowa interakcja z otoczeniem, do wykonania zadania prowadzi tylko jedna droga, twoje rozmowy z towarzyszami i podjęte akcje praktycznie w ogóle nie wpływają na ich nastawienie do ciebie...
Samo wczucie się w postać to za mało by grę zaliczyć do gatunku RPG. Bo na takiej zasadzie to ja każdą strzelaninę mógłbym zakwalifikować do niego, tylko na zasadzie że spodobał mi się bohater, i się w niego wczułem.
ME to gra akcji z elementami gier RPG i to nikłymi. Nic więcej. Tu nie chodzi o elfy czy statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to po prostu złudzenie, bo przez cały czas grania w ME1 i ME2 czułem to RPGowe "coś" jeszcze mocniej niż w Falloucie czy Neverwinterze. I ta gra to dla mnie przede wszystkim budowanie swojej postaci, nie przez statystyki, ale w swojej głowie, tak jak to było w papierowych RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wczucie się w postać to za mało na cRPG-a - bo gdyby cRPGiem były tylko te gry, w których odgrywamy postać, to prawie wszystkie gry zaliczały się do tego gatunku :)
@TheAbsurd: jakie budowanie postaci? Shepard jest stworzony prawie w całości przez Bio - a Ty masz tylko niewielki na niego wpływ - nie ma porównania do tego, co było w Falloutach, Neverwinterach, czy choćby pierwszym Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 19:09, Henrar napisał:

@TheAbsurd: jakie budowanie postaci? Shepard jest stworzony prawie w całości przez Bio
- a Ty masz tylko niewielki na niego wpływ - nie ma porównania do tego, co było w Falloutach,
Neverwinterach, czy choćby pierwszym Dragon Age.

Nie wiem czy zdołam to wytłumaczyć, ciężko mi zazwyczaj ubrać odczucia w słowa, szczególnie w przypadku takich wrażeń, jakich dostarczył Mass Effect.
Chociaż spróbuję - chodzi mi o to, że budowałem Sheparda tak jak mniej więcej robi się to w papierowych RPG, brak tabelek a większy nacisk na dialogi i budowanie relacji z napotkanymi postaciami były dla mnie bardziej... naturalne. Setki statystyk w cRPG zazwyczaj odciągają i każą się skupić na mechanice. W papierowych RPG są takie systemy, albo mistrz gry może poprowadzić kampanię w taki sposób, że mechanika zostaje zepchnięta na dalszy plan, a gracze skupiają się na miejscach i interakcjach. I według mnie ME to właśnie ten typ roleplay''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Dragon Age II i ostatniego gameplay''a.
To nie będzie slasher chociażby dlatego, że nie będzie czegoś takiego jak A-szybki atak, Y-mocny atak, B-unik. Będzie auto-atak, zarówno na PC jak i konsolach. I sami twórcy wspomnieli że to będzie jakiś żartobliwy fragment, czy też wspomnienia albo wizja, bądź co bądź fragment w którym walka nie jest "reprezentatywna". Poza tym podkreślona została potrzeba używania umiejętności, zaklęć itd.
Na forum BioWare Social wyczytałem, że ci którzy grali w tę wersję odczuwają ją jako DA:O tylko nieco szybsze, więc na razie zgasić pochodnie. :)
Tak jak pisałem kilka razy, cały czas może z tego wyjść gra która zadowoli fanów pierwszej części i nie tylko. A BioWare to jedno z najlepszych studiów, które mimo upływu lat nie zepsuło się w ogóle, a osobiście myślę, że są wręcz coraz lepsi i taki ME był w zasadzie małą rewolucją. Troszeczkę wiary. Mimo tego że sam wierzę jedynie w to co sam zobaczę, to stawiając się na miejscu twórców wolałbym zobaczyć jakieś wsparcie. Robić genialne, kultowe i wręcz zmieniające oblicze branży gry i tyle hate''u dostać. I właściwie już mnie nie dziwi polityka EA co do wydawania DLC. Jeśli tyle nienawiści przelewa się z byle powodu, to bym wręcz za karę nie wypuścił dodatków. Oj, żartowałem. :P

A na odprężenie: Hitler "narzeka" na Dragon Age II
http://www.youtube.com/watch?v=Ep_OTLZOQsU

Przy jego parodiach zaczynam płakać ze śmiechu jeszcze zanim się zacznie wydzierać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu do waszych negatywnych opinii o tej grze.Ja jestem tym króciutkim gameplayem zachwycony.Chociaż wyciąganie wnisoków z tak krótkiego filmiku to głupota,to jednak pokuszę się o wskazanie elementów które mi się podobają.
Szczególnie podoba mi się system walki ,nareszcie jest bardziej przystępny dla gracza,lepszy wizualnie,zdecydowanie poprawiona grafika która mnie po prostu zachwyca,detalami jak i jej stylistyką.Tak samo z animacjami które sa o generacje lepsze niż w jedynce.
Podsumowując gra jak na razie wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś informacje czy w DA 2 będzie można w polskim wydaniu wybrać sobie angielski dubbing? Czy gra zostanie wydana tylko w pełnej polskiej językowej? (co bardzo bym nie chciał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 12:41, michal_w napisał:

Ma ktoś informacje czy w DA 2 będzie można w polskim wydaniu wybrać sobie angielski dubbing?
Czy gra zostanie wydana tylko w pełnej polskiej językowej? (co bardzo bym nie chciał)

Normalnie bym powiedział, że musi być wybór - ale po tym, co zrobiło EA z ME2, to obstawiałbym tylko polski dubbing. Oficjalnego potwierdzenia wersji językowej na razie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, wiecie co, czytam o tych zmianach w DA2 i czuję jakiś taki niesmak. ME nie jest złą grą, ale z mojego punktu widzenia ta jej fps-owatość to poważny minus. Nie lubię takiego systemu walki.

A teraz zapowiada się, że w DA2 będzie coś podobnego i zaczynam się zastanawiać, czy zamawiać tego pre-ordera czy może jednak poczekać, aż wyjdzie i pokażą się recenzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MEII jest o wiele lepszy od ME,jeśli DAII uda się to samo to będę zadowolony
jedynka jest fajna ale walki są trochę przegięte jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 14:52, damlon napisał:

Pytanie może głupie, ale zadam. Ile czasu po wydarzeniach z "Początku" ma miejsce akcja
"dwójki"?


UWAGA SPOILER

Spoiler

Gra zaczyna się w tym samym momencie kiedy Szary Strażnik i spółka pojawiają się w Lothering ( Hawke z rodziną ucieka przed nadciągającymi Pomiotami). Flemeth spotykasz jeszcze PRZED tym, jak Morrigan poprosiła cię w DA:O o oryginalną księgę Flemeth ( i wtedy mogłeś Flemeth zabić albo zawrzeć z nią układ). Historia głownej postaci obejmuje 10 lat jego życia, więc toczy się w trakcie i po Pladze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age 2 ,mam nadzieje ze nie przesuna premiery.Przechodze raz jeszcze Dragona na 100% w wersji na konsole(Po to żeby mieć z czego importowac swoje decyzje,oczywiście miałem wersje PCtową ,ale tam z jakiegos powdu wszystkie zapisy uległy uszkodzeniu,z resztą w konsolowa wersje przyjemniej mi się gra).


A co do DA 2 ,mam nadzieje że Bioware powtórzy te zagranie z wpsiami do kodeku,bo to naprawde pasjonująca lektura ,poznawać świat DA,który jest naprawde rozległy,(nawet kontynent Thedas,nie jest do końca odkryty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować