Zaloguj się, aby obserwować  
Apiro

Wspomnienia z PSX

31 postów w tym temacie

Napiszcie najlepsze jakie były gry na PSX. Te, które pamiętam:
- Oddworld: Abe''s Oddysee
- Metal Gear Solid
- Crash Bandicoot Warped 3
- Gran Turismo I, II
- Tekken 3

Oj, pograł bym sobie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 14:58, Apiro napisał:

Oj, pograł bym sobie teraz...


Wystarczy Emulator i trochę poszukiwań w necie za odpowiednimi obrazami płyt [chyba że masz jak ja jeszcze kilka oryginałów z szaraczka na półce =)]


Hmmm a moje topowe pozycje... oj było by tego trochę :

- Vagrant Story [bezapelacyjnie no.1 na PSX, gra która powina doczekać się remakeu na nowych konsolach, wiernego remaku z kosmetycznymi zmianami tj. nowa grafika, pełen voice acting itp]
- MGS
- FF Tactics, FF 6-7-8-9
- Chrono Cross
- Front Mission 3
- Tekken 1-2-3
- Resident Evil 1-2-3
- Crash Bandicot 1-2-3
- Medievil 1-2
- Tenchu 1-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 15:32, Pietro87 napisał:

Wystarczy Emulator i trochę poszukiwań w necie za odpowiednimi obrazami płyt


Hmm... czy to przypadkiem nie podpada pod propagowanie piractwa? Obrazy płyt = nielegalne kopie. Nie sądzę, by aż tak wiele gier z PSX nagle stało się public domain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro gry jak i konsolę przestali produkować... Gry czasem można na allegro wyłapać ale za dużo i tak roboty z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 16:22, KrisK91 napisał:

A do listy dodam jeszcze Croca :)


O tak :P Pamiętam jak zagrywałem się w Krokodyla u mojego kuzyna, który miał PSX to były czasy ;] Pamiętam jeszcze dużo spędzonych godzin nad Driverem i którąś z części TNA Impact. To były czasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 15:32, Pietro87 napisał:

Wystarczy Emulator i trochę poszukiwań w necie za odpowiednimi obrazami płyt [chyba że
masz jak ja jeszcze kilka oryginałów z szaraczka na półce =)]


Na klawiaturze to nie to samo co na padzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Rayman - Moja pierwsza gra na PSX, mam do niej duży sentyment (nawet płyta nie jest aż tak tragicznie porysowana...)
- Crash Bandicoot 3: Warped
- Tekken 3
- Croc
- seria Spyro
- Dino Crisis
- Silent Bomber (do dzisiaj go nie przeszedłem, to już będzie dobrze z 5 lat grania w jedną grę... ;D)
- Tenchu 1 i 2
- Metal Gear Solid i MGS: Special Missions
- Driver 2
- Tony Hawk Pro Skater 2
- Point Blank (nawet mam w domu jeszcze gdzieś do niego gun''a...)
- Omega Boost
- Wipeout
- Dragoon Quest
- Quake (kiedyś to tej gry to się bałem jak nie powiem czego... XD)

No to by było na tyle... Wiele z nich nie mam, bo posprzedawałem... Ale jest parę takich rodzynków które się uchowały. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Crash Bandicoot - wszystkie
- Dino Crysis 1,2
- Silent Bomber (przeszedłem ostatni boss FTW !)
- MGS wszystkie
- Driver 1
- Tony Hawk Pro Skater 2
- Wipeout
- Croc
- Resident Evil wszystkie w szczególności RE3 NEMESIS :)
- Final Fantasy 7
- Medieval
- Soul Reaver
- Oddworld: Abe Oddysee i Exodus
- Gran Turismo 1,2
- Tekken 3
- Silent Hill 1
- Star Wars Jedi Power Battles
- Urban Chaos
i wiele, wiele więcej te wszystkie gry miały swoją magię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gry z Szaraka?
Nie ma sensu wymieniać ich wszystkich, bo pięknych tytułów było mnóstwo - najlepsze:
1. Final Fantasy VIII, które jest najlepszą grą w jaką grałem.
2. Chrono Cross, które jest drugą najlepszą grą, w jaką grałem, muzyka z tej gry ma chyba jakieś działania podprogowe ;)
3. Crash Team Racing
4. THPS2
Oprócz tego było ich wiele, część wymieniono już na górze. Chciałbym, by gry w tych czasach dawały tyle frajdy, co kiedyś. Mamy gry dobre, nawet mamy gry świetne, ale takich już nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również grałem w Crashe, Spyro, Gran Turismo, itd. więc nie wymieniam dalej, ale polecę gry, o których nikt tu chyba jeszcze nie napisał, mianowicie:
- Heart of Darkness - świetna platformówka z wyjątkową grafiką i klimatem, oraz przerywnikami filmowymi, które pamiętam do dziś:),
- Klonoa (mogę mylić troszkę tytuł bo dawno to było) - kolejna znakomita platformówka (chciałem zagrać w sequel, ale był już tylko na ps2),
- Tomba 2 - i po raz kolejny klimatyczna platformówka w nieco innym stylu, ponieważ miała sporo elementów z przygodówki z tego co pamiętam.
- pewnie wiele innych, o których w tej chwili nie pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 15:38, Ring5 napisał:

> Wystarczy Emulator i trochę poszukiwań w necie za odpowiednimi obrazami płyt

Hmm... czy to przypadkiem nie podpada pod propagowanie piractwa? Obrazy płyt = nielegalne
kopie. Nie sądzę, by aż tak wiele gier z PSX nagle stało się public domain.


Nie propaguję piractwa, ale nie każdy ma dostęp do PS Store to raz, dwa wyżej wymienione tytuły akurat posiadam, a gram na obrazach płyt zasysanych z netu bo obrazy które robiłem z własnych gier nie chcą specjalnie dobrze współpracować z emu [wersje pal generalnie nieco gorzej na emu latają niż wersje ntsc, przynajmniej z mojego doświadczenia]

A wole personalnie grać na emu bo moge sobie montować własnej roboty customowane shadery i wywindowac grafike gierek z psx na poziom prawie taki jak gry na PSP, kiedys nawet w temacie o FF wklejałem screena z FF9 z custom shaderami w rozdziałce 1440/900 i sporo ludzi przyznało że giera wyglada miodnie na emu =)

Fakt emulator to zapewne w kwesti prawno-formalnej nielegal, nie mniej mam tak gigantyczny sentyment do mojej kolekcji gier z szaraka i ps2, że za chiny ludowe nie pożegnam się z nimi bo nie mam na czym ich odpalać.

A co do samych gier i sciagania obrazów z netu nie mając oryginału... hmm na dziś dzień gdy wiele tytułów jest niedostepnych [poza ps store] każdy radzi sobie jak może, powtarzam nie propaguję piractwa [polecam zdjęcia mojej kolekcji gier z tematu pochwalcie się... co by nie było że jestem jakimś piratem zatwardziałym] ale nie będę śmieniał, z kolekcji wymienionej przezemnie mam wszystkie pozycje, ale mam też około 8 hitów z psx które zwyczajnie z netu zassałem bo sa nie do zdobycia : seria spyro, kula world, pac man 3d, wild arms, suikodeny, legacy of kain i soul reaver.


P.S.
Do kolegi który mówił o graniu na klawiaturze - na emu da się normalnie grać na każdym padzie, wystarczy sobie tylko w 5 minut skonfigurować w emu profil klawiszy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 19:31, Apiro napisał:

Przypomniały mi się 2 genialne gry, w które pewnie nikt nie grał - Disney''s Hercules
i Mickey''s Wild Adventures



A tutaj to cię muszę stary zaskoczyć, bo w Herculesa grałem, pożyczyłem w pierwszej klasie gim... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 22:00, Pietro87 napisał:

Nie propaguję piractwa, ale [ciach]


Widzisz, dla mnie nie do zdobycia jest Toyota Supra ''93, ale nie oznacza to, że mam ją ukraść. Sorry, ale tłumaczenie "to jest nie do zdobycia, więc to ukradłem" jest dla mnie dziecinnym usprawiedliwianiem popełnienia przestępstwa. Zresztą nie mam zamiaru ciągnąć tego offtopu w tym wątku, bo nie o tym temat jest i nie będę psuł dyskusji innym. O tym, czy to, co piszesz, jest wystarczającym uzasadnieniem, zadecydują moderatorzy.

Co do samych gier:

Street Fighter Alpha 3
Metal Gear Solid (to chyba oczywiste?)
Final Fantasy VII (nie może tego tytułu nie być na takiej liście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 23:09, Ring5 napisał:

Widzisz, dla mnie nie do zdobycia jest Toyota Supra ''93, ale nie oznacza to, że mam
ją ukraść.


Tyle że supre ciągle produkują, w przeciwieństwie do takiego np Vagranta czy Chono Crossa [z tego co wiem mam jeden z niewielu oryginalnych nosników tej gry w tej części europy]

Dnia 10.07.2010 o 23:09, Ring5 napisał:

O tym, czy to, co piszesz, jest wystarczającym uzasadnieniem, zadecydują moderatorzy.


Pisałem o tym samym w temacie o FF, generalnie granie na gotowym zassanym obrazie płyty jest o wiele "bezpieczniejsze" na emu, bo na własnoręcznie robionym zrzucie lub podczas grania z nośnika można się spodziewać nie lada kwiatków lub np totalnego zwisu i braku możliwości ukończenia gry.
Nie podałem tu tez żadnego linku itp, od napomknąłem że jak ktoś ma wielki sentyment do szaraka istnieje emulator a wujek google wyszuka odpowiednie pliki czy obrazy aby go używać, taką informacje można otrzymać w zasadzie na każdym forum, w końcu od tego są fora internetowe.


P.S.
A co do twojej usilnej próby postawienia mnie w świetle tego złego złodzieja i pirata to tylko mam jeden komentarz, niech rzuci kamieniem ten kto nie ma w domu ŻADNEGO nielegalnego softu/mp3ki/filmu/gry/e-booka itp...
Popadanie w paranoje i hipokryzje oraz przesadną świętoszkowatość to chyba nasza cecha narodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować