• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Chlorofil

Komputer buczy po 10 min. grania...

Pytanie

Witam. Jakoś od wczorajszego wieczora komputer zaczyna buczeć po ok. 10 min. grania. Samo buczenie mógłbym opisać w sposób następujący: dźwięki bzzzzzzzz z krótkimi chwilami. Nie wiem czego może to być wina... może to przez te upały ? W domu mam 30 stopni...

Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pewnie przez upał :P Chłodzenie ci szaleje i stad ten dzwiek. Moj komputer tez jakos po jakims czasie glosno zaczyna pracować od czasu jak sie te upaly zaczely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 14:38, Nevrac napisał:

Heh... A ja mam gorzej bo nie moge oczyscic wiatraczka :P jest na gwarancji komp.


Niesiesz sprzęt do sklepu gdzieś go kupił, odpalasz 25-50zł [zależy od cennika] za czyszczenie, zrobią to za ciebie, po czym zakleją nowe plomby gwarancyjne, suma summarum wychodzi podobny koszt jak czyszczenie na własną rękę - bo powietrze w sprayu kosztuje +/- od 19 do 40 zł zależnie od pojemności opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 14:38, Nevrac napisał:

Heh... A ja mam gorzej bo nie moge oczyscic wiatraczka :P jest na gwarancji komp.


No to fakt... masz problem... nic tylko do serwisu... :-/

Ja to miałem ostatnio problem bo mi się tak grzał laptop że po prostu nie wytrzymywał... Dmuchnąłem w dziurki i już nawet jak jest 30 stopni na podwórku to komp jest ledwo ledwo letni... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 10:18, Chlorofil napisał:

Witam. Jakoś od wczorajszego wieczora komputer zaczyna buczeć po ok. 10 min. grania.
Samo buczenie mógłbym opisać w sposób następujący: dźwięki bzzzzzzzz z krótkimi chwilami.
Nie wiem czego może to być wina... może to przez te upały ? W domu mam 30 stopni...

Pomoże ktoś ?

Zainstaluj program badający temperaturę poszczególnych partii w komputerze (systemu, różnych kart). Jeżeli jest wysoka (ponad 50-60C) to masz źle ustawiony wiatrak, który zajmuje się systemem. Miałem podobny problem. Najpierw pojawiało się to po 2 godzinach gry a następnie przy odpalaniu systemu. Jeżeli to nie pomoże sprawdź w Menadżerze Zadań procesy i jaki zżera ci najwięcej mocy. Zapodaj wyniki.
PS: Jeżeli wolno ci chodzi komputer albo masz problemy ze stabilnością lub wydajnością to zainstaluj SpyBot i napraw uszkodzone pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 17:22, Bithda napisał:

> /ciach



Mógłbyś podać nazwy programów do mierzenia temperatur ? Sam mam Everesta Home Edition. Chętnie pokażę wyniki:
http://img33.imageshack.us/img33/5334/everestde.jpg

Co ciekawe... wydaje mi się, że temp. są większe podczas grania kiedy chodzi on głośniej i te dźwięki bzyczenia wydaje, chciałem grę zminimalizować i szybko Everesta odpalić ale jak tylko ją zminimalizuję komp chodzi ciszej... dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 17:47, Chlorofil napisał:

> > /ciach


Mógłbyś podać nazwy programów do mierzenia temperatur ? Sam mam Everesta Home Edition.
Chętnie pokażę wyniki:
http://img33.imageshack.us/img33/5334/everestde.jpg

Co ciekawe... wydaje mi się, że temp. są większe podczas grania kiedy chodzi on głośniej
i te dźwięki bzyczenia wydaje, chciałem grę zminimalizować i szybko Everesta odpalić
ale jak tylko ją zminimalizuję komp chodzi ciszej... dziwne.

wygląda dobrze. U mnie NIC nie działało na to bzyczenie ale gdy zdjąłem obudowę i przykręciłem wiatrak szło jak nowe. spróbuj jeżeli nie jest on stabilny na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 17:57, Bithda napisał:

> > > /ciach


Boję się po prostu, że on się nagrzewa... jak grałem w jakąkolwiek grę i jak przyłożyłem rękę do "wiatraka" to on, aż gorący był !! Nie wiem czy to ma związek z tym, że na chwilę obecną mam w domu 31 stopni czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 18:00, Chlorofil napisał:

> > > > /ciach

Boję się po prostu, że on się nagrzewa... jak grałem w jakąkolwiek grę i jak przyłożyłem
rękę do "wiatraka" to on, aż gorący był !! Nie wiem czy to ma związek z tym, że na chwilę
obecną mam w domu 31 stopni czy co...

No to nie rób tego podczas działania komputera;D Ja miałem taki kryzys, że nie działał komp tydzień bo bałem się, że go "urwie", ale potem ojca namówiłem i rozkręciliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 17:47, Chlorofil napisał:

Co ciekawe... wydaje mi się, że temp. są większe podczas grania kiedy chodzi on głośniej
i te dźwięki bzyczenia wydaje, chciałem grę zminimalizować i szybko Everesta odpalić
ale jak tylko ją zminimalizuję komp chodzi ciszej... dziwne.


To wygląda na przegrzewającą się kartę graficzną, pokaż temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 19:14, Gumisiek2 napisał:

> Co ciekawe... wydaje mi się, że temp. są większe podczas grania kiedy chodzi on
głośniej
> i te dźwięki bzyczenia wydaje, chciałem grę zminimalizować i szybko Everesta odpalić

> ale jak tylko ją zminimalizuję komp chodzi ciszej... dziwne.

To wygląda na przegrzewającą się kartę graficzną, pokaż temperaturę.


Jak mam pokazać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 19:13, Chlorofil napisał:


Czy nikogo nie dziwi tak wysoka prędkość wiatraka? 5600 obrotów?!
Według mnie bzyczenie powoduje właśnie ten szalony wiatrak, bo podobny problem był kiedyś u mojej siostry. Komputer zaczął jej co raz głośniej chodzić, sprawdziłem w Evereście, a tam wiatrak chodzi od samego włączenia kompa na 4000 RPM (co zresztą było słychać).

Więc jeśli masz kompa na gwarancji to nie zwlekaj tylko daj żeby Ci coś z tym zrobili i przy okazji przeczyścili komponenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 19:29, Chlorofil napisał:

Jak mam pokazać ?


Co do karty to ściągnij GPUZ i tam sprawdzisz temperaturę grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 19:33, sirufok1987 napisał:

> /ciach


A może to dlatego, że JEST GORĄCO ??!!!!!!!!!! POWTARZAM RAZ JESZCZE !!!! W DOMU MAM 30 stopni ciepła !!!!!! KOMP SIEDZI W KĄCIE !!!! NIE MA SKĄD POBIERAĆ WIATRAK POWIETRZA !!!!!!! MOŻE TO PRZEZ TO TAK JEST ??????

PS. Nie wiem, które to temp. Sami sprawdźcie:

http://img243.imageshack.us/img243/3190/gpuz1.png

http://img337.imageshack.us/img337/3471/gpuz2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rzeczywiscie... 5600 RPM na wentylatorze procesora to sporo :P U mnie jest 1259 RPM.
Jesli chodzi o temperatury twoich podzespolow to nie przekraczaja normy. Problem tylko z wentylatorem procesora.
Choc sam nie wiem bo ten wentylatorek tak zapieprza ze nie dziwne ze temperatura w normie :P
Ps. Ja tez w domu mam 30 stopni. Nie wiem co sie z ta pogoda dzieje. 35 w cieniu, 40 na sloncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2010 o 20:03, sirufok1987 napisał:

To nie jest przez temperaturę. Jeszcze raz powtarzam, że wiatrak jest winowajcą. Oddaj
kompa na gwarancję i po sprawie.


Na jaką gwarancję ? Komputer jest stary to na jaką gwarancję mam oddać ?

Nie wiem czy to pomoże ale procek AMD Athlon 64 3000+ 1.81Ghz

PS. Coś mi się wydaje, że te Athlony po prostu tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować