Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak zachód przyjął Sniper: Ghost Warrior?

49 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2010 o 12:23, Ring5 napisał:

> więcej hype''u na zachodzie i też by piali, jakie to objawienie pojawiło się na
rynku

Czy ja wiem... Sam hype nie wystarczył takim tytułom, jak np. Hellgate: London czy APB.

ale pomógł takim nudnym crapom jak Far Cry 2, AC1 czy (przynajmniej jeśli chodzi o zawartość rpg w rpgu) oblivionowi, dragon age czy ME1.

Tzn nie twierdzę że te gry powinny dostać max 4/10, ale oceny na poziomie 6-7 to powinien być max, a nie 9-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 12:58, dark_master napisał:

ale pomógł takim nudnym crapom jak Far Cry 2, AC1 czy (przynajmniej jeśli chodzi o zawartość
rpg w rpgu) oblivionowi, dragon age czy ME1.

Tzn nie twierdzę że te gry powinny dostać max 4/10, ale oceny na poziomie 6-7 to powinien
być max, a nie 9-10.


Oj już bez przesady :) Ja uważam, że ME czy DA:O w pełni zasłużyły na wysokie noty. I nie jest to kwestia hypu. Może nie są idealne ale są naprawdę bardzo dobre. Tobie się nie podobają, wiem, ale to już tylko kwestia gustu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o FC2 i AC ( w pewnej części) to masz rację... Ale nie wiem dlaczego ustawiłeś w rządku z nimi ME i DA:O... Akurat jeżeli chodzi o te gry to są one naprawdę dobre i nie wiem czy tutaj do końca chodziło o marketing (chociaż i on tutaj trochę zadziałał na korzyść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być dobrze, a wyszło niezbyt ciekawie... gra ma swoje zalety, ale niestety ilość wad przeważa... jeśli niedoróbki gry zaczynają irytować w stosunkowo większość przypadków ich występowania to nie ma się co dziwić, że recenzenci zagraniczni nie słodzą tak jak nasi tej grze :P

Mam małe nadzieje, że nadchodzący patch usunie choćby kilka tych najbardziej wkurzających błędów. A jak nie ten patch to może następne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 12:59, Nalfein napisał:

Podobno multi jest całkiem fajne i dlatego nieźle się sprzedaje.


Multi jest fatalne,grałem i powiem że dawno sie tak nie wynudziłem

Redakcjo nie ma co sie chwalić ze tej grze wystawiliście7.5,naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 12:58, dark_master napisał:

ale pomógł takim nudnym crapom jak Far Cry 2, AC1 czy (przynajmniej jeśli chodzi o zawartość
rpg w rpgu) oblivionowi, dragon age czy ME1.


O FC2 się nie wypowiadam, bo nie grałem, ale przy AC1 bawiłem się całkiem nieźle. Nie jest to może gra wybitna, ale z pewnością nie zasługuje też na tak niską ocenę, o jakiej wspomniałeś. Ja bym jej dał 8/10.

Poza tym weź pod uwagę fakt, że taki np. AC jest do dziś w sprzedaży i radzi sobie całkiem nieźle. Czy za 2-2.5 roku ktoś będzie jeszcze pamiętał o S:GW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 13:04, Phobos_s napisał:

nie jest to kwestia hypu. Może nie są idealne ale są naprawdę bardzo dobre. Tobie się
nie podobają, wiem, ale to już tylko kwestia gustu. :)

ja wiem że dziennikarstwo dawno wyrżnęło o bruk, ale 9 i 10 powinny dostawać gry dobre/bardzo dobre, czy wybitne i ideały? Bo żadnej z wymienionych do tego dopasować nie mogę. Ale miło że przynajmniej w części się zgadzasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 13:22, Ring5 napisał:

O FC2 się nie wypowiadam, bo nie grałem, ale przy AC1 bawiłem się całkiem nieźle. Nie
jest to może gra wybitna, ale z pewnością nie zasługuje też na tak niską ocenę, o jakiej
wspomniałeś. Ja bym jej dał 8/10.

Ja też bawiłem się nieźle, przez pierwsze trzy zabójstwa. Wtedy faktycznie 8, a nawet 9 bym dał. Po dziesiątym już chciałem łamać płytę, a po dwunastym z ulgą wywaliłem z dysku. Koncept fajny, wykonanie leżało, za dużo nudy i powtarzalności.. przynajmniej imo.

Dnia 12.07.2010 o 13:22, Ring5 napisał:

Poza tym weź pod uwagę fakt, że taki np. AC jest do dziś w sprzedaży i radzi sobie całkiem
nieźle. Czy za 2-2.5 roku ktoś będzie jeszcze pamiętał o S:GW?

S:G wcale nie bronię, bo nie grałem. Chodziło mi raczej o naskakiwanie na naszych dziennikarzy, jakby ci zachodni lepsi byli. A na AC był hype, to są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:14, Muradin_07 napisał:

Akurat jeżeli chodzi o FC2 i AC ( w pewnej części) to masz rację... Ale nie wiem dlaczego
ustawiłeś w rządku z nimi ME i DA:O... Akurat jeżeli chodzi o te gry to są one naprawdę
dobre i nie wiem czy tutaj do końca chodziło o marketing (chociaż i on tutaj trochę zadziałał
na korzyść).

nie chcę robić przesadnego offtopu, więc krótko: http://i.imgur.com/dGhYd.png głównie dlatego. Przy czym koleś i tak łagodny był, bo sporo żółtego mogło być błękitne. DA to już w ogóle przykład jak zanudzić gracza nadmiarem walki i wtórności (ot kotor w realiach fantasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:11, dark_master napisał:

nie chcę robić przesadnego offtopu, więc krótko: http://i.imgur.com/dGhYd.png głównie
dlatego. Przy czym koleś i tak łagodny był, bo sporo żółtego mogło być błękitne. DA to
już w ogóle przykład jak zanudzić gracza nadmiarem walki i wtórności (ot kotor w realiach
fantasy)


Heh... Fajna tabelka. Tylko wiesz. Do tak skonstruowanej tabeli to można wiele gier nie od BW przyporządkować :)
Żeby daleko nie szukać to nawet Fallouta 1, a F2 to już w zupełności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:33, Phobos_s napisał:

Żeby daleko nie szukać to nawet Fallouta 1, a F2 to już w zupełności :)

F1 dziś ma 13 lat i jest starszy od BG nawet, F2 wyszedł w tym samym roku co gra BW - antyki zostawmy więc w spokoju. Chodzi o to, że Black Isle czy Obsidian nawet jak opierały się na podobnym schemacie (a przynajmniej nie stosowali go w absolutnie każdej grze), to nie walił on aż tak po oczach jak w grach Bioware, które od ponad dekady w warstwie fabularnej nie zrobiły ani jednego kroku naprzód.

Doprawdy, jak widzę kolejną grę bioware gdzie na początku spotykamy głównego oponenta (zwykle zdrajca) w przeddzień inwazji wielkiego zła, którego tylko my jako wybrańcy możemy pokonać, tylko musimy odwiedzić 4 miejsca, to wszystko się wewnątrz przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:01, dark_master napisał:

S:G wcale nie bronię, bo nie grałem. Chodziło mi raczej o naskakiwanie na naszych dziennikarzy,
jakby ci zachodni lepsi byli. A na AC był hype, to są efekty.


Naskakiwanie nie wzięło się przecież z księżyca. Jeśli ktoś daje takiej grze tak wysoką ocenę, to albo jest mało obiektywny, albo... cóż... druga możliwość jest raczej oczywista, ale nie będę tu nazywał rzeczy po imieniu, bo nie mam ochoty być ciągany po sądach. W każdym razie jakoś tak się śmiesznie składa, że na gramie ocena MOCNO zawyżona, podczas gdy większość serwisów nie wychodzi powyżej 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:56, Ring5 napisał:

W
każdym razie jakoś tak się śmiesznie składa, że na gramie ocena MOCNO zawyżona, podczas
gdy większość serwisów nie wychodzi powyżej 60%.


ciekawe bo jak widze to wszystkie wychodza powyzej 60%
gol 7,6/10
CDA 4/5
wp 6,5/10
gamezilla 6,5/10
pc centre 6,5/10

inne serwisy podobnie a onet mocno poleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 15:11, pobite_gary napisał:

ciekawe bo jak widze to wszystkie wychodza powyzej 60%
gol 7,6/10
CDA 4/5
wp 6,5/10
gamezilla 6,5/10
pc centre 6,5/10


No popatrz jaki zbieg okoliczności... Same polskie portale podałeś. A ja popatrzę na zagraniczne portale:

http://www.gamespot.com/pc/action/sniperghostwarrior/index.html?tag=result%3Btitle%3B0 (5.5/10)

http://www.eurogamer.net/game/sniper-ghost-warrior-xbox360 (2/10)

http://uk.pc.ign.com/objects/064/064505.html (5/10)

http://n4g.com/news/560014/gamespot-sniper-ghost-warrior-review (5.5/10)

http://g4tv.com/games/xbox-360/63471/sniper-ghost-warrior/index (2/5)

Jakoś poniżej 6/10 się utrzymuje. Ciekawe, nie sądzisz?

Możemy się tak licytować długo i namiętnie, ale prawda jest taka, że większość polskich serwisów zawyży tej grze ocenę tylko dlatego, że gra jest polska. Nie ma to nic wspólnego z jej rzeczywistą jakością. Możesz się z tym nie zgadzać, możesz temu zaprzeczać, ale tak się śmiesznie składa, że oceny mówią same za siebie.

A co do "onet poleca", to bardzo bym prosił o nie rozśmieszanie mnie. Jeśli onet jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości, to proponuję, byśmy w tej chwili przerwali tę rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 14:56, Ring5 napisał:

Naskakiwanie nie wzięło się przecież z księżyca. Jeśli ktoś daje takiej grze tak wysoką
ocenę, to albo jest mało obiektywny, albo... cóż... druga możliwość jest raczej oczywista,
ale nie będę tu nazywał rzeczy po imieniu, bo nie mam ochoty być ciągany po sądach. W
każdym razie jakoś tak się śmiesznie składa, że na gramie ocena MOCNO zawyżona, podczas
gdy większość serwisów nie wychodzi powyżej 60%.

jak już mówiłem, samego snipera bronić nie zamierzam, ale powoływanie się na równie sprzedajne zachodnie szmatławce (bez wskazywania nazw, też nie ciągnie mnie do sali rozpraw) też nie jest argumentem - głównie dlatego, że ich recenzenci na tych tytułach, na których nie zarabiają pod stołem, pastwią się jak mogą. Tak więc o ile w takim przykładowym oblivionie recenzent mówi "co prawda fabuła jest słaba, ale blablabla (o jakiejś pierdole jak ładne odbicie światła na kamieniu - kwintesencja RPG to jest przecież; a już szczytem było jak inny mówi, że fabuła jest słaba, ale są narzędzia moderskie i własną można zrobić)" to w gothicu 3 (zabawna analogiczna sytuacja, gra doceniona tylko u nas i w Niemczech) brak fabuły to już niemal zbrodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować