Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II w przedsprzedaży w sklepie gram.pl

39 postów w tym temacie

Nie rozumiem komentarzy szydzących z pre-ordera.
Mamy wolny kraj, za zamówienie pre-orderowe u nas płaci się 7 dni przed wysyłką gry albo przy odbiorze.
Skoro gra jest zapowiedziana, ceny podane przez EA, to czemu by nie odpalić pre-ordera?
Na Amazonie jest od dawna pre-order Diablo III - będziecie się śmiać z Amazona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 21:11, akne napisał:

Nie rozumiem komentarzy szydzących z pre-ordera.
Mamy wolny kraj, za zamówienie pre-orderowe u nas płaci się 7 dni przed wysyłką gry albo
przy odbiorze.
Skoro gra jest zapowiedziana, ceny podane przez EA, to czemu by nie odpalić pre-ordera?

Osobiście premiera wydaje mi się na tyle odległa, że tak naprawdę nie ma gwarancji, że ten termin zostanie dotrzymany. I generalnie, perspektywa zamówienia wiszącego przez 9 miesięcy wydaje mi się... dziwna.
Ale może ktoś z tego skorzysta.

Dnia 08.07.2010 o 21:11, akne napisał:

Na Amazonie jest od dawna pre-order Diablo III - będziecie się śmiać z Amazona?

Ja się śmiałem jak zobaczyłem tam D3 :)

BTW - Jakieś 2 miesiące temu empik zrobił preorder SC2 EK za 270PLN. Dwa dni potem anulował wszystkie zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 21:18, Vel_Grozny napisał:

> Nie rozumiem komentarzy szydzących z pre-ordera.
> Mamy wolny kraj, za zamówienie pre-orderowe u nas płaci się 7 dni przed wysyłką
gry albo
> przy odbiorze.
> Skoro gra jest zapowiedziana, ceny podane przez EA, to czemu by nie odpalić pre-ordera?

Osobiście premiera wydaje mi się na tyle odległa, że tak naprawdę nie ma gwarancji, że
ten termin zostanie dotrzymany. I generalnie, perspektywa zamówienia wiszącego przez
9 miesięcy wydaje mi się... dziwna.
Ale może ktoś z tego skorzysta.


W naszym sklepie nie płacisz przy składaniu zamówienia, tylko jak wyżej.
Złożenie pre-ordera możesz traktować jak dodanie do ulubionych albo przypominajkę ;)

Dnia 08.07.2010 o 21:18, Vel_Grozny napisał:

> Na Amazonie jest od dawna pre-order Diablo III - będziecie się śmiać z Amazona?

Ja się śmiałem jak zobaczyłem tam D3 :)


Wczesne odpalanie pre-orderów jest normalne w renomowanych sklepach, a my do tego miana aspirujemy :)
BTW: mieliśmy kiedyś w ofercie książki, rekordy sprzedaży biła książka Diablo 3 - ludzie się mylili i myśleli, że to gra. Dlatego już nie mamy w ofercie książek ;)

Dnia 08.07.2010 o 21:18, Vel_Grozny napisał:

BTW - Jakieś 2 miesiące temu empik zrobił preorder SC2 EK za 270PLN. Dwa dni potem anulował
wszystkie zamówienia.


Bez sensu to anulowanie zamówień.
My w przypadku zmiany ceny na wyższą wysyłamy mailing do klientów z informacją o podwyżce, zmieniamy w ich zamówieniach cenę na wyższą i to im pozostawiamy decyzję, czy chcą anulować zamówienie (7 dni przed wysyłką gry i tak dostaną informację o zamówieniu z cenami z prośbą o jego potwierdzenie, niepotwierdzone zamówienie nie jest wysyłane).
Inna sprawa to taka, że nie odpalamy pre-ordera, jeśli nie mamy na 100% potwierdzonej ceny od dystrybutora. To pozwala uniknąć takich kuriozalnych sytuacji, które zrażają klientów do sklepu.

Bardzo wiele osób nigdy nie złożyło zamówienia przedpremierowego i wydaje im się, że trzeba od razu płacić, pewnie stąd te szydzące komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Renomowany sklep, do miana ktorego podobno aspirujecie, w przypadku zwyzki ceny danego tytulu, honoruje nizsza, preorderowa cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... marzec 2011.

Czyżby szykował się pojedynek Witcher II z Dragon Age II :) ...

Ja bym na miejscu Redów asekuracyjnie przesunął premierę na późną jesień 2011. Grę by mogli bardziej dopracować (i zobaczyć czym konkurencja zaskoczy ;) ). A odnośnie samego DA to zapewne w 2011 kupię jedynkę w jakimś sprawnie spiętym (i przecenionym) wydaniu. Chociaż u EA będzie to trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 23:21, IwaN_GroznY1 napisał:

Hm... marzec 2011.

Czyżby szykował się pojedynek Witcher II z Dragon Age II :) ...

Ja bym na miejscu Redów asekuracyjnie przesunął premierę na późną jesień 2011. Grę by
mogli bardziej dopracować (i zobaczyć czym konkurencja zaskoczy ;) ). A odnośnie samego
DA to zapewne w 2011 kupię jedynkę w jakimś sprawnie spiętym (i przecenionym) wydaniu.
Chociaż u EA będzie to trudne.


DA widziałem po 40 zł w sklepie online tak że cena nie jest duża. Co do 2 pożyjemy zobaczymy jak na razie informacje nie są dobre jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze do wszystkich wyśmiewaczy...
Proponuję wejść na stronę oficjalną DA2. Tam też jest już odpalony pre-order. Pośmiejcie się jeszcze z EA i BW...
Jeśli oni pre-order już mają to czemu gram nie może mieć?
No ale przecież tak nie byłoby kogo wyszydzać i wyśmiewać. Jak to najlepiej powiększyć swoje ego przez dokopanie komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akne, przyznaj że to jest jednak nieco zabawne. Jednego dnia jest oficjalnie ogłoszone, że trwają prace nad grą, zaś drugiego można składać zamówienia przedpremierowe. Tylko po co? Rozumiem oczywiście producenta, bo tym samym rozpędza już maszynerię marketingową, od razu też licząc potencjalne zyski ze znacznym wyprzedzeniem, ale po co przeciętnemu Kowalskiemu zamawiać tak wcześnie grę, o której może nawet zapomnieć, że zamówił :). Albo okaże się, że jego sprzęt nie dźwignie tytułu (akurat w przypadku tej gry myślę że mało prawdopodobne, bo "jedynka" nie była szczególnie wymagająca, ale kto wie?). Albo jeszcze jakieś albo ;). Ja rozumiem kupno mieszkania / domu w miejscu, gdzie dopiero fundamenty kopią, bo jednak nie jest tego w danej lokalizacji nieograniczona ilość, ale grę? To nie są akcje jakiejś spółki, których później się już nie dostanie, albo nie osiągnie oczekiwanych zysków. To tak jakby w każdym byle kinie na przedpremierowy pokaz jakiegoś Harry''ego Pottera "drugiej siódmej" części już sprzedawali bilety.
Poniekąd nie dziwi mnie aż tak ten fakt, że sprzedajecie to tak szybko, bo takich pochrzanionych, konsumpcyjnych czasów się doczekaliśmy, ale uważam że to niedorzeczne. Amazon sprzedaje Diablo III? Co prawda tytuł został zapowiedziany już naprawdę dawno temu, na pewno nie miesiąc przed ofertą Amazona, ale i tak uważam, że trzeba być nie lada jeleniem, by już teraz zamówić D3 na Amazonie. Jakby dwa tygodnie przed kupić nie mogli. A skoro znajdują się jelenie, to i firmy wymyślają głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widzę poważniejszy problem niż to czy pre-order będzie uruchomiony dziś czy za 3 - 5 miesięcy. W tym miejscu http://www.gram.pl/sk1_9A3hGe8_Dragon_Age_II.html w rubryce dodatkowe informacje o wydaniu jest notka, że gra będzie najprawdopodobniej całkowicie spolszczona. A to jest DNO ! Przez taką politykę musiałem zamówić Star Craft 2 przez Amazon (w sumie cena i tak ta sama;p). Nie chodzi o to która wersja jest lepsza, ale o pewną możliwość wyboru. Kiedy usłyszałem Mass Effect 2 musiałem od razu wyłączyć grę i nie włączyłem jej do czasu, aż wywaliłem ten badziewny dubbing. Może za wcześnie żeby się tym martwić, a może i nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 10:29, Dra7en napisał:

Osobiście widzę poważniejszy problem niż to czy pre-order będzie uruchomiony dziś czy
za 3 - 5 miesięcy. W tym miejscu http://www.gram.pl/sk1_9A3hGe8_Dragon_Age_II.html w
rubryce dodatkowe informacje o wydaniu jest notka, że gra będzie najprawdopodobniej
całkowicie spolszczona
. A to jest DNO ! Przez taką politykę musiałem zamówić Star
Craft 2 przez Amazon (w sumie cena i tak ta sama;p). Nie chodzi o to która wersja jest
lepsza, ale o pewną możliwość wyboru. Kiedy usłyszałem Mass Effect 2 musiałem od razu
wyłączyć grę i nie włączyłem jej do czasu, aż wywaliłem ten badziewny dubbing. Może
za wcześnie żeby się tym martwić, a może i nie...

Ja jednak liczę, że w DA2 doczekam się lokalizacji na równie wysokim poziomie jak w DA1. Przez wysoką jakość mam na myśli możliwość nie skorzystania z niej :)
Również czekam na SC2 z UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 22:18, Garett napisał:

Renomowany sklep, do miana ktorego podobno aspirujecie, w przypadku zwyzki ceny danego
tytulu, honoruje nizsza, preorderowa cene.

Jeśli podwyżka jest niewielka, to tak robimy.
Jeśli znacznie większa - musimy zmienić cenę na wyższą, ale szczerze mówiąc ostatni taki przypadek to chyba było FF XIII albo nawet Spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 08:46, Darth_Angel napisał:

Akne, przyznaj że to jest jednak nieco zabawne. Jednego dnia jest oficjalnie ogłoszone,
że trwają prace nad grą, zaś drugiego można składać zamówienia przedpremierowe. Tylko
po co? Rozumiem oczywiście producenta, bo tym samym rozpędza już maszynerię marketingową,
od razu też licząc potencjalne zyski ze znacznym wyprzedzeniem, ale po co przeciętnemu
Kowalskiemu zamawiać tak wcześnie grę, o której może nawet zapomnieć, że zamówił :).
Albo okaże się, że jego sprzęt nie dźwignie tytułu (akurat w przypadku tej gry myślę
że mało prawdopodobne, bo "jedynka" nie była szczególnie wymagająca, ale kto wie?). Albo
jeszcze jakieś albo ;). Ja rozumiem kupno mieszkania / domu w miejscu, gdzie dopiero
fundamenty kopią, bo jednak nie jest tego w danej lokalizacji nieograniczona ilość, ale
grę? To nie są akcje jakiejś spółki, których później się już nie dostanie, albo nie osiągnie
oczekiwanych zysków. To tak jakby w każdym byle kinie na przedpremierowy pokaz jakiegoś
Harry''ego Pottera "drugiej siódmej" części już sprzedawali bilety.
Poniekąd nie dziwi mnie aż tak ten fakt, że sprzedajecie to tak szybko, bo takich pochrzanionych,
konsumpcyjnych czasów się doczekaliśmy, ale uważam że to niedorzeczne. Amazon sprzedaje
Diablo III? Co prawda tytuł został zapowiedziany już naprawdę dawno temu, na pewno nie
miesiąc przed ofertą Amazona, ale i tak uważam, że trzeba być nie lada jeleniem, by już
teraz zamówić D3 na Amazonie. Jakby dwa tygodnie przed kupić nie mogli. A skoro znajdują
się jelenie, to i firmy wymyślają głupoty...


Tak, to jest machina marketingowa.
Nie określaj jeleniami ludzi, którzy tylko składają zamówienie, pod wpływem impulsu, a zapłacą za nie i tak później, parę dni przed wysyłką, albo wręcz anulują nawet.
De facto pre-order to nie zakup tylko coś w rodzaju rezerwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojawi się informacja o pełnej lokalizacji bez możliwości wyboru języka zawsze można skorzystać z petycji online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pre-orderem DA II radzę się powstrzymać. Nigdy nie wiadomo, czy wydawca nie wpadnie na "genialny" pomysł wydania gry tylko w polskiej wersji językowej. Jeśli DA II będzie trzymała poziom jedynki... to poczekam, aż spadnie do tańszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować