Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Zainstalowałem (wersję z CDA), pograłem 20 minut i odinstalowałem - W ogóle mnie nie wciągnęła. Gdybym miał wybierać G3 lub Two Worlds, to bez wahania wziąłbym G3 (swoją drogą przeszedłem już 3 razy). TW ma całkiem ładną grafikę, ale dialogi oraz otoczenie są słabe. Według mnie porównywanieTwo Worlds do G3 i Obliviona to spora przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:57, Gumiś2 napisał:

Z tym, że casualowaty, to bym się nie zgodził :)

no to może " karykatura Morrowinda"?
Jak dla mnie wszytkie wady Morka znajdziemy w GIII, za to brak tak rozbudowanych opcji w dziale alchemii, magii i kowalstwie. Sama walka też wyjatkowo uproszczona (jak w Morku) i gdzie GIII do tego całego arsenału z TW, mnóstwa ciosów specjalnych, walki konnej, rozbudowanej alchemii etc ? Nawet fabuła w grze podupadła poniżej niespecjalnie odkrywczego wątka głównego z TW. Zupełnie jakby PB chciała przypodobać się konsolowcom, ciekawe w takim razie dlaczego to własnie TW a nie GIII trafił na konsole:)
Jedyna przewaga GIII nad TW to strzelanie z łuku i ew sprint (swoją drogą czy również tego nie znamy z pewnego cRPG:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie porównywanieTwo Worlds do G3 i Obliviona to spora przesada.


Piszesz , że Gothic 3 przeszedłeś 3 razy , a na TW poświęciłeś 20 minut.Opinia każdego z nas na temat gier , o których dyskutujemy może być oczywiście dowolna , ale porównywanie dobrze znanego tytułu , do tego o którym mamy bardzo mizerne pojęcie ( po 20 minutach nie może być inaczej) , to jednak przesada.Przez 20 minut ani nie powalczyłeś porządnie , ani nie poznałeś fabuły ( fakt , że dość słabej ) , ani nie zwiedziłeś naprawdę wielkiego świata. Na dodatek błędów w Two Worlds jest po prostu mniej niż w Gothic 3 , co też nie jest bez znaczenia.Gdyby fabuła była bardziej dopracowana , to określenie "pogromca" byłoby jak najbardziej na miejscu , a tak , to co najwyżej (ale jednak) konkurent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:51, KrzychW napisał:

Według mnie porównywanieTwo Worlds do G3 i Obliviona to spora przesada.


Piszesz , że Gothic 3 przeszedłeś 3 razy , a na TW poświęciłeś 20 minut.Opinia każdego
z nas na temat gier , o których dyskutujemy może być oczywiście dowolna , ale porównywanie
dobrze znanego tytułu , do tego o którym mamy bardzo mizerne pojęcie ( po 20 minutach
nie może być inaczej) , to jednak przesada.Przez 20 minut ani nie powalczyłeś porządnie
, ani nie poznałeś fabuły ( fakt , że dość słabej ) , ani nie zwiedziłeś naprawdę wielkiego
świata. Na dodatek błędów w Two Worlds jest po prostu mniej niż w Gothic 3 , co też nie
jest bez znaczenia.Gdyby fabuła była bardziej dopracowana , to określenie "pogromca"
byłoby jak najbardziej na miejscu , a tak , to co najwyżej (ale jednak) konkurent.


Nie wiem jak inni, ale mi wystarczy 20 min aby ocenić, czy będę obcować dłużej z danym tytułem. Gothic 3 spodobał mi się od razu, a Two Worlds odpychało mnie naciąganymi dialogami "Szlachetny wędrowcze, dziki nastają na naszą wieś, ocal nas!" (to tylko przykład) świat gry jest monotonny, biorąc pod uwagę otoczenie - puste tereny pokryte mizerną trawką. Bohater gry porusza się jakoś... koślawo ;/ To tylko moje zdanie, po prostu wolę serię Gothic. Jeśli chodzi o optymalizację, to "Dwa światy" bezdyskusyjnie miażdżą G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie, po prostu wolę serię

Dnia 24.01.2009 o 16:08, 0HoMicide0 napisał:

Gothic.


Ja również wolę serię Gothic , ale także dość wysoko oceniam TW i pomimo sporych niedociągnięć ( głównie fabularnych , ponieważ jest to element gry zdecydowanie najbardziej niedopracowany) uważam , iż można tą produkcję porównywać do światowej czołówki bez wstydu , a największa różnica polega na braku wydatków na reklamę TW.Gdyby była jakaś konkretna akcja promocyjna , tytuł ten znacznie bardziej namieszałby na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne były te niektóre umiejętności, np. "Łamanie Miecza" i "Podłe Sztuczki" (to z kopaniem wroga piachem po oczach). Niby nowe i innowacyjne, ale takie jakieś... Widziałem dużo screenów z TW, grałem troszkę czasu, ale jakoś nie przyciągnęła mnie tak jak Gothic i obawiam się, że już żadna inna nie przyciągnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i ... odinstalowałem. Fatalna optymalizacja sprawia, że gra wygląda gorzej i działa gorzej na moim kompie od Obliviona. Tragedia normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie poradzić w co najlepiej pakować w tej grze, jak się jest czymś pomiędzy złodziejem/zabójcą a magiem? Czytałem że niektóre umiejętności w ogóle nie działają przez bugi więc nie ma sensu ich rozwijać...

A co do mojej opinii o grze to można narzekać na wspomnianą już "fatalną optymalizację", ale co mnie najbardziej razi to to że w ogóle nie mam ochoty przechodzić głównego wątku... Póki co skilluję moją postać, obławiam się w sprzęt różnej maści i takie tam. Tymczasem główny wątek spływa po mnie jak po kaczce. Już questy typu "zabij"/"przynieś" są bardziej ciekawe... No i jeszcze te walki... póki co nie sprawiają problemu. Obiegam tylko grupkę wrażych istot, "ściana ognia" na nich, nastawiam pułapek jak głupi, złapią się, zbieram pułapki, obiegam wroga i tak w kółko. Do tego jakieś zaklęcie tarczy i nie ma o czym gadać człowiek. Grupa wysokopoziomowych stworów może mi skoczyć. Co prawda w takim G3 było to samo. Wystarczyło zaklikać wrogów na śmierć i jeśli nie było szamanów ani strzelców to liczba mięsa nie miała znaczenia. 10, 100 czy 200 orków to tylko kwestia długości walki. Chyba tylko Wiedźmin miał system walki który w sumie satysfakcjonował. A TW jak TW, w sumie nie jest zły ale sequel powinien być lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da radę coś zrobić z tą "pełną" wersją z CDA???? Chodzi mi o to, czy da radę jakimś patchem czy czymś zagrać przez multi. Swoją drogą to chamstwo że znów musieli się pochwalić wielkim napisem "pełna wersja". Jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 24.01.2009 o 11:23, W.S.A.D napisał:

Oblivion - czysty pokaz amatorszczyzny ?! Człowieku...
IMO TW to fajna gra, ale nie mów, że lepsze od Obliviona... G3 jeszcze zrozumiem - zabugowane
niemiłosienie (tak samo jak TW), ale Oblivion?

Oblivion to totalna porażka, nie wiem co Bethesda chciała osiągnąć wydając takie gó*no. Ani to eRPeG, ani gra akcji... po prostu syf.

Dnia 24.01.2009 o 11:23, W.S.A.D napisał:

Aha - nie porównuj TW do Wiedźmina, bo
to całkowicie inne gry...

Hahahaha! Rozwaliłeś mnie! Całkowicie inne gry?Obie gry to tępe klikaninki, które posiadają rozwój postaci.
Fakt TW jest trochę bardziej rozbudowany: Większy świat, więcej zdolności, więcej potworów, więcej miast, wiosek, więcej różnego rodzaju "bejerków", które można znaleźć, kupić, sprzedać. Dużo ciekawych pomysłów (głównie w umiejętnościach). O fabule na razie się nie wypowiadam, nie jestem zbyt daleko.

Edit: Aha i jeszcze dochodzi system walki, ten w Wiedźminie to totalna porażka, można snąć zabijając potwory. Już wolę system walki jaki jest w grach z gatunku H'n'S (Podobny jest w TW).Cały czas klikasz i przynajmniej nie uśniesz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 13:57, Draco X napisał:

Da radę coś zrobić z tą "pełną" wersją z CDA???? Chodzi mi o to, czy da radę jakimś patchem
czy czymś zagrać przez multi. Swoją drogą to chamstwo że znów musieli się pochwalić wielkim
napisem "pełna wersja". Jasne.


Hmmm...nie wim czy wyszedł patch multi ale poszukaj w necie...Ale jak już powiedziałem o takim patchu nie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Witaj!

Witaj...

Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Oblivion to totalna porażka, nie wiem co Bethesda chciała osiągnąć wydając takie gó*no.
Ani to eRPeG, ani gra akcji... po prostu syf.

Wiesz co... Dla ciebie RPG to musi być slasher tak? Człowieku! A ogromny, piękny świat? Grafika?...
Pozatym wychodzisz z założenia -" dla mnie to syf, więc to jest syf... co mnie obchodzą głupi recenzenci z całego świata, oraz gracze..." Każdy woli inne gry...

Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Hahahaha! Rozwaliłeś mnie! Całkowicie inne gry?Obie gry to tępe klikaninki, które posiadają
rozwój postaci.

No... jak grałeś w wiedźmina jak w inną "tępą klikankę" to napewno daleko zaszedłeś...

Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Fakt TW jest trochę bardziej rozbudowany: Większy świat, więcej zdolności, więcej potworów,
więcej miast, wiosek, więcej różnego rodzaju "bejerków", które można znaleźć, kupić,
sprzedać. Dużo ciekawych pomysłów (głównie w umiejętnościach). O fabule na razie się
nie wypowiadam, nie jestem zbyt daleko.

To już poprzednia moja wypowiedź - TW jest lepsze jeżeli chodzi o gry w stylu Obliviona, gothica... w Wieśku CDP bardziej postawiło na ciągłą akcję, na fabułę, a nie na grę w której spędzisz 100 godzin, w czym 80 godzin z tego to przemieszczanie się z lokacji do lokacji...

Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Edit: Aha i jeszcze dochodzi system walki, ten w Wiedźminie to totalna porażka, można
snąć zabijając potwory. Już wolę system walki jaki jest w grach z gatunku H''n''S (Podobny
jest w TW).Cały czas klikasz i przynajmniej nie uśniesz.

Tu bez komentarza... Jak wolisz system walki gdzie cały czas jak idiota walisz w jeden klawisz... Dobra... kończmy to - każdy woli to co woli i tyle...

Dnia 25.01.2009 o 16:50, junior17 napisał:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

Witaj...

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

Wiesz co... Dla ciebie RPG to musi być slasher tak?


Nie no wymiękłem. Problemy z oczami masz czy co? Gdzie do jasnej chol*ry napisałem, że RPG to musi być slasher?
Nie ma prawa być slasher''em. My tu nawet nie rozmawiamy o grach RPG a ty wyjeżdżasz z takim czymś!
>Człowieku! A ogromny, piękny świat?

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

Grafika?...

No fakt, zapomniałem. Nie wiem czemu rozmowa zeszła na temat gier RPG, ale dobra, jeźdźmy dalej. Dla Ciebie w grach RPG podstawa to (cyt.) "A ogromny, piękny świat? Grafika?...". Czyli uważasz TES4 za grę RPG? Hahaha. Teraz po kolei:
"Ogromny, piękny świat" - pusty, nudny, nie ma co w nim robić.
"Grafika?..." - jeśli ktoś patrzy tylko na grafikę (TY?), to chciałbym zaznaczyć, że najważniejsza jest tzw. grywalność. A oblivion jej nie ma. Bo niby gdzie? W czym? Łazisz i nic nie robisz bo świat wieje pustką, ot znajdzie się parę "kłestów", które zajmują minutę, po czym znowu szwendasz się i nic nie robisz. I jeszcze jedno:
BG jest wg. Ciebie chu**wym eRPeGiem bo ma brzydką grafikę?
Poprawka: BG wg. Ciebie nie ma prawa być nazywany gra cRPG bo nie ma oczo***nych kolorków i grafiki 3D, SM. 3.0 i innych zbędnych bajerów? Haha.

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

Pozatym wychodzisz z założenia -" dla mnie to syf, więc to jest syf... co mnie obchodzą
głupi recenzenci z całego świata, oraz gracze..." Każdy woli inne gry...

Jakbym się nie kierował recenzjami to bym zaoszczędził 3 "stówki" - TES4, Wiedźmin, Fallout3. "Genialne RPG" - tak pisało w większości recenzji, a dostaliśmy gó*wno a nie RPG. Zwykłe gry akcji z rozwojem postaci.

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

No... jak grałeś w wiedźmina jak w inną "tępą klikankę" to napewno daleko zaszedłeś...

A czym on jest? Chyba nie powiesz, że grą cRPG? To zwykła klikanka. A grę ukończyłem.

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

To już poprzednia moja wypowiedź - TW jest lepsze jeżeli chodzi o gry w stylu Obliviona,
gothica... w Wieśku CDP bardziej postawiło na ciągłą akcję,

Na walkę.
>na fabułę, a nie na grę w
Postawiło na fabułę? Haha. Jakby tak było, to fabuła byłaby rozbudowana i długa. A jest liniowa (i nie gadaj mi, że ma aż 3 zakończenia. O zakończeniach decyduje 1 zadanie. Ot całe wielkie wybory fabularne) i krótka

Dnia 25.01.2009 o 17:19, W.S.A.D napisał:

Tu bez komentarza... Jak wolisz system walki gdzie cały czas jak idiota walisz w jeden
klawisz...

A Wiedźminie to niby nie walisz jak kretyn w jeden przycisk? No faktycznie..... tam są rozbudowane "kombosy" na kilkanaście przycisków. "Wapomniałem"
Ogólnie chodzi mi o coś takiego:
- Gry cRPG - walka taktyczna
- gry Akcji - cokolwiek, Może być walka jak w Oblivionie (jedyny element, gry który mi się spodobał) czy DMoM&M lub walka w stylu H''n''S - LPM+LPM+LPM+....+LPM= wygrana. A nie ta Wiedźmińska żenada - LPM (liczymy: jeden, dwa, trzy) LPM (liczymy: jeden, dwa) LPM (liczymy: jeden, dwa, trzy) LPM (liczymy:...)= koniec walki. Można usnąć walka tak monotonna, że po prostu przegięcie.
Aha. I żebyś nie myślał, że podczas walki w Wieśminie się liczy, czy coś...
>Dobra... kończmy to - każdy woli to co woli i tyle...
Zgadzam się. Chyba już kończę.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do BG - jestem fanem, więc nie mów, że patrzę tylko na grafikę... ba! kiedy coś takiego powiedziałem? Nie mów więc, że grafika jest najważniejsza, bo TYLKO RAZ napisałem, że Oblivion ma ładną grafikę... I znowu - Co ci się tym razem w F3 nie podoba? Co według ciebie jestw nim "nie-rpg-owego" ?
Tak pozatym to temat o TW - za bardzo wybiegamy od tematu...
Ps - TW też polega na łażeniu po świecie... TW to po prostu zżynka z Obliviona i G3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 19:34, W.S.A.D napisał:

Tak pozatym to temat o TW - za bardzo wybiegamy od tematu...

Tylko trochę. Porównujemy TW do innych gier.

Dnia 25.01.2009 o 19:34, W.S.A.D napisał:

Co do BG - jestem fanem, więc nie mów, że patrzę tylko na grafikę... ba! kiedy coś takiego
powiedziałem?

Cytuję: "Dla ciebie RPG to musi być slasher tak? (...) A ogromny, piękny świat? Grafika?.."
Z tego wynika, że ważne elementy RPG: ogromny świat (zgadzam się) który jest piękny (nie zgadzam się. Świat w F1+F2 nie można nazwać pięknym), tytuł ten musi/powinien posiadać ładną grafikę. Więc nigdy nie napisałeś, że grafika jest ważna?
>Nie mów więc, że grafika jest najważniejsza, bo TYLKO RAZ napisałem, że

Dnia 25.01.2009 o 19:34, W.S.A.D napisał:

Oblivion ma ładną grafikę...

Nie napisałeś, że Oblvion, tylko ogólnie jako gatunek RPG cyt. "Dla ciebie RPG to musi być slasher tak? (...) A ogromny, piękny świat? Grafika?..". Jakbyś napisał, że Oblivion, ale napisałeś RPG. Może myślałeś o TES4, ale napisałeś inaczej.

>I znowu - Co ci się tym razem w F3 nie podoba?
1) Kontynuacja gry- legendy jest grą FPS/TPS
2) Ubogi świat
3) Ubogie dialogi
4) Fabuła zrobiona "na odwal się"
5) Mało-wyraziste postacie (takie otexturowane pudła)
6) Gra "na raz"
7) Idiotyczne pomysły ("mrówko-smok" <ognista mrówka>co to jest?, ludzie, którzy przeżyli wybuch bomby)
8) I ogólnie gra to jeden wielki mod do obliviona. Tyle, że lepszy od TES4. Dobra gra akcji, ale jako RPG to jakaś pokraka.

Należy pamiętać, że rozwój postaci, nie czyni gry od razu grą cRPG. O tym chyba niektórzy zapomnieli.

Dnia 25.01.2009 o 19:34, W.S.A.D napisał:

Ps - TW też polega na łażeniu po świecie... TW to po prostu zżynka z Obliviona i G3...

Tak wiem. Tyle, że pomysły z TES4 są w tej grze trochę poprawione. Bliżej mu do G3.
Dobra kończę. Narka!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytałem o tą piękną grafikę, jeżeli chodzi o twoją rozmowę o Obliwionie! Nie mówię o tym, że każda gra musi ją mieć no! Kurrrrcze... Chodzi o to, że ani razu nie wspomniałeś o zaletach obliviona, w tym grafice!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dodam swoje (prywatne i nikomu nic do tego) 3 grosze.

Jeżeli chodzi i TW to wiele nie mogę powiedzieć - grałem w demo na radku 9800pro i gra chodziła O NIEBO LEPIEJ niż G3, który nie był zły, ale jego optymalizacja spowodowała nieodwołalną decyzję: sru z mojego komputera!

W Oblivion miałem na liczniku powyżej 100 godzin, grałem również na radku z kilkoma koniecznymi modami upiększającymi. Nie jest to zła produkcja, ale wątek główny to totalne nieporozumienie - krótkie toto i mętne było (tak jak i zamykanie tych nieszczęsnych wrót, kameleon na siebie, potem do głównej sali, strażnika szast prast i po kłopocie), czego nie można powiedzieć o misjach pobocznych, które faktycznie TESIV napędzały. Do Morrowinda Oblivion duuużo stracił.

Teraz troszkę sprzęt mi się zmienił i być może (jeżeli czas pozwoli, a wątpię) przysiądę się do TW na dłużej. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 25.01.2009 o 22:25, W.S.A.D napisał:

Kurrrrcze... Chodzi o to, że ani razu nie wspomniałeś> o zaletach obliviona, w tym grafice!

Oblivion ma zalety, owszem. Tylko szkoda, że te zalety są niwelowane przez wady.
1) + Duży świat - ale pusty i nie ma co w nim robić
2) +Jakaś tam wolność - tylko szkoda, że nie ma co robić, albo wykonujesz (liniowe) questy, albo się szwendasz i się nudzisz
3) + nawet ciekawe (3/4) questy w niektórych gildiach - 1/4 questów w gildiach nudnych i tragiczna, a przede wszystkim monotonna fabuła
4) - Tragiczne dialogi (właściwie monologi), co się przekłada na niewyraziste postacie. Dla mnie to totalna klapa.
5) +(No i niech Ci będzie) Grafika, ale tylko na pierwszy "rzut oka" - po bliższym przyjrzeniu razi pixelami (kamienie!!!), a HDR to kompletna porażka. Grafika ładna jest po zmodowaniu, ale to się nie liczy, bo to robili fani, a nie twórcy, ale nawet wtedy HDR to tragedia.

No i na koniec największa wada: 6)Levelowanie świata. Pomysł iście kretyński.
A. I wiem, że Lvl. świata można znieść modami, ale ja patrzę na produkt pudełkowy, a nie ulepszony przez fanów.

>w tym grafice!
Osobiście ładna grafika, to dla mnie ani wada ani zaleta (więc punktu. nr. 4 nie biorę pod uwagę). To, że twórcom chce się męczyć i robić ładne efekty to ich problem. Dla mnie wystarczy, aby gra miała to "coś".
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować