Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2008 o 17:54, errtime12 napisał:

Wiecie może skąd mam wziąć drugi sznur wisielca dla tego nekromanty? Z pierwszym problemu
nie było leżał sobie na wzgórzu ale gdzie jest drugi, bo na wzgórzu go nie ma?


Nie musisz szukać drugiego sznura - po prostu wróć do tego nekromanty i to będzie koniec questa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 18:03, Dotson napisał:


> trzeba wykonać misję

Ale jaką?


W zależności od części artefaktu. Np. oprawa do relikwii znajduje się w skarbcu Klanu Karga. Możesz albo wykonywać dla nich misje (zdobyć zaufanie, a potem klucz), albo zabić dla Skeldenów (wtedy skarbiec też będzie otwarty, ale wybierzesz przeciwną stronę konfliktu).
Drugi przykład - świątynia w Ashos. Klucz ma kowal, ale żąda w zamian, żeby przekonać siostrę do zmiany pewnej decyzji (okazuje się, że kowal jest tym "złym"). W takim wypadku klucz znajdziesz przy innej okazji.
Takich przykładów jest mnóstwo! Cała gra polega przecież na znalezieniu relikwii! Wystarczy po prostu grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2008 o 21:18, macned napisał:

W zależności od części artefaktu. Np. oprawa do relikwii znajduje się w skarbcu Klanu
Karga. Możesz albo wykonywać dla nich misje (zdobyć zaufanie, a potem klucz), albo zabić
dla Skeldenów (wtedy skarbiec też będzie otwarty, ale wybierzesz przeciwną stronę konfliktu).

Drugi przykład - świątynia w Ashos. Klucz ma kowal, ale żąda w zamian, żeby przekonać
siostrę do zmiany pewnej decyzji (okazuje się, że kowal jest tym "złym"). W takim wypadku
klucz znajdziesz przy innej okazji.
Takich przykładów jest mnóstwo! Cała gra polega przecież na znalezieniu relikwii! Wystarczy
po prostu grać...


Dzięki... o to mi chodziło... na siłę chciałem przejść wątek główny a potem zająć się resztą misji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2008 o 21:56, Dotson napisał:

Dzięki... o to mi chodziło... na siłę chciałem przejść wątek główny a potem zająć się
resztą misji :D

Po skończeniu wątku głównego niema możliwości wykonania misji pobocznych, gra sie kończy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znaleźć ten fragment artefaktu powietrza, jest w gnieździe białego smoka? Bo ja tam byłem jednak nie znalazłem nic, ale mogłem wziąć go wcześniej i coś z nim zrobic. Mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się ten artefakt i gdzie jest biał smok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Niech mnie ktoś do tego przekona, bo wydaje mi się że dostaję klona serii Gothic i nic ponadto.
No zgoda, polska gra, spoko spoko, ale Wiedźmin miał ten pazur... A tutaj nie czuję klimatu nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:41, xczar0 napisał:

Hmm... Niech mnie ktoś do tego przekona, bo wydaje mi się że dostaję klona serii Gothic
i nic ponadto.
No zgoda, polska gra, spoko spoko, ale Wiedźmin miał ten pazur... A tutaj nie czuję klimatu
nic a nic

No niestety, ale jest dobrym rpg''iem, w którego warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:41, xczar0 napisał:

Hmm... Niech mnie ktoś do tego przekona, bo wydaje mi się że dostaję klona serii Gothic
i nic ponadto.
No zgoda, polska gra, spoko spoko, ale Wiedźmin miał ten pazur... A tutaj nie czuję klimatu
nic a nic

nie przejmuj się, nie jestes w tym odosobniony. to klon i do tego słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 09:02, castlerock napisał:

nie przejmuj się, nie jestes w tym odosobniony. to klon i do tego słaby.

Nie powiedziałbym, że jest on słaby. Jest to dobry, solidny rpg. Ale to już twoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:14, Gorn7 napisał:

Gdzie znaleźć ten fragment artefaktu powietrza, jest w gnieździe białego smoka? Bo ja
tam byłem jednak nie znalazłem nic, ale mogłem wziąć go wcześniej i coś z nim zrobic.
Mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się ten artefakt i gdzie jest biał smok?


Jeśli na mapce świeci się punkt określający miejsce położenia artefaktu to znaczy, że jeszcze nie zabrałeś go. A jeśli już nie ma (misja wypełniona) to zobacz w ekwipunku. Jeśli masz oprawę to wszystkie części są automatycznie łączone.
Ja miałem taki przypadek: najpierw znalazem jedną część artefaktu, a potem oprawę od Klanu. Po chwili wchodzę do ekwipunku i artefaktu nie ma! Okazuje się, że został on połączony z nowo zdobytą oprawą. Możliwe, że u ciebie zdarzyło się coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle że w punkcie na mapie tam gdzie powinien być artefakt nie ma go ale na mapie jest zaznaczony że t powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do gry: Czy żeby uważyć własną miksturę trzeba mieć taką zdolność wyuczoną? A jeżeli nie, to jak zrobić miksturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 14:19, Robak 007 napisał:

Mam pytanie co do gry: Czy żeby uważyć własną miksturę trzeba mieć taką zdolność wyuczoną?
A jeżeli nie, to jak zrobić miksturę?

Gdy włączysz ekwipunek po prawej stronie masz taki kocioł ustawiasz tam przedmioty jakie chcesz aby tylko ich się dało tam ustawić, potem klikasz na kocioł i wychodzi jakaś mikstura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 15:22, TICOCHONDRIUSS napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie nie umia uzbroic bomb. Sidla opanowalem. Ale
nie wiem jak dzilalaja bomby. Prosze o info...

O ile wiem, ale ni jestem pewien czy nie myle z sidłami czy innmi pułapkami. Stawia się bombe na drodze, potwór który na nią wejdzie dostaje od niej obrażenia, ale nie jestem pewien ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 15:29, Gorn7 napisał:

O ile wiem, ale ni jestem pewien czy nie myle z sidłami czy innmi pułapkami. Stawia się
bombe na drodze, potwór który na nią wejdzie dostaje od niej obrażenia, ale nie jestem
pewien ;]

Wlasnie tak mi sie zdaje, ale jak orki wchodzily na nie, to na sidlach sie zatrzymywaly, a bomby nic. Chyba, ze nie wlazly.
Ale dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!! SPOILERY JAK WOŁY!!
Wykonałem 90% questów, na pozostałe 10% nie starczyło mi sił, bardziej oklepanych, nudnych i schematycznych zadań dawno nie widziałem, typowo MMO''we :/
Na samym początku olałem wątek główny, wykonywałem zadania, zwiedzałem świat, biłem doświadczenie, zdobywałem ekwipunek itd. itp. i powiem, że mi się to nawet podobało. Do czasu aż do zabawy wplotła się fabuła...
Liczyłem na jakiś nagły zwrot akcji, cokolwiek, chociaż ładny epilog a tu... kupa. Główny boss wykończony (dobiłem 49 poziomu, szał bojowy i ~50k obrażeń na łapę, przeciwnik na 2 ciosy... + czary obronne z nekromancji i powietrza, oraz nekromancki paraliż). Szczerze mówiąc najlepiej bawiłem się, co rzadko mi się zdarza, wyrzynając całą ludność danego miasta na coraz bardziej wymyślne sposoby - najbardziej mój heros upodobał sobie rozstawianie pól minowych z tysięcy pułapek zgromadzonych podczas przygód ]:->
Swoją drogą, dojście do zadania zgromadzenia relikwii zajmuje 15 minut, a kolejne 15 reszta zadań... Na czym upłynęło mi więc te 50h pomiędzy tymi piętnastominutowymi wstawkami fabularnymi? W sumie nie wiem, grało się miło, ale niedoróbki widać gołym okiem. Co oceniłbym na plus gdybym pisał recenzję? Na pewno świat, grafikę, system ulepszeń broni, niektóre pomysły (kamuflujący się kamienny smok na pustyni! rewelka!), niektóre dialogi, odzywki bohatera na różne zjawiska, i różne inne smaczki.
Zdecydowanie na minus wypadła za to fabuła, zarówno główna jak i dużej części zadań pobocznych. Pomniejszych baboli wymieniać nie będę, ale rzecz która mnie wybitnie zdenerwowała - skrypty. W niektórych momentach NPC''e dosłownie znikają na twoich oczach ( i nie chodzi mi tu o teleportację). Czuć również kiedy wchodzisz w wyzwalacz spotkania, nie raz i nie dwa potwory po prostu pojawiły się przed moim bohaterem. A rzeź na Ashos... Widzę że w tym świecie orkowie działają z niezwykłą finezją - najpierw otwierają wytrychem bramy (żadna nie była wyważona), później subtelnie zakradają się do NPC''ów i zabijają ich, kiedy ci najmniej się spodziewają. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w ciągu mojej 5 minutowej przygody w podziemiach orkowie zdążyli zmasakrować cały garnizon ?
Aha, i czy w tej grze naprawdę nie ma outro, czy to u mnie występuje bug powodujący wyjście do menu głównego po pokonaniu głównego bossa?
A może wersja z KŚG ma obcięty również ten aspekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojler

W większości rzeczy co napisałeś to się zgadzam, ale co do ountro to wejdz do folderu X:\program files\Two Worlds\Video
Są dwie drogi na zakończenie gry ty wybrałeś chyba inną niż ja skoro bossa dwoma ciosami rozwaliłeś mimo wszystko 50 godzin grałeś więc może miałeś dużo lepsze bronie, ale w tym folderu znajdziesz wszystkie filmiki jakie są w grze, może jakiegoś nie widziałeś to obejrzyj tu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować