Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Kiedyś tak grało się w FPSy - tylko klawiaturą. I nie jeden przegrał z myszką, ale wtedy myszki nie były jeszcze tak precyzyjne i opanowane przez graczy, więc trudno wnioskować po tym, że konsola ma szanse z PC. I skoro chciałbyś komuś skopać tyłek ze swoim PS3 przeciwko PC, to dlaczego jesteś przeciw takiemu połączeniu serwerów. Poza tym, da się wam wytłumaczyć, że to jest niemożliwe pokonać na padzie myszkę? Czytacie w ogóle, co przedstawiciel MS powiedział?

Aj, znowu zapomniałem, że tu są uczniowie prof. Xaviera (X-Men) z szybszymi kciukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:51, Xjumpaytech napisał:

PS No i jeszcze parę filmików ludzi podobnych do mnie, bo też robią coś niemożliwego.
O i też mają szybkie kciuki i do tego jeszcze precyzyjne, jakież to nie realne.
http://www.youtube.com/watch?v=sYyt-puk9a4
http://www.youtube.com/watch?v=obFc2-mAO5Y
http://www.youtube.com/watch?v=Mp87567rH60


Ty to nazywasz niemożliwym? Dalej uważam, że Ci goście dłuuuugo celują. Jak bym grał tym snajperem na myszce to bym 2 razy wystrzelił zanim ten gość wycelował (w dodatku miał wrogów oznaczonych <lol>).
Nie przeczę, że można wymasterować pada. OK. Ale to wciąż nie to samo. Przecież ustami też można malować i to całkiem nieźle...

PS. Ja nazywam niemożliwym to:
http://www.youtube.com/watch?v=YbpCLqryN-Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszka jest szybsza i dużo bardziej precyzyjna od gałki. Ręce ni mają tutaj znaczenia. Wiadomo że wielu konsolowców pokonało by PC-towców, ale tak samo wielu PC-tówców rozwaliło by konsolowców. Wszystko zależy od umiejętności gracza. Jestem przekonany że gdybym zagrał z jakimś topowym teamem w CoD 4, którzy cisną na konsoli, dostali by od mojego teamu tak w cztery litery że by się nie pozbierali. Po prostu na niektórym poziomie, różnica umiejętności się zaciera i trzeba wtedy liczyć na sprzęt i szczęście. A nie ma co ukrywać że myszka jest dużo lepszym sprzętem do grania w FPSy. Po za tym jestem ciekaw jak krzyczący w tym temacie konsolowcy, poradzili by sobie bez wspomagaczy celowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wy mówicie głównie o FPS a przecież jest jeszcze mnóstwo innych gier. Ja nie mam nic przeciwko podłączeniu pada do mojego PC żeby się po ścigać, pograć w piłkę, albo pobić. Inna sprawa to to, że np taka fifa na PC i konsole to 2 zupełnie inne gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ci już się kłócą o to co jest lepsze. A niech będzie lepsza ta myszka + klawiatura, ale co mi z tego jak świetnie bawię się przy padzie i mi niczego nie utrudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że dyskusja kręci się wokół FPSów na padzie kontra myszki, więc o czym mamy "mówić" (pisać, to lepsze słowo). Oczywiście, że pad jest lepszy do gier sportowych, wyścigowych choć znajdzie się wielu przeciwników.

Kaucz, jeżeli chodzi o przyjemność gry, to się zgadzam, że pad lepszy i bez "co mi z tego", bo dyskusja była/jest o czym innym, a w tym innym wygrywa myszka, co sam przyznałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:36, Xjumpaytech napisał:

Dlatego
ja gram na jakiejś 1/3 paska, bo wtedy i mogę szybko nacelować i celownik nie "skacze".
Jestem pewien, że miałbym szanse z PC''towcem i to duże, bo gdy ustawi się odpowiednią
czułość można spokojnie zapanować nad prędkością i celowaniem, problem jest tylko taki,
że trzeba by się najpierw poświęcić z szukaniem, a to już do konsoli nie pasuje.


Hehe. Nie ma to jak 1/3 paska :) Akurat w pc nie ma jednej, konkretnej myszki od jednego producenta i tej samej czułości. Tutak każdy producent ma swój soft do gryzonia i trudno tak powiedzieć o "pasku", jest raczej dpi i "polling rate". Pady mają tylko suwaki bo w sumie co innego mozna by w nich konfigurować. No i na podstawie tego stwierdzam, że porównywanie czułości myszki do padów jest trochę nie trafione ;)

A poza tym pomysł ciekawy, ale w fps''ach raczej wyjdzie na korzyść gryzoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 17:44, Grinczar napisał:

Inna sprawa, że dyskusja kręci się wokół FPSów na padzie kontra myszki, więc o czym mamy
"mówić" (pisać, to lepsze słowo). Oczywiście, że pad jest lepszy do gier sportowych,
wyścigowych choć znajdzie się wielu przeciwników.


no tak ale czemu nie chcą zrobić grania na PC xa razem bo w FPSach jest źle. Przecież jest dużo innych gier niż FPS a jak komuś będzie cienko się ścigać na klawie to może podłączyć pada pod PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupoty się leja, flejm się rozpętał. Ja się zapytam, dlaczego giganci konsolowi nie mogliby się dogadać i zrobić wspólną platformę do gry wieloosobowej dla PS3 i X360? ;P Wtedy chociaż można się kłócić bardziej z "sęsem" - o wyższość jednego pada nad drugim, a nie pada nad klawierką i myszką ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 16:41, Grinczar napisał:

Już wyżej był cytowany tekst człowieka z MS, a więc go przypomnę, bo widzę, że nie dociera.

„Przeciwstawiono sobie świetnych graczy konsolowych i grupę pecetowców o zupełnie
przeciętnych umiejętnościach. Zgadnijcie co się stało: grający na padach zostawali
wręcz doszczętnie zniszczeni przez tych używających klawiatury i myszki
. Za każdym
razem. To byłoby zawstydzające dla Microsoftu, gdyby pozwolił użytkownikom Xboxów na
takie upokorzenie wcielając projekt w życie. Myślę, że to przesądziło o losie tej inicjatywy.
Bardzo chciałbym usłyszeć jakieś oficjalne słowo od kogoś z nią związanego.”


http://pl.wikipedia.org/wiki/Tester_gier Polecam przeczytać, tester nie jest dobrym graczem. On ma myśleć i robić głupoty, nie skillować.

Dnia 22.07.2010 o 16:41, Grinczar napisał:

Poza tym te filmiki nazywasz niemożliwymi? Nie rozśmieszaj mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=pWTAs3HP_VI (Stevy again!)


Cóż. Wystarczyło przeczytać całość, co jak widać jest trudne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperbola

Dnia 22.07.2010 o 16:41, Grinczar napisał:

Zostałbyś doszczętnie zniszczony przeze mnie i mogę się założyć o wszystko. 0 szans.


Ehe. Bo Ty tak zakładasz, bo tak? A może jesteś takim pr0, że powinienem się bać? Najlepiej to idź do Fata1ity, bo jego też pojedziesz ze swoim pr0 skillem.

Dnia 22.07.2010 o 16:41, Grinczar napisał:

P.S Grałeś kiedyś na zupełnie poważnie z profesjonalistami w FPSy? Widziałeś jak oni
grają? To im spróbuj powiedzieć, że pad ma szanse z myszką. Zresztą... Na ostatnim (nie)szczęśliwym
dla nas ESWC używali czego? Myszek, czy ja dobrze pamiętam? A w e-sporcie (FPS) był kiedyś
pomysł na pady? Oj, nie przypominam sobie.


1. Nie grałem i nie mam zamiaru grać. Moje osiągnięcie to bycie w klanie RIP w BF 2 i tyle. Nie lubię grać ze sportowcami, bo to maniacy, ja jestem graczem.
2. E-sport na konsolach również istnieje, a FPS''y jeszcze nie są na nich popularne, bo w imprezach E-sportowych gra się w CS''a, który wyszedł na Xboxa, więc na X360 byłoby to przez emulator, a te ludziki zaraz by narzekały, że emulator, to nie, bo to będą mięli 0,000001s później, więc nic takiego dziwnego w tym nie ma! Ciekawe jak wytłumaczysz w takim razie fakt, że Razer będzie robił pady do xboxa 360? Po co one jak i tak nas wszystkich pojedziesz, bo jesteś taki pr0, że powinniśmy się schować? Jak dla mnie odpowiedź jest prosta, E-sport w FPS''ach na konsole już niedługo się rozpocznie.

"Po za tym jestem ciekaw jak krzyczący w tym temacie konsolowcy, poradzili by sobie bez wspomagaczy celowania."

Hmm, na prawdę znasz się na tym niesamowicie, ja codziennie gram, bez żadnego "wspomagacza". Po pierwsze na multi większość gier nie pozwala włączyć "wspomagaczy", po drugie w singlu, jak i w multi DA SIĘ je wyłączyć. Patrz jakie cuda! Zawsze to wyłączam, bo to bardziej denerwuje niż pomaga, nie mówiąc, że są 2 typy tych.

1. Celuje idealnie w gościa, było to w GTA IV i chyba w CoD 4, więcej tego nie spotkałem, to już jest okropnie denerwujące, system ten celuje w 1 lepszego przeciwnika, najczęściej kończy się to zgonem, bo najczęściej naceluje na tego co nie trzeba, jak jeszcze w CoD 4 dało się to przeżyć, to w GTA IV zginąłem zanim to wyłączyłem 4 razy przez ten mechanizm.

2. Chyba można to nazwać przypomnieniem, że się gra, jak ktoś Ci przebiegnie przed nosem to lufa chwilkę za nim podąża, oczywiście wolniej. I to jest stosowane najczęściej, również przeszkadza, bo jak się więcej nazbiera to to potrafi idiotycznie podążać dopóki nie ruszy się analogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 18:36, Siriondel napisał:

Głupoty się leja, flejm się rozpętał. Ja się zapytam, dlaczego giganci konsolowi nie
mogliby się dogadać i zrobić wspólną platformę do gry wieloosobowej dla PS3 i X360? ;P



Czyli co Sony, Microsoft i ktoś tam jeszcze mieli by zrezygnować z kasiory za konsole na rzecz jakiegoś większego dobra wszystkich graczy? No sorry fajnie by było, ale to niemożliwe jak dla mnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 18:43, Xjumpaytech napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tester_gier Polecam przeczytać, tester nie jest dobrym graczem.
On ma myśleć i robić głupoty, nie skillować.

MS jest głupi, że dał się omamić testerom. Powinni czytać twoje wypowiedzi i na ich podstawie wprowadzać swoje projekty. Racja!

Dnia 22.07.2010 o 18:43, Xjumpaytech napisał:

Ehe. Bo Ty tak zakładasz, bo tak? A może jesteś takim pr0, że powinienem się bać? Najlepiej
to idź do Fata1ity, bo jego też pojedziesz ze swoim pr0 skillem.

Fata1ity? A kto to? Może Fatal1ty? On się skończył kilka lat temu. Akurat mam wystarczająco dużo umiejętności, abyś z padem w ręku nie istniał. Zresztą skoro "super-gracze" konsolowi przegrali z kretesem z przeciętnymi PeCetowcami, to co? Nadal będziesz próbował udowodnić, że są szanse?

1. Konsole zaistnieją w E-sporcie FPS, bo Razer zaczął produkcję padów? Powalający argument. Najpierw gracze musieliby się zgodzić, ale jakoś od kilku lat nawet o tym nie myślą. Nie wiem dlaczego skoro przecież na padzie i tak mieliby te same szanse, może ty mi powiedz? Poza tym nie tylko w CSa gra się na imprezach E-Sportowych, ale także w CoD2 i 4, a jak dobrze pamiętam obie wyszły na X360.
Konsole mają przyszłość? Trochę im się spóźnia okres, bo przecież wyszły 3-5 lat temu, a ich generacja kończy się w 2012r. Świetlana to przyszłość.

2. Skoro MS miał projekt i zrezygnował z niego na skutek testów, to coś musiało być na rzeczy. Ależ nie, przecież testerzy są idiotami i co oni tam wiedzą. Po prostu specjalnie ci z padem przegrywali, bo nie mieli szybkich kciuków, jak ty.

Widzę, że nie ma sensu kłócić się z kimś, kto ma klapki na oczach, szybkie kciuki i uważa, że ma jakiekolwiek szanse przeciwko myszce choć tych szans nie dostrzegło MS (co potwierdziły jeszcze testy), nie dostrzegają profesjonaliści i nie dostrzega większość wypowiadających się.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szalony pomysł: niech napiszą odpowiednie programy i oddazdzą możliwość rywalizacji PC vs konsola jako opcję dla użytkowników, kto będzie chciał ten będzie walczył miedzyplatformami a kto nie będzie chciał ten pozostanie przy PC/X360. Zresztą największe problemy ze stereowaniem są w przypadku strzelanek, jeśli natomiast chodzi o wyścigi (sądze że znakomita większość wirtualnych kierowców PCtowych ma pada z analogowymi spustami bądź kierownicę), gry sportowe, bijatyki ( Street Figter 4 !!!) problem ten praktycznie znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego limitować się do FPS? Współpraca między pc a konsolą to przyniosłaby korzyści dla obu stron. W grze mogłaby istnieć opcja w której gracz konsolowy mógłby zrezygnować z rozgrywki z pecetowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

MS jest głupi, że dał się omamić testerom. Powinni czytać twoje wypowiedzi i na ich podstawie
wprowadzać swoje projekty. Racja!


Kto to napisał? "Człowiek z MS" a no tak to wszystko tłumaczy. Ja napiszę. "Konsolowcy doszczętnie zniszczyli graczy korzystających z komputerów osobistych" jak podał "człowiek związany z projektem. Dodał jeszcze "Nie chcieliśmy, aby ich frustrować, mógłby umrzeć mit, że myszka to cud." Ha i widzisz, ludzie z MS mają odmienne zdania.

. > Fata1ity? A kto to? Może Fatal1ty? On się skończył kilka lat temu. Akurat mam wystarczająco

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

dużo umiejętności, abyś z padem w ręku nie istniał. Zresztą skoro "super-gracze" konsolowi
przegrali z kretesem z przeciętnymi PeCetowcami, to co? Nadal będziesz próbował udowodnić,
że są szanse?


Jak się czepiać to się czepiać. No tak, nic dziwnego, że byś mnie pojechał, jakbym miał pad w RĘKU to dlatego, że analogi przystosowane są do 2 rąk. A jeśli nie do sportu to po co mi pad Razera ze starożytną konstrukcją na kablu? Żebym zniszczył sobie konsolę i jeszcze siebie, jak zahaczę o kabel?

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

1. Konsole zaistnieją w E-sporcie FPS, bo Razer zaczął produkcję padów? Powalający
argument. Najpierw gracze musieliby się zgodzić, ale jakoś od kilku lat nawet o tym nie
myślą. Nie wiem dlaczego skoro przecież na padzie i tak mieliby te same szanse, może
ty mi powiedz?


Hmm, może dlatego, że musieliby zrobić oddzielne zawody, bo gracze na co dzień grający i ćwiczący grać na PC myszką i klawiaturą gdyby mięli przestawić się na pada po prostu by lamili? Gdyby na pierwsze miejsca okupowali konsolowcy to jestem pewien, że graliby na padach, ale jeszcze raz powiem, najważniejsze zawody odbywają się w Counter-Strike.

>Poza tym nie tylko w CSa gra się na imprezach E-Sportowych, ale także

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

w CoD2 i 4, a jak dobrze pamiętam obie wyszły na X360.


Cóż, ciekawym trafem nikt nie pamięta o graczach, którzy wygrali zawody w CoD''zie. Hmm z jakiegoż to powodu tak faworyzują graczy, którzy wygrali w CS? A no tak, w CS-ie wygrana jest bardziej prestiżowa?

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

Konsole mają przyszłość? Trochę im się spóźnia okres, bo przecież wyszły 3-5 lat temu,
a ich generacja kończy się w 2012r. Świetlana to przyszłość.


O niezła z Ciebie wróżka. A jadł co będę na kolację? Powraca temat czytania. Napisałem na padzie da się grać i Razer zaczyna produkcje takich na X360, więc to jest początek E-sportu w FPS''ach na KONSOLE mam rzucić linka co oznacza słowo konsola?

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

2. Skoro MS miał projekt i zrezygnował z niego na skutek testów, to coś musiało
być na rzeczy. Ależ nie, przecież testerzy są idiotami i co oni tam wiedzą. Po prostu
specjalnie ci z padem przegrywali, bo nie mieli szybkich kciuków, jak ty.


A gdzie MS potwierdził, że zrezygnował? Znowu wróżysz? Napisał to "ktoś z MS" tym kimś może być sprzątaczka, też jest z MS. Poza tym jeszcze raz mówię, testerzy muszą myśleć przy grze tak jak gracz, a nie być jakimiś super uber pr0 jak Ty. No i jeszcze kwestia GfWL, przez który MUSIAŁOBY się to odbywać. Może problemem jest po prostu mała ilość tych graczy?

Dnia 22.07.2010 o 19:53, Grinczar napisał:

Widzę, że nie ma sensu kłócić się z kimś, kto ma klapki na oczach, szybkie kciuki i uważa,
że ma jakiekolwiek szanse przeciwko myszce choć tych szans nie dostrzegło MS (co potwierdziły
jeszcze testy), nie dostrzegają profesjonaliści i nie dostrzega większość wypowiadających
się.


Jakie klapki masz na oczach to widać po Twoich wypocinach na gramsajcie, nastawienie wybitne przeciwko konsolom. Nie ma sensu rozmowa z kimś kto pada widział w super markecie. Ja gram nim codziennie i mam pojęcie jak się gra. Grałem też na PC i mam porównanie, da się grać dobrze na padzie tak jak na myszce, a Twoja pewność siebie, tylko potwierdza, że znajomość o padzie masz znikomą. Tyle.

A no i jeszcze to.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=63
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=80
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=48
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=29
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=30
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=13
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=15
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59777&pid=20

Są tu posty prawie samych konsolowców, reszta postów to 80% PC''towców i 20% konsolowców, co uważa inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest jednym z tych, które powinno się wprowadzić na przekór wszystkim. Co za problem wprowadzić filtrację i opcję niegrania z jednymi bądź drugimi? W wielu grach, czas reakcji nie miałby większego znaczenia, poza tym wprawny gracz w FPSy potrafiłby pobić niejednego gracza na myszce, za pomocą pada.

Co do wspomnianego już Shadow Runa - gra musiała mieć wbudowaną obsługę cross platformową na zewnętrznych serwerach, a więc niejako poza Xbox Live''m. Gracz z Xboxa i PC łączył się do tego samego serwera i był tak samo traktowany. Microsoft tylko wydał zgodę na takie rozwiązanie.
Tu mamy do czynienia z technologią, która bez względu na grę, pozwalałaby na łączenie się graczy na XB360 i Win.

Pierwsza praca dotyczy gry (i zapewne zajęło to trochę czasu, a producenci wolą zwykle w tym czasie dopracować coś innego), a praca MS dotyczy Xbox Live

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zabrać głos w dyskusji ale napoczątek mam proźbę:

Gracze konsolowi BŁAGAM WAS abyście obejżyli ten oto film: http://www.own3d.tv/video/16593/cpm22__A_Bulgarian_Odyssey

OGLADNIJCIE GO W ZWOLNIONYM TEMPIE ŻEBY ZOBACZYĆ DOKLADNIE RUCHY MYSZKĄ BO DLA WAS MOŻE BYĆ TO ZA SZYBKO !!

Niech dotrze do was jedno: najbardziej wymagające, dynamiczne, szybkie i najtrudniejsze FPS''y na tym świecie to nie jest MW2/BF2 tylko Quake 3/QUAKE LIVE, Quake 3 PROMODE(pokazany w fimie) i PainKiller !!

Ogarniacie co się dzieje na tym filmie ? Ogarniacie jak koleś zapierdala ? Macie pojęcie w jakim stopniu koleś to ma opanowane ? CZY WY KURWA MYSLICIE ZE NA PADZIE MÓGŁBY ZROBIĆ 10% TEGO CO WIDAĆ ? Jeżeli tak myślicie to jesteście [m-I] po prostu [m-I] !

Przykro mi, że ktoś musiał was oświecić ale jak czytam te brednie o padzie to mnie krew zalewa.

ZAGRAJCIE/OBEJŻYJCIE SOBIE W QUAKE LIVE DUELA TO ZOBACZYCIE CO TO ZNACZY WYMAGAJACY FPS !!

Polecam równierz przeczytanie tego artykułu i komentarzy ludzi, co z profesjonalnym graniem FPS mają doczynienia od ponad 10 lat !

http://www.esports.pl/artykul/PS3-platforma-przyszlosci-dla-FPS-ow/32001/strona/2/kom

i niech raz na zawsze to wam zamknie papy: padem można grać w FPS ale jest to UPOŚLEDZONA GRA !

P.S. Na koniec cytay "Autoaim nie dziłą tak jak w SP, jedynie kolesie w ruchy kleją się do celownika"
BUHAHAHAH HAHAHHAH AH HAH AH HAH HA HAH HAH AH HAH AHAH HAHAHHAHAHA HAH HAH AH AHAHA HHAHAHAHAHAHAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PrawdziwyFPS--> ogarnij to lepiej slownictwo bo zajezdza obora -_- btw co ma wspolnego Q3 z konsolowymi/pecetowymi grami multi jak CoD czy Battlefield, gdzie nie skacze sie po scianach i sufitach? Pomysl zanim cos napiszesz;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować