Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia: The City of Lost Heaven kontra Mafia II - porównanie jakości grafiki

56 postów w tym temacie

Mafia I wygrywa w cuglach. xD
Klimatem oczywiście, bo sequela prędko nie przetestuję... >.<

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia wygrywa.
W ogóle ma sens porównywanie grafiki gier, które wyszły po sobie kilka lat?

Ja proponuję porównać GTA I do GTA IV!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczenie jest :) Te screeny mi uświadomiły, że pierwsza część nawet po ośmiu latach od premiery wciąż wygląda BARDZO dobrze. W 2002 r. była to prawdziwa rewolucja i graficzna uczta dla oczu :) Dodajmy do tego, że grafika nie była tu najważniejsza i już mamy jedyną grę, której w moim prywatnym rankingu daje 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale to nie jest porównanie typu "co lepsze", a materiał, który ukazuje jak zmienia się grafika gier z tej samej serii na przełomie X lat. Miło jest tak popatrzeć dla niektórych weteranów Mafii I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje trochę to rozjaśnienie gry. Oryginalna Mafia była dosyć posępna i mroczna, teraz twórcy poszli za trendem "świecenia" w grach. Ech. A graficznie "jedynka" nie jest tak bardzo w tyle, ba, powiedziałbym, że w podstawce była bardziej klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość starszych gier wyglądała lepiej bo nie miały kolorów rodem z kucyków poony. Dla mnie grafika z RTC Wolfenstein czy Hitmanów 1,2 mogła by trwać dalej bo mi osobiście bardziej przeszkadza świecenie się wszystkiego i dawanie jakiś plastusiowych kolorów niż brak super eksplozji, cieniowania, czy oświetlenia. Jeżeli coś robić to porządnie jak w crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie trochę bez sensu według mnie. Ciężko aby gra z 2010 roku nie była lepsza graficznie od gry sprzed 8 lat. Ale tak jak to barth89 powiedział - to pokazuje jak znakomitą produkcją była pierwsza Mafia. Minęło 8 lat i graficznie nadal nie odstrasza co jest wręcz niebywałe. Osobiście mam pewne wątpliwości czy sequel spełni moje oczekiwania. Jedynka przecież tak wysoko postawiła poprzeczkę, że oczekiwania są ogromne. Mam nadzieję, że pomimo dość niewielkiego miasta, niezbyt długiej fabuły z tylko jednym zakończeniem całość będzie równie emocjonująca co Modern Warfare, fabularnie dopracowana jak jak książki Steavena Kinga i klimatyczna jak Ojciec Chrzestny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:56, byverter napisał:

Ta po prawej wygląda realistycznej, bo nie ma tego cholernego blooma i wszystko nie świecie
się jak choinka. Szkoda myślałem, że po syfnym GTA IV twórcy Mafii się czegoś nauczyli.


Masz całkowitą rację. Nie rozumiem, dlaczego w dobie dążenia do ultra realistycznej grafiki, twórcy gier tak kochają stroić choinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigantyczna różnica, ale i tak pierwsza część Mafii trzyma poziom bo na swój czas gierka wyglądała rewelacyjnie, Mafia 2 też świetna pod względem graficznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w zdjęciu z wybuchem i stojącym samochodem mogę śmiało uznać że dwójka wygląda LEPIEJ.
A nie tylko więcej poligonów/filtrów/i innych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 12:21, JackXPPL napisał:

Minęło 8 lat i graficznie nadal nie odstrasza co jest wręcz niebywałe.


Gier które po takim czasie nie odstraszają grafiką jest znacznie więcej, bo dokładnie to samo można powiedzieć o np. Return to Castle Wolfenstein, The Elder Scrolls: Morrowind czy No One Lives Forever 1/2. Powiem nawet tyle że niektóre z tych produkcji grafikę Mafii jeszcze przewyższają. Nie jest to więc nic niespotykanego w dzisiejszych czasach, choć nie jest to też rzecz spotykana na porządku dziennym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wyglądu twarzy może i nie ma takich różnic, ale jeśli chodzi o mimikę to jest to przepaść. W pierwszej części postacie ledwo otwierały usta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować