Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2008 o 13:29, Piwomaniak napisał:

Two Worlds nigdy nie będzie lepsze od Elder Scrollsów czy Gothica :P


A skąd wiesz. Może TW2 będzie na tyle dobre że przebije Gothica i Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mialem podobny problem, dzialalo mi tylko multi ale single nie. Powchodzilem na fora poswiecone TW i znalazlem pare patchy, pomogly, gra dziala:)
Poprostu sprobuj spatchowac gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 13:35, Artas15 napisał:

Oj mialem podobny problem, dzialalo mi tylko multi ale single nie. Powchodzilem na fora
poswiecone TW i znalazlem pare patchy, pomogly, gra dziala:)
Poprostu sprobuj spatchowac gre.


Ja mam TwoWorlds z Komputer Świat Gry, bo orginałka mi się zepsuła i nie zagrałem w multi - pytanie - czy multiplayer w Two Worlds to takie coś jakby MMORPG, czy po prostu dwóch graczy łazi sobie po świecie i żyje własnym życiem?

PS: Nie można jakoś spatchować tej wersji z KS Gry, żeby było w niej multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oj mialem podobny problem, dzialalo mi tylko multi ale single nie. Powchodzilem na fora
> poswiecone TW i znalazlem pare patchy, pomogly, gra dziala:)
> Poprostu sprobuj spatchowac gre.

Ja mam TwoWorlds z Komputer Świat Gry, bo orginałka mi się zepsuła i nie zagrałem w multi - pytanie - czy multiplayer w Two Worlds to takie coś jakby MMORPG, czy po prostu dwóch graczy łazi sobie po świecie i żyje własnym życiem?

PS: Nie można jakoś spatchować tej wersji z KS Gry, żeby było w niej multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 13:50, Ancient Lord napisał:

Ja mam TwoWorlds z Komputer Świat Gry, bo orginałka mi się zepsuła i nie zagrałem w
multi - pytanie - czy multiplayer w Two Worlds to takie coś jakby MMORPG, czy po prostu
dwóch graczy łazi sobie po świecie i żyje własnym życiem?

PS: Nie można jakoś spatchować tej wersji z KS Gry, żeby było w niej multi?

Jesli w ciaz Ci nie dziala spatchuj moze pomoc
Co do Multi to jest tak, jest mapka ta sama co na single, ludzie w miescie jak MMO, ale moja ocena multi jest Cienkie, dostalem raz spodnie od kogos obrona po 999999, nikt mnie nie mogl zabic na pvp, nawet oferowalem nagrody za pokonanie mnie:)

Narazie na nic nie odpowiem nie bedzie Mnie przez chwile:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczace pozizszych zadań:
1. Gdzie sa dwaj dezerterowie z (chyba) zachodniego obozu
2. W jednym z wiekszych miast koles chce odzyskać żone - kupiłem eliksir miłości, dałem pewnej babce i quest nie zaliczony. O co cjodzi?
3.Gdzie są dodo - patrzyłem i na północy, i przy miastach i nie migę znaleść...mam tylko 1 pióro
4. Gdzie jest sobowtór maga?

5. Czy bron 750 - 1200 + 800 od zimna wystarczy do końca gry?


Proszę o dpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:54, rafekx 12 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie:czy istnieje taka zbroja która umozliwia swobodne poruszanie
się po terytorium orków?Chodzi mi o to że orkowie biorą nas za jednego ze swoich...


Tak, i też chce ja zdobyc ale najpierw musze zdobyć jeszcze 2 pióra dodo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 15:29, Don Zorro napisał:

Tak, i też chce ja zdobyc ale najpierw musze zdobyć jeszcze 2 pióra dodo.


A już wiem o co chodzi a te Dodo są koło Cathlonu[napewno] mozę też sa w innej części Antalooru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 15:40, rafekx 12 napisał:


> Tak, i też chce ja zdobyc ale najpierw musze zdobyć jeszcze 2 pióra dodo.

A już wiem o co chodzi a te Dodo są koło Cathlonu[napewno] mozę też sa w innej części
Antalooru



A dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 11:57, Melchah napisał:

Przeszukałem wątek, ale znalazłem tylko jedną odpowiedź (nie do końca mnie satysfakcjonującą)
na nurtujący mnie problem. Gdzie można przechowywać nadmiar rzeczy tak, żeby nie zniknęły
w niebycie?

Zdaje się, że zapisywana jest zawartość każdej skrzyni, ale ja do trzymania wszystkich tego typu rzeczy (składniki alchemiczne, miecze i zbroje z którymi nie chciałem się rozstać) używałem swojego konia :) Zostawiłem jednego przy teleporcie i stał tam od początku aż do końca gry i nic mi nie zginęło. Do jazdy oczywiście miałem innego, bo jazda (i zwłaszcza na początku gry walka) konna jest mocnym atutem Two Worlds i bardzo ją w sumie polubiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:54, rafekx 12 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie:czy istnieje taka zbroja która umozliwia swobodne poruszanie
się po terytorium orków?Chodzi mi o to że orkowie biorą nas za jednego ze swoich...

Tak, do kupienia w Cathalonie. Jest jednak jednorazowego użytku (kiedy ją zdejmiesz po prostu znika z ekwipunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 13:32, Kraju92 napisał:

> Two Worlds nigdy nie będzie lepsze od Elder Scrollsów czy Gothica :P

A skąd wiesz. Może TW2 będzie na tyle dobre że przebije Gothica i Obliviona.


Tak czy inaczej Gothic nadal sie rozwija bo wyjdzie jeszcze kolejna część a coi do Obliviona to mogą wyjść dodatki. Oblivion niestety nówką już nie jest :( ale nadal dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

1. Gdzie sa dwaj dezerterowie z (chyba) zachodniego obozu

Tutaj masz odpowiedź (mapka na stronie): http://guides.gamepressure.com/twoworlds/guide.asp?ID=3038
The two deserters

Captain Spirk also wants you to find soldiers who deserted their army. One of the culprit can be found in the location marked on the map to the left. Listen to his story. If you want to, you can show mercy and just take his braid to the commander.

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

3.Gdzie są dodo - patrzyłem i na północy, i przy miastach i nie migę znaleść...mam tylko
1 pióro

Ptaki dodo są głównie w górach na północy. Kilka widziałem po drodze do Klanu Karga, a także na zachód od zaginionego miasta (tego gdzie ludzie są terroryzowani przez olbrzymów). Ciężko je znaleść bo są małe i uciekają.

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

4. Gdzie jest sobowtór maga?

Jeden chyba w Windbreak a drug w wiosce Cztery Kamienie. Wygląda tak samo i ma te same dialogi. Nie musisz go szukać, bo nic nowego się nie dowiesz.

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

5. Czy bron 750 - 1200 + 800 od zimna wystarczy do końca gry?

Na orków może byś dał radę, ale z diabłami i bezgłowymi Tulokami może być ciężko. Zbierając katany z Ashos większe obrażenia uzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

1. Gdzie sa dwaj dezerterowie z (chyba) zachodniego obozu

Dezerterów (właściwie to jednego) znajdziesz na wschód od obozu, na plaży przy ognisku.

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

4. Gdzie jest sobowtór maga?

Nie wiem który jest czyim sobowtórem, ale jeden jest w Czterech Głazach, a drugi w Windbreak.

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

5. Czy bron 750 - 1200 + 800 od zimna wystarczy do końca gry?

Ja pod koniec miałem kilka razy lepszy (coś koło 4k-6k, choć w statystykach było napisane 14k + 6k od ognia) - Smocze Szczęki złożone z 50 mieczy, chociaż pewnie można było na tym etapie złożyć coś lepszego. Jeśli jednak nie będziesz wdawał się w walki z trachidami i będziesz dążył tylko do walki z głównym bossem, to możesz go pokonać nawet tym co masz metodą kilka ciosów + odskok i tak do skutku.

--> rafekx 12

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

Mam pytanie:widział ktoś z was filmik końcowy w Two Worlds?Ja po ostatniej walce takie nie widziałem i tu moje pytanie-czy tak jest tylko u mnie czy u wszystkich??

Może nie masz jakichś kodeków. Dla pewności jednak spróbuj odtworzyć je "ręcznie" - są w katalogu "Two Worlds/Video/". Mi w każdym razie odtwarzały się normalnie.

--> Buhahahahaha

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

Gdzie mogę zdobyć jakąś lepszą broń (powyżej 2k obrażeń) jednoręczną bo narazie używam tego miecza ciemności (nie pamiętam jego dokładnej nazwy) i zadaje 3k obrażeń siecznych i około 1,6k od ducha

Nowe bronie pojawiają się kiedy tylko zdobędziesz nowy poziom. Poza tym zamiast kupować nowy oręż często lepsze efekty osiąga się ulepszając to co się ma.

--> Ancient Lord

Dnia 30.06.2008 o 14:45, Don Zorro napisał:

Apropo Tharbakin - zaczepił mnie tam jeden koleś i zaczął opowiadać, bym strzegł się fałszywych przyjaciół itp. Kto to jest, i co ma to związane z fabułą TW?

Goście w białych zbrojach, "Obcy", są w każdym mieście/większej wiosce i można z nimi tylko porozmawiać. Są związani w pewien sposób z fabułą gry, ale dowiesz się tego dopiero pod sam koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 16:18, Raylin napisał:

Zdaje się, że zapisywana jest zawartość każdej skrzyni, ale ja do trzymania wszystkich
tego typu rzeczy (składniki alchemiczne, miecze i zbroje z którymi nie chciałem się rozstać)
używałem swojego konia :) Zostawiłem jednego przy teleporcie i stał tam od początku aż
do końca gry i nic mi nie zginęło. Do jazdy oczywiście miałem innego, bo jazda (i zwłaszcza
na początku gry walka) konna jest mocnym atutem Two Worlds i bardzo ją w sumie polubiłem
;)

Dzięki, chyba tak zrobię, tym bardziej, że pierwszego konia już mam (za pierwszy quest dotyczący utłuczenia koniokradów), a na drugiego wpadłem podczas wykonywania questa aktywacji teleportu. Wystarczyło wybić tylko kilku Gromów. Co prawda brakuje jeszcze kilku do obsadzenia wszystkich teleportów, ale myślę, że z czasem się dorobię. Zresztą pokombinuję też z tymi skrzyniami, jeśli mówisz, że stan jest zapisywany i nie powinienem nic stracić.

A co do koni w ogóle: fajna sprawa. Szkoda, że inne gry nie korzystają z takiego bajeru. Dodaje to trochę smaczku rozrywce (zdaje się, że jeszcze Oblivion wprowadził ten środek lokomocji :)). Naprawdę niezła rzecz. Ogólnie im dłużej gram w TW i im bardziej się wciągam tym lepsza ta gra się wydaje. Ma pewne braki, ale też kilka świetnych pomysłów. W pewnych aspektach lepsza od Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:54, rafekx 12 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie:czy istnieje taka zbroja która umozliwia swobodne poruszanie
się po terytorium orków?Chodzi mi o to że orkowie biorą nas za jednego ze swoich...

Tą zbroję robi kowal w Cathalonie, nie kupisz jej u zwykłych sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować