Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 23:01, Karharot napisał:

Ta gra należy to tego typu co Gothic czyli kierujesz tylko jedną postacią i sam musisz zadawać
ciosy.


Acha,dzięki ,a powiedz mi jeszcze,jakby to chodziło na takim sprzęcie:
1 gb ddr ram,AMD Sempron 2600 +,karta graficzna GeForce FX 6200 (128 mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:21, goomis74 napisał:

Ja mowie tutaj o grywalnosci. Troche upi******y jest interfejs w Two Worlds, ale w Oblivionie
dla mnie bylo jeszcze gorzej.

Osobiście na interfejs w Oblivionie nie narzekałem. Fakt, trochę zalatuje konsolą, ale nie jest to bardzo uciążliwe.

Dnia 01.09.2007 o 22:21, goomis74 napisał:

Grywalnoscia Two Worlds bije kazdego RPG w jakiego gralem. Naprawde
ciezko sie od tego oderwac.

Może i ciężko. Jednak gra kończy się dość szybko, a mi po zaliczeniu głównego questa pozostał pewien niedosyt. Za mankament uznaję też niemożność kontynuowania eksploracji świata po zaliczeniu głównego wątku.

Dnia 01.09.2007 o 22:21, goomis74 napisał:

Wydaje mi sie ze to tempo rozwijania sie twojej postaci na to wplywa.
Kiedy widzisz ze coraz wieksza liczbe przeciwnikow odprawiasz na tamten swiat, rzadko ktora
gra daje ci taka satysfakcje.

Tutaj przyznam Ci rację. Lubię być w grze potężnym herosem, a TW umożliwia to w satysfakcjonujący sposób. Co nie zmienia faktu, że wątek fabularny został wyraźnie niedopracowany.

Dnia 01.09.2007 o 22:21, goomis74 napisał:

/.../ Jednak dla mnie najwazniejsza jest grywalnosc a tego Oblivionowi
w stosunku do TW duzo brakuje. Przynajmniej dla mnie.

Tutaj się różnimy. Na grywalność wpływa wiele czynników, realistyczny świat także. Tamriel jest mi bardzo dobrze znany z Morrowinda, zarówno pod względem geografii jak i polityki. Natomiast świat z Two Wordls... cóż, nawet nie pamiętam jak się nazywa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 10:26, Arclight napisał:

Ale czemu w temacie o Two Worlds?

Przepraszam - pomyłka - miało być w temacie o promocjach. Proszę moderatora o przepięcie lub usnięcie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do was czy two worlds zawsze doczytuje obszar co jakis czas testowalem u wujka two worlds na karcie za 2500zl Geforcu 8800 gtxi 6gb ramui two worlds tak samo doczytal obszar co jaksi czas przemiezania krainy powiedzcie czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 16:18, devilll napisał:

/.../ powiedzcie czy to normalne

Normalne, normalne. :) Gra musi jakoś doczytywać obszar, gdy przemieszczasz się swoją postacią. Nie przejmuj się tym, to tylko krótki "zaciach", można (a nawet trzeba) z tym grać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż po raz kolejny kupiłem grę, która mi strasznie haczy :( pomimo, iż minimalne wymagania spełniam bez żadnych zastrzeżen.
Mój sprzęt to: Pentium 4 CPU 3.4 Ghz , 1024 Mb RAM , Radeon X700Super 512 Mb RAM.
Czy ktos wie czy po ew. zainstalowaniu łatki 1.5 gra sie poprawi?
I druga sprawa: Czy jest jakis sposób, by nie sciągac przez 40h tego 1,07 Gb z sieci?
Z góry, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:17, karollek napisał:

Czy ktos wie czy po ew. zainstalowaniu łatki 1.5 gra sie poprawi?


Nieco przyspiesza grę. Ale radzę dokupić 1gb ramu dla komfortowej gry.

Dnia 04.09.2007 o 16:17, karollek napisał:

I druga sprawa: Czy jest jakis sposób, by nie sciągac przez 40h tego 1,07 Gb z sieci?


Napisz do TopWare, a oni wyślą Ci patcha 1.5 na płytce. Na ich stronie jest o tym info. Masz modem, że miałoby się 40h ściągać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm malo gram na kompie ostanio, ale tak od czasu do czasu se wlanczam two worlds niedawno kupionego i gralem ostnia raz chyba z 2 tyg a teraz wszedlem i mam 11 lvl i jestem w tym Bastionie i tam juz szkielety mnie atakuja przed ktorymi spieprzylem bo przeciez niemam z nimi szans( CO za idiotycnzie dobrany poziom trudnosci przeciwnikow w obvlionie to 100 razy lepiej zrobili) no czemu tak?:D A i takie pytanko w tym bastione tam mi jakis tragaz przed tym calym bastionem zlecil zabicie jakiegos tam bosa ale gdzie on ? w bastionie bo niebylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 21:48, pllayboyy napisał:

mam 11 lvl i jestem w tym Bastionie
i tam juz szkielety mnie atakuja przed ktorymi spieprzylem bo przeciez niemam z nimi szans(
CO za idiotycnzie dobrany poziom trudnosci przeciwnikow w obvlionie to 100 razy lepiej zrobili)
no czemu tak?:D


Mi osobiście trudność przeciwników w TW podoba się o wiele bardziej niż w Oblivionie, nienawidzę level scalingu tego typu podpakowywanie przeciwników w trakcie gry jest cechą gry typu hack''n''slash a nie porządnego cRPG, przeciwnicy powinni być trudni na początku i coraz łatwiejsi w miarę jak nasza postać awansuje a nie jak w TES4 gdzie na początku każdy bandyta ma na sobie jakieś szmaty lub przerdzewiałe pancerze a na wyższym poziomie naszej postaci każdy cieć którego spotykamy ma na sobie zbroje daedryczne albo szklane (w Morrowindzie można było skompletować tylko JEDNą zbroję daedryczną i do tego była rozsiana po całym kontynencie)

Dnia 05.09.2007 o 21:48, pllayboyy napisał:

A i takie pytanko w tym bastione tam mi jakis tragaz przed tym calym bastionem
zlecil zabicie jakiegos tam bosa ale gdzie on ? w bastionie bo niebylo


W podziemiu które znajduje się pod bastionem jest cela w której jest uwięziony pewien facet, jak go uwolnisz i wypytasz to powie Ci dokąd uciekł dowódca bastionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy w Oblivionie lepiej zrobili poziom trudności ?? W Oblivionie jest level scalling, a w Two World nie :P ja jestem teraz na (chyba) 32 lvl i nie mam raczej problemu z żadnym potworem :) Co do tego gdzie jest dowódca tego bastionu to musisz wejść do lochu w bastionie (uwaga- - jest kilka kościotrupów) i znaleźć jednego gościa, który jest w nim zamknięty. Po oddaniu mu jednego wytrycha powie ci, że dowódca zwiał do Oberży pod zardzewiałym Ogrem (jeśli do bastionu szedłeś po ścieżce to musiałeś ją zobaczyć :) jedna ze ścieżek obok oberży prowadzi do Wewnętrznej bramy Yarrut, która prowadzi do miasta Yamalin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nienawidzę

Dnia 05.09.2007 o 22:06, Karharot napisał:

level scalingu tego typu podpakowywanie przeciwników w trakcie gry jest cechą gry typu hack''n''slash
a nie porządnego cRPG, przeciwnicy powinni być trudni na początku i coraz łatwiejsi w miarę
jak nasza postać awansuje a nie jak w TES4 gdzie na początku każdy bandyta ma na sobie jakieś
szmaty lub przerdzewiałe pancerze a na wyższym poziomie naszej postaci każdy cieć którego spotykamy
ma na sobie zbroje daedryczne albo szklane


W pełni Ciebie popieram.Zresztą levelowanie świata to sztuczne przedłużanie rozgrywki.Mając rozwiniętą postać , wcale nie jesteśmy łatwi do zabicia.Sprawdzałem i taki minotaur musiał mnie trafić chyba z kilkiadziesiąt razy.Niebezpieczeństwo więc niewielkie , ale za to ja również musiałem stworkowi przyłożyć przynajmniej kilanaście ciosów , co doprowadzało do tego , iż przejście przez jakiś teren trudne nie było , ale irytujące i marudne bardzo.Bez sensu.Co to za przyjemność męczyć się z 1258 minotaurem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu , mój egzemplarz TW doczekał się w końcu regularnego używania.Wczoraj skończyłem Fallout 2 i wziąłem się za Two Worlds.Nawet dość trudno jest na początku.Misiek mnie zatłukł jednym ciosem , ale gnomy i inne wilki powoli eliminuję.Gra jest dla mnie na razie wielką niewiadomą , ale z każdą chwilą jest coraz lepiej.Już nawet konia komuś ukradłem i trochę pojeździłem , ale steruje się wierzchowcem dość niewygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 16:29, KrzychW napisał:

Nawet dość trudno jest na początku.Misiek mnie zatłukł jednym ciosem


Dość pomocny jest tu klawisz Q, po wciśnięciu którego nasza postać odskakuje trochę do tyłu. Trzeba po prostu wyczuć moment, w którym nasz przeciwnik zamierza nas uderzyć :-)

Dnia 06.09.2007 o 16:29, KrzychW napisał:

Już nawet konia komuś ukradłem i trochę pojeździłem , ale steruje się wierzchowcem dość niewygodnie.


Cóż, to chyba zasługa AI, w którą autorzy wyposażyli konie. Bo o ile pamiętam w Oblivionie sterowaliśmy nimi całkowicie sami i żadnych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 18:31, Jakub Wędrowycz napisał:

Dość pomocny jest tu klawisz Q, po wciśnięciu którego nasza postać odskakuje trochę
do tyłu.


Na razie mam z kim i z czym walczyć , więc z miśkami trochę poczekam.Już i tak jest dużo lepiej niż na samym początku.Do każdej gry trzeba się przyzwyczaić i ją poznać.Jak na razie gra mi się całkiem dobrze.
Aha.Jak jest z cenami u handlarzy?Zauważyłem , że dostaję za towar całkiem małą część ich ceny.Czy można na to jakoś wpłynąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 18:43, KrzychW napisał:

Aha.Jak jest z cenami u handlarzy?Zauważyłem , że dostaję za towar całkiem małą część ich ceny.Czy
można na to jakoś wpłynąć?


Zdaje się, że powiększanie reputacji u danej organizacji polepsza ceny w sklepach. Nie wiem natomiast czy towary, które ty sprzedajesz są wtedy droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 18:48, Jakub Wędrowycz napisał:

Zdaje się, że powiększanie reputacji u danej organizacji polepsza ceny w sklepach. Nie wiem
natomiast czy towary, które ty sprzedajesz są wtedy droższe.


No to na dobre ceny jeszcze trochę poczekam.Reputacja jak na razie u wszystkich całe 0.Ale się poprawię.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 18:31, Jakub Wędrowycz napisał:

Dość pomocny jest tu klawisz Q, po wciśnięciu którego nasza postać odskakuje trochę
do tyłu.


Spróbowałem tej metody i okazała się w 100% skuteczna.Silne , ale powolne niedźwiedzie zrobiły się prostsze do pokonania od wilków , tyle że troszkę to trwa.
Mam jeszcze pytania.Czy łączenie pancerzy i broni rządzi się jakąś regularnością , czy też efekty są przypadkowe? I czy końmi można handlować tak jak wyposażeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować